Hidrolikler

Hidrolik Fiyatları

Kullanım avantajlarıyla kapılarda ve pek çok alanda karşınıza çıkmakta olan kapı hidrolik sistemleri her açıdan kullanım pratikliğini gözler önüne sermeye devam ediyor. Hidrolik fiyatları ise bütçe dostu olarak belirleniyor ve sizleri zorlamadan temin etmenizi sağlıyor. Her kapıda mutlaka yer alması gereken mekanik kapı itme yayı tüm kapılar için özel olarak tasarlanmaktadır. Fiyatları ise boyutlarına, özel tasarımlarına ve markalarına göre değişiklik gösterebilir. Bu koşullarda sabit bir fiyattan bahsetmek doğru değildir. Ancak genel olarak ele alındığında hidrolik fiyatlarında bütçe dostu fiyatlar görmekten memnun kalırsınız. En uygun şekilde belirlenen fiyatlar ise kapı hidrolik fiyatları şeklindedir. Kapı hidrolik fiyatı da markaya ve kapı modellerine göre farklılık gösterebilir. 

Kapı Hidrolik Çeşitleri

Kapı hidrolik çeşitleri kullanılacak olan kapıların sistemine ve markasına göre farklı çeşitler olarak karşınıza çıkar. Hem kullanımı kapılarda pratiklik sağlayan hem de her zaman numaralarına göre değişen bu hidrolikler arasında gümüş ve gold renk tasarımları bulabilirsiniz. Farklı numaralara sahip olan kale kapı hidrolik sistemlerinde numaralar özellikleri gözler önüne sermektedir. Kapı hidrolik ayarı kullanılan modellere göre değişir ve bu özelliği sayesinde her kapıya uygun montajı yapmak mümkün hale gelir. Dilediğiniz her an her yerden online erişim sağlayarak temin edebileceğiniz kale hidrolik kapı yayı kapılarda gıcırdamayı önler ve çok daha kolay şekilde açılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda hidrolik sistemin kapılarda kullanılmasındaki en önemli sebep kapıların çarpmasını önlemektir. Yavaşça kapıların kapanmasını sağlar. 

Hidrolik Sistem Nedir?

Kapılarda kullanılan hidrolik sistemlerin nasıl kullanıldığı ve ne amaçla kullanıldığını bilmek için öncelikle hidrolik sistem hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Hidrolik sistem sözcük olarak Latinceden gelir ve su anlamına gelen hydor kelimesinde türer. Tek başına hidrolik konu olarak uygulanmış mekanik demektir. Hidrolik sistemler kuvvetler ve hareketler bütünüdür. Sürtünmeli sistemlere oranla çok daha kolay ve verimli şekilde kullanılmakta olan bu sistem iletkenlerin daha kısa sürede ele alınmasını sağlar. Enerjiyi ön plana çıkararak bir aktüaktöre dönüşmesini sağlar. Hidrolik sistem endüstriyel sistemlerde ve ekipmanlarda çok gereklidir. Büyük alanlarda olduğu kadar evlerimize kadar giren kapılarda da basit prosedürler şeklinde kullanımına ihtiyaç duyulur. Rüzgar türbinleri bünlerinde, eğim ve fren kontrollerindeki kapak ve vinçlerin yardımcı sistemlerinde hidrolik kullanımına yer verilir. Özel bir alan olarak indirgenen kapı hidroliği sistemi ise tamamen kendine ait özellikleri taşır. Hem yaşam alanlarında enerji tasarrufu sağlamak hem de her bağlamda kapıların kullanım avantaj ve kolaylığını arttırmak adına bu hidroliklerin kullanımına yer verilir. Özellikle de hidrolik kapı otomatiği sistemin çok daha otomatik ve pratik olarak çalışmasına olanak sunar. 

Hidrolik Sistem Nasıl Çalışır?

Hidrolik sistemlerin çalışabilmesi için basit ya da detaylı olmasının bir ayrımı ya da önemi yoktur. Her bir hidrolik sistemin çalışma prensibi temelden aynıdır. Hidrolik sistemler ana kısımlara ayrılır. Bu kısımlar arasında depolar, pompalar, kullanıcı elemanlar, valfler, akümülatörler, borular, hortumlar, bağlantı elemanları, sızdırmazlık elemanları, filtreler, soğutucular, aksesuarlar ve göstergeler yer alır. Ancak elbette bir kapı hidroliğinde tüm bu kısımları görmek mümkün değildir. Profesyonel düzeyde bir kapı hidrolik ayarı yapabilmek için bu kısımların eksiksiz olması da önem arz eder. Her bir ekipman çalışma sisteminin sorunsuz şekilde çalışmasına olanak sunar. İnsan gücü yetersiz kaldığı zaman devreye makineler girer. Kapıların minik tasarımları ve bağlantı alanlarında kullanılan sistemler de hidrolik makinelere eştir. Ağır şartlardan kurtulmak, insan gücünün yetmediği yerde hızı arttırmak ve özellikle de enerjiden tasarruf sağlamak adına mutlaka her işin bir kolayı bulunur. Kapılarla alakalı kısım devreye girdiğinde ise bu işin kolayı elbette hidrolik sistemlerini kapılara entegre etmektir. Hayatla içli dışlı olunan tüm alanlarda hidrolik sistemlerin kullanımına yer verilir. İnşaatlarda, tersanelerde, taşıma işlerinde, fabrikalarda ve tüm sanayi sektöründe hidrolik sistem olmazsa olmazlar arasında yer alır. Kapılarda kullanılan hidrolik sistem ise kapıların kolay açılıp kapanmasını sağlayan ve gıcırtı ile çarpma hızını yavaşlatan basit bir sistemdir. Basit olmasına rağmen hidrolik sistem şeklinde adlandırılacak kadar da profesyoneldir. Yapı açısından ele alındığında ise hidrolik sistem iç içe rahatça geçebilen iki silindir demektir. Hava ve sıvı hiçbir şey sızdırmadan hidrolik sıvı ile hareket eden bir sistem olarak da tanımlanabilir. Sıvıların sıkışma durumu söz konusu olmadığından bu sistemlerin içinde sıvı olarak yağ kullanımı tercih edilir. Uzaktan kontrol edilebilir ve az yer kaplayan kapı hidrolikleri kapıların daha esnek bir yay ile açılıp kapanmasını sağlar. Hidrolik sistemler sıvıyı depo ederek basınç uygular ve düşük enerji ile başka bir sistemin çalışmasına yardımcı olur. 

Hidrolik Sistem Olmazsa Ne Olur?

Genel olarak da kapılar baz alındığında da hidrolik sistemler kullanılmadığı takdirde esneme payı en aza iner. Sürtünme başlar. Sürtünmeden kaynaklı aşınmalar, sesler, gıcırdamalar ve özellikle de çok çabuk eskimeler meydana gelir. Bu tür sorunların meydana gelmemesi ve kapıların uzun ömürlü ve dayanıklı bir şekilde kullanılması için hidrolik sistem devreye girer. Kapılara uyguladığı etkin ve kontrollü basınç sayesinde kapıların çarpmasını önler. Bu sayede kapı açıp kapatırken herhangi bir zorluk yaşamaz ve çarpmasını önlersiniz. Kapılar çarptığında kilitlenmesinde sorun meydana gelebilir ve rüzgar kaynaklı ya da şiddetli kapama kaynaklı şekilde kapıların dil kısmında ve lastik kısımlarında da sorunlar meydana gelebilir. Bu tür sorunların meydana gelmesini önlemek adına sizler de kapılarınızda hidrolik sistemlerin olmasına dikkat etmelisiniz. Genel olarak da kuvveti ve hareket üretmeyi ele alır. Sıvılar sıkıştığından dolayı yüksek çalışma basıncı elde edilir ve bu basınç hareket özgürlüğü ve esnekliği sağlar. Ters yönlü olarak da kapıların çalışmasında önem arz eder. Aynı zamanda hidrolik sistemler olmadığı takdirde kapılar ses çıkarır ve mekanik olarak kuvvetine uygun şekilde hareket edemez. Bu da kapıların kısa ömrünün olmasına neden olur. 

Kapı Hidrolik Sistemleri Neden Kullanılır?

Numaralarına ve boyutlarına, markalarına ve çeşitlerine göre kullanılmakta olan kapı hidrolik sistemleri kapıların daha kolay açılıp kapanmasına olanak sunar. Kapıların esnemesi, yağlamaya gerek kalmadan açılıp kapanması ve özellikle de çarpma ya da gıcırtı gibi sorunların meydana gelmesini önler. Her sektörde yoğun olarak kullanılmakta olan hidrolik sistemleri kapılarda da kullanılmaktadır. Kapılarda kullanılmasının en önemli nedeni ise kapıların esnekliğini sağlamaktır. Kapıların üzerine binen yükü azaltmak, mekaniklerini en verimli şekilde çalıştırmak ve özellikle de kapıların şiddetli bir şekilde çarpmasını önlemek adına bu sistemlerin kullanımına yer verilir. 

Hidrolik Sistemim Kullanım Alanları Nerelerdir?

Hidrolik sistemler günümüzde mobil sahalarda ve pek çok iş tezgahında kullanılmaktadır. Kaldırma makinalarından enerji üretim alanlarına, vinç tasarımlarından otomotiv endüstrisine geniş tatbik alanına tabii olan hidrolik sistemlerin kullanım alanları giderek artış göstermektedir. Boşaltma eylemlerinden yükleme eylemlerine, kontrol sistemlerinden mekanik sistemlere varana dek her türlü içerikte hidrolik sistemleri bulmak mümkündür. Hidrolik uygulamalar sayesinde mekanik işlemler çok daha rahat şekilde ilerler. 

Kapı Hidroliği Numaraları Hangileridir?

Kapı hidrolik sistemlerinde kullanılan numaralar ağırlıklarına göre verilen numaralardır. Örnek verecek olursak 25 kiloluk bir kapıda kapı hidroliği 4 numara kullanımına yer verilir. Kale kapı hidroliği 5 numara ise 120 kiloluk civarda ve kapı için verilen numaradır. Kullanımından yana herhangi bir sorun yaşanmayan bu kapılar için kullanım kılavuzlarına bakılması gerekir. Kale kapı hidroliği 4 no 60-85 kg için olan sistemler de kilo ve numara uyumuna dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde kapı ağırlığı ile numara uyumlu olmadığında ne yazık ki kapı kullanımında arızalar meydana gelebilir. İstenilen esneklikte kapı kullanılamayabilir. Kapı hidroliği 3 numara ise daha hafif kapılar için uygundur. 

Kapı Hidroliği Ayarlama Teknikleri Nelerdir?

Kapı hidrolikleri ayarlanırken özenle davranılması gerekmektedir. En doğru şekilde ayarlama yapılması hidrolik sistemin kapıya daha net oturmasına ve uzun ömürlü bir şekilde kullanılmaya devam etmesine olanak sağlar. Sistematik olarak alternatif tüm seçeneklerin ayarlandığı kapı hidroliklerinde basit montaj uygulaması yapılır. Oldukça ekonomik ve ergonomik bir yapısı bulunan kapı hidroliklerini monte ederken kapının otomatik olarak kapanmasına olanak sağlanır. Montaj bakımından bir hayli pratik olan bu sistemler kapı kapatma hızını ayarlar. Hız ayar vidası ile ayarlama yapıldıktan sonra kapı çok güvenli bir şekilde kapanır ve açılır. Montaj malzemelerinin tümü ele alınır ve vida sürücü yardımıyla her biri tek tek yerleştirilir. Geniş olan alana vida sürücü yerleştirilir ve monte aşamasına geçiş yapılır. İnce olan kısım kapının üzerine kalın olan kısım ise duvara monte edilir. Hidrolik kapı yayı montajı da yapıldıktan sonra ürünün üzerinde yer alan vida saat yönünde çevrilir. Daha sonra kapanış hızı ayarlanır ve ardından vida sol yörüngede çevrilir. Kapanış hızı artar ya da daha da yükselir. Bu karar tamamen kullanıcılar tarafından verilir. Daha sonra son sıkım için vida ele alınır ve fazla sıkmamaya ya da fazla kastırmamaya özen gösterilir. Aksi takdirde kapı zorlanabilir ve kapanma hızı tamamen istenmeyen bir şekilde lanse edebilir. 

Kapı Hidroliği Kullanım Avantajları Nelerdir?

Kapı hidroliğinin kullanım avantajları ve elbette bazı dezavantajları mevcuttur. Dezavantajları kullanım yapısıyla alakalı değildir. Demir kapılarda kullanılamaz. Kapıların net ölçüsü ve ağırlığı bilinmediğinde kullanılamaz. Ancak alternatif tüm avantajları ele alındığında birçok çeşidinin olduğunu görebilirsiniz. Sistematik yapıya sahip olan kapı hidrolikleri yaylı sistemdir. Kapıyı yavaşça kapatmadığınız zamanlarda bile kapının güvenle ve yavaşça kapanmasını sağlar. Üstelik kapıların oluşturabileceği ses kirliliğini de ortadan kaldırır. Çeşit olarak da oldukça fazla ürün seçeneği sunar. Kapı modellerine, markalarına ve ağırlıklarına göre tasarlanmış olan ürünleri online olarak temin etmeniz mümkündür. Kapı itme yayları olarak da adlandırılan kapı hidrolikleri sayesinde kapıların ağırlığını da kontrol altına alabilirsiniz. Farklı vidalar ile montajı yapılan kapı hidrolikleri kapıların sağlam kalmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda kapı itme yayı çeşitleri de oldukça düşük maliyetli olarak satışa sunulmaktadır. Hafif kapılarda da ağır kapılarda da kullanımları mevcuttur. Görünüş bakımından estetiklerdir ve kapıların görünümünde herhangi bir bozukluğa yol açmaz. Yaylı oldukları için hemen kapanma moduna geçer ve kullanıcıların kapıyı zorlamasına yol açmaz. Aynı zamanda dışa açılan kapılarla da uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Paslanmaz çelik malzeme kullanılarak tasarlanan bu hidroliklerde küf, pas ve benzeri herhangi bir sorun meydana gelmez. Uzun yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde kullanılmaya devam eder. Dayanıklı olan bu hidrolikler özellikle de çocuklu evlerde mutlaka kullanılması gereken ekipmanlardır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hidrolik Fiyatları

594 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 594 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?