Defter, yazı yazmak üzere tasarlanan ve pek çok kağıdın birleştirilip ciltlenmesinden oluşan bir nesne anlamına gelir. Ajanda ise hatırlanması gereken notların yazımı için kullanılan bir defter türüdür. Bu defter ve ajandalar çeşitli markalar tarafından üretilir. Bu markalardan biri olan Faber Castell defter ve Faber Castell ajandanın pek çok çeşidi bulunur. İhtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz bu defter ve ajanda çeşitleri farklı zevklere hitap eden defter ve ajanda kapakları ile üretilir. İş hayatının vazgeçilmezi olan Faber-Castell ajanda ve defterler hayatınızı kolaylaştıran notlar almanızı sağlar. Defterin sol ya da üst tarafından bir spiral geçirilerek birleştirilen Faber Castell telli defter oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Bir diğer adı Faber Castell spiralli defter olan bu defterler ile defterin sağ ve sol sayfalarını birbirinden kolayca ayırabilir, yırtılmaların önüne geçebilirsiniz. Faber Castell ajandalar ise görünüm olarak spiralli, sert kapaklı, suni deri kapaklı olarak çeşitlere ayrılır. Bu ajandalar çizgili, çizgisiz olarak üretilir ve farklı renk seçeneklerine sahiptir. Çoğunlukla iş hayatında kullanılan faber castell ajandalar ise iş planlaması yapmanızda size büyük kolaylıklar sunar. Bu ajandalar ile iş planlamanızı yapabilir, unutmamanız gereken işlerin takibini sağlayabilirsiniz. Günlük hayatın da kurtarıcısı konumunda olan Faber Castell ajandalar ile tüm gününüzü ayrıntılı şekilde planlayarak ajandanıza not edebilirsiniz.

Faber-Castell Defter ve Ajanda Çeşitleri

İş hayatında, okul hayatında ya da gündelik hayatta hayatı kolaylaştırmak için kullanılan birçok kırtasiye malzemesi vardır. Bu kırtasiye malzemelerinden biri de defter ve ajandalardır. Özellikle okul hayatının başlangıcından beri kullanılan, ders notları almaya olanak sağlayan defterlerin pek çok çeşidi bulunur. İlk olarak bu çeşitlendirme boyutlarına göre yapılır. Boyutlarına küçük küçük ve büyük defterler olarak iki kısıma ayrılan defterler A4, A5 ve A6 boyutlarında isimlendirilir. Bunlar arasında en sık kullanılan A4 boyutunda olan defterlerdir. A4 boyutundaki defterler büyük boy defter olarak da anılabilir. Diğer bir defter boyutu olan A5 ise A4 defter boyutuna oranla daha küçük bir görünüme sahiptir. A6 boyutundaki defterler ise bu sıralamadaki en küçük ebata sahip defterlerdir.

Bir diğer çeşitlendirme, defterin içerisindeki çizgilerin şekline göre yapılır. Bu defterler, çizgili, kareli, çizgisiz olarak kısımlara ayrılır. Bu defter çeşitlerinden biri olan Faber Castell kareli defter, enine ve boyuna çizgilere sahiptir. Bu çizgilerle küçük karelerin elde edilmesi sonucu oluşturulan Faber Castell defter kareli sık tercih edilen defterler arasında yer alır. Diğer bir çeşit olan Faber Castell çizgisiz defter ise enine ya da boyuna çizgilerin bulunmadığı kağıtların birleşimiyle oluşturulan defter çeşididir. Faber Castell çizgili defterler ise enine çizgilerin yer aldığı yazım için kolaylık sağlayan defter türüdür.

Farklı ihtiyaçları karşılamak amacıyla tasarlanan ve üretilen defterler görüntü ve kullanım amacı bakımından da çeşitlere ayrılır. Farklı alanlarda kullanmaya elverişli olan Faber Castell bölmeli defter, birbirinden bağımsız konuları not edebileceğiniz farklı bölmelere sahiptir.

Faber-Castell Defter ve Ajanda Kullanım Alanları

Faber-Castell defter ve ajandalar hayatın pek çok yerinde kullanım alanına sahiptir. Okul, iş yeri, ev gibi pek çok alanda çeşitli amaçlar için kullanılan bu defter ve ajandaları kullanacağınız alanlara uygun olarak seçebilirsiniz. Okulda derslere ilişkin bilgileri yazmak, iş yerinde iş ile ilgili bilgileri not almak, çalışmak, günlük hayatta ise yapılacak işleri not etmek amacıyla kullanılan Faber Castell defter ve ajandalar hayatı kolaylaştıran ürünlerdir.

Öğrenciler, okulda, kursta, dershanede ders dinlerler. Dinledikleri konuları unutmamak için bu derslere ilişkin notlar alırlar. Bu notlar, konuları tekrar etme imkanı sağlar. Yazılı sınav öncesi ders çalışmak için gerekli olan bu ders notları öğrencilik hayatının olmazsa olmazıdır. Ayrıca öğrenciler, derslere ilişkin kısa notlar almak, ödevlerini not etmek için Faber Castell not defteri kullanır. Bu not defteri sayesinde yapmaları gereken ödevleri unutmazlar. Boyut olarak Faber Castell a5 defter seçimi ile hem ders notlarınızı alabilir hem de bu boyuttaki defterleri günlük planlayıcınız olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde a4 ve a5 boyutuna göre daha küçük bir ebata sahip olan Faber Castell a6 defter seçimi ile ders notlarına ilişkin kısa bilgileri not edeceğiniz defterinizi çantanıza rahatça koyabilir, her yerde açıp not alabilir, yazdığınız notları okuyabilirsiniz. İş yerinde ise, sorumlu olduğunuz işlerle ilgili bilgileri yazmak için Faber Castell düz defter kullanabilirsiniz. Bu bilgiler sizi anlık bilgi taleplerine hazırlar ve sorumlu olduğunuz işleri hakkıyla yapmanızı sağlar.

Faber-Castell Defter ve Ajanda Kullanmanın Faydaları

İnsanlar gün içerisinde birçok farklı iş ile uğraşır. Yoğun bir iş, yapılması gereken bir diğer işi unutturabilir. Bu unutkanlık da dönüşü olmayan sıkıntılara sebep olabilir. Bu noktada Faber Castell defter ve ajanda kullanımı büyük bir öneme sahiptir. Bu defter ve ajandalar hayatın çeşitli alanlarında etkin şekilde kullanılır. Defter ve ajandaların kullanımı ile işlerinizi planlı ve programlı şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz. Öğrencilik hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri olan defterler ile ders konularını ayrıntılı şekilde not edebilirsiniz. Bu sayede sürekli olarak tekrar etme şansı elde eder, konuları unutma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Okulda öğretmenler tarafından verilen ödevleri bu defterlere yapabilirsiniz. Bu sayede öğretmene kolayca gösterebilir, kontrolünü sağlatabilirsiniz. Özellikle matematik dersinde kullanabileceğiniz Faber Castell a4 kareli defter ile problem çözümlerini düzenli şekilde yapabilirsiniz.

İş hayatında aktif görev alıyorsanız faber castell defter ve ajandalar sizin için önemli bir yere sahip olur. Günün, haftanın, ayın ve hatta yılın planını yapabilir, yapmanız gereken işleri aksalığa uğratmaksızın yapabilirsiniz. Ayrıca iş hayatında sürekli kendini geliştiren kişiler için de defter ve ajandalar önemli ürünlerdir. Araştıran, soruşturan kişiler edindiği bu yeni bilgileri deftere not ederek unutma riskinin önüne geçer. Not edilen bu bilgiler iş hayatında sizi bir adım öne çıkarır. Sadece okul ya da iş yerinde değil faber castell defter ve ajandalar gündelik hayatınızda da kullanabileceğiniz ürünlerdir. Bu defter ve ajandalara, günlük yapmanız gereken işleri not alabilir, planlı bir şekilde uygulamaya sokabilirsiniz. Bu sayede işlerinizde yaşanacak aksaklıkların önüne geçebilir, günü planlayarak zamanı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Faber-Castell Defter ve Ajanda ile Planlama

Defter ve ajandalar not almanızı sağlayan, plan ve programlarınızı zaman dilimlerine ayırarak yapabilmeye olanak sağlayan ürünlerdir. Faber Castell defter ve ajanda ile evde, iş yerinde, okulda, günlük hayatın her alanında hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Aklınıza gelen her fikri o anda kaydedebileceğiniz bu defterler, bu fikirleri unutmamanıza yardımcı olur. Çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir boyuta sahip olan Faber-Castell not defteri ile anlık düşüncelerinizin hepsini kayıt altında tutabilirsiniz. Okulda kullanmaya, ders notları tutmaya elverişli şekilde tasarlanan bu defterleri, ders tipinize uygun şekilde seçebilirsiniz. Faber-Castell ajandaya yıl boyunca yaşanacak olan özel günleri not edebilir, bu sayede hiçbir özel günü atlamamış olursunuz. Sevdikleriniz doğum günlerini, okul kayıt tarihlerini, toplantı günlerini not edebileceğiniz bu ajandalar sayesinde tüm sene boyunca unutma korkusu yaşamadan tüm yılın tadını çıkarabilirsiniz. Faber-Castell ajanda her türlü meslek grubu tarafından kullanılır. İş hayatında, görüşmelerin düzenlenmesi, saat dilimlerinin ayarlanması için çalışanlar bu ajandalara ihtiyaç duyar. Bu ajandalar sayesinde toplantı saatleri, iş görüşmeleri, seyahatler kolayca takip edilebilir. Düzenli bir hayat sayesinde zamandan tasarruf ederken iş planı sayesinde de işleriniz kolay şekilde ilerler.

Faber-Castell Defter ve Ajanda Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faber-Castell defter ve ajanda seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusudur. Bunlardan ilki neye ihtiyacınız olduğunu ve defter ya da ajandayı hangi amaçla kullanacağınızı belirlemenizdir. Bu amacınızı belirledikten sonra, ihtiyacınızı ve beklentilerinizi karşılayacak defter ya da ajandayı satın alabilirsiniz. Okulda kullanacağınız defterler genellikle çizgili ya da kareli olarak tercih edilir. Çünkü çizgili ve kareli defterlere yazı yazmak daha kolay olur. Derslerin tamamı için tek bir defter kullanmak istiyorsanız bölümlü defter tercih edebilirsiniz. Bu tür bölümlü defterler ile tüm ders notlarınızı tek bir defterde toplayabilir, istediğiniz bilgilere tek bir defter aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Farklı dersler için aynı defteri kullanmak istemeyenler için üretilen Faber Castell 3+1 defter ile farklı dersler için farklı renklerde defterler tercih edebilir, karışıklık olmasını önleyebilirsiniz. Bir diğer çeşit olan faber castell 5+1 defter ise yine farklı amaçlarla kullanabileceğiniz çoklu defter grupları olarak kullanılabilir. Ajanda seçimlerinde ise kapak seçimi çok önemlidir. Ajandalarda genel olarak Faber Castell sert kapak defter tercih edilir. Bu sert kapaklar sayesinde defter ya da ajandanız kolay kolay zarar görmez, uzun süre sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Sarı, yeşil, mor, siyah gibi pek çok farklı renk tonuna sahip olan bu sert kapaklı defterlerden zevkinize uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.

Faber-Castell Defter ve Ajanda Fiyatları

Faber-Castell defter ve ajandalar boyutları, sayfa adet sayıları, kapak yapısı, görüntüsü, bölüm sayısı, spiral durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Bu farklılıklar doğrultusunda Faber Castell defter fiyatları da değişiklik gösterir. Defter fiyatları ile ajanda fiyatları birbirinden farklıdır. Defter fiyatlarını belirleyen ilk unsur defterin boyutudur. Büyük defterler küçük defterlere göre daha yüksek fiyatlıdır. Defter fiyatlarını belirleyen ikinci unsur ise sayfa sayısıdır. Sayfa sayısı bakımından değişiklik gösterir. Çok adetli sayfa sayısına sahip olan Faber Castell defterler az sayfa sayısına sahip olan defterlere oranla daha yüksek fiyatlıdır. Fiyat belirleyen bir diğer unsur ise defterin telli olup olmamasıdır. Telli defter ya da ajandalar telsizlere göre daha yüksek fiyatlıdır. Çünkü bu telli defterler telsiz olanlara göre daha kolay kullanım imkanı sunar. Ajandalar ise günlük kullanılan ve daha çok kişisel zevklerin ön planda tutularak seçildiği ürünlerdir. Ajandaların kapak yapısı, deseni fiyatın belirlenmesinde rol oynar. İç sayfa tasarımı birbirinden farklı olarak tasarlanan ajandaların bu tasarımları da yine fiyatlar üzerinde belirleyici bir role sahiptir.

Birbirinden farklı modeldeki pek çok Faber-Castell defter ve ajanda çeşitlerine, Hepsiburada’dan ulaşabilir, belirlediğiniz fiyat aralığına sahip ürünleri sıralayarak sizin için en uygun seçeneği satın alabilirsiniz, Faber Castell kalem çeşitlerine göz gezdirebilirsiniz.

Defter ve Ajanda Arasındaki Fark Nedir?

Kullanım amaçları açısından defter ve ajandalar birbirinden farklı amaçlara hizmet eder. Defterler, iç tasarımında tarih ibaresi bulunmayan, yazı yazmaya, notlar almaya yarayan ürünlerdir. Ajanda ise iç tasarımında tarih ibaresi bulunan, günlük yapılacak işlerin not edildiği, unutulmaması gereken notların yazıldığı ürünlerdir.

Ajanda Nasıl Kullanılır?

Ajanda, içerisinde tarih ibaresi bulunan defter olarak tanımlanır. Ajandada tüm özel tarihler işaretlenebilir. Yapılacaklar listesi çıkarılıp, günler, aylar, hatta tüm yılın tamamı programlanabilir. Bu programlama ile işlerinizin uygulanması aşamasında zorluk yaşamazsınız.

Defterler Kaç Sayfadır?

Defterler, boyutlarına ve sayfa sayı adetlerine göre farklı çeşitlere ayrılır. Bu sayfa sayı adetleri birbirinden farklıdır. 48, 60, 120 ve daha fazla sayfa adet sayısına sahip olan defterler mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Faber-Castell Defter ve Ajanda

365 ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis ve Okul Kırtasiye
Ofis ve Okul Kırtasiye
Defter, Ajanda
Defter, Ajanda
Ajanda
Ajanda
Ciltli Defterler
Ciltli Defterler
Ticari Defter ve Evrak
Ticari Defter ve Evrak
Seperatörlü Defter
Seperatörlü Defter
Spiralli Defterler
Spiralli Defterler
Kitap Ayracı
Kitap Ayracı
Bloknot
Bloknot
Not Defterleri
Not Defterleri
Yapışkanlı Not Kağıdı
Yapışkanlı Not Kağıdı
Küp Not Kağıdı
Küp Not Kağıdı
Teknik Çizim, Eskiz Defteri
Teknik Çizim, Eskiz Defteri
Okul Defteri
Okul Defteri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 365 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/fabercastell