Uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrı, kaliteli bir uykudur. Çünkü uyku, uzun ve yorucu gündüzlerin sonunda vücudun kendini yenileyip onardığı ve yeni güne taze bir başlangıç için hazırlayan doğal bir süreçtir. Bu süreci en kaliteli şekilde değerlendirmek içinse doğru yastık seçimi, büyük önem arz etmektedir. Gece uykudayken omurganızın doğru pozisyon alabilmesi için iyi bir yastık seçilmelidir. Yan tarafı üzerine, yüz üstü ya da sırt üstü uyuyanlara yönelik çeşitli yastık seçenekleri vardır. Hangi pozisyonda uyuduğunuzu tespit ettikten sonra size en uygun olan yastığı seçmeniz gerekir. Uyuduğunuz pozisyona göre baş ve boyun bölgesini doğru biçimde destekleyen bir yastık, deliksiz bir uyku çekmenizi sağlar.  

Silikon yastıkların iç dolgusu, yapay polimerden üretilen bir tür elyaftır. Kullanışlı olması ve yumuşaklığı ile geniş bir tüketici kitlesine hitap eder. Madame Coco silikon yastıklar, makinede yıkamaya uygun, sağlıklı iç dolgularıyla kaliteli bir uyku vaat etmektedir. 

Silikon Yastık Nedir? 

Silikon yastıklarda dolgu malzemesi olarak bazı işlemlere tabi tutulmuş silikon materyal kullanılır. Dış kılıfın dokumasında ise silikon lifleri ve ipleri kullanılır. Dış kılıf mikrofiber özellik ile üretilerek yastığın daha hijyenik olması ve toz tutmayan bir yapıda olması sağlanır. Madame Coco silikon yastıkların bazı çeşitleri boncuk silikon adı verilen malzemeyle doldurulur. Boncuk silikon dolgulu yastıklar en çok tercih edilen yastıklar arasındadır. Boyun rahatsızlıklarını azaltacak ve boyun sağlığını destekleyecek tasarımlara sahip olan Madame Coco silikon yastıklar, uyku esnasında terlemeyi azaltan çeşitleriyle dikkat çekmektedir. Bebeklerin, çocukların ve gençlerin kullanması için de uygundur. Yumuşak dokusu mükemmel bir his sağlar, hışırtı yapmaz. İstenilen ölçülerde Madame Coco silikon yastık bulmak mümkündür. 

Madame Coco Silikon Yastıkların Özellikleri Nelerdir? 

Madame Coco silikon yastıkların dolgu malzemesi, hava sirkülasyonu sağlayarak terlemeyi önler. Kılıfında ya da dolgu malzemesinde kanserojen madde kullanılmaz. Mikrofiber dış kılıfı antibakteriyeldir. Makinede yıkamaya uygundur.  

Madame Coco Silikon Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Madame Coco yastıklarının mikrofiber, nono teknolojik, kaz tüyü, kapitoneli ultrasonik, kangurulu olmak üzere birçok çeşidi bulunmaktadır. İhtiyacınızı belirledikten sonra bu çeşitler arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. 

Madame Coco Silikon Yastıklar Nasıl Yıkanır? 

Silikon yastıklar, kullanılmaya başlandıktan bir müddet sonra özellikle çok terleyen biri tarafından kullanıyorsa yıkama ihtiyacı ortaya çıkar. Madame Coco silikon yastıklar, yastığını sık yıkama ihtiyacı duyanlar için isabetli bir tercih olacaktır. Zira Madame Coco silikon yastıklar, çamaşır makinesinde yıkanabilir. Çamaşır makinesine koymadan önce, eğer varsa, dış kılıfını çıkarmanız gerekir. İç dolgusu köpürmeye müsait bir madde olduğundan deterjanın az konulması önerilmektedir. Eğer zorlu bir leke yoksa leke çıkartıcı gibi ağır deterjanların kullanılmaması, yastığın ömrünü uzatacaktır. Zorlu lekeler için ise deterjanla birlikte az miktarda leke çıkarıcı eklenebilir. 40 derecede sıkma yapmadan hassas programda yastığınızı yıkayabilirsiniz. Yastığınızın topaklanmaması için makinenin içine tenis topu koyabilirsiniz. Sıkma yaptırılmaması da uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra el ile yastığın iç dolgusu düzeltilerek form verilmelidir. Silikon yastıkların açık havada kurutulması ve tamamen kurumadan önce kılıf takılmaması gerekmektedir.  

Mikrofiber ve Silikon Yastık Arasında Ne Gibi Farklar Vardır? 

Silikon yastık ve mikrofiber yastığın dolgu maddesi, aynıdır.  Bu açıdan aralarında bir fark yoktur. İki yastık arasındaki fark, dış kılıflarında kullanılan kumaş yapısından ileri gelmektedir. Mikrofiber yastıkların dış kaplama kumaşı, mikrofiber malzeme kullanılarak yapılır. Bu nedenle antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Silikon yastıkların ise dış kaplama kumaşı, genelde pamuklu olur ve pamuklu kumaş ise bakteri barındırabilir. Bu açıdan mikrofiber silikon yastıklar, daha çok tercih edilmektedir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Madame Coco Silikon Yastıklar

9 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?