Madame Coco Kurulama Bezleri Neden Önemlidir?

Ev hijyenini sağlamak ve sağlığımızı korumak için mutfaklarda kuruluma bezleri kullanırız çünkü yüzeyler her zaman temiz ve kuru kalmalıdır. Deterjan bazlı temizleyicilerden sonra Madame Coco kurulama bezleri yaygın bir şekilde kullanılmalıdır. Çünkü Madame Coco bezlerin kullanımı da en az yüzey temizliği kadar önem taşır. Özellikle sürekli yemek piştiği için sıcak olan mutfaklar bakterilerin üremesi ve büyümesi için neredeyse bir yuva niteliğinde yerlerdir. Kendiniz, çocuklarınız ve aileniz için zeminlerinizi her zaman temiz ve kuru bırakmaya özen gösterin. Üzerinde yemek yaptığınız, yemek yediğiniz masalardan bakteriler cildinize ve elinizden ağız yoluyla vücudunuza, soluk aldığınız müddetçe de ciğerlerinize çok kötü etki edecektir. İşte tüm bu olumsuz sonuçlardan kaçabilmek için Madame Coco kurulama bezleri kullanabilirsiniz.

Madame Coco Kurulama Bezleri Nasıl Kullanılır?

Madame Coco kurulama bezleri, her zaman dörde katlanarak kullanılmalıdır fakat daha küçük olan bezler için katlanmaya gerek olmasa da bez ıslandıkça bir diğer kata geçebilmek için katlı şekilde kullanım gerekir. Madame Coco kurulama bezleri diğer bezlerle birlikte yıkanmamalıdır çünkü diğer bezlerdeki kumaşın tüycükleri bu bezlere bulaşıp iz bırakabilir. Hem sildiğiniz zeminin daha temiz olması hem de elinizdeki bezin daha uzun süre kullanımı için bu gerekli bir adımdır. El bezleri çok çabuk kirlenir çünkü neredeyse her dökülme, damlama ve kirlenme durumlarında kullanılırlar. Bu yüzden Madame Coco kurulama bezleri nem tutar ve evlerdeki bakterilerin yüzde doksanı bu bezlerin içinde muhafaza edilir. Sofrada çay döküldüğünde ve tezgâha bir şey damladığında hemen bezlere sarılırız ama aslında bir bezin iki üç kullanımdan sonra yıkanmaya bırakılması gerekmektedir. Ev temizliğinde banyo ve tuvaletten daha çok bakteri bezler yüzünden mutfağımızda tutulabilir. Bu durumdan kaçınmak için deterjan kullanımını arttırmak yerine elimizdeki bezleri temiz tutarak hijyen sağlayabiliriz.

Madame Coco Kurulama Bezlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Madame Coco kurulama bezleri tezgah üzerinde kullanıldığı gibi, yıkanmış bulaşıkları kurulamada, silinen camları kurulamada ve masaları kurulamada kullanılabilir. Bu bezler birbirine karıştırılmamalıdır çünkü her yüzeyde tutulmuş olan nem ve deterjan bu bezlere geçer. Ne kadar kuru olursa olsun az miktarda da olsa toz tutma kapasitesi bulunan bu kurulama bezleri bebek ve çocuklarda ciddi solunum problemlerine yol açabilir. İşiniz bittikten sonra Madame Coco kurulama bezinizi temizleyip kurumaya bırakmalısınız ve kurulama bezi kuruduktan sonra da kapalı bir alanda muhafaza etmelisiniz. Seçtiğiniz bezin uzun yıllar dayanması için Madame Coco kurulama bezlerine güvenebilirsiniz fakat yıprandığını, eskidiğini gördüğünüz bezleri evinizden uzaklaştırmalısınız.

Madame Coco Kurulama Bezleri Nasıl Temizlenmelidir?

Evinizdeki hijyeni sağlamak ve sağlığınızı korumak adına bezlerinizi sürekli temiz tutmanız gerektiğinden bahsetmiştik çünkü zaten görevi temizleme olan bir ürün kendi içerisinde kir barındırmamalıdır. Peki, Madame Coco kurulama bezleri nasıl temizlenir, makinaya atılır mı sorularına gelecek olursak cevapları açıkça verilebilir. Madame Coco kuruluma bezleri için yumuşatıcı kullanımı pek önerilen bir durum değildir fakat yine de kendi tercihinize göre deterjana çok az ekleyebilirsiniz. Makinada yıkamak istemeyenler için tüm bezlerin bir tencerede deterjanla birlikte bir süre kaynatılarak yıkanması önerilir fakat daha sonra sudan geçirebilir ve çıkmayan lekeleri böyle engelleyebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise sıcak su ve sirkeyle birlikte bezleri yarım saat bekletip durulamaktır ve bu iş için klasik yöntemlerden biri ise kalıp sabun kullanmaktır. Kalıp sabunu suda eriterek bir kap içerisinde bezleri bekletin, çitileyin ve durulayın çünkü elde temizlemek makinede temizlemeden daha zor olsa da makinada çıkmayan lekeler için işe yarar çözümlerdir.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Madame Coco Kurulama Bezi

11 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?