Açık hava koşullarında seyahat etmeyi tercih eden motorseverlerin en önemli yardımcılarından olan motosiklet aynası, trafikte güvenli bir şekilde seyahat edebilmeye imkan tanıyor. Rüzgar ve yağış gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı olan motosiklet aynaları, zor koşullar altında dahi sürücülerin arkalarındaki gözleri olmaya devam ediyor. Yağışların ayna üzerinde iz bırakmasını önleyen özellikleriyle arkada araçların görülebilmesini kolaylaştıran motosiklet aynaları, buğu yapma problemine karşı direnç göstererek sürücülerin trafikteki destekçileri oluyor.

Motosiklet Aynası Nasıl Takılır?

Birçok farklı motor modeline uyum sağlayacak şekilde üretilen motosiklet aynaları, kolay bir şekilde monte edilebiliyor. Motor üzerinde bulunan deliklere uyum sağlayan özel tasarımlarıyla orijinal parçanın yerine geçerek aynı konforlu kullanım imkanını oluşturuyor. Açık ağızlı anahtarlar yardımıyla bulunduğu konumdan kolayca ayrılabilen mevcut motosiklet aynasının yerine paketinden çıkartılarak yeni motosiklet aynası ürünü yerleştirilebiliyor. Aynaların sağda ya da solda olmaları baz alınarak birini soldan sağa diğerini sağdan sağa doğru anahtar yardımıyla sıkıca monte etmek gerekiyor. Yeni bir ayna takılmayacak olsa dahi var olan aynanın belli aralıklarla sökülüp tekrar takılması, ayna deliği ile ayna arasındaki bölgenin kapanmasını önleyerek olası acil durumlarda daha rahat ve konforlu bir şekilde takıp çıkarma işleminin gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Ayna ucundaki metal kısma bir miktar yağ damlatmak aynanın sökülürken daha kolay bir şekilde hareket etmesini sağlıyor.

Motosiklet Aynası Nasıl Tamir Edilir?

Motosiklet aynaları bazı durumlarda gevşeyerek işlevini yerine getirmek konusunda sorun çıkarabiliyor. Böyle durumlarda öncelikle aynanın sökülüp ayna için tasarlanmış olan deliğin biçimini koruyup korumadığını kontrol etmek gerekiyor. Motosikletler engebeli arazilerde, yokuşlarda kullanılabildiği için yol şartlarının yarattığı sarsıntıdan kaynaklı olarak çukurlarında hareket etmeye başlayabiliyor. Eğer motorla seyahat ederken sarsıntılı yollar tercih ediliyorsa sık periyodik aralıklarla manuel olarak aynanın işlevselliğinin kontrol edilmesi gerekiyor. Aynanın cam kısmı da bu sarsıntılardan kaynaklanan yıpranmalara maruz kalabiliyor. Bu durumda da ayna camı alınarak mevcut ayna ile değiştirilmesi yararlı sonuçlar veriyor. Eğer yeni ayna parçası takılmayacaksa eldeki aynanın sökülerek yapıştırıcı ürünler aracılığıyla daha sağlam bir şekilde yeninden yerine yerleştirilmesi gerekiyor.

Motosiklet Aynaları Nasıl Ayarlanmalı?

Trafikte sürücülerin görüş açısını genişleten motosiklet aynaları, güvenli bir sürüş deneyimi yaşanmasında önemli rol oynuyor. Geçiş yaparken, fren yaparken, korna ile ikaz yapıldığında aksiyon alabilmeyi kolaylaştıran kullanışlı ürünler, sürücülerin boy ve sürüş açıları baz alınarak ayarlandığında optimum sürüş güvenliğine ulaşılıyor. El ile açıları ayarlanabilen aynalar sayesinde iç kısımların mı yoksa dış kısımların mı ayna aracılığı ile gösterileceği hesaplanabiliyor. Ayna gövdesinin alt kısmında bulunan vidaların sıkılığı kontrol edilerek eğer gevşeklik varsa sıkılaştırılıp aynaların dik ve biçimli olarak kalması sağlanıyor. 

Motosiklet Aynası Nasıl Uzatılır?

Motosiklet aynası aparatları arasında yer alan motosiklet aynası uzatma demirleri ile uzunluk ölçüsünü istendiği seviyeye getirmek mümkün hale geliyor. Motorların orijinal ayna tasarımları ile uyumlu olan bu aparatlar herhangi bir güvenlik sorunu doğurmayıp motor sürücülerinin çevresini daha kolay görebilmesine yardım ediyor. Motor tipi ve sürücü ihtiyaçlarına göre birçok çeşidi bulunan motosiklet aynası aparatları yardımıyla motosikleti kişiselleştirmek olanaklı bir hal alıyor.

Motosiklet Aynası Modelleri Nelerdir?

Birbirinden özel tasarımlara sahip motosiklet aynası modelleri şekil ve biçim açısından taşıdıkları yenilikçi özelliklerle motorun daha modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Motor rengine uyum sağlayan renk seçenekleri sayesinde kullanıcıların yüzünü güldüren bu aynalar, farklı cam yapılarıyla da geniş bir kullanım alanı sunarak kullanıcı memnuniyetini arttırıyor. 

Motosiklet Aynası

3 ürün var
  1. Markalar
    1. Moto Master
    2. Motospartan
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı

Ayna Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60002705/2147483631/20029247/80168003/80273091
BAŞA DÖN