ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Timaş Yayınları
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan

Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan

Timaş Yayınları Kitap alışverişine "Mima (İmzalı) - Yüce Zerey" kitabı sepette %25 indirimli!
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
Beş Yıldız 03 Mayıs 2020, Pazar
Harika bı kitap. Müslümanın kalbinde inanmasi ve kalbinden çıkarması gereken şeyleri Kurandaki ayetler üzerinden açıklayarak anlatmış. Çok beğendim etkileyici. Ayrıca kargo çok hızlıydı tavsiye edilir
M***** Ç***** (29) KEÇİÖREN - Ankara Tüm Yorumlar (36)
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9907
HepsiGlobal/true

Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan

Dirilt Kalbini

 “Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.

Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.

Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.

Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:

‘Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)”  

Taha Kılınç

 

 Kitaptan Alıntılar

“Allah’ın bize ihsan ettiği ve bizim kesinlikle ihtiyacımız olan -kesinlikle ihtiyacımız olan-, onlarsız yaşayamayacağımız o kadar çok şey var ki. Ve Allah hiç durmadan veriyor, veriyor, veriyor.”

“Birine yardım ettiğiniz zaman siz onları onurlandırmazsınız; onlar sizi onurlandırırlar. Hesap gününde sizin için şahit olurlar. Günahlarınız için mağfiret olurlar.”

“Eğer geçmişinizde hatalarınız olduysa, içinizde iyi şeyler yapmak için bir yangın olmalı. Ne zaman bir fırsat çıksa ne kadar yorgun, bitkin ve motivasyonsuz olursanız olun, kendinizi motive edersiniz. Peki sizi motive eden nedir? Geçmişteki hatanız.”

“Doğanın kanunları değişebilir; Dua kanunu ise esnemez. Nedir bu kanun? Allah’ın size vermiş oldukları için müteşekkir olduğunuzda, dertlerinizle bizzat Allah ilgilenir.”

“Biz bu dünyanın müşteri hizmetlerine alışkınız. Doğrusu ona o kadar alışkınız ki Allah ile de aynı yolla her şeyi çözeriz sanıyoruz.”

“İnsanlar bana gelip diyor ki: ‘Çok fazla dua ediyorum ama Allah dualarıma cevap vermiyor!’ Her şeyden önce, şunu kabullenin, Allah sadece size değil, tüm âleme veriyor. Hem iman edenlere hem de iman etmeyenlere veriyor. Onların da işleri, çocukları, mutluluğu, sofrada yemekleri, terfileri oluyor; onlar da hastalanıyorlar ve şifa buluyorlar. Yani, dua eden de etmeyen de bu dünyada sıkıntı ve zorluk çekiyor. Allah ikramını ve ihsanını sadece inananlara da inanmayanlara da veriyor. Hiç durmadan ihsanda bulunuyor ve ne zaman vereceğine de o karar veriyor.”

“Size gelen insan para sebebiyle fakirse, siz de Rabbinizin rahmetine duyduğunuz ihtiyaç sebebiyle fakirsiniz. Allah’ın rahmeti için iflas halindesiniz. Bu sebeple birini reddederken nasıl bir tavır takındığınıza dikkat edin.”

 Nouman Ali Khan, son yıllarda tüm dünya çapında sohbetleri ve yazıları ile ilgi uyandıran, sosyal medyada kalabalık bir izleyici grup tarafından takip edilen, İslam üzerine düşünen ve yorumlarda bulunan etkili bir hatip. İslam dininin temel umdelerini, sünnet ve Kur’an-ı Kerim ışığında değerlendiriyor. Geleneksel usulleri takip eden İslam âlimlerinin tebliğ yöntemlerinin ötesine geçerek, İslam’In ilkelerini sadece asr-ı saadet döneminden ve geleneğin içerisinden verilen örneklerle değil, güncele temas eden örneklerle açıklıyor. Kendine özgü anlatım tekniği, akıcı üslubu, güçlü betimlemeleri ile yaptığı yorumlar, özellikle İslam coğrafyasının genç kesimleri tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Nouman Ali Khan’ın 2017 yılında Türkçe’ye çevrilerek Timaş Yayınlarından basılan kitabı Dirilt Kalbini, İslam dini hakkında, genç bir düşünürün penceresinden daha fazla bilgilenmek isteyen okurun dikkatini çekiyor. Eser, yazarın ifadesi ile Kur’an farkındalığını insanlara kazandırmayı, İslam’ın öz değerlerini en katışıksız şekilde ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Dirilt Kalbini, İslam’ın temel verileri ışığında Allah’a yakınlaşma ve iyi kul olma yolunda değerlendirilebilecek özlü bilgileri içeriyor. Müslüman olmanın ve Müslüman bir toplum teşkil etmenin olmazsa olmaz değerleri hakkında okuru düşünmeye sevk ediyor. Ümmeti oluşturan tüm Müslümanları şikâyet etmekten önce sorumluluk bilincine davet ediyor.

Yazar çalışmasında, uzun yıllardır sürdürdüğü tebliğ faaliyetlerinin, sosyal medya üzerinden paylaştığı sohbetlerin ve aldığı geri dönüşlerin kendisine sağladığı birikim ile, okur kitlesine özet bir değerlendirme metni sunuyor. İslam ve Kur’an hakkındaki derin bilgisini, akıcı, anlaşılır bir dille, güncel örneklerle açıklayarak aktarıyor. Dini anlatma ve bilhassa gençlerin dünyalarına ulaşma çabasını sürdürürken, popülist bir yaklaşımın tuzağına da düşmüyor. İslam’ın genel çerçevesi dışına çıkmaktan, açık prensipleri ve doğruları eğip bükmekten özenle sakınıyor.

Dirilt Kalbini eserinin ilk bölümü olan Allah’a Dua ile Bağlanmak bölümünde yazar, duanın kul için anlamını ve hayattaki yerini açıklıyor. Duanın insan için ne büyük bir imkân olduğu vurgusu yapılarak, bu büyük imkânı en iyi şekilde değerlendirme meselesi üzerinde duruluyor. Ardından gelen Birlik İçinde Müslüman Bir Toplum İnşa Etmek isimli ikinci bölüm, Müslümanlar olarak sahip olduğumuz toplumsal özellik ve zafiyetler üzerinde duruluyor. Bu zafiyetlerin fark edilmesi, eleştirilmesi ve aşılması yolunda nasıl bir bakış açısı geliştirilebileceği tartışılıyor. Finansal Tutumlarımız isimli üçüncü bölüm, İslam’ın büyük önem verdiği iktisadi hayatta Müslümanın tutumunun ne olması gerektiğine dair okura derin bir kavrayış sunuyor. Kitabın dördüncü bölümü ise Güncel Meseleler adını taşıyor. Bu bölümde Müslüman olarak güncel olaylara ve dünyaya nasıl bakmak gerektiğinin ipuçları yer alıyor. Eserin beşinci ve son bölümü ise Ahiret Odaklı Yaşamak adını taşıyor. Bu son bölümde, İslam’ın öte dünya perspektifi, hayatın sürekliliği ve bu dünyanın geçiciliği esas alınarak, Müslümanın dünya yaşamını nasıl değerlendirmesi gerektiği meselesi yazar tarafından yeniden yorumlanıyor.

İslam’ı en sade ve asli kaynaklara uygun şekilde yorumlayıp ifade eden düşünürlere ihtiyaç duyulan günümüzde Nouman Ali Khan, geniş bilgi birikimi ve entelektüel çabası ile önemli bir boşluğu doldurmaya aday görünüyor. Dirilt Kalbini, yazarın İslam dinini kitlelere doğru anlatma ve Müslümanları Kur’an-ı Kerim’in mesajı üzerine yeniden düşünmeye sevk etme amacının başarılı bir ifadesi. Eser, yazarın akıcı üslubu ve kitabın başarılı çevirisi sayesinde kolayca okunuyor. İslam dininin insanla ve hayatla ilişkisine dair temel bilgileri keyifli bir okuma eşliğinde sunuyor. İyi kitaplara meraklı okurların kitaplığında mutlaka bulunması gereken bu değerli eseri siz de yakından ayrıntılı olarak inceleyebilir, hemen kolayca satın alabilirsiniz.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 224
Yayın Tarihi 2017
Yazar Nouman Ali Khan
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu HBV0000088SMG
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan YorumlarıTüm yorumları gör (36)
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan
Çok İyi
(31)
Çok İyi (31)
%86
İyi
(4)
İyi (4)
%11
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(1)
Çok Kötü (1)
%3
Ortalama Puan
4,8
Beş YıldızHarika bı kitap. Müslümanın kalbinde inanmasi ve kalbinden çıkarması gereken şeyleri Kurandaki ayetler üzerinden açıklayarak anlatmış. Çok beğendim etkileyici. Ayrıca kargo çok hızlıydı tavsiye edilir
(28) KEÇİÖREN - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AY
AY
MÜKEMMEL Kesinlikle alın ve okuyun akıcı üslubuyla sizi içine çekicek kitabı bir solukta okuyacaksınız ve çağımızdaki hastalıkları nokta ayetlerle tefsir ediyor kendinize aynada bakıp evet bende yapıyorum ve farkına varıp kendinizi değiştirme isteğiniz uyanacak bunu etkili anlatımıyla yapıyor maşşallah diyorum ....alan pişman olmaz hatta tefsir dersi dinlemek ister kitabının(Kuranı ) anlamaya başar
Satıcı mavi kitap
(29) BEYLİKDÜZÜ - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AA
AA
Beş YıldızKitap elime özenle kargolanmış şekilde ulaştı. Daha okumadım kitapla ilgili yorum yapamayacağım.
Satıcı Hepsiburada
TARSUS - Mersin
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AA
AA
Beş Yıldızhergün medyada gördüğümüz artık alışılmış olan ölüm haberlerini umursamıyoruz bu ölü kalbin habercisidir. kalbinizi diriltin
Satıcı Hepsiburada
(27) OSMANGAZİ - Bursa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ÜM
ÜM
AYRAÇ YOKKitap elime tertemiz bir şekilde ulaştı, keşke içine bir de kitap ayracı ekleseydiniz çok zor bir şey olmasa gerek ama yinede teşekkürler.Bir yıldızı ayractan kırdım.
Satıcı Hepsiburada
ESENYURT - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CA
CA
Dört Yıldızkonuları güzel ancak dili basit geldi. sanırım vaazlarından bölümler alınmış.
AVCILAR - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
GüzelHerkese tavsiye edilir
Satıcı Hepsiburada
İNEGÖL - Bursa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Harika bir kitapO kadar akıcı bir üslup var ki... Acaba sonraki sayfada beni neler bekliyor diye elimden bırakamıyorum. İnsan okudukça rahatlıyor. Kur 'an ayetleri bu kadar güzel açıklanabilir ancak diyor bazen insan. Herkesin okuması gereken bir kitap.
Satıcı Hepsiburada
(44) TAVŞANLI - Kütahya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ET
ET
mükemmelşimdiye kadar okuduğum en iyi kitap diyebilirim kesinlikle okuyun çok şey değiştirecek manevi aleminizde yazardan Allahım razı olsun
Satıcı Hepsiburada
(36) MERKEZ - Amasya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
DP
DP
Dört Yıldızteslımatınız ve ılgınız ıcın teşekurler
Satıcı Hepsiburada
KOVANCILAR - Elazığ
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
RE
RE
HARİKAAAAA!Kitabı aldıktan sonra nasıl tek oturuşta 132. sayfaya geldim bilmiyorum. Öyle bir kitap işte.
Satıcı Hepsiburada
MERKEZ - Tokat
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
NB
NB
Çok iyiÇok faydalı bir kitap. Tavsiye ederim .
Satıcı Hepsiburada
(34) ÇORLU - Tekirdağ
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SU
SU
Çok beğendimKitabı elimden bırakamadım,her sayfasında insanın içini ferahlatan ayetler, akıcı bir anlatım ...kısacası ben çok beğendim,tavsiyemdir
Satıcı Hepsiburada
(36) MERAM - Konya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SD
SD
Beş YıldızKesinlikle herkesin okumasını tavsiye edebileceğim bir kitap. Çok Çokkk güzel.
Satıcı Hepsiburada
(44) ALANYA - Antalya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SA
SA
fevkaladenin fevkindeharika enfes . okumayan çok şey kayıp eder umarım 2 .3. 4. 5. ve daha bir çok kitabı çıkar . bir yemek parasına böyle bir kitap . ölünce demeyin imkanım yoktu diye :) sonuna kadar tavsiye
Satıcı Hepsiburada
(23) KOZLU - Zonguldak
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MD
MD
Beş YıldızÇok güzel ve özel.. harika..ısrarla tavsiye ediyorum
Satıcı Hepsiburada
ÇANKAYA - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Beş YıldızMuhteşem bir kitap, üstadın herzamanki harika açıklamaları, izahatları, Allah kendisinden razı olsun, ben okudum, arkadaşa verdim, gittiğimiz yerlere hediye olarak götürelim inşaAllah
Satıcı Hepsiburada
NAZİLLİ - Aydın
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ES
ES
Beş YıldızGüzel ve olumlu etki oluşturabilecek bir kitap, herkesin okuması ve faydalanması gerektiğini düşünüyorum.
Satıcı Hepsiburada
(27) KOZAN - Adana
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AD
AD
MükemmelGerçekten okunması gereken bir kitap.
Satıcı Hepsiburada
(41) FATİH - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Beş YıldızGüzel bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim.
Satıcı Hepsiburada
ETİMESGUT - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Dirilt Kalbini - Nouman Ali Khan
Mima (İmzalı) - Yüce Zerey
Kitap alışverişine "Mima (İmzalı) - Yüce Zerey" kitabı sepette %25 indirimli!
%25
indirim
20,74 TL 15,56 TL
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter - Hakan Mengüç
Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi - Behiç Ak
Göğü Delen Adam - Erich Scheurmann
Çocuk Hakları-Bob Franklin
%30
24,00 TL 16,80 TL
%16
22,00 TL 18,48 TL
Sepette %15 indirimli fiyat
15,71 TL
%12
14,00 TL 12,32 TL
Sepette %15 indirimli fiyat
10,47 TL
49,99 TL
Satıcı
Hepsiburada
Kırmızı Kedi Kitabevi 9,5
Kırmızı Kedi Kitabevi 9,5
Reha Kitap
Yorumlar
(54)
-
(15)
-
Basım Dili Türkçe Türkçe - -
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 232 196 112 283
Yayın Tarihi 2018 - 2016 2008
Yazar Hakan Mengüç Behiç Ak Erich Scheurmann Bob Franklin
Başa dön