Çim sulama sistemi

Fıskiye Fiyatları ve Modelleri

Fıskiye modelleri bahçe işlerinin düzenli yapılmasında önemli rol oynuyor. Fıskiye; bahçelerde yer alan bitkilerin ihtiyaç duyduğu suyu temin eder. Aynı zamanda bahçenin temizlenmesi içinde önemli bir araçtır. Bahçe bakımının sistemli olarak yapılmasını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fıskiye modellerinde de alternatifler çoğalmıştır. Birbirinden farklı özellik ve tarzda üretilen fıskiye modelleriyle bahçenizdeki bitkilerin bakımını yapabilirsiniz. Fıskiye sayesinde bahçenizdeki çimler canlı durur. Bu materyalle, az miktarda suyla çok geniş alanları sulayabilirsiniz. Her bahçede olması gereken araç ve gereçlerin başında geliyor. Fıskiye modelleri; sebze, çiçek ve çim gibi bitkilerin olduğu bahçelerin daha kolay sulanmasını sağlar. Ekili bitkilerin solmasını engellemek için kullanılır. Çok farklı sulama işlemlerini belirttiğimiz araçla yapabilirsiniz. 

Fonksiyonelliği yüksek olan bu araçları; sulama alanınızın büyüklüğüne göre seçebilirsiniz. Bahçe dekorasyonu için birbirinden şık tasarımları olan fıskiyeleri tercih edebilirsiniz. Farklı kullanım formlarına sahip olan ürünler; kullanıcılarına görsel ve duyusal açıdan bahçeler sunmak için geliştirilmiştir. Farklı tasarımlardan oluştuğu için bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan ürünü kolayca temin edebilirsiniz. Çim sulamak bahçenin şekline uygun olan modeli seçmeniz daha doğru olacaktır. Böylelikle bahçenizi tasarruf ederek sulamış olacaksınız. Hobi olarak kullanılan bahçelerin sulanması için çeşitli aparatlardan yararlanabilirsiniz. Her bahçede olması gereken materyallerdendir. Manuel, otomatik ve tam otomatik olarak ayarlamaları yapılabilir. 

Bahçe Sulama Fıskiyesi Modelleri

Bahçe sulama fıskiyesi birçok modelden oluşuyor. Açı ayarlı kazıklı fıskiye modelleri; 360 derece dönüş açısından oluşuyor. 3/4 , ½ ve 5/8 ebatlardaki hortumlarda kullanılabilir. Bahçelerde maydanoz, çim, yonca vb. toprakta yetişen bitkilerin sulanmasını sağlıyor. Açı ayarlı kazıklı bu ürün darbelere dayanıklı olarak dizayn edilmiştir. Kaliteli sert plastikten üretiliyorlar. Dairesel döner fıskiye 4’lü; açı ayarlı kazıklı fıskiye gibi 360 derece dönüş açısından oluşuyor. Beş kollu çim fıskiyesi; isminde anlaşılacağı üzere 5 adet dönen kafaya sahiptir. Bu kafalar dönerek alanın sulanması sağlanır. 5 adetten oluşan noktalar fıskiye üzerinde eşit noktalarda yer alıyor. Eşit miktarda alanın sulanması sağlanır. Sehpa beş kollu çim sulama fıskiyesi, bahçelerde kullanılan diğer önemli bir üründür. 5 koldan oluşan sulama noktaları sayesinde bahçenizde sulanmayan alan kalmayacak. Bu modelin çalışma şekli normal fıskiye 5’li modellerde de aynıdır. Açılı çim sulama fıskiyesi ile toprağı sulayarak birçok bitki türünü yetiştirebilirsiniz. Açısı ayarlanabildiği için sulama işlemi bahçelerde tam yapılıyor. Yağmurlama sulama fıskiyesi; farklı birçok nozullarla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Her türlü genişlikteki alanları sulamaya uygundur. Ufak boyutta olduğu için bahçenin içinde kolay kamufle olur. Kamufle olması sebebiyle görüntü kirliliğine sebep olmaz. Kolay ve şekilde kurulumu yapılmaktadır. Ortalama bir dönümlük arazinin çok rahat sulaması yapılabiliyor. Farklı farklı genişlikteki nozulların aracılığıyla fıskiyenizin ayarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Küçük-büyük her genişlikteki tarlanın sulaması yapılabilir. Nozulların kenar ve iç kısımlarından su çıkarılabiliyor. Ağız kısmı kir tutmayacak özellikte tasarlanmıştır. Bahçe ve tarlalara temiz suyun aktarılması sağlanır. Gövdesi paslanmaz maddeden üretilmiştir. Su israfını önlemesi ürünün diğer önemli özelliğidir. Bağlantı yerleri çok sağlamdır. Ayrıca basıncı iyi şekilde ayarlanabiliyor. Çiçek sulama ibriği; kaliteli plastikten üretilmiştir. Çiçeklerin su ihtiyacının tam giderilmesi noktasında önemli rol oynuyor. Çiçek bitki sulama damlama sistemi; 0.5 ve 1.5 litrelik tüm pet şişlere uyumlu şekilde tasarlanmıştır. Suyun akış hızının çok kolay akışı hızı kontrolü sağlanabilir. Su damlalarının hızları kontrol edilebilir. Basit kullanımıyla dikkat çekiyor. 

Bahçe Sulama Tabanca Modelleri

Bahçe sulama tabanca çeşitleri; bahçe ve tarla gibi yeşil alanların hem düzenlenmesini hem de bakımını yapıyor. Bahçe sulama tabancalarının kullanım alanları çok geniştir. Farklı tasarımlardan oluşan bahçe sulama tabancalarının pratik kullanım deneyimi sunuyor. Küçük, büyük fark etmeksizin tüm alanlarda kullanılabilir. Dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun ömürlüdürler. Çimlik alanların kolay şekilde sulanmasını sağlıyor. Sert plastik ve metal malzemelerden üretilmişlerdir. Gelişen teknoloji kapsamında farklı farklı modellerden üretilmişlerdir. Otomatik ve manuel sistemli olarak dizayn edilmişlerdir. Bahçe ve sulama yapacağınız alanın genişliği doğrultusunda dilediğiniz bahçe sulama tabancasını satın alabilirsiniz. Günlük bahçe işlerinin kolay ilerlemesi kullanılan ekipmanların başında geliyor. Sulama işlemi esnasında sudan tasarruf edilmesini sağlar. Basit kullanım özellikleriyle dikkat çeken bahçe sulama tabancaları; yağmurlama, tazyikli sulama tabancaları şeklinde çeşitlere ayrılıyor. Ergonomik tasarımlı bahçe sulama tabancaları bulunduğu alanda çok yer kaplamaz. Bahçe hortumu çapı kapsamında sulama tabancasıyla hortum birleştirilir. Tabancanın hortumla bağlantısı kurulduktan sonra kullanıcı tetiği açıp istediği gibi su akışını kontrol eder. 

Fıskiye Özellikleri Nelerdir?

Fıskiye çeşitleri elektronik ve mekanik olarak dizayn edilirler. Bağlantı oldukları su tesisatı üzerinden suyu alıp montelendikleri alana dağıtıyorlar. Bu sayesinde etrafında yer alan bitki ve ekinlerinde solması engelleniyor. Ayrıca bitki ve ekinlerin büyümesi de sağlanıyor. Tarla ve bahçelerde insanların işlerini kolaylaştıran bu araç-gereçlerin mekanik tasarımlıları suyun açılmasıyla devreye giriyor. Elektronik özellikli olanlarsa kullanıcıların belirlediği saat dilimlerinde otomatik devreye giriyor. Genellikle çoğunluğu dönerek çalışmaktadır. Bu sayede hortum üzerinden temin ettiği suyu bahçe ve tarlalara eşit olarak dağıtır. Bahsettiğimiz işlem sayesinde bitkilerin fazla sulanmasından kaynaklı olarak çürümelerinin önüne geçilmiş olur. Ayrıca yeteri kadar su alamayan bitkilerin ölmesi de engellenmiş oluyor. İnsanların yaptığı sulamayla kıyaslandığında az su harcaması dikkat çekiyor. Kullanıldıkları tüm alanlarda kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor. 

Modern teknolojinin ürünü olarak ortaya çıkan fiskiyeler, endüstriyel tasarımlarıyla öne çıkıyor. Fıskiye modellerinin her biri farklı özellikte geliştirilmiştir. Bundan dolayı har alanda kullanılan ürün farklıdır. Sulama yapılacak alana göre seçim yapılması üründen alınan verimi artırır. Örneğin; su püskürten fıskiyeler, elle hareket ettirilebilen çeşitlerinin yanında sabit şekilde de üretilirler. Çeşitli aparatlarla bahçe ve tarlaların manuel olarak sulaması yapılır. Bahçeleri sulamak için tercih edilen bir modele aparat takılarak sulama işlemi otomatikleştirilebilir. Çimleri sulamak için özel tasarlanan modeller tercih edilmelidir. Çimler bu fıskiyeler sayesinde canlı görünüme kavuşur. Büyük tarım arazilerinin sulanmasında farklı yöntemler kullanılmaktadır. Otomatik sulayıcılardan birkaç tanesi arazi üzerine yerleştirilir. Su israf edilmeden sulama işlemi kısa zamanda gerçekleşir. 

Tarımsal alanlar zaman zaman suya çok ihtiyaç duyarlar. Özellikle yaz döneminde sebze ve meyveler çok su ister. Meyve ve sebzelerin yetişmesi, canlı görünmesi için belirli aralıklarla sulanmaları gerekiyor. Hortuma aparatları bağlanan su fıskiye tabancaları küçük bahçelerin sulanmasında kullanılıyor. Adaptör, su fıskiye tabancası ve hortumların kullanımıyla manuel olarak sulama işlemi yapılabilir. Su fıskiye tabancaları kullanım amaçlarına göre değişiyor. Bahçe sulama sistemleri içerisinde; hortum ucu, fıskiye ve tabanca başta olmak üzere birçok aparat çeşitleri yer alıyor. Tüm bahçe sulama sistemi aparatları, ürünlere ihtiyacı olan suları sağlar. Bahçe sulama tabancalarının ayarlanabilmesi fonksiyonel anlamda ürünü çok kullanışlı yapıyor. 

Kullanım Alanlarına Göre Fıskiye Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe sulanmaya başlamadan önce toprak yapısı detaylı incelenmelidir. 

Eğer toprak yapısı yumuşaksa ve bahçede küçükse; çiçek sulama ibriği ya da çiçek bitki sulama damlama sistemi kullanılabilir. Kamusal alanlardaki çim ve bahçelerin sulanması açı ayarlı kazıklı fıskiyeler kullanılabilir. Bu tür yerlerde zamanlayıcı ayara sahip sulama mekanizmalı fıskiyeler, alanların sulama miktarını ayarlama konusunda kullanıcıya seçenek sunuyor. Açı ve zaman ayarlı su fıskiyeler, kolay şekilde kurulurlar. Sulama ayarlarını yaparak dışarıdaki işlerinizi halletmeye gidebilirsiniz. Sulama işlemi için başında beklemenize gerek kalmaz. Otomatik kapandığından dolayı su tasarrufu sağlıyor. Dairesel döner fıskiyeler, dikdörtgen şeklindeki alanlarda daha işlevseldir. Arazinin ihtiyaç duyduğu su kolayca dairesel döner fıskiyelerle sağlanır. Yağmurlama sulama sistemi; organik torflu arazilerde kullanıma çok uygundur. Yağmurlama sulama sisteminde neresinin sulanması gerekiyorsa oradaki su tahsis edilir. Bahçe, tarla sulama işlerinde zamandan tasarruf için sabit bahçe sulayıcılardan yararlanabilirsiniz. Monteleme işleminin ardından bahçe büyüklüğü ve arazi şekli doğrultusunda sulama işlemleri gerçekleşir. Bahçenin boyutuna göre tercih edilen sulama sistemlerinden tam verim elde edebilirsiniz. Bahçe sulama fıskiye modelleri, bahçeye uygun açıda ayarlanmalıdır. Suyun fışkırtma oranı doğrultusunda ayarlama yapılır. Geniş alanlarda kullanılan fıskiyeler sayesinde meyve, sebze, , çim, çeşitli çiçek ve bitki türlerinin yetiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Fıskiyeler özel bakım gerektiren araç-gereçler değildir. Özel bakım gerektirmediği için kullanıcı masraf etmez zorunda kalmaz. Muhafaza edilmeleri çok kolaydır. 

Fıskiye Fiyatları

Fıskiye fiyatları ve modelleri, birbiriyle bağlantılı önemli unsurlardır. Fıskiye fiyatları, ürünün özelliklerine göre belirlenir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan fıskiyelerin fiyatlarında çeşitlilik vardır. Her bütçeye hitap edecek şekilde fiyatlandırılan bu bahçe ekipmanını her yere kolayca taşıyabilirsiniz. Taşınma gibi durumlarda gittiğiniz yere götürebilirsiniz. Fiyata etki eden etmenlerin içerisinde fıskiyelerin basınç ve tazyik gücüde yer alıyor. Hızlı sulamayı gerçekleştiren fıskiye fiyatları üstün özellikli olması sebebiyle fiyatları biraz yüksektir. Aynı zamanda fıskiye fiyatı tasarıma bağlı olarak da belirleniyor. Fıskiye fiyatlarıyla birlikte kurulum şekilleri de çok merak ediliyor. Fıskiye kurulumu için şu adımların takip edilmesi gerekiyor;

  • İlk olarak fıskiyeler, vana ya da musluğa uçları bağlı olan hortumun ucuna takılır. Takılma işleminin ardından ekipmanlar vidayla sabitlenir. 
  • Mevcut sulama sisteminin olduğu bahçe, tarla gibi yerlerde montaj işlemi kangal boru çeşitleriyle yapılır. 
  • Boru üzerlerine belirli aralıklarda kelepçeler takılmaktadır. Üst bölümündeki vida kısmına matkap yardımıyla delik açılarak alanın genişliği kapsamında fıskiyeler eklenir. 
  • Fıskiyeler kelepçelere monte edilerek saat yönünde sıkıştırılır. 

Fıskiyeler monte edildikleri ortamla birlikte bitkileri canlandırırlar. Çok küçük detay gibi görünse dahi monte edikleri yerde dikkat çekebilirler. Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle birbirinden dikkat çekici modeller tasarlanmaya başladı. Farklı tarzlarda tasarlanan fıskiye modelleri bahçeleri şenlendirebiliyor. Dayanıklı ve fonksiyonel özellikleriyle öne çıkan bahçe sulama sistemlerini ihtiyaç duyduğunuzda yıkayıp, temizleyebilirsiniz. Monte edildikleri alandan kolayca sökülebilirler. Bahçe sulama sistemlerinin basınç güçlü kullanıcılara farklı kullanım alternatifleri sunuyor. Sistemin dayanıklı yapıda tasarlanması, olası bir basınca maruz kaldığında hortumun kopmasını engeller. Böylelikle sıyrılma, çıkma gibi işlerle zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız. 

Fıskiye Çeşitleri Kaç Metre Su Atar?

Fıskiyeler farklı model ve özelliklerde tasarlanmışlardır. Dolayısıyla her modelin su atma oranı farklıdır. Bazı modellerin su atış menzilleri, 8-14 metredir. Bazılarıysa 10-15 metre ayarlıdır. 

Yağmurlama Sulama Fıskiyesi Nasıl Kullanılır?

Yağmurlama sulama fıskiyesi isminden anlaşılacağı üzere yağışa çok benziyor. Pompalama tekniğiyle sular boru sistemi üzerinden dağıtılır. Dağıtma işleminin ardından su havaya püskürtülür. Zemine küçük su damlalarının karışmasıyla tüm toprağın yüzeyi püskürtme şeklinde sulanır. 

Yağmurlama Sulama Fıskiyesi Eğimli Arazilerde Nasıl Kullanılır?

Yağmurlama sulama fıskiyeleri, eğimli arazilerde çok dikkatli kullanılmalıdır. Eğime dik ve eş yükselti eğrilerine de paralel olarak yağmurlama sulama fıskiyesi boruları yerleştirilir. Böyle yerleştirilmesinin sebebi; son damlatma ve ilk damlatma başlıklarının arasındaki basınç kaynaklı debi farkı engellenmesidir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fıskiye Fiyatları ve Modelleri

9301 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 40 / 9301 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?