Kuruluş tarihi 1977 yılına kadar uzanan köklü halı firması Örnek Halı, 2010 yılından itibaren Tuğra Halı markasıyla İstanbul Mahmutbey’de yer alan dev tesisinde faaliyet gösteriyor. Halı firması, geleneksel değerleri ürünlerinde yansıtmakla beraber yeniliğe de önem veriyor ve teknolojik gelişmeler ışığında güncellemeler yapıyor. Firma, böylece kalite standardını sürekli olarak yukarı taşıyor. Her kullanıcıya ulaşmak adına üretim kalitesinden taviz vermeden ekonomik ürün seçenekleri sunan marka, zeminlerini renklendirmek ve evlerini güzelleştirmek isteyen kişilerin tercihi oluyor. Markanın dekoratif halı modelleri arasında her mobilya grubuyla beraber kullanılabilecek farklı renk, desen, ölçü ve şekilde zengin alternatifler yer alıyor. Sektördeki tecrübesini üstün bir teknolojiyle harmanlamayı başaran firma, geniş ürün yelpazesiyle ülke genelinde 1000’i aşkın satış noktasında hizmet veriyor. Başarısı yurt içi taleple sınırlı kalmayan firma, günümüzde birçok ülkeye ürün ihracatı gerçekleştiriyor.

Halıcılık, değişimin ve gelişimin yoğun yaşandığı bir sektör olduğu için ancak günün şartlarına ayak uydurabilen firmalar, kalıcı olabiliyor. Üretimi çok daha uzun ve meşakkatli süren, hata payı ise daha fazla olan el dokuması halıların yerini renk ve boyut bakımından bol seçenekli, hata payı son derece az olan ve oldukça hızlı şekilde üretilen makine üretimi halılar alıyor. Yalnızca makine üretimi halı geliştirmeye yoğunlaşan ve çağın gereklerinin fazlasıyla farkında olan Tuğra Halı, modern üretim teknikleri kullanarak birbirinden çekici halı serileri tasarlıyor. Üstelik her seride yer alan halı modellerinin farlı renk ve boyut seçenekleri de bulunuyor. Böylelikle bir modeli beğenen ama boyut ya da renk konusunda farklı tercihleri olan kullanıcıların istedikleri nitelikte bir halıya kavuşması, mümkün duruma geliyor. Aynı halı modelinin farklı boyutlardaki alternatifleri, arzu edildiğinde birlikte takım olarak da kullanılabiliyor.

Halı üretimi esnasında yararlanılabilecek malzeme çeşidi bir hayli fazla olduğu için yapılan seçimler, üretilecek olan halı modelinin kalitesinde doğrudan belirleyici oluyor. Kaliteli bir halı modeli ortaya çıkarmak için kaliteli malzemelerin kullanılması gerektiğinin bilincinde olan Tuğra Halı, üretim için yün, akrilik, viskon, polyester ve polipropilen iplik çeşitlerini tercih ediyor. Modern, klasik ve geleneksel temalarda halı çeşitleri üreten marka, her türden zevke hitap etmeyi başarıyor. Markanın halı modelleri arasında damask, saçaklı ve patchwork gibi seçkin halı türlerine rastlanabiliyor. Halılar, sadece dekoratif amaçlı kullanılmadığı için markanın da farklı kullanım şekillerine yönelik tasarladığı modeller bulunuyor. Banyolara özel banyo grupları, giriş ya da koridor gibi ince ve uzun alanlar için kilim çeşitleri ve kaygan zeminler için özel olarak geliştirilmiş olan kaymaz tabanlı halı türleriyle evin her alanı için çözüm üretilmiş oluyor. Kullanıcılar, ayrıca, birden çok halının bulunduğu halı takımlarını alma ayrıcalığına da sahip bulunuyor.

Markanın üretmiş olduğu tüm halı modelleri, hijyenik ve temizlenmesi kolay ürünler oldukları için çoğu evin korkulu rüyası olan halı temizliği, bir problem olmaktan çıkıyor. Markanın zengin ürün seçkisinde çamaşır makinesinde yıkanabilen modeller de yer alıyor. Halı fiyatları, modelden modele değişiyor. Çünkü her halı modelinde tasarım gereği farklı kalitede malzemeler ve farklı üretim teknikleri kullanılıyor. Dolayısıyla ortaya farklı fiyatlar çıkmış oluyor. İlmek ucu sıklığı, dokuma ipliği türü, hav yüksekliği, desen detayı ve halı boyutu gibi detaylar da halının fiyatı belirlenirken önem arz eden kriterler oluyor. İlmek ucu sıklığı artıkça halı kalitesi de artış gösteriyor. Bir halı modelinin fiyatı, metrekare cinsinden hesaplandığı için büyük boyutlu halı, küçük boyutlu halıya göre farklı fiyata sahip oluyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tuğra Halı

303 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Renk A-Z
 5. Fırsat Ürünleri
 6. İplik Türü A-Z
 7. Taban
 8. Ebatlar A-Z
 9. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön