ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Eclectia
Eclectia Isoroof Ek Yersiz Membran Kırmızı/Yeşil 18 kg

Eclectia Isoroof Ek Yersiz Membran Kırmızı/Yeşil 18 kg

Eclectia
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60002705/2147483620/80081048/60005248/60005251

Eclectia Isoroof Ek Yersiz Membran Kırmızı/Yeşil 18 kg

SU YALITIMINDA TEMELDEN ÇATIYA KESİN ÇÖZÜM

              ECLECTİA İSOROOF EK YERSİZ MEMBRAN 18 KG

 

MALA İLE KOLAY UYGULANAN, ISI DEGİŞKENLİKLERİNDEN ETKİLENMEYEN, YANMAZ, UZUN ÖMÜRLÜ, ÜZERİNDE GEZİLEN,  ISI ve SU YALITIMLI YENİ NESİL EKYERSİZ MEMBRAN

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ ve TANITIMI 

Çatılarda teraslarda membran olarak kullanılan su yalıtımı sıvasıdır. bitüm, çimento, mineral taşlar içermeyen yapısal olarak esnek, ek yeri olmayan özellikle çatı ve teras gibi gezilebilen alanlarda kullanılan akrilik bazlı yeni teknoloji ile hazırlanmış özel formüllü, mala ile sıva gibi uygulanabilen ek yersiz yeni nesil membran sıvasıdır. İsoroof Yeni Nesil Ek Yersiz Isı Ve Su Yalıtımlı Membran çatı ve teras sistemi, yüzde yüz su izolasyon ve ısı izolasyonu sağlayabilen, yüksek yapışma özelliğine sahip bir üründür. Güneşin uv ışınlarından, ısı değişkenliklerinden etkilenmez. Yüzeyde bakteri oluşmasına engeldir. Kalın bir tabaka oluşturmasından dolayı üzerinde gezilebilen bir yapıdadır. Kendiliğinden tutuşmaz, sıcak aleve maruz kaldığında alevi yaymadan kendiliğinden söner. Bu özelliği sayesinde "fire retardant coatings" tanımlamasına uyar. Yapısı su geçirimsiz fakat su buharı geçirgen yapıda olup bu sayede altında yaşam alanları bulunan çatı, teras ve balkon gibi alanların su yalıtımı için ideal bir malzemedir.

UYGULAMA ALANLARI

Ahşap, beton çatılar, karo çatılar, metal çatılar, trapez saç, oluklu-oluksuz çatı kaplama levhalarında , polistren ve poliüretan köpükler, mobil ev çatıları, çakıl çatılar, teras çatılar, osb sunta kaplama çatılar, bitüm ve galvaniz metalden imal edilmiş çatılar, vb. gibi tüm çatılarda su yalıtımı ve ısı yalıtımı amaçlı kullanılır .

 

UYGULAMA TALİMATI 

Uygulama yapılacak yüzeyler, toz, kir ve yağdan arındırılmalı, yüzey kuru halde olmalıdır. Gevşek tabakalar varsa giderilmeli, yüzeydeki ufak çatlak ve bozuklar tamir edilip düzeltilmelidir. Bağlantı yerleri, etekler ve çatı sızma yerleri yama yapılmalı ve zarar görmüş ya da sızdıran çatı malzemelerinde gerekli tamirat yâda değişiklikler yapılmalıdır .

Ahşap, OSB, Sunta gibi yüzeylerde “İsofix yalıtım astarı” kullanılmaksızın direkt çelik mala ile iki kat uygulanır.

Metal, cam, PVC ve sıva gibi yüzeylerde “İsofix yalıtım astarı” uygulaması yapıldıktan sonra iki kat halinde uygulama yapılır.

Uygulama yapılacak alanlarda Ek yerleri var ise alçı file bandı kullanılarak, ek yerlerine yapıştırılmalı ve önden hazırlık olarak bir kat mala ile birleşim yerlerine kenarlarına taşıcak şekilde “İsoroof yeni nesil ek yersiz yalıtımlı membran ”uygulanmalıdır .

 

İsoroof Yeni Nesil Ek Yersiz Membran Uygulaması :

Alt yapısı hazırlanmış tüm yüzeyler için uygulama esnasında 160gr’lık file birinci kat atılırken kullanılmalıdır. İlk kat uygulaması çelik mala ile file görülmeyecek şekilde çekilmeli kurumaya bırakılmalıdır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak minimum 4 saat beklenerek uygulama yapılmalıdır. İkinci kat uygulaması kurumuş yüzey üzerine tekrardan bir kat daha aynı şekilde çelik mala ile uygulanmalıdır.

İsoroof Yeni Nesil Ek Yersiz Membran kullanıma hazırdır inceltmeyiniz.Kesinlikle karıştırmayınız . Minimum iki kat kullanılmalıdır. Her katın bir önceki kata kesişecek artı olacak şekilde uygulanması tavsiye edilir .

1 gün sonra kendi renginde ikinci katın üstüne “isoroof çatı likit son kat ”  rulo ile tek kat halinde sürülür ve işlem sonlandırılır.

Sistem olarak “İsoroof Çatı Likit Son Kat ”  İsoroof Yeni Nesil Ek Yersiz Membran çatı yalıtım sıvasının tamamlayıcı sistemi olarak son kat uygulamada kullanılır.

Ürün su bazlı olduğundan içindeki suyun uzaklaşması ile kurur. Bu sebeple kuruma süresi hava sıcaklığı ile ters orantılıdır. Sıcaklık arttıkça kuruma süresi kısalır 5°C altında uygulama önerilmez. Uygulamalarda İlk kat kuruduktan sonra ikinci kat uygulama yapılmalıdır. Don ve aşırı sıcak havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Katlar arası bekleme süresi 4 saatir.+5 C ile +35 C arasında uygulama yapılmasına dikkat edilmelidir.

SARFİYAT/ TÜKETİM

3 kg/m² de (en az 3 mm & 4 mm kalınlıkta olmalıdır). 1kg / m2 1 mm kalınlık için; Çift kat uygulama esası ile m2’de 3 -3,5 kg çelik mala ile uygulanır. Hazırdır su veya başka maddeler ile inceltilmez. Daha fazla veya daha az sarf edilmesi verimsizliğe, ürün performansında yan etkilere yol açabilir. Uygulama yapılan yüzey, uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. tüm dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır .

KURUMA SÜRESİ

20 ºC' de uygulama 4 saattir. Uygulama sırasında ortam sıcaklığı +5 C ile +35 C arasında olmalıdır . Tam kuruma 24 saattir bu değerler ortam koşullarına göre değişebilir.

SAKLAMA /DEPOLAMA ŞARTLARI

Doğruda güneş ışığı almayan, kuru serin ortamlarda, ağzı kapalı orijinal ambalajlarında açılmamış olarak +5 , +35 °C arasında saklayınız, depolayınız. Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Donmaktan koruyunuz. Raf ömrü 24 aydır.

SAĞLIK EMNİYET

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ  

18 kg pe kovalarda

RENK

Standart kırmızı, yeşil, beyaz, ( istenilen renklerde üretilebilmektedir)

 

ÜRÜN DEĞİŞİMİ VE İADE KOŞULLARI:

Ürünü kargodan teslim alınırken paketler mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı paket veya ürünler teslim alınmamalı, imza atılmamalı ve kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

Kuryelerin ürüne baktırmak istememeleri durumunda ürünü hiç teslim almadan iade ediniz. Kontrol etmeksizin imzalayıp teslim aldığınız ürünlerde kargo veya gönderici firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Sadece hasar tespiti yapılan ürünlerin ücretsiz değişimi veya iadesi yapılabilmektedir.
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000OH97O
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön