TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sistemine ilişkin sınav süreci başlarken imtihanlara gireceklerin stresi ve tedirginliği de artıyor. Öğrenciler, istedikleri okullara yerleşebilmek için sistem kapsamında senede iki kere belirli derslerden sınavlara giriyorlar. Sınavlar dizisinin ilk dönemdeki kısmını TEOG 1 sınavları oluşturuyor.

Bu sistem bünyesinde öğrenciler, sınavla ilgili çeşitli materyallere başvuruyor. Bu araçların başında sınava hazırlık kitapları geliyor. TEOG kitapları, sınav sistemine entegre olmaya çalışan öğrencilerin en temel kaynağını oluşturuyor. Zengin içerikli çeşitli kaynaklarla öğrenciler, hem bilgilerini ölçebiliyor hem de stresi azaltarak kendilerine olan güvenlerini artırıyorlar. Her beklentiye göre farklı kategorilerde hazırlanan kitaplar, sekizinci sınıf öğrencileri orta öğrenime geçmek için sınava hazırlık temposunu hızlandırıyor. Farklı yayın evlerince hazırlanmış TEOG 1 kitaplarına ulaşılabiliyor. Ders dağılımı doğrultusunda Türkçe, fen ve teknoloji, matematik, yabancı dil, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi alanlarında kitaplar satışa sunuluyor.

TEOG 1 Kitapları

Kitaplar, öğrencilerin çalışma stillerine ve ihtiyaçlarına göre düzenleniyor. Konu eksikliği olduğunu düşünen ya da okuldaki derslere konsantre olmakta güçlük çeken öğrenciler için konu anlatımlı kitaplar bulunuyor. Her branştan konuları içeren bu kitaplarla öğrenciler, bilgi eksikliklerini tamamlayabiliyor. Sonrasında seviyelerini ölçmek için konu testlerini çözüyorlar. Her konudan sonra en az birer test çözüldükten sonra deneme sınavı bölümüne geçiliyor.

Sadece soru çözmek isteyen öğrenciler için ise soru bankası kitapları bulunuyor. Bu ürünlerin bazıları tek branştan oluşurken bazıları da tüm dersleri kapsayabiliyor. TEOG 1 soru bankası kitaplarında cevap anahtarları bulunurken dileyen öğrenciler için çözümlü testler de bulunuyor. Bu sayede sınava hazırlananlar, soru çözüm tekniklerini de geliştirebiliyor.

Sınav atmosferine hazırlanmak ve seviyelerini tespit etmek isteyenler için ise sadece deneme sınavları bulunan TEOG 1 kitapları alınabiliyor. İçeriğinde ortalama 10 adet soru bulunan bu ürünler, Milli Eğitim Bakanlığının müfredatı ve soru tarzıyla uyumlu olarak hazırlanıyor. Ayrıca, deneme sınavları belli bir zaman dilimi içinde yapıldığında gerçeğe yakın bir puan elde etmek mümkün oluyor ve öylelikle öğrenciler eksiklerini o yönde tamamlayabiliyor.

Gerek konu anlatımlı kaynaklarda gerekse soru bankası ve deneme sınavı kitaplarında soruların zorluk seviyesi, aşama aşama artıyor. Öğrenci, soru tarzlarını, basit örneklerden zor örneklere doğru hazmederek öğreniyor.

TEOG 1 Kitabı Fiyatları

Her biri alanında yetkin hocalar tarafından titizlikle hazırlanan TEOG 1 kitapları, birbirinden farklı yayın evlerinden temin edilebiliyor. Tek bir kaynakla yetinmeyip çok sayıda kurumun kitapları ile çalışıldığında çok daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Öğrenciler, kaynak seçiminde dilerse tüm derslerin bir arada bulunduğu genel kitapları dilerse de her ders için farklı kaynak alabiliyor. Her ders için ayrı olarak alınan kitaplarda konular daha ayrıntılı anlatılıyor. Kaynak alışverişi yapanların, kitap seçerken kendini yetersiz gördüğü dersler ya da konularla ilgili kitaplara ağırlık vermesi, zamandan tasarruf sağlıyor.

Tüketicilerin kitap seçiminde bir diğer belirleyici unsur da maliyetler oluyor. TEOG 1 kitabı fiyatları; yayıncısına, sayfa sayısına, içeriğine göre değişiyor. Kaynak seçimi için taramalar yaparken beklentiler doğrultusunda arama yapmak, kullanıcılar için daha pratik bir çözüm sağlıyor. Kitap seçiminde kararsız olanlar "çok satanlar" ya da "en yüksek puan alanlar" şeklindeki kategorileri inceleyebiliyorlar.

İnternet'te kaynak taraması yaparken TEOG 1 kitapları hakkında diğer kullanıcılardan bilgi edinmek isteyenler, yorumlar bölümünü inceliyor, en güncel kitabı almaya özen gösterenler ise "yeniler" kategorisinde arama yapıyorlar. Çeşitli branşlardan kaynaklar edinmek, test kitaplarıyla bilgisini zenginleştirmek isteyenler için pek çok seçenek bulunuyor.

TEOG 1

81 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Rty Rota Yayınları
  2. FDD Yayınları
  3. Renkli Yayınları
  4. Evrensel İletişim Yayınları
  5. Özet Yayınları
  6. Üniset Yayıncılık
  7. Delta Kültür Yayınevi
  8. Karekök Yayıncılık
  9. Tonguç Akademi Yayınları
  10. BRANŞ AKADEMİ
  11. Ekip Yayınevi
  12. Arı Yayıncılık
  13. Editör Yayınları
  14. Hız Yayınları
  15. Işıklı Yayıncılık
  16. Kida Yayınları
  17. Not Yayınları
  18. Biltest Eğitim Ve Yayıncılık
  19. Fides Yayınları
  20. Gezegen Yayıncılık
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80168002/80167005
BAŞA DÖN