Salıncak, araç süspansiyon sisteminin bir parçası olup, aracın denge fonksiyonlarını yürüten aksamları arasında yer alıyor. Araç içi yerleşimine göre farklı şekillerde konumlandırılan bu parçalar, hepsiburada.com kalitesi ve güvencesiyle aracınızla buluşuyor.
Araçta ön takım olarak nitelendirilen bölümde yer alan salıncaklar, sağ ve sol parçalardan oluşuyor. Genel olarak sağ ve sol önde yerleşmiş olarak iki adet olan ve salıncak kolu olarak adandırılan bu parçalar, araç hareket dengesini sağlıyor. Kol parçaları ile süspansiyon sistemini tamamlayan salıncaklar, aks taşıyıcısı, direksiyon elemanları, amortisör, yay ve denge çubuğuyla koordineli çalışıyor. Salıncaklarda yer alan lastik parça, salıncak fişeği olarak biliniyor. Bu parça, salıncağın çalışma verimini yükseltmeye ve tam denge sağlamasına yardımcı olurken, diğer parçaların bütünlüğünü de koruyor.
Süspansiyon sisteminin bu elemanları, araç hareket halindeyken, tekerleklerin duruma göre uygun açıyı almasını ve konumunu ayarlayarak, yolda bulunan kasisleri ve diğer kuvvet faktörlerine karşı tekerleklerin dengede kalmasına yardımcı oluyor. Salıncak sistemi elemanları darbeler sonucunda eğilebiliyor ya da yıpranabiliyor. Bu durumlarda, tamir edilen parça yeterince verim sağlayamıyor. Bu nedenle, bu parçaların yenisi ile değiştirilmesi, araçta güvenli sürüş ve yüksek performans sağlaması açısından önem taşıyor.
Salıncak sistemi aksesuarlarına yapı market / bahçe / oto ve yürüyen aksam & direksiyon kategorilerinden ulaşabilir; aracınızın ihtiyacına en uygun ürünü hepsiburada.com fiyat ve teslimat avantajlarıyla kolayca satın alabilirsiniz.

Oto Salıncak Parçaları

1.242 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Orjin
  2. Votto
  3. Cey
  4. Teknorot
  5. Ayd
  6. Brc
  7. Trw-Lucas
  8. Sasic
  9. Delphi
  10. Global
  11. Wolcar
  12. Meha
  13. Prs
  14. YTT
  15. UCAL
  16. FKK
  17. MGA
  18. Apres
  19. FEBI
  20. KAPIMSAN
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60002130/60002134
BAŞA DÖN