Düğün Malzemeleri

Herkes, düğününün kusursuz olması için en ince detaylara kadar düşünerek bütün gerekli olan düğün malzemelerini eksiksiz şekilde temin etmeye çalışır. Düğünde unutulan ya da belirli nedenlerden dolayı elde edilemeyen eksikler, düğün sahiplerinin içinde ukde oluşmasına sebep olur. Bu durumları ortadan kaldırmak için düğün malzemeleri bir liste haline getirildikten sonra satın alınabilir. Düğün malzemesi olarak adlandırılan büyüklü küçüklü onlarca malzeme, düğün mekanlarının rengarenk süslenmesinde de büyük rol oynar. Pratik olan bu ürünler, kimi bölgeler için geleneksel olduğu için olmazsa olmaz konumdadır.

Düğün malzemeleri çeşitleri arasından seçim yapılmadan önce düğün mekanı gezilerek planlama yapılabilir. Masa ve sandalye örtüleri, bardaklar, eğlenceli maskeler ve şeker sepetleri ön plana çıkan ürün grupları arasında bulunur. Düğünün rengi olan beyaz, genellikle pek çok ürün çeşidinde konsept olarak kullanılır. Özellikle masa ve sandalye örtüleri genellikle beyaz tercih edilse de mekanın rengine göre farklı renklerin açık tonları da seçilebilir. Beyaz ya da beyaza yakın açık tonların tercih edildiği bir diğer ürün ise şeker sepeti modelleridir. Üst kısmı süslü olan sepetler tül, boncuk ve çiçekle taçlandırılabilir.

Klasik bir düğün yapmak isteyen çiftler, Osmanlı motiflerinin olduğu kurdele, tül ve örtüleri tercih edebilir. Kırmızı renginin biraz daha hakim olduğu klasik düğünlerde de kadife kumaş, sıklıkla kullanılır. Düğün mekanındaki çiçeklerden masada yer alan minik süslere kadar her şey bu konsepte uygun seçilmelidir. Modern düğün konseptinin rengi olan beyaz ve açık gri, bütün ürün gruplarında tercih edilir.

Düğünde gelin ve damat kadar misafirler de çok son derece önem taşır. Misafirlerin eğlenceli vakitler geçirmesi adına hazırlanan küçük sürpriz hediyeler ve eğlenceli maskeler düğüne renk katan unsurlardır.

Düğün şekerinin yanı sıra şirin magnetler, kokulu sabun ya da kokulu keseler misafirlere sunulabilir. Küçük kız çocukları için minik prenses taçları ve erkek çocukları için süper kahraman maskeleri sunularak çocuklar için iyi bir hatıra oluşturabilirsiniz. Özellikle gelin ve gelinin kız arkadaşları arasında kullanılan devasa gözlük modelleri ve konuşma balonları ile düğünü daha eğlenceli kılabilirsiniz. Komik ve yaratıcı konuşma balonları ile çekilen resimler eğlencenin renklenmesine yardımcı olur.

Düğünün en unutulmaz ve kalıcı hatıralarından birisi de düğün davetiyeleridir. Düğün davetiyeleri isteğinize bağlı olarak pek çok farklı şekilde hazırlanır. Kısacık cümlelerle hazırlanan davetiyeler, vitrinlerde ve buzdolabı üstlerinde dekoratif amaçlı kullanılarak saklanabilir. Düğün davetiyesine benzer olarak tasarlanan ve düğün fotoğrafları koymak için kullanılan çerçeveler düğün malzemeleri arasında sık sık tercih edilenlerdendir. Arkadaşlarınızla beraber çekindiğiniz resimleri bu çerçevelerde daha uzun süre saklayabilirsiniz.

Gelin ve damadın salona ilk adımlarını attıkları gelin yolu için volkan ya da konfeti kullanarak ortamın daha heyecanlı ve hareketli olmasını sağlayabilirsiniz. Yapılan bu minik ayrıntılar düğüne farklı bir hava katarak misafirlerinde ilgisini çeker. Bunun dışında süslü taklar ve balonlar da kullanılabilir. Genellikle akşam yapılan düğünler için ışıklandırma önemli bir unsurdur. Düğün malzemesi olan ışıklandırma ürünleri de düğünü göz alıcı bir hale getirir. Doğru renk ve noktaların seçilmesi ve abartıya kaçılmaması yeterli olabilir. Unutulmaz bir günü daha kalıcı hale getirmek ve eğlenceyi arttırmak için seçebileceğiniz düğün malzemeleri fiyatları toplu alımlarda daha avantajlı hale gelir.

Dolu dolu bir gün geçirmek ve misafirlerinize eğlenceli vakit geçirmek isterseniz ince ayrıntılara sahip düğün ürünleri ile düğün salonunu süsleyebilirsiniz. Yüzlerce farklı ürün grubunun içerisinden düğün mekanı için en uygun olanları seçebilirsiniz. Doğru seçimler hem bütçenizi koruyacak hem de düğününüzü renklendirecektir. Yapacağınız organizasyona uygun kalitede ve renklerde ürün seçerek düğününüzü kusursuz kılabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Düğün Malzemesi

4727 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4727 ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/60001787/60008282/60008284