Festival Halı markasının temelleri 1983 yılında halının başkenti Gaziantep'te Kaplan ailesinin kurduğu bir aile şirketi ile atılıyor. 2008 yılına kadar halı ihracatı ile uğraşan şirket bu yıldan itibaren Festival Halı adı altında üretim yapmaya başlıyor. Halen 112 bin metrekaresi açık, 93 bin metrekaresi kapalı alanda olmak üzere 205 bin metrekarelik dev bir tesiste üretimine devam eden Festival Halı günlük 45 bin ton polipropilen, 9 ton akrilik iplik üretimi ile Türkiye'nin en büyük halı üreticileri arasında yer alıyor. 1400 çalışanı ile dev bir aile olan Festival Halı markası üretiminin yüzde yetmişini ihraç ederek bu alanda da Türkiye'nin lider markaları arasında yer alıyor. Birbirinden şık ve kaliteli Festival halı modelleri dokuz fabrika satış mağazası ve yirmi bir bölge bayiliği, 961 aktif bayisi ve 80 ülkeye ulaşan ihracat ağından oluşan satış ağı ile Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Festival Halı Modelleri

İlkbahar - yaz ve sonbahar - kış dönemlerinde yenilediği özgün tasarımlara sahip koleksiyonları ile müşterilerin karşısına daima yenilikçi bir anlayışla çıkmayı başaran Festival Halı araştırma ve geliştirme faaliyetlerine son derece büyük önem veriyor. AR-GE faaliyetleri sonucunda kullandığı ileri teknolojik tezgahlarda yeni ve farklı halı üretimi gerçekleştirebiliyor. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri de takip eden Festival Halı nano teknolojisini kendi tezgahlarına taşımayı başarıyor. Bu teknoloji ile üretilen Festival Halı modelleri kir ve leke tutmuyor, kendi kendini temizleyebilme özelliği ile antibakteriyel bir yapıya kavuşuyor. Ayrıca Festival Halı modelleri halılarda zamanla oluşabilen mantarları engelleyen anti-fungal teknolojisi ile de fark yaratıyor.

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçası olan halı üretiminde Festival Halı ilhamını doğadan ve insana dair her şeyden alıyor. Yirminin üzerinde koleksiyona imza atan Festival Halı bazen sarayların ihtişamından, bazen de bir nehirden, heybetli bir dağdan, yapraktan, ağaçtan, şehirden ya da çocuktan ilham alarak halı desenlerini yaratıyor. Bu nedenle herkese hitap etmeyi başarabilen Festival Halı modelleri arasında her zevke ve her karaktere uygun bir model mutlaka bulunuyor.

6 mm hav yüksekliğinden başlayarak 30 mm hav yüksekliğine sahip halı modellerine kadar kaliteli üretim gerçekleştirebilen Festival Halı modern çizgileri geleneksel motifler ile birleştiriyor. Festival Halı modelleri arasında salonları nostaljik bir havaya bürüyen retro tarzdan görkemli sarayların ihtişamını yansıtan modellere dek pek çok ürün yer alıyor. Hiçbir zaman demode olmayan, şıklığı ve zarafeti daima koruyan klasik modellerden sıra dışı çizgilere ve geometrik hatlara sahip modern tarza kadar pek çok Festival Halı modeli muhteşem ve özgün desen kompozisyonları ile tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Festival Halı Fiyatları

Parlak renkleri ve yumuşak dokusu ile adeta rengarenk bir rüyadaymış hissini veren Festival Halı modelleri 500 bin ila 1 milyon 500 bin arasında farklı ilmek sıklıkları ile dokunabiliyor. Geçmişten günümüze Türk kültüründe ayrı bir yeri ve önemi bulunan halılar Festival Halı modelleri ile adeta bir sanat eserine dönüşüyor.

Kalitesi, rengarenk çizgileri ve desenleri ile her duyguya hitap eden Festival Halı fiyatları ile de herkese ve her keseye hitap ediyor. Tasarımdan üretime, satışa ve satış sonrasına kadar daima müşteri memnuniyetini baz alan Festival Halı fiyatlandırma politikalarında da yüzde yüz müşteri memnuniyeti anlayışını benimsiyor. Festival Halı fiyatları kullanılan ipliğin kalitesine, hav yüksekliğine ve dokuma sıklığına göre değişse de fiyatları belirleyen en önemli unsur müşteri beklentileri ve müşteri memnuniyeti oluyor.

Festival Halı Modelleri

108 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Festival
  2. Merinos
  3. Dinarsu
  4. Padişah Halı
  5. Sanat Halı
  6. Saray Halı
  7. Brillant
  8. Confetti
  9. Payidar
  10. Allmode
  11. Halıforum
  12. Rug Viva
  13. Bahariye
  14. Cici Halı
  15. Else Halı
  16. Artemis
  17. Jungle
  18. Efsane Halı
  19. Apex
  20. Pierre Cardin
  21. Bebişim Halı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. İplik Türü
 7. Ebatlar A-Z
 8. Tema
 9. Hav Yüksekliği
 10. Satıcı A-Z
 • Markalar Festival
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022246/festival
BAŞA DÖN