Ailenize ve sevdiklerinize birbirinden lezzetli yemekleri hazırlarken olası mutfak kazalarına karşı önlem almanız gerekebilir. Özellikle fırın tepsisi gibi yemek pişirme amacıyla değerlendirilen kapların sıcakken tutulması sırasında, mutfak havlusu ya da kurulama bezlerini kullanmanız, hem ellerinizin hem de bu tür eşyaların zarar görmesine neden olabilir. Çok sayıda marka tarafından sunulan fırın eldivenleri, bu noktada mutfağınızda yer verebileceğiniz öncelikli eşyalar arasında yer alır.

Fırın Eldiveni Modelleri

Farklı ebatlarda, desenlerde ve kumaş yapılarında sizlere sunulan fırın eldiveni modelleri, genellikle elin tamamını el bileğinin yukarısına kadar kavrayacak genişlikte imal edilir. Tepsi, tencere gibi mutfak gereçlerini rahat kavrayabilmeniz için baş parmak kısmı ayrılmış şekildeki modeller, ilgili gereçleri tutmanız sırasındaki muhtemel kazaları önleme noktasında önemli rol oynayabilir. Bunun yanı sıra set olarak sunulan kimi modeller, fırın eldivenleriyle birlikte tutacaklarla da gelebilir. Böyle ürünler sayesinde, tek elle kaldırmanız zor olan sıcak mutfak gereçlerini tutacaklar yardımıyla destekleyerek daha kolay bir biçimde kaldırabilirsiniz.

Pamuk, polyester, pamuk - polyester karışımı ya da pamuklu kot kumaşından imal edilen fırın eldivenleri, ilgili kumaşların arasında konumlandırılan izolasyan amaçlı süngerler aracılığıyla sıcak olan mutfak gereçlerinin ısısını hissetmemenizi sağlar. Bilhassa fırından çıkarıp doğrudan servis etmeniz gereken cam ya da metal tepsilerdeki yemekleri farklı salon ya da oturma odası gibi kısa mesafeli alanlara taşımanızı mümkün kılan bu ürünler, leke tutmayan kumaş yapılarıyla da dikkat çeker. Edindiğiniz ürünlerin üzerinde bulunan etiketlerdeki talimatlara uygun şekilde yıkayıp kurutabileceğiniz fırın eldiveni modelleri, antibakteriyel özellikleri ile mutfağınızda gönül rahatlığıyla yer verebileceğiniz aksesuarlardandır. Uzun süreli kullanımlarda herhangi bir şekilde deformasyona ya da renk kaybına uğramayan ürünlerden bazıları, OEKO-TEX 100 Standard Class 1 sertifikasına sahip olup insan sağlığına zararlı maddeleri içermediklerini bu şekilde kanıtlar.

Fırın Eldiveni Fiyatları

Kullanışlı olmalarının yanı sıra son derece şık da olan fırın eldivenlerini; mutfak önlüğü, mutfak perdesi ya da mutfağınızın genel renk hakimiyetine göre tercih edebilirsiniz. Markaların geniş ürün gamı içerisinde yer alan modeller, düz renkli olabileceği gibi çeşitli renklerin hoş kombinasyonlarını barındırabilirler. Aynı zamanda son derece sevimli figürlere sahip olan lisanslı ürünler, mutfağınızın atmosferini değiştirebilecek yapıdadır. Günlük kullanımın yanında, hediyelik eşya olarak da değerlendirebilir, sevdiklerinize uzun süreyle kullanabilecekleri bu ürünleri hediye edebilir, sevdiklerinizin sanat tutkularını ön plana çıkarabilecek çeşitli modellere de yönelebilirsiniz. Almayı planladığınız fırın eldiveni fiyatları, seçeceğiniz ürünün; markası, modeli, ebatları, kumaş türü, beraberinde getirdiği ekstra aksesuarlara göre farklılık arz eder. Mutfağınızda uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz ürünleri tercih ederken, gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmanız yerinde olabilir. Ayrıca ürünleri edinirken mutfağınızda yer verdiğiniz farklı perde, masa örtüsü ve benzeri eşyalarla uyumlu birden fazla ürün de alarak mutfağınızda şiirsel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Kendi kullanım amacının dışında çeşitli şekillerde buzdolabınıza tutturarak da değerlendirebileceğiniz fırın eldiveni modellerinin içine, dekoratif amaçlı çiçekler ya da yapay meyveler doldurabilir, mutfağınızın daha farklı bir hava kazanmasını sağlayabilirsiniz. Küçük yaştaki çocuklarınızın keyifle oynayabilecekleri oyuncaklara da dönüştürebileceğiniz fırın eldivenlerinin içine elyaf ve benzeri malzemeleri yerleştirip çeşitli kalemler aracılığıyla bu eldivenleri boyayabilir, birbirinden şirin kuklalar oluşturabilirsiniz. Bu sayede çocuk odalarınızın da görünümünü değiştirebilecek fırın eldiveni modellerini farklı amaçlarla da rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda edinebileceğiniz fırın eldivenleri arasından arzu ettiklerinizi mutfağınızda keyifle kullanabilir, mutfağınızın eskisine nazaran çok daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlarken, fırında pişirilen yemekleri güvenli bir biçimde taşıyabilirsiniz.

Fırın Eldiveni

105 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. YastıkMinder
  2. GOB2C
  3. Tantitoni
  4. Zem
  5. Dekohouse
  6. Kuzeyli
  7. ALAS
  8. Ayça Ak
  9. Globy
  10. Homaks
  11. SD Toys
  12. Anka
  13. Begüldan
  14. Beybi
  15. Cats By Luyano
  16. Corlace Concept
  17. Epinox
  18. LC Waikiki Home
  19. Penguen
  20. İkbalHome
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ebatlar
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/9010068/60008818
Başa dön