Timaş Yayınları
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan

Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan

Timaş Yayınları
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
mükemmel 09 Ekim 2018, Salı
şimdiye kadar okuduğum en iyi kitap diyebilirim kesinlikle okuyun çok şey değiştirecek manevi aleminizde yazardan Allahım razı olsun devamını göster devamını gizle
E***** T***** MERKEZ - Amasya Tüm Yorumlar (27)
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9907
HepsiGlobal/true

Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan

Dirilt Kalbini

 “Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.

Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.

Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.

Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:

‘Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)”  

Taha Kılınç

 

 Kitaptan Alıntılar

“Allah’ın bize ihsan ettiği ve bizim kesinlikle ihtiyacımız olan -kesinlikle ihtiyacımız olan-, onlarsız yaşayamayacağımız o kadar çok şey var ki. Ve Allah hiç durmadan veriyor, veriyor, veriyor.”

“Birine yardım ettiğiniz zaman siz onları onurlandırmazsınız; onlar sizi onurlandırırlar. Hesap gününde sizin için şahit olurlar. Günahlarınız için mağfiret olurlar.”

“Eğer geçmişinizde hatalarınız olduysa, içinizde iyi şeyler yapmak için bir yangın olmalı. Ne zaman bir fırsat çıksa ne kadar yorgun, bitkin ve motivasyonsuz olursanız olun, kendinizi motive edersiniz. Peki sizi motive eden nedir? Geçmişteki hatanız.”

“Doğanın kanunları değişebilir; Dua kanunu ise esnemez. Nedir bu kanun? Allah’ın size vermiş oldukları için müteşekkir olduğunuzda, dertlerinizle bizzat Allah ilgilenir.”

“Biz bu dünyanın müşteri hizmetlerine alışkınız. Doğrusu ona o kadar alışkınız ki Allah ile de aynı yolla her şeyi çözeriz sanıyoruz.”

“İnsanlar bana gelip diyor ki: ‘Çok fazla dua ediyorum ama Allah dualarıma cevap vermiyor!’ Her şeyden önce, şunu kabullenin, Allah sadece size değil, tüm âleme veriyor. Hem iman edenlere hem de iman etmeyenlere veriyor. Onların da işleri, çocukları, mutluluğu, sofrada yemekleri, terfileri oluyor; onlar da hastalanıyorlar ve şifa buluyorlar. Yani, dua eden de etmeyen de bu dünyada sıkıntı ve zorluk çekiyor. Allah ikramını ve ihsanını sadece inananlara da inanmayanlara da veriyor. Hiç durmadan ihsanda bulunuyor ve ne zaman vereceğine de o karar veriyor.”

“Size gelen insan para sebebiyle fakirse, siz de Rabbinizin rahmetine duyduğunuz ihtiyaç sebebiyle fakirsiniz. Allah’ın rahmeti için iflas halindesiniz. Bu sebeple birini reddederken nasıl bir tavır takındığınıza dikkat edin.”

 Nouman Ali Khan, son yıllarda tüm dünya çapında sohbetleri ve yazıları ile ilgi uyandıran, sosyal medyada kalabalık bir izleyici grup tarafından takip edilen, İslam üzerine düşünen ve yorumlarda bulunan etkili bir hatip. İslam dininin temel umdelerini, sünnet ve Kur’an-ı Kerim ışığında değerlendiriyor. Geleneksel usulleri takip eden İslam âlimlerinin tebliğ yöntemlerinin ötesine geçerek, İslam’In ilkelerini sadece asr-ı saadet döneminden ve geleneğin içerisinden verilen örneklerle değil, güncele temas eden örneklerle açıklıyor. Kendine özgü anlatım tekniği, akıcı üslubu, güçlü betimlemeleri ile yaptığı yorumlar, özellikle İslam coğrafyasının genç kesimleri tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Nouman Ali Khan’ın 2017 yılında Türkçe’ye çevrilerek Timaş Yayınlarından basılan kitabı Dirilt Kalbini, İslam dini hakkında, genç bir düşünürün penceresinden daha fazla bilgilenmek isteyen okurun dikkatini çekiyor. Eser, yazarın ifadesi ile Kur’an farkındalığını insanlara kazandırmayı, İslam’ın öz değerlerini en katışıksız şekilde ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Dirilt Kalbini, İslam’ın temel verileri ışığında Allah’a yakınlaşma ve iyi kul olma yolunda değerlendirilebilecek özlü bilgileri içeriyor. Müslüman olmanın ve Müslüman bir toplum teşkil etmenin olmazsa olmaz değerleri hakkında okuru düşünmeye sevk ediyor. Ümmeti oluşturan tüm Müslümanları şikâyet etmekten önce sorumluluk bilincine davet ediyor.

Yazar çalışmasında, uzun yıllardır sürdürdüğü tebliğ faaliyetlerinin, sosyal medya üzerinden paylaştığı sohbetlerin ve aldığı geri dönüşlerin kendisine sağladığı birikim ile, okur kitlesine özet bir değerlendirme metni sunuyor. İslam ve Kur’an hakkındaki derin bilgisini, akıcı, anlaşılır bir dille, güncel örneklerle açıklayarak aktarıyor. Dini anlatma ve bilhassa gençlerin dünyalarına ulaşma çabasını sürdürürken, popülist bir yaklaşımın tuzağına da düşmüyor. İslam’ın genel çerçevesi dışına çıkmaktan, açık prensipleri ve doğruları eğip bükmekten özenle sakınıyor.

Dirilt Kalbini eserinin ilk bölümü olan Allah’a Dua ile Bağlanmak bölümünde yazar, duanın kul için anlamını ve hayattaki yerini açıklıyor. Duanın insan için ne büyük bir imkân olduğu vurgusu yapılarak, bu büyük imkânı en iyi şekilde değerlendirme meselesi üzerinde duruluyor. Ardından gelen Birlik İçinde Müslüman Bir Toplum İnşa Etmek isimli ikinci bölüm, Müslümanlar olarak sahip olduğumuz toplumsal özellik ve zafiyetler üzerinde duruluyor. Bu zafiyetlerin fark edilmesi, eleştirilmesi ve aşılması yolunda nasıl bir bakış açısı geliştirilebileceği tartışılıyor. Finansal Tutumlarımız isimli üçüncü bölüm, İslam’ın büyük önem verdiği iktisadi hayatta Müslümanın tutumunun ne olması gerektiğine dair okura derin bir kavrayış sunuyor. Kitabın dördüncü bölümü ise Güncel Meseleler adını taşıyor. Bu bölümde Müslüman olarak güncel olaylara ve dünyaya nasıl bakmak gerektiğinin ipuçları yer alıyor. Eserin beşinci ve son bölümü ise Ahiret Odaklı Yaşamak adını taşıyor. Bu son bölümde, İslam’ın öte dünya perspektifi, hayatın sürekliliği ve bu dünyanın geçiciliği esas alınarak, Müslümanın dünya yaşamını nasıl değerlendirmesi gerektiği meselesi yazar tarafından yeniden yorumlanıyor.

İslam’ı en sade ve asli kaynaklara uygun şekilde yorumlayıp ifade eden düşünürlere ihtiyaç duyulan günümüzde Nouman Ali Khan, geniş bilgi birikimi ve entelektüel çabası ile önemli bir boşluğu doldurmaya aday görünüyor. Dirilt Kalbini, yazarın İslam dinini kitlelere doğru anlatma ve Müslümanları Kur’an-ı Kerim’in mesajı üzerine yeniden düşünmeye sevk etme amacının başarılı bir ifadesi. Eser, yazarın akıcı üslubu ve kitabın başarılı çevirisi sayesinde kolayca okunuyor. İslam dininin insanla ve hayatla ilişkisine dair temel bilgileri keyifli bir okuma eşliğinde sunuyor. İyi kitaplara meraklı okurların kitaplığında mutlaka bulunması gereken bu değerli eseri siz de yakından ayrıntılı olarak inceleyebilir, hemen kolayca satın alabilirsiniz.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 224
Yayın Tarihi 2017
Yazar Nouman Ali Khan
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu HBV0000088SMG
 • MD
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Çok güzel ve özel.. harika..ısrarla tavsiye ediyorum

  ÇANKAYA - Ankara

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • RE
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  HARİKAAAAA!

  Kitabı aldıktan sonra nasıl tek oturuşta 132. sayfaya geldim bilmiyorum. Öyle bir kitap işte.

  MERKEZ - Tokat

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • AT
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Bir Yıldız

  Özensiz kargo hiç memnun kalmadım

  CEYLANPINAR - Şanlıurfa

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • AD
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Mükemmel

  Gerçekten okunması gereken bir kitap.

  FATİH - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Güzel bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim.

  ETİMESGUT - Ankara

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • SD
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Kesinlikle herkesin okumasını tavsiye edebileceğim bir kitap. Çok Çokkk güzel.

  ALANYA - Antalya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • ET
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  mükemmel

  şimdiye kadar okuduğum en iyi kitap diyebilirim kesinlikle okuyun çok şey değiştirecek manevi aleminizde yazardan Allahım razı olsun

  MERKEZ - Amasya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • CC
  Çok Anlamlı beğendim??

  Çok güzel Kitap alan Pişman olmaz.. Kurandaki ayetler, anlamları ve dinizmizde nasil olmamiz gerekenleri anlatıyor.. Ben okudukca Huzur buldum az kaldi Kitabım bitmek üzere..:) Devamını bekliyorum ALLAH razı olsun Kitaba emek verenlere:)

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (2)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Harika bir kitap

  O kadar akıcı bir üslup var ki... Acaba sonraki sayfada beni neler bekliyor diye elimden bırakamıyorum. İnsan okudukça rahatlıyor. Kur 'an ayetleri bu kadar güzel açıklanabilir ancak diyor bazen insan. Herkesin okuması gereken bir kitap.

  TAVŞANLI - Kütahya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • ES
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Güzel ve olumlu etki oluşturabilecek bir kitap, herkesin okuması ve faydalanması gerektiğini düşünüyorum.

  KOZAN - Adana

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (27)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter - Hakan Mengüç
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan
Göğü Delen Adam - Erich Scheurmann
Stratejik Düşünme - Erol Mütercimler
%40
24,00 TL 14,40 TL
%23
25,00 TL 19,25 TL
%13
13,11 TL 11,47 TL
%25
45,37 TL 34,03 TL
Satıcı
Hepsiburada
Kırmızı Kedi Kitabevi
Kitapzen 9,7
Hepsiburada
Yorumlar
(29)
(27)
-
(2)
Basım Dili Türkçe Türkçe - -
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 232 224 112 796
Yayın Tarihi 2018 2017 2016 2016
Yazar Hakan Mengüç Nouman Ali Khan Erich Scheurmann Erol Mütercimler
BAŞA DÖN