Evrendeki Zeki Hayat Kitapları; kozmik olaylara, evren bağlantılarına, dünyanın ötesine, görünenin gerisine inanan kişilere hitap eden kitaplardan oluşur. Bu tür kitaplar beş duyunun ötesinde de hayatların var olduğunu ve bu hayatlardan bugüne mesajlar geldiğini savunur. Bu gelen mesajların insanoğlunun ve evrenin bünyesinde değişimler yarattığını anlatan kitaplar yaşamın özünü keşfetmeye yöneliktir. Bu keşfi çeşitli yollarda arayan ve bu mesajları farklı yerlerden alan kişiler tarafından yazılan bu mistik ve evrensel kitaplar inanç ve bilgi farklılıklarını ortaya koyar.

Evrendeki Zeki Hayatlar Kitapları Ne Anlatır?

Evrendeki zeki hayatlar kitapları evrene mistik açılardan ve farklı noktalardan bakarak enerjisel bilgileri okurlara iletir. Bu nedenle evrensel kitaplarda birbirleriyle tam benzeşen veya tam tamına zıt giden bakış açıları bulunabilir. Evrendeki zeki hayat kitapları arasında yer alan tarot kitapları kişilerin yaşamına inanç kabuğundan dahil olarak onlara var olan ve gelecekte yaşanacak olan olaylardan bilgi vermeyi vadeder. Tarota inanan kişiler tarafından tercih edilen tarot kitapları mistik bilimlerin adeta özü gibidir. Tarotu anlamak ve bilmek kadar doğru yorumlayabilmek de önem arz eder. Evrendeki zeki hayat kitaplarının bir kısmı uzaydan, yıldızlardan ve diğer gezegenlerden söz eder. Melekler konulu kitapların çeşidi de oldukça fazladır. 

Uzay ve Gezegenler Evrensel Kitaplarda Yer Alır Mı?

Bu türde kitaplarda genellikle bilim teknoloji alanından da söz edilir ve her şeyin aynı bütünden çıkıp dönüp dolaşıp aynı bütüne ulaştığı anlatılır. Uzayda yolculuk, genetik ve bilgisayar bilimlerinin tümü evrendeki zeki hayat kitaplarının adeta olmazsa olmazıdır. Bu kitapların diğer bilimsel kitaplardan en büyük farklılığı evrenin, bilimin ve insanoğlunun bugün geldiği gelişmişlik noktasının M.Ö önce atalarımız tarafından da bilindiğini iddia ediyor olmalarıdır. Evrenin başlangıcına, galaksilerden yıldızlara giden başlıca cisimleri de açıklayan kitaplar mevcuttur. Bu kitaplar gökbilime, gök fiziğine ilişkin yapıtlardan, UFO'lardan, yıldızlardan, diğer gezegenlerde yaşamın var olduğundan söz eder. Uzaylı dostlara değinen birçok kitap bulunur. 

Gelecek ve Geçmiş Evrensel Zeki Hayat Kitaplarında Açıklanır Mı?

Evrendeki zeki hayatlar kitaplarının çoğunda geleceğin geçmişte yaşanmış olduğu ve daima geçmiş zannedilen yerden bilgi alınabileceği anlatılır. Çok enteresan çıkarımlarda bulunan bu türde kitaplar bugünün dünde, dünün bugünde olduğunu iddia ederek; bizim algıladığımız zamanın, gerçekte var olan zaman algısının tamamen farklı bir noktasında olduğunu savunur. Evrensel zeki hayat kitapları yeni çağı arayanların bu çağın zaten geçmişte yaşanmış olduğunu ve bu bilgilerin mesajlar yoluyla alınabildiğini anlatır. Evren ve dönüşümleri evrimi, dünyanın başlıca evrelerini gözden geçirerek, fizik yasalarının nasıl işlediğini göstermeyi amaçlar. 

Evrensel Zeki Hayat Kitaplarında Yazan Konuların Kaynağı Nereden Gelir?

Evrensel hayat kitaplarının bazıları bilim insanlarının, gök bilimcilerinin ve uzay bilimleri araştırmalarından yapılan derlemelerden oluşur. Bir bölümü de kahinler, ünlü medyumlar, gelecek araştırmaları yapan kişiler, parapsikologlar, mistik bilimler üzerine çalışanlar, okültistler, şifacılıkla ilgilenenler, simyacılar, psişik bilimlere meraklı olanlar, tologlar tarafından alınan mesajlardan meydana gelir. Kitaplarda yer alan bilgi ve iddialar kanıtlanmış gerçekler üzerine oturan ifadelerden ziyade inanç sistemleri ve sırlar üzerine kuruludur. Kitapların yazdıkları kadar okurların algıları da önemlidir. Zira subjektif unsurların çokça yer aldığı bu tür kitaplar okurun görüşüne ve bakış açısına göre de şekil değiştirip başka bir noktaya varmayı amaçlar. 

Evrensel Zeki Hayat Kitaplarının Faydaları Neler?

Zeki hayat kitapları boş zamanların değerlendirilmesinden ziyade kişileri düşünmeye, sorgulamaya iten kitaplardır. Yaratıcılık yeteneklerinin ve beyin loblarının gelişmesine yarayan kitaplar kişileri yeni bilgilere açar. Beş duyunun ötesinde yaşamların var olma ihtimali dahi kişinin vizyonunda yeni ufuklar açılmasını sağlayabilir. Doğruyu yanlıştan ayırmaya da fayda sağlayabilecek olan bu türde kitaplar farklı bilgi ve inançlara ihtimal verilmesine olanak tanır ve kişilere farklı bilgi alternatifleri sunar. Görüş ufuklarının açılması, bilime aykırı açılardan yaklaşılması kişilerin yaşamlarının bambaşka alanlarında yaratıcılıklarının ivme kazanmasını sağlayabilir. 

Dünya ötesi kavramlara ilgi duyuyorsanız ya da farklı inanç ve görüşleri okumaktan ve bu yönde bilgiler almaktan hoşlanıyorsanız hepsiburada.com üzerinden evrendeki zeki hayat kitaplarına göz atabilir, hayatınıza başka pencerelerden bakabilirsiniz. 

 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Evrensel Kitaplar

9 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Yazar
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Markalar
  1. Ruh ve Madde Yayınları Evrendeki Zeki Hayat Kitapları
  2. Enstitü Yayınları Evrendeki Zeki Hayat Kitapları
  3. Mona Kitap Evrendeki Zeki Hayat Kitapları
  4. Wizart Yayınları Evrendeki Zeki Hayat Kitapları
  5. İzdüşüm Yayınları Evrendeki Zeki Hayat Kitapları
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9961/9968
Başa dön