ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Sakura
Sakura Choju 5W30 4 lt + Tişört ve Eldiven Dizel Partikül Filtreli Sn Cf A5 B5 C5 Sentetik Motor Yağı 5W - 30

Sakura Choju 5W30 4 lt + Tişört ve Eldiven Dizel Partikül Filtreli Sn Cf A5 B5 C5 Sentetik Motor Yağı 5W - 30

Sakura
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60002705/2147483631/26005/80531050

Sakura Choju 5W30 4 lt + Tişört ve Eldiven Dizel Partikül Filtreli Sn Cf A5 B5 C5 Sentetik Motor Yağı 5W - 30

SAKURA CHOJU

SAKURA NIPPON OIL
5w30 SN/CF (A5/B5/C3)
4 Litre + HEDİYE Tişört ve Kullan At Eldiven (1 Çift Latex/Vinil)
Benzin / Dizel - Dizel Partikül Filtreli Sentetik Motor Yağı

Sakura Nippon Synthetic, üstün koruma ve mükemmel akıcılık hedeflenerek geliştirilmiş tam sentetik yağlar ve ileri teknoloji performans katkıları ile formüle edilmiş motor yağıdır. Binek ve ticari araçların benzinli ve dizel motorlarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Otomobil, kamyonet, minibüs gibi hafif ticari araçlarda da güvenle kullanılır.

Japon ve Kore otomobilleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Sağladığı Faydalar :

• Soğukta kolay çalışma.
• Düşük yağ tüketimi.
• Egzoz gazı emisyonlarını düşürerek sistem verimliliğini arttırır.
• Aşınmalara karşı mükemmel koruma.
• Tortu ve çamur oluşumunu kontrol ederek motor parçalarının temiz kalmasını sağlar.
• Oksidasyon ve ısıl kararlılık ile yağın yaşlanmasını yavaşlatarak uzun yağ değişim aralığı sağlar.
• İleri derecede yakıt verimliliği sağlamak ve emisyon standartlarını karşılamak için orjinal Japon motor yağı.
• Bu yenilikçi yağ teknolojisi,dur-kalk sürüşün,düşük ve yüksek motor sıcaklıklarının zararlı etkilerine karşı kapsamlı bir motor koruması sağlar.
• Arabalardaki ve hafif ticari araçlar için tavsiye edilir. Amerikan ve Avrupa otomobilleri için uygundur.

Sahip Olduğu Onaylar ve Spesifikasyonlar :

• API SN/CF
• ACEA A5/B5-04, C3, ILSAC GF-4
• FIAT 9.55535 S1
• MB-Approval 229.51
• Volkswagen
• VW50500 (2005)
• VW50501 (2005)
• BMW Longlife-04

 

DOĞRU YAĞIN ARACINIZ İÇİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖRÜN !

Eğer tüm yağların aynı olduğunu düşünüyorsanız, aracınız ve siz farkı göreceksiniz. Motor yağlarına ve Sakura Nippon Oil ile araç bakımına daha yakından bakın.

Yağın aracınızdaki işlevi nedir?
Motorunuzun içindeki her parçayı kaplayan ve koruyan yağdır.
Motor parçaları birbirine sürtündüğünde daima aralarında bulunan yağ, basıncın ve yükün inanılmaz derecede yüksek olduğu anlarda bile sürtünmeyi azaltarak hasarı engeller. Ayrıca yağ içinde, yanma sonucu oluşan küçük is parçalarının havada asılı kalmasını sağlayarak kirin ve kalıntıların birikmesini engelleyen, yüksek sıcaklıkta ortaya çıkan oksidasyonla mücadele eden ve yağın rahatça akışına yardımcı olan özel katkı maddeleri bulunmaktadır.
Üreticiler, kendi araçları için doğru yağı belirtmektedir. Aracınızın kullanım kılavuzunda gerekli ürünün özellikleri belirtilmiş olacaktır. Bu özellikleri yağ şişesinin arkasında bulunan etiketten kontrol edebilirsiniz.

Üreticinin hangi yağı onayladığını nereden bilebilirim?
Üretici, aracınızın kullanım kılavuzunda motorunuz için doğru yağ özelliklerini belirtecektir.
Modern motorların değişen performansını takip etmek için belirli aralıklarla bir dizi performans standardı yayınlayan Amerikan Petrol Enstitüsü (API) ve Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA), sektör standartlarını belirlemektedir.
Teknolojinin sınırlarını zorlayan birtakım üreticiler yağa ilişkin olarak ekstra performans özellikleri talep etmektedir. Aracınızın garantisinin geçerliliğini sürdürebilmek için üreticinin kılavuzlarına bağlı kaldığınızdan emin olmalısınız.
Yağ şişesinin arkasında performans standartlarının bir listesi bulunmaktadır. Motorunuz için doğru özelliklerdeki yağı seçmek büyük önem taşımaktadır.

Motor yağı neden değiştirmem gerek?
Yağ, motorun içindeki gerilimle mütemadiyen savaşmaktadır. Bu gerilim motorun en sıcak parçalarında ısıl gerilim şeklindeyken yanma sırasında ortaya çıkan asitler, partiküller ve suyla mücadelede kimyasal gerilime veyahut modern motorlardaki muazzam güç ve hıza dayanma söz konusu olduğunda da fiziksel gerilime dönüşmektedir.
Her üretici, gerilime neden olan bu faktörleri tavsiye ettiği yağın kalitesiyle dengelemekte ve doğru koruma ve performans düzeyini sağlamak için uygun bir yağ değişimi aralığı tavsiye etmektedir. Üreticinin belirttiği yağ değişim aralığına ilişkin bilgiyi aracınızın kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz. Bazı modern otomobillerde ayrıca gösterge paneli de yağ değişiminin gerekli olduğu zamanı belirtecektir.
Yağ değiştirildiğinde aynı anda filtreyi de değiştirmek ihtiyatlı bir hareket olacaktır. Yağ filtresi, motor etrafındaki yolculuğu esnasında yağa geçen kiri ve yanma sırasında ortaya çıkan maddeleri toplamaya yardımcı olur. Yeni yağ ile birlikte yeni bir filtre kullanarak motorunuzu en iyi durumda tutabilir, maksimum performans sağlayabilirsiniz.

 

ANLATIM : Motor Yağının Değiştirilmesi

Araç bakımlarını kendileri yapan birçok otomobil meraklısı bulunmaktadır. Otomobil meraklılarının yaptığı araç bakımlarından bir tanesi de otomobillerinin yağını değiştirmektir. Aracınızın yağını kendiniz değiştirerek maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
Araç bakımlarında güvenlik her zaman önceliklidir. Bu nedenle, ilk defa yağ değiştiriyorsanız veya daha önce defalarca yağ değiştirmiş olsanız bile motor yağı değiştirme işlemini güvenli ve verimli bir şekilde yapmanız için uymanız gereken bazı kurallar bulunduğunu kesinlikle unutmayın.

Motor yağını değiştirmeden önce ihtiyaçlarınız;
• Yaklaşık 5 litre Sakura Nippon Oil motor yağı
• Aracınızın marka ve modeline uygun yeni bir yağ filtresi
• Açık uçlu ayarlı pense ve yağ filtresi ayar pensesi (Bazı motorlar, satıcınızdan temin edebileceğiniz özel şekilli bir alet gerektirebilir.)
• 8-10 litre kapasiteli büyük drenaj kabı ve huni
• Tek kullanımlık lateks/vinil eldivenler ve Temiz bezler

1-) Aracınızın motoru için yağ seçimini yapın
Aracınızla sık sık kısa geziler, trafikte dur kalk veya yoğun bir şekilde taşıma/çekme yapıyorsanız aracınızın motorunda ekstra zorlanma olmaktadır. Bu tip araç kullanımlarında daha sık yağ değişimi gereklidir. Sagura Nippon Oil aracınıza uygun en iyi motor yağı seçimini yapabilirsiniz.

2-) Aracınızı hazırlayın
Soğumuş yağ doğru bir şekilde boşaltılamamaktadır. Bu nedenle çalışmaya başlamadan önce, yağ sıcaklığını normal çalışma sıcaklığına getirmek için aracı biraz kullanın. Sonra motorunuzu stop edip, yağ doldurma kapağını açın, oluşacak vakumu önlemelisiniz. Bu işlem ile, yağın alt taraftan daha serbest ve doğru bir şekilde boşalmasını sağlayacaktır.
Aracın altına girmeden önce özel güvenlik tedbirleri için kullanım kılavuzunu her zaman kontrol etmelisiniz. Kriko kullanımı dengeyi sağlayamayacağından ve aracın devrilmesi ihtimaline yol açabileceğinden, aracı kaldırmak için kriko kullanmamalısınız. Portatif tekerlek rampaları ideal ve güvenlidir. Aracın altına kayabilmeniz için bu rampalar aracı yeterli bir şekilde yerden kaldırmanıza yardımcı olur. Tekerlek rampası üreticisinin özellikle güvenlik konuları ile ilgili talimatlarını dikkatli bir şekilde uyguladığınızdan emin olun.
Düz bir zeminde olduğunuzdan emin olun sonra aracı tekerlek rampasının üstüne alın. El frenini çekin ve aracın kaymasını önlemek için arka lastiklere destek yapın. Aracınız düz şanzımanlı(manuel) ise birinci viteste bırakın, otomatik şanzımanlı ise park konumunda bırakın.

3-) Eski motor yağını boşaltın
Yağ toplama kabını aracın alt tarafına koyun. Karterin ya da yağ haznesinin arka alt tarafına yerleştirin.
Toplama kabını tahliye tapasının altına, biraz arkasına düşecek şekilde yerleştirin. Ayarlı penseyi kullanarak, tapa serbest dönene kadar saatin ters yönünde çevirin. Bu noktada yağa dikkat edin; hızlı bir şekilde ve sıcak olarak akabilir. Tapayı drenaj kabına düşürmemeye dikkat edin fakat düştüğü takdirde dikkatlice oradan alın. Çoğu tapa bir conta ile takılır; bu contayı kaybetmeyin.

4-) Yağ filtresini çıkarın
Filtre pensesi kullanarak yağ filtresini saat yönünün tersine çevirip gevşetin. Ardından sıcak egzoz borusuna dokunmadan el ile filtreyi çıkarın. Yağ filtresi yağ ile dolu olabileceğinden ağır olabilir. Bu nedenle motordan uzak bir şekilde yavaşça aşağı indirin ve içindekileri toplama kabına boşaltın. Bazı yağ filtreleri yatay bir konumdadır ve gevşetildiklerinde kirli ve sıcak motor yağı sızdırabilir. Endişelenmeyin, bu normaldir. Yanınızda üs tübü ya da bez bulundurarak bu sızıntıya hazır olun. Bezlerle, motorda yağ filtresinin yerleştirildiği yerin içini ve çevresini silin.

5-) Yağ filtresini değiştirin
Yeni yağ filtresini alın ve parmağınızla montaj yüzeyine (filtrenin yuvarlak kenarı) biraz yağ (yeni veya eski) sürün. Bu, dolgu macunu olarak görev yapacaktır. Yeni filtreyi dikkatlice saat yönünde çevirerek dişli yağ oluğuna vidalayın. Zorlamadan el ile filtreyi sıkıştırın.
Tapayı yerleştirip sıkın. Tapayı el ile çevirebildiğiniz kadar çevirin ve ayarlı pense ile sıkın. Fazla zorlamamalısınız.

6-) Temiz motor yağını ekleyin
El frenini dikkatlice bırakın ve aracın rampa üzerinden yavaşça zeminde kaydırın. Bu aşamada motoru çalıştırmayın. Aksi takdirde aracınızda önemli hasarlar oluşabilir. Motorun üstünde, genellikle yağ kabı sembolü ile işaretlenmiş yağ doldurma kapağını göreceksiniz. Kapağı çevirerek çıkarın ve gereken yağ miktarı ile motoru doldurun. Yağ çubuğu ile seviyeyi kontrol edebilirsiniz. Kapağı takın. Motor çalıştırıldığında yağ göstergesi sönmelidir. Motoru birkaç dakika çalıştırın, kapatın ve sonra ölçekli çubukla tekrar yağ seviyesini kontrol edin. Genelde biraz daha yağ eklemeniz gerekebilir.
Son olarak ve mutlaka sızıntılar için aracın altını, özellikle yağ filtresi ve karter tapa contası çevresini kontrol edin.

7-) Eski yağı ortadan kaldırın
Yağ değiştirme işleminizdeki en son ve bir anlamda en önemli adım, motordan boşalttığınız eski yağın doğru bir şekilde ortadan kaldırılmasıdır. Eski motor yağı çevre için çok zararlıdır ve güvenli bir şekilde ortadan kaldırılmasının önemi çok büyüktür. Eski yağı kapanabilir bir kaba aktarın ve güvenli bir şekilde imha edilebilmesi için bir çevre kuruluşuna başvurabilirsiniz.

8-) Lütfen özenli ve dikkatli olun
Motor yağı değiştirme işlemi gerektiğinde uzmanlık gerektiren bir iştir. Sizlerin güvenliği bizler açısından daha önemli olup, Sakura Nippon Oil tarafından bu içerik tavsiye amacıyla paylaşılmıştır. Bu yüzden motor yağı değişimi ile ilgili olarak tereddütleriniz var ise lütfen bir servisten destek alınız.
Her motor yağı değişiminde, aracın yaptığı mesafeyi ve tarihi kaydetmelisiniz. Bu yöntemle, bir sonraki yağ değişimi tarihinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.Size karşı yükümlülüğümüz

Kanuni gereklilikler haricinde, işbu metin ve içeriği yanı sıra uygulama ile ilgili herhangi bir türde herhangi bir beyanda, taahhütte veya hükümde bulunmamaktayız. Bu metin içeriği ve uygulaması üzerinde ve/veya içinde bulunan tüm bilgiler ve/veya veriler "olduğu" gibi sunulur ve yalnızca rehberlik amacıyla kullanım içindir. Bu yüzden, bu tür bilgileri ve/veya verileri kullanmanızın riski tamamıyla size aittir. İşbu metin içeriği uygulamasını kullanmanız sonucunda uğranılan veya bu bilgileri ilettiğiniz herhangi bir kimse veya sizin bu tür bilgilere ve/veya verilere dayanmanızın sebep olduğu, her ne şekilde ortaya çıkıyorsa çıksın, herhangi bir kayıptan veya zarardan kanunların izin verdiği ölçüde hariç tutulmuştur.
İşbu metin içeriği ile ilgili olarak gerçekleştirileceğiniz uygulama esnasında şahsi kusur veya ihmalinizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma yükümlülüğü tamamen size ait olup, sorumluluk şirketimize ait olmayacaktır.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön