Evrendeki Zeki Hayat

Kitaplar genel kültür, kişisel gelişim, hobi, eğitim, bilim&kurgu gibi pek çok farklı türde yazılabilen yazınsal kaynaklardır. Sıklıkla okunan kitap kategorilerinden biri olan kişisel gelişim kitapları farklı bir bakış açısı kazanmak isteyen, kariyerinde daha da ileriye gitmeyi hedefleyen ve yeni bilgiler edinmeyi amaçlayan kişiler tarafından tercih edilir. Günümüzde farklı evrenlerin sırlarını keşfetmek isteyenlerin okuduğu evren kitapları da bu tür içerisinde yer alır. Evren kitaplarının en önemli özelliği insan, düşünme ve yaratıcılık gibi konularda bilinmeyenleri derlemek, bilgi ve ilim kavramlarına yönelik önemli veriler elde etmeyi mümkün kılmaktır. Okuyucuya keyif veren, farklı vizyon kapılarının da açılmasını sağlayan evren kitapları doğru ve yanlış arasındaki farkı tanımlama, aydın ve aydınlık yetisi gibi konulara da derinlemesine değinir.

Dünya Dışı Yaşamları Derleyen Evren Kitapları

Evren kitapları yalnızca yaşadığımız dünyayı değil, farklı dünyaları da derleyen kitaplardır. Dünden bugüne pek çok araştırmaya konu olmuş UFO’larla ilgili yazılmış birçok evren kitabı bulunur. UFO iddialarının nedeni, onların bir hayal mi yoksa bir gerçeklik ürünü mü olduğu, amaçları, kökenleri ve politikaları hakkında bilgi edinmeyi sağlayan kitaplar, bu konuyla alakalı olan kişilere bilgi verir niteliktedir. Bilimsel bir yaklaşımla UFO’ların kendilerine dair yaşamlarını derleyen ve gerçekte var olup var olmadıkları hakkında teoriler ortaya sunan kitaplar keyifle okunabilecek bilgiler içerir. UFO’lar hakkında net bilgiler edinmek isteyen kişiler için iyi bir tercih noktası haline gelecek kitaplar, bu konuda araştırma yapan kişilere de tavsiye edilir.UFO’lar gibi uzaydaki ilk varlıklara yönelik hikaye tadında hazırlanmış kitaplar da bulunur. Bir karakterin gözünden Venüs, Satürn gibi gezegenleri uzay gemisiyle keşfederek farklı dünyalardan gelen varlıkların hayatlarına dokunan kitaplar da okuyucunun okuyucuda merak uyandırır. Kitap boyunca anlatılan hikaye farklı fotoğraflarla desteklenerek olay örgüsüne sürükleyici bir anlam kazandırır. Özellikle evren kategorisinde oluşturulmuş yazınsal kaynaklarda hikaye anlatımı dilini seven kişilere önerilen bu kitaplar, bilim kurguya meraklı olanlara verilebilecek güzel bir hediye niteliği taşır. Uzayın ve dünya dışı varlıkların dünyasına derinlemesine yolculuk yapan kitap, hayal gücünü geliştirerek okuyucunun kendine ayırdığı zamanı keyifli hale getirir.

Gök Bilime Dair Evren Kitapları

Evren kitapları evrenin dönüşümlerini, farklı evrenlerin dünyasını ve metafizik kavramlarını öğrenebilmeyi sağlayan kitaplardır. Bu amaçla kaleme alınmış pek çok eser gökbilimle ilgili araştırma yapan kişiler için önemli bir kaynakçadır. Genellikle evren ile ilgili kitaplar kapsamında elde edilen veriler tezlere ve ödevlere konu olacak niteliktedir. Evrenin başlangıcı, galaksiler, yıldızlar, cisimler ve gezegenler ile bu konular hakkında edinilmiş bilgilerin doğruluğunu ele alan birçok kitapta okuyucunun faydalanabileceği teorik veriler derlenir. Özellikle keskin ve net bir ifade dilinin kullandığı gök bilime dair evren kitapları evrendeki varlıkların ve farklı dünyaların insan zihninin ötesindeki anlamını bulmayı amaç edinir. Evren yasalarının ne şekilde işlediğini okuyucuya gösteren kitaplar bilimsel verilerle desteklenir.Yaşamsal devamlılığını sürdüren kuşakların evrenle olan ilişkisi, yaşamın başlangıcı, evren ve sosyoloji ilişkisi gibi kavramların yer aldığı evren kitaplar okuyucunun farklı bilginler edinmesini de sağlar. Özellikle psikolojik ve sosyolojik anlamda evrenin var olmasının insan gelişimine etkisini, insanın çocukluğundan yetişkinliğine geçirdiği evreleri derleyen farklı türde kitaplar da bulunur. Evreni konu alan kitaplar arasında insanın yaşamdaki evrelerin de işlendiği pek çok tür kişisel gelişime büyük ölçüde katkı sağlar. İnsanın başlangıç evresinden gelişim evresine kadar yaşamdaki varlığının derinlemesine anlatıldığı bu tip kitaplarda psikolojiye ve sosyolojiye özellikle yer verilir. Yaşamın evrelerinin ve bu evrelere dair sorunların anlatıldığı örneklerle davranışlar ve durumlar belirli nedenlere dayandırılarak açığa çıkarılır.

Uzak ve Yakın Geçmişi Anlatan Evren Kitapları

Evren kitapları Yeni Çağ, kıyamet, parapsikoloji, kahinler, medyumlar gibi farklı ruhsal varlıkların ve farklı dünyaların da derlendiği kitaplardır. Uzak ve yakın geçmişin gizemini çözmek adına yazılmış pek çok kitap örneğine rastlamak mümkündür. Yeni Çağ felsefesine uygun bir yaşam sürmeyi amaçlayan insanın hayat görüşünü, eğilimlerini ve davranışlarını anlatan kitaplar hem şaşırtıcı bilgiler hem de akıllarda soru işareti bırakacak veriler içerir. Gelecekte insanı bekleyecek olan durumların, kehanetlerin ve geçmiş ile şimdiki zaman arasında nasıl bir bağlantı kurulması gerektiğinin derlendiği kitapların olasılık temasını seven kişilere hitap ettiği bilinir.İnsanın yaşamı boyunca karşısına çıkan medyum, kahin, şifacı, simyacı gibi kişilerden elde edilmiş verilerle hazırlanmış evren kitapları da bulunur. Yaşadığımız evren dışında farklı evrenlere dair olayları merak eden, parapsikoloji kavramını öğrenmek isteyen, bu amaçla ortaya çıkan akımlar hakkında bilgilerini tazelemeyi hedefleyen pek çok kişi evren kitaplarından faydalanır. Evren kitaplarının gizli bilimler dünyasını ortaya çıkaran ansiklopedi türünde yazılmış örnekleri de mevcuttur. Araştırmalarda örnek göstermek, tez ve makale yazılarında kaynakça olarak öne sürmek ve yeni bilgiler edinmeye yardımcı olmak adına ideal bir örnek olan bu tür kitaplar okuyucuya güvenilir veriler sunar.

Uygarlık ve Dünya Tarihini Konu Alan Evren Kitapları

Tarih ve evren konulu kitaplar arasında okuyucunun bilgilenmesini sağlayacak pek çok türe rastlamak mümkündür. İnsanın tarih perdesinde karşılaştığı olaylara yönelik sırları ve keşif noktalarını anlatan pek çok kitap, bilimsel verilerle desteklenerek okuyucuya sunulur. Atalarımızın geçmiş dönemlerde karşılaştığı savaşların, keşif seferlerinin, tanrıçaların, inançların, önemli şehirlere dair sanat eserlerinin anlatıldığı kitapların en önemli özelliği evren ve tarih ilişkisini bir araya getirerek doğru bilinen yanlışları ön plana çıkarmaktır. Uygarlığın dünden bugüne ne gibi olaylar sonucu mevcut şeklini aldığını, gizemi henüz çözülmemiş tarihi olayları ve insanda merak hissi uyandıracak kavramları anlatan kitap, tarih tutkunlarına da önemli bilgiler sunar.Dünyada yer alan göksel ataların varlığını kanıtlar nitelikteki şaşırtıcı belgelerle desteklenen kitaplar insan uygarlığının gelişiminde bu varlıkların ne gibi bir katkısı olduğunu derler. Dünyanın oluşumundan binlerce yıl önce dışarıdan geldiği öne sürülen farklı varlıklarla akılcıl teorilerin derlendiği kitaplar aynı zamanda antropoloji ve arkeoloji alanlarından beslenir. İnsanın evrendeki yolculuğunda daha önce hiç sorulmamış soruları işlendiği örnekler, hem psikolojik hem de felsefik anlamda zihin sorgulamalarına neden olur. Evren kitaplarında aranan en önemli özelliklerden biri olan kanıtlar ve net ifadeler pek çok okuyucunun kişisel gelişimine olumlu ölçüde etki eder. Bu sayede pek çok tartışma ve münazarada kaynakça göstererek bilgilerin doğruluğu kanıtlanmış olur.Bambaşka bir dünyanın tarihini öğrenmek isteyenlere özel olarak hazırlanmış kitaplar hem eğlenceli hem de teorik bir anlatım diline sahiptir. Genellikle evren ve uygarlık tarihini konu alan kitaplar bilimsel bir dille yazılır. Evrendeki hayatın sorgulandığı, insanın rollerini ve bu zamana kadar öğrenilmiş davranışların nedenlerini anlatan pek çok kitap, kişisel gelişim amacıyla bilgi birikiminin artmasına katkı sağlar. Evren kitapları günümüz dünyasını olduğu kadar metafiziği ve gök bilimini de ele alan kitaplardır. Ruhlar alemiyle alakalı durumların; büyü, şifa, fal gibi kavramların irdelendiği birçok örnek okuyucuda merak uyandırarak kendini bambaşka bir hikayenin içerisinde bulmasını sağlar. Hem hikaye hem de bilimsel nitelikteki pek çok kitap teorik anlamda irdenelebilecek kanıtlar sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Evrensel Kitaplar

15 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 15 / 15 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?