En Ucuz ve Kaliteli Pensampermetreler

Hassas ölçüm ve hesaplamaların çok kritik olduğu elektriksel hesaplamalarda pensampermetre, riskleri minimize ederek profesyonel çözümler sunuyor. Bir elektrik hattının ya da motorunun elektrik akımını hatasız şekilde ölçebilen pens ampermetre sayesinde devre hattını kesmenize gerek kalmadan ölçüm yapılabiliyor. Mühendisliğin doğası gereği elektriksel ölçümlerin en hassas şekilde ve en az riskle ölçülmesi gerekiyor. Pensampermetre, hatasız akım ve voltaj ölçümleriyle güvenlik risklerini en aza indiriyor; elektrik hatlarının yönetilmesinde hatasız adımlar atmanıza yardımcı oluyor.

Elektrik akım ölçüm işlemini klasik yöntemlere göre daha hızlı ve daha az zahmetle yapmanızı sağlayan ürün ile elektrik çarpması gibi ciddi sonuçları olabilecek risklerden korunuyorsunuz. Ampermetre ve akım trafosunu aynı cihaz içinde birleştiren pensampermetreler primeri tek sipir olan trafo prensibine göre çalışıyorlar.

Normal bir ampermetre ile akım ölçümünü elektrik devresine müdahale ederek ölçmek gerekirken pensampermetre, devreye herhangi bir müdahalede bulunmadan manyetik alan prensibi sayesinde proba gerek duymadan ölçüm yapabiliyor. Pensampermetre, iki veya daha fazla elektrik devresini elektromanyetik indüksiyonla birbirine bağlama (transformatör) esasına göre çalışıyor. Akımı ölçülmek istenen kablonun oluşturduğu manyetik alan gerilimi, döner çerçeveli bobine iletiliyor. Döner çerçeveli bobine bağlı ibre, kablodan geçen akımı amper cinsine çeviriyor ve dijital ekranda gözükmesini sağlıyor. Böylece kablodan geçen akım miktarını ölçülmüş oluyorsunuz.

Pense şeklindeki yapısından ismini alan pensampermetrenin demir başlıkları hareket edebiliyor ve ölçüm yapılacağı zaman açılarak kablo içine yerleştirip akım ölçümü yapabiliyorsunuz. Akım ölçümü yaparken akım geçen tek bir kabloyu pensin içine alıp çok kısa sürelerde sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Pensampermetreler ile tüketilen güç tespitini yapabiliyor;, tek veya üç fazlı şebekelerdeki güç verilerini ve kullanılan enerji miktarlarını ölçebiliyorsunuz. Kısa devre ölçümü de yapabileceğiniz ürün sayesinde birbirine değen ve yangın, çarpma gibi tehditler içeren kısa devre yapmış kabloları tespit edebiliyor, mevcut sorunu büyümeden kontrol altına alabiliyorsunuz. NCV temassız gerilim dedektör özelliğine sahip pensampermetre ile ortamdaki 90-1000 V arasındaki gerilimleri tespit edebiliyor; yüksek gerilim şoklarına karşı yalıtım özelliğiyle güven içinde çalışabiliyorsunuz.

Genellikle alternatif akım ölçen pensampermetrelerin doğru akım ölçen modelleri debulunuyor. Sadece akım ölçmekle kalmayan ve pek çok elektriksel veriyi ölçmekte de kullanılan pensampermetre, birçok cihazın özelliğini bünyesinde barındırıyor. Elektrik ölçümleriniz için fazla sayıda cihazı almanıza gerek kalmıyor. Böylece hem daha az para harcamış oluyorsunuz hem de cihaz kalabalığından kurtulmuş oluyorsunuz.

Elektrik ölçümü, kontrolü ve güvenliği ile uğraşan mühendisler, elektrik teknisyenleri ve ustalar için güvenli bir kullanım sunan pensampermetre, iki ayrı giriş kablosu kullanarak elektrik gerilimi ölçümü yapabiliyor. Gerilim seviyesi doğru olarak ayarlanan pensampermetre yardımıyla birçok alanda güvenli ölçümler yapabiliyorsunuz.

Elektrik devresindeki akımı bazen sınırlayan bazen de gerilimi bölerek istenmeyen durumlara sebep olabilen direnç ölçümü çok önemli konulardan birini oluşturuyor. Ölçümünü yapacağınız seviyeye göre seçeceğiniz doğru bir pensampermetre ile direnç ölçümü de yapabiliyorsunuz. Çalışacağınız alanın dar olması durumunda başlığı dar ve damla şeklinde olan modelleri, geniş olması durumunda geniş ve esnek olarak seçerek rahat bir şekilde çalışabiliyorsunuz.

Pensampermetre ile farklı amaçlara yönelik çok yönlü ölçüm yapılabildiği için yüksek gerilim taşıyan ölçümlere karşı güvenlik önlemleri de o oranda artırılmıştır. Bazı ölçümler esnasında enerji sistemleri üzerindeki yüke bağlı olarak binlerce volta varan ani değişimlere karşı önlemler sunan pensampermetre, uluslararası güvenlik prosedürlerine uygun olarak üretilmiştir. Uluslararası Elektroteknik Komisyonunun elektrik ölçüm cihazlarına koyduğu standartlara sahip olan ürün önce işçi ve çalışanların güvenliğini esas alır.

Pensampermetre

57 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. TT-TECHNIC
  2. Unit
  3. Mastech
  4. Unı-T
  5. Holdpeak
  6. Fluke
  7. Benning
  8. Green Life
  9. Proskit
  10. Robotekno
  11. Ceta Form
  12. Fieldpiece
  13. Kangtai
  14. TT Technic
  15. Trotec
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003083/60006735
BAŞA DÖN