En Ucuz ve Kaliteli Minderler

Yaşadığınız ortamın şık ve daha güzel görünmesi isterseniz çeşitli dekorasyon ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bazı dekorasyon ürünleri sehpa ve büfeleri hareketlendirmek için bazıları duvarlara renk katmak için bazıları ise koltuk ve kanepelere fazladan konfor sağlamak için kullanılır. Bu tip ürünlerin en başında da minderler gelir. Minder çeşitleri bir kılıf içerisine pamuk, yün, elyaf ya da benzeri malzemelerin doldurulması ile şekillendirilir. Kare, dikdörten, yuvarlak, silindir gibi farklı biçimlerde karşınıza çıkabilir. Minder çeşitleri pek çok farklı tür ve boyutta üretilir. Zengin renk ve desen çeşitliliği sayesinde her türlü tarza hitap eder. Üzerine oturmanız, sırtınızı yaslamanız, renkleri sayesinde yaşam alanlarınıza enerji katmanız için pratik ve kullanışlı bir seçenektir. Sandalye, koltuk, tabure, zemin gibi pek çok farklı alanda kullanılması mümkündür. Minderler küçük, orta, büyük gibi çeşitli boyutlarda olabilir. Bu tamamen sizin beğeninize ve kullanım alanınıza bağlı olarak değişir. Dokusu, dolgu yoğunluğu gibi etmenler ürünün kullanışlı olup olmaması üzerinde etki sağlar.

Minder Kullanımı

Pratik ve kolay kullanım özelliği sayesinde minderler hemen hemen yaşadığınız her alanda sizlere eşlik eder. Minder modelleri bu sebeple oldukça zengin ve çeşitlidir. Minder kullanımı ilk olarak oturma alanlarından başlar. Koltuk minder seçenekleri ile en temel yerini almış olur. Oturma alanlarını renklendiren, koltuklara konfor katan minderler çok sık kullanılır. Kolayca sökülüp takılabilen kılıflara sahip olan minderlerin temizliği de son derece pratiktir. Koltuklarınız için tercih edeceğiniz minderleri sadece dekoratif amaçla alabileceğiniz gibi bel desteği sağlamak için de kullanabilirsiniz. Minderli koltuklar çıkarılabilir ve değiştirilebilir kılıflara sahiptir. Kolay silinebilen kumaşların tercih edilmesi gün içinde ortaya çıkan basit lekelenmeleri giderebilmeniz açısından büyük kolaylık sağlar. Koltuklar yaşam alanında önemli bir yere sahiptir. Boyutları koltuğun modeline göre değişen minderlerin çıkarılabilen kılıfları sayesinde istediğiniz zaman değişiklik yapma imkanına sahip olursunuz. Yer minderi kullanımı da oldukça fazla tercih edilen bir durumdur. Balkon, bahçe, yatak odası, oturma ya da çocuk odası gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Renkli yer minderleri ile dilediğiniz alana samimi bir hava katabilirsiniz. Şık ve zarif görünümleri ile dikkat çeken yer minderleri sayesinde enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. Hasır dış yüzeye sahip olan büyük minder çeşitlerini orta sehpalarınızın yerine de kullanabilirsiniz. Yer minder ölçüleri isteğinize göre belirlenebilir. Bazı yer minderleri sırt minderleri ile beraber takım olarak da satılır. Dekoratif amaçlı canlı renklerden baskılarla ya da desenli kumaşlardan üretilen minderler ortamın havasını değiştirir. Zebra desenli, puantiyeli, yaprak baskılı ve daha pek çok seçenek içeren renkli minderlerden dilediğinizi seçerek kullanabilirsiniz.

Minder Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça geniş bir renk ve model seçeneği ile satışa sunulan minderleri satın almadan evvel dikkat etmeniz gerekir. Şu noktalara dikkat ederek eviniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz:

  • İlk olarak minderin kullanacağı alanı tespit etmeniz ve ölçülerini belirlemeniz gerekir. Örneğin; yer minderi olarak kullanmak istediğiniz bir minderi koltuk minderi ölçüsünde alırsanız üzerine oturamazsınız. Sandalyeniz için, sandalye minderi yerine yer minderi kullanmanız da uygun olmaz. Çünkü bu tür minderler sandalyelere büyük gelir ve hoş bir görünüm ortaya çıkmaz. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için ölçü, minder alışverişlerinde öncelikle dikkat etmeniz gereken özelliklerden ilkidir. Ölçünüzü doğru belirleyerek siparişinizi ona göre vermeniz gerekir.
  • İkinci olarak minder kılıfı önemli bir husustur. Minder kılıfının kumaşının kolay yıkanan ve temizlenen, silinmeye uygun kumaşlardan imal edilmiş olması işinizi kolaylaştırır. Özellikle fermuarlı kılıf gibi takıp çıkarılabilme özelliği olması ürünün kullanımını daha da pratik hale getirir. Kılıf kumaşlarının yumuşak dokulu ve rahat malzemelerden yapılmış olması, üzerine oturduğunuzda veya yaslandığınızda daha rahat hissetmenize neden olur. Bu nedenle minder içindeki dolgu malzemesinin türünü doğru seçmekte yarar bulunur.
  • Minderinizin kalınlığına dikkat etmeniz de fayda sağlar. Örneğin; yerde kullanmak için alacağınız sünger minder modellerinin kalınlığı üzerine oturacağınız için önemlidir. Çok ince ve dolgusu az minderler oturduğunuzda sizi rahatsız hissettirir. Yaslanmak için kullandığınız minderin içi homojen bir şekilde dağılmamışsa rahatça yaslanıp hareket edemezsiniz. Bu nedenle süngerin içine doldurulan malzemenin türü ve yoğunluğu da minder seçiminde önemli bir faktördür.
Şık ve Konforlu Minder Modelleri

Sandalyeler günlük hayatta en çok kullanılan mobilya türü arasında yer alır. Evde, ofiste, iş yerlerinde, bahçelerde ve kafe gibi kalabalık alanlarda onlarca çeşit sandalye modeli kullanılır. Sandalye minder çeşitleri ile desteklendiğinde çok daha rahat ve konforlu bir oturma alanı haline dönüşür. Sandalye minderi modelleri kullanılacak olan sandalyenin tipine ve minderin modeline göre değişik şekillerde karşınıza çıkabilir. Arkalıklı büyük ve fermuarlı modeller genelde yıkanabilir kılıfları ile kolayca temizlenebilen kılıflardır. Alttan ve arkadan bağlanarak sandalyeye monte edilir. Sünger dokulu olduklarından oturduğunuzda daha rahat hissedersiniz. Büyük boy sandalyelerle uyumlu olduklarından bahçe ya da balkon için uygun bir minder seçimi olabilir. Yüzeyleri silinerek temizlenmeye elverişlidir. Sadece oturma kısmına yerleştirilen, arkalık bölümü olmayan modeller de vardır. Bunlar alttan bağlanarak sandalyelere kolayca sabitlenir. Pamuk viskon karışımı, sünger ya da sadece pamuk malzemeden yapılan dolguları bulunur. Minderlerin dış kumaş kaplaması da çeşitlilik gösterir. Sandalye minderlerinin şekli kare olabileceği gibi oval ya da yuvarlak da olabilir. Bu modelleri de dört köşesinden sandalyelere bağlayarak kullanabilirsiniz. Sandalye minderlerinin şekilleri kadar kumaşları ve desenleri de önemlidir. Dekoratif amaçlı kullanımlarda dijital baskılı canlı renkli minder modellerine ulaşabilirsiniz. Pek çok figür, resim ya da görsel minder baskısı için kullanılabilir. Büyük çoğunluğu fermuar detaylı olduğundan kılıfları değiştirmeniz, çıkarıp takmanız son derece kolaydır. Sandalyelerde kullanılan bir başka minder çeşidi de ortopedik minder modelleridir. Sandalyenin sırt kısmında kullanılan ve arkasındaki elastik bantlar sayesinde yerine sabitlenerek kullanılan bu minderler bel ve sırt ağrısı çektiğiniz dönemlerde size destek olur. Sırt minderleri anatomik olarak destek sağladıkları için otururken daha konforlu hissetmenize yardımcı olur. Çıkarılabilir kılıfları ile beraber satılan ürünün bazı modellerinde taşıma çantası da mevcuttur. Bel boşluğunu doldurarak oturma şeklinizi düzeltmenize de yardım eder. Duruş bozukluğundan kaynaklanan sırt ve boyun ağrılarına engel olmak için bu tür minderlerden faydalanabilirsiniz. Hangi tip olursa olsun arkasındaki bantlar sayesinde rahatlıkla sandalyenize sabitleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Ortopedik minderler için bir diğer seçenek de oturma minderidir. Hemoroid minderi olarak da geçen bu model yuvarlak bir simit şeklinde ve ortası deliktir. Kuyruk sokumunu desteklemek ve üzerindeki baskıyı azaltmak üzerine tasarlanır. Silikon yapısı ve yumuşak dokusu sayesinde oldukça rahattır. Ortasındaki boşluk basıncın dış taraflara verilmesini sağlayarak daha rahat bir oturma süreci geçirmenize olanak tanır. Hemoroid ağrılarında, kalça rahatsızlıklarında, belinizle ilgili sorunlarda, doğum öncesi ve sonrasında kullanılması tavsiye edilir.

Zengin Kullanım Seçenekleri ile Minderler

Minderleri ister evinizde ister işyerinizde isterseniz de park ve bahçelerde keyifle kullanabilirsiniz. Konforlu bir oturma alanı elde etmek istediğiniz her zaman minderlerden yararlanabilirsiniz. Bu ürünler dekoratif minder, yer minderi ya da koltuk minderi gibi seçeneklerle satılmalarının yanında takım halinde de sunulur. Minder takımı iç mekan ve dış mekan için farklı özelliklerle tasarlanır. Bahçe mobilyaları için altılı set halinde satılan büyük minderler yaz mevsimi boyunca sizlere eşlik eder. Bahçe, balkon ya da terasınızda kullandığınız oturma alanlarınıza palet minder takımları alarak hem daha şık hem de daha rahat bir kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Palet minderi takımı, oturma ve uzun sırt yaslama bölülmü olmak üzere iki parçadan meydana gelir. İç astara sahip kumaşı silinebilir ve fermuarı sayesinde de yıkanabilir özelliktedir. Leke tutmayan yapısı ile sık sık yıkamanıza gerek kalmaz. İhtiyaç halinde 30 derece sıcaklıkta makinede yıkamanız yeterlidir. Dış mekan kullanımına uygun olduğu için su geçirmez kumaştan yapılır. Dış mekan ürünlerini dolgulu ya da dolgusuz olarak bulabilirsiniz. Dolgu malzemesi kırpıntı sünger gibi malzemelerden oluşur. Bir diğer çeşidi de puf minder modelidir. Dış mekan kullanımına uygun ve arkadan bağcıklı olan model bağlandığında şekli ortaya çıkar. Adeta bir koltuk gibi yerde rahatça oturmanıza yardımcı olur. Leke tutmayan kumaşı ile kolay kullanım imkanı sunar. Farklı renk ve desen seçenekleri ile dilediğiniz modeli alarak yaşam alanlarınızı renklendirebilirsiniz.

Şık Mekanlar İçin Konforlu Minder Çeşitleri

Bulunduğunuz ortamın havasını değiştirmek ve farklı bir ambiyans yaratmak için kullanacağınız eşyaların başında gelen minderler dekorasyonunun gözde parçalarındandır. İster yaslanmak için isterseniz de sadece dekoratif amaçlı olarak yaşadığınız mekanları minderler ile renklendirmeniz mümkündür. Dekoratif minderler içerisinde şark köşesi minder takımları önemli bir yer tutar. Anadolu’dan gelen simge motiflerle süslenen, canlı renk tonlarına sahip baskılı kumaşlardan hazırlanan şark köşesi minderleri farklı bir hava katmak istediğiniz ortamlar için birebirdir. Geleneksel desenlerin yeniden gün yüzüne çıkması ile sedir ve benzeri olan alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mavi, bordo, siyah gibi dikkat çekici renk seçenekleri ile ulaşabileceğiniz şark köşesi minderleri kalın bir kumaş yapısına sahiptir. Şark köşesi minderlerinin ölçüsü kaç kişilik olduğuna göre değişiklik gösterir. Bu ürünler çoğunlukla sünger dahil şekilde satılır. Bazı küçük takımlarda üç parça halinde mini minderleri de bulabilirsiniz. Çift taraflı dokunan kumaş fermuarlı kılıf formundadır. Ters çevirerek ve soğuk suda yıkamanız solma gibi durumlarla karşılaşmamanız için önemlidir. Dekoratif olarak bulunduğunuz ortama ayrı bir şıklık katacak minder çeşitlerinden birisi de hasır minder çeşitleridir. Hasır ip, bir dokuma malzemesi olarak kendi içinde tok duran bir yapıya sahiptir ve oldukça şık bir görünümü vardır. Bu ipten yapılan yuvarlak, dikdörgen, kare gibi pek çok minder şekli mevcuttur. İç dolu olarak hazırlanan yuvarlak ve kare minderler sehpa, puf, etajer gibi de kullanılarak fonksiyonellik sağlar. Bunlardan başka sandalye ve koltuk minderi gibi ince şekillerde de dokunmuş hali kullanılabilir. Bazı modellerde gerçek hasır yerine dijital baskı kullanılır. Gerçek hasır bir minderden ayırt edilemeyen baskı kalitesi ile keyifli bir kullanım imkanı sunar. Minder siparişi vermesen önce bu ürünü nerede kullanacağınızı dikkate alabilirsiniz. Yerleştireceğiniz alanın dekorasyonu ile bütünlük sağlaması için renk ve kumaş yapısını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Leke tutmayan fermuarlı kılıflar kolayca çıkarılıp yıkanabilir. Armut minder şık ve estetik görüntüsü ile dilediğiniz her alanda kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Armut şekilli büyük minder modelleri hem iç hem de dış mekanlar için oldukça uygundur. Minder çeşitleri küçük ortamlarda fazladan oturma alanı sağladığı için avantajlıdır. Sehpa olarak kullanılabilmeleri de onları özel kılan yanlarıdır.

En Uygun Minder Fiyatları

Minder çeşitleri bol seçenek imkanı ile sizlerin beğenisine sunulur. Pek çok marka farklı tip ve modellerde minderlere sahiptir. Minder satın almadan önce kullanacağınız alanların özelliklerini gözden geçirebilirsiniz. Doğru karar vermek için ihtiyacınızı ve bütçenizi iyi bilmeniz gerekir. Minder fiyatları ürün çeşitliliğine bağlı olarak farklı aralıklarda sunulabilir. Örneğin; tekli sandalye minderi ile grup halinde satılan setlerin fiyatları aynı değildir. Kumaş farklılıkları olan aynı tip minderler arasında da fiyat farkına rastlanabilir. Bu tip farklılıklarla karşılaşabileceğinizi göz önünde bulundurup almak istediğiniz parçaları kafanızda önceden belirlemeniz tavsiye edilir. Uygun fiyatlı alışveriş için iyi bir fiyat takibi yapmanız yararınıza olur. Ürün seçiminde bütçe dostu fiyatların önceliğiniz olması yanında kaliteli ürünleri de tercih etmeniz faydalı olabilir. Kısa sürede deforme olmayan, dayanıklı ve şık ürünler yaptığınız alışverişleri karlı hale getirir. Almak istediğiniz sadece tek bir minder ya da minder seti de olsa ürün incelemelerini dikkatli yapmanız fayda sağlar. Alacağınız ölçülerin düşündüğünüz yer ile denk gelmesi, minder renkleri ve genel dekorasyon arasındaki uyum yaptığınız alışverişten keyif almanızı kolaylaştırır. Kullanacağınız alanın ölçülerine tam uyum sağlayan modeller düzenli bir görünüm elde etmeniz için önemlidir. Zengin ürün çeşitliliği arasında detaylı bir inceleme yaparak kaliteli ve uygun fiyatlı minder modellerine ulaşabilirsiniz. Şık tasarımlı ve kaliteli minder modellerini Hepsiburada üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Sandalye Minderi Nasıl Kullanılır?

Sandalye minderlerinin kullanımı aldığınız minderin şekline göre değişir. Eğer sadece bir oturma minderi ise direkt olarak sandalyenin ya da başka bir alanın üstüne de koyarak ürünü kullanabilirsiniz. Sandalye minderi olarak hazırlanan arkalıksız modelleri de üzerinde yer alan ipleri sayesinde dört köşesinden sandalyeye bağlayarak sabitleyebilirsiniz. Arkalıklı olan büyük minderlerin de hem arkasında hem de altında olan iplerle yine sandalyenize bağlayarak sabitleyebilir ve keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ergonomik Minder Ne İÇin Kullanılır?

Ergonomik minder sırt desteği ya da oturma desteği almak için kullanılabilir. Sırt desteği için ortopedik minderinizi sandalyenin yaslanma yerine üzerindeki elastik bantlar yardımı ile sabitleyebilirsiniz. Böylece arkanıza yaslandığınızda sizi destekleyerek rahat etmenizi sağlar. Oturma minderi ise ortasındaki boşluk sayesinde oturduğunuz alandaki baskıyı dağıtarak etrafa yayar. Böylelikle ağrı hissetmezsiniz. Kuyruk sokumu rahatsızlıklarında, kalça ameliyatlarında, hemoroid gibi sıkıntılarda bu minderin kullanımı etkilidir. Yine uzun süre oturarak çalışıyorsanız sandalyenizde bu minderi kullanmanız ağrı oluşumunu azaltabilir.

Minder Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Minder seçerken ilk olarak kullanacağınız alanın iç mekan mı yoksa dış mekan mı olduğuna dikkat etmeniz faydalı olur. Ortam koşulların uygun tasarımları uzun süre boyunca zevkle kullanmanız mümkündür. Minderin ölçülerinin de tam olarak bilinmesi alışverişinizi doğru yapmanız açısından gereklidir. Renk ve desen gibi unsurlarda da genel dekorasyona uyumlu seçimler yapmanız yaşam alanlarınızın görünümü oldukça önemlidir.

Şark Köşesi Minderi Nedir?

Şark köşesi minderi geleneksel halı, kilim motiflerinin kumaş üzerine basıldığı, kalın dokulu kumaşlardan yapılan sünger dolgulu minderlerdir. Genelde yerde ya da sedir benzeri bir alan üstünde kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanır. Ölçüleri kullanacağınız alana göre değişebilir. Bazı modellerde ekstra küçük minderler de mevcuttur. Kılıfları fermuarlı ve yıkanabilir olup renk seçenekleri vardır.

Minder Modelleri Nelerdir?

Rengi, boyutu, şekli ve kullanım amacı gibi etmenler minder modellerini belirler. Pek çok minder seçeneği mevcuttur. Hasır, puf, sandalye, zemin isimlerle anılan minder çeşitleri kullanıldığı alana dinamik bir görünüm sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Minder, Minder Kılıfı Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?