Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Doğan Kitap
Ya Adalet Ya Sefalet - Selçuk Şirin

Ya Adalet Ya Sefalet - Selçuk Şirin

Doğan Kitap
99,00 TL %7
92,35 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (7)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

125,00 TL
127,43 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/1502108

Şimdi umutsuzluğa teslim olma zamanı değil!

 

Bizi buraya ne coğrafya ne de “kader” getirdi. Bizi buraya geçmişteki tercihlerimiz getirdi. Şimdi Türkiye’nin önünde bir yol ayrımı var. Ya sefalette ısrar edeceğiz ya da yeni bir hikâye yazmak için yola çıkacağız. Tercih bizim.

 

Hem iyi bir araştırmacı hem de en karmaşık meseleleri herkese anlatabilecek kadar güçlü bir yazar olan Selçuk Şirin, “Ümitsiz olsam iki yılımı bu kitaba vermezdim” diyor. Şirin bu çalışmasında, Türkiye’nin acilen çözülmesi gereken 7 temel meselesini verilerle ve yaşanmış gerçek insan hikâyeleriyle ortaya koyuyor, her bir soruna tarihimizden ve dünyadan iyi örneklerle somut çözümler sunuyor.

 

Okudukça Türkiye’ye bakışınız değişecek, kendinizi daha umutlu ve güçlü hissedeceksiniz. Çünkü değişim ümit etmekle başlar.

 

Değerli dostum Selçuk Şirin, akademik çalışmalarını kitleye yayma ve daha iyi bir eğitimle, saygın, adaletli bir toplum yapısına ulaşma yolunda hayran olunacak kadar büyük bir çaba gösteriyor.  Bu değerli kitapla bu duyarlılığını bir kez daha taçlandırıyor.             

Zülfü Livaneli

 

Selçuk Şirin benim doktora yıllarından okul arkadaşım. Yıllar içinde ilmek ilmek işlediği üst düzey akademik kariyerini, toplumu eğitmeye adanmış kitaplarıyla zirveye taşıyor. Bu kitap Türkiye’nin daha saygın bir noktaya ulaşması için önemli ipuçları taşıyor. Okunması ve içindeki bilgilerin özümsenmesi dileğiyle.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş / Sabancı Üniversitesi 

 

Selçuk Hoca’nın yalın kaleminden hepimize kılavuz niteliğinde; rakamlar, bilimsel kaynaklar ve yaşayanların kendi tecrübeleri ile bezenmiş harika bir eser. Selçuk Hoca’ya uzun ömür, tükenmez özgür bir kalem; bizlere de iyi okumalar ve uygulamalar dilerim.

Doç. Dr. Canan Dağdeviren / Massachusetts Institute of Technology (MIT)

 

 

Yazar Hakkında:

Prof. Dr. Selçuk Şirin, New York Üniversitesi’nde (NYU) çocuk gelişim ve istatistik dersleri vermekte, eğitimden gelişime geniş bir alanda araştırmalar yapmaktadır. İlkokula Yiğitkonağı köyünde başlamış ve liseyi Göle’de bitirmiştir. ODTÜ’den lisans, SUNY’den yüksek lisans ve Boston College’dan doktora derecesi alan Şirin, 100’ü aşkın bilimsel yayına imza atmıştır. Boston College ve NYU’dan Öğretim Üyesi Mükemmeliyet Ödülü, ABD Çocuk Gelişimi Vakfı’ndan Araştırmacı Ödülü, dünyadaki en büyük eğitim araştırmacılar derneği AERA’dan Araştırma Büyük Ödülü ve geliştirdiği projelerle Jacobs Vakfı’ndan 2018 Sosyal Girişimcilik Ödülü almıştır. Selçuk Şirin 2015 yılında ABD Bilimler Akademisi Çocuk, Ergen ve Aile Komisyonu’na seçilmiştir. 2014-2018 yılları arasında Hürriyet’te haftalık köşe yazıları yazan Selçuk Şirin’in Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya Sefalet, Bir Türkiye Hayali, Yetişin Çocuklar: Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu ve Yetişin Gençler: Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu adlı dört Türkçe kitabı, Muslim American Youth: Understanding Hyphenated Selves Through Multiple Methods adlı bir İngilizce kitabı, okulöncesi çocukları için Selçuk Şirin Okul Öncesi Seti, ilkokul çocukları için sınıflara göre hazırlanmış Şirin Proje Seti ve yeni doğan çocuklar için özel olarak hazırlanmış bebek kitapları bulunmaktadır. Selçuk Şirin, aynı zamanda Türkiye’de 1 milyon çocuğun ilk kitaplığını kurmak amacıyla bir sosyal girişim olarak başlatılan 1 Milyon Kitap Projesi’ni yürütmektedir. 

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 240
Yayın Tarihi 2023
Yazar Selçuk Şirin
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00003MSBO4
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön