Led Armatür

LED, aydınlatma enerji maliyetlerini azaltmanın ekonomik bir yolunu sunan, yüksek verimli popüler bir aydınlatma teknolojisidir. Çok sayıda LED ampul tipi vardır ancak en yaygın LED ampul tipi LED tavan lambaları olarak da bilinen armatürlerdir. LED armatürlerin tasarımı ve özellikleri, iç mekan aydınlatma ihtiyaçları için idealdir. LED armatürler, günümüzde konut aydınlatmasının yanı sıra ofisler, konferans salonları, depolar, fabrikalar, okullar, havaalanları, hastaneler ve oteller gibi ticari uygulamalarda da yaygın olarak kullanılır.

LED Armatür Modelleri Nelerdir?

LED armatürler tavana sabitlenen, panel ya da gömme montaj seçeneklerine sahip, çok yönlü tavan aydınlatması ürünleridir. LED tavan lambaları çeşitli şekillerde, tasarımlarda ve boyutlarda üretilmekle birlikte hepsi aynı amaca hizmet ederler. LED armatürleri takmak basittir ve çoğu kurulum uzmanlık gerektirmez. LED teknolojisinin sağladığı avantajlar sayesinde, armatür tasarımcılarının tasarımları neredeyse sınırsız modele sahiptir. Bu sayede eviniz ya da ofisiniz için en uygun tasarımı geniş bir model yelpazesi arasından kolayca bulabilirsiniz. LED'ler, çeşitli güç kaynakları kullanım için kolayca uyarlanabilir. Yuvarlak ve kare panel lambalardan, koni ve silindir gibi çeşitli şekillerde sarkan ışıklara kadar çeşitli stillerde LED armatür seçenekleri bulunabilir. Armatürleri genel ortam aydınlatmasında ya da bir odanın atmosferini kolayca değiştirmek için yüksek verimli sürücüler ve dimmer seçenekleri ile kullanabilirsiniz.

LED Amatür Panel Nedir?

LED, elektronlar yarı iletken malzemeden geçerken ve reaksiyona girdiğinde oluşan elektrominesans etkisi nedeniyle yüksek yoğunluklu bir ışık kaynağıdır. Çoğu LED armatür, özellikle de panel armatürleri homojen aydınlatma sağlayan PMMA veya PC akrilik levhalara sahiptir. Bu modeller genellikle yumuşak ve rahat bir parlaklık yaratmak için difüzörler ile birlikte gelirler. Panel aydınlatma sistemlerinin büyük bir kısmında, hafif bir alüminyum çerçeveye bulunur. Bununla birlikte, ortamın dekoratif ihtiyaçlarına göre, krom ve klasik nikel kaplamaların yanı sıra yüksek kaliteli aydınlatmayı eşit bir şekilde dağıtmak için opal cam gibi diğer optik malzeme türleriyle kaplanmış panel seçenekleri de bulabilirsiniz.

LED armatürler hemen hemen her tavan tipi için kullanılabilir. Avize ve sarkıtlar gibi yüksek tavan gerektiren aydınlatma çözümleri için yeterli yüksekliğe ya da alana sahip değilseniz, kurulum için çok az alana ihtiyaç duyan gömme LED armatürleri tercih edebilirsiniz. Gömme armatürleri, sadece merkezi aydınlata için değil; hollerde, odaların köşelerinde, banyolarda ve mutfaklarda yan aydınlatma seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.

LED Armatürlerin Avantajları Nelerdir?

LED armatürleri, homojen ışık dağılımı nedeniyle parazitli bir görüntüye neden olmaz. Tavana sabitlendiklerinden erişilmesi zordur ve güvenli bir şekilde çalışır. Çoğu duvar lambası ışık huzmelerinin açısına olarak değişkenlik gösteren ve istenmeyen bir ışık dağılımı sunar. LED armatürleri ve paneller, hem LED teknolojisi hem de konumlandırma avantajı sayesinde daha iyi ışık dağılımına sahiptir. LED aydınlatmanın en önemli avantajı sağladığı parlak ışığa karşın düşük güç tüketimidir. Maliyet, ayrıca LED tavan ışıklarının çok popüler olmasının nedenlerinden biridir. Örneğin çoğu 6W LED ampul, 60 watt akkor ampulle aynı ışık çıkışını sağlayabilen yüksek lümen değerlerine sahiptir. Ayrıca, iyi tasarlanmış bir LED devresi,%80 kadar yüksek enerji verimliliği sağlayabilir. Bu, kullanılan enerjinin %80'inden fazlasının ışık enerjisine dönüştürüldüğü ve yalnızca küçük bir yüzdesinin ısı enerjisi olarak kaybolduğu anlamına gelir. Öte yandan, bazı akkor ampuller yalnızca %20 verimlilikle çalışır.

Özetle, LED ampullerin çoğu geleneksel armatür modelleri kadar enerji tüketmeden, yeterli ışık üretebilir. LED armatürler ısı dağılımı açısından akkor ampullerden daha verimlidir. Minimum ısı çıkışına sahip olduklarından, ortam ısısında önemli değişikliklere yol açmaz. Özellikle ofisler gibi yoğun aydınlatmanın kullanıldığı ortamlarda, özellikle yaz aylarında klima maliyetlerini azaltır. LED armatürleri, herhangi bir yapıda aklınıza gelebilecek her yere monte edilebilir. LED tavan lambalarını kullanmanın asıl amacı enerji tasarrufu sağlamaktır. Böylece aydınlatma maliyetini düşürmek istediğiniz herhangi bir yerdeki ampulleri LED lambalarla değiştirilebilirsiniz. Farklı tasarıma sahip LED armatür modelleri ile enerji maliyetlerinden tasarruf sağlarken, mekanlara estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Led Armatür Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/60000220/60003399