Yapışkan Folyo

Yapışkan folyo, farklı mekanların dekorasyonunda hem işlev hem de görünüm açısından fark yaratmak amacıyla kullanılır. Esnek yapısı sayesinde objelerin şeklini alarak kusursuz bir kaplama imkânı tanır.  PVC türü bir malzeme olan yapışkan folyo kâğıt olmadığı için rutubetten etkilenmez. Bu özelliğinden dolayı tezgâh, tezgâh arası, fayans ve zemin kaplamak için kullanılabilir. Ayrıca yapışkan folyo ahşap, lake ve mermer üzerine de kullanılır. Renkli ve desenli yapısı sayesinde kullanıldığı mekâna şık bir hava katar. Bunun dışında kolay temizlenebilir olması yapışkan folyo kaplama uygulamasına artı bir özellik katar. Yapışkanlı folyolar kamufle etme konusunda da oldukça başarılı oldukları için birçok çeşidi bu maksatla kullanılabilir. Buna ek olarak yapışkan folyo çeşitleri pürüzsüz ve düz olan bütün yüzeyler ile güçlü bir şekilde bütünleştiği için neredeyse her alanda maksimum başarı sergiler. Estetik duygusu ile hareket ederek yapışkan folyo nereden alınır diye merak ediyorsanız çeşitlerini hemen inceleyemeye başlayabilirsiniz.

Yaşam Alanlarına Şıklık Katan Yapışkan Folyo Çeşitleri

Yapışkan folyo çeşitleri yaşam alanlarının dekoruna katkı sağlayacak değişik özelliklerle üretilirler. Birbirinden şık desenler ve alternatif renk seçenekleri ile çeşitlilik gösteren yapışkan folyoları ev ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Odalarınızı kişiselleştirmek ve tarzınızı yansıtmak için basit ve etkili bir dekorasyon yoludur. Ayrıca suya dayanıklı ve yanmayan özelliklere sahip olan çeşitleri tüketiciye son derece güvenli bir kullanım sunar. Temel olarak düz ve desenli olacak şekilde ayrılan yapışkan folyoların parlak ve kabartmalı olanları da mevcuttur. Bazıları mat bir görünüme sahipken bazıları simli, parlak ve aynalı olarak üretilir.

Bunun haricinde folyoların kullanım alanları doğrultusunda da çeşitlendiğini görebilirsiniz. Örneğin yapışkanlı folyo ahşap, lake, cam, fayans, mermer gibi yüzeylere uygulandığı için bu alanların her birine uygun olan farklı modellerde üretilebilir. Farklı görünümlere sahip olan bu ürünün mermer deseni görünümlü ya da ahşap görünümlü olanları son derece gerçekçidir. Bu modeller temelde hepsinde olduğu gibi kendinden yapışkanlı folyo modelleri olsa da üst yüzey tasarımı açısından farklılık gösterir. Mutfağınızda tezgâh arasında kullanmak için desenli, çini desenli, çiçekli, çizgili yapışkan folyo çeşitleri son derece zarif bir tercih olabilir. Tasarım açısından da mutfakla bütünleşen bu folyolar değişim ve dönüşüme ihtiyaç duyduğunuz anda pratik bir şekilde uygulanabilir.

Bunun haricinde salon, yemek odası, yatak odası gibi evin diğer bölümlerinde ya da ofisinizde kullanmak üzere şeffaf, siyah, gri, beyaz renkli yapışkan folyo çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Sade bir tarza sahip bu folyo çeşitleri ile yaşam alanlarınıza modern ve minimal bir hava katabilirsiniz. Daha canlı ve göz alıcı bir görünüm elde etmek isteyenler şık tasarımlar oluşturabilecekleri yapışkan folyo, gümüş, gold, pembe, yeşil gibi renkleri tercih edebilir. Bu renkler ile özellikle country ve avangard gibi tarzları çok daha iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz. Folyoların renkli ve pratik yönünü yaşamınıza taşımak istiyorsanız tarzınıza uygun bir model şipariş ederek tasarımlara başlayabilirsiniz.

Birbirinden Kullanışlı Yapışkan Folyo Özellikleri

Yapışkan folyo özellikleri sayesinde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Bu özellikler aynı zamanda malzemenin kullanışlı olduğunu da gösterir. Kolay temizlenebilir olması ve uzun ömürlü yapısı yapışkan folyonun tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Diğer özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Yapışkan folyo eşyaları çizilme, çatlama ve yıpranmalara karşı koruyan bir kaplama görevi görür. Bu özelliği sayesinde eşyalarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.
 • Yapışkan folyo kâğıt değil PVC malzemedir. Bundan dolayı ısı ile genleşerek rahatlıkla kaplanacak objenin şeklini alabilir.
 • Yapışkan folyo suya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Nem, rutubet ve buhardan etkilenmediği için kaplandığı yüzey üzerinden kalkma yapmaz.
 • Sadece değişim ve dekorasyon için değil yenileme için de kullanılır. Bu maksatla kullanıldığında eski objelerden tamamen yeni objeler yaratma imkânı verir. Maksimum kapatıcılık sağladığı için koyu renkli yüzeylerde dahi kullanılabilir.
 • Sudan etkilenmediği gibi deterjan ve türevlerinden de etkilenmez. Bu özelliği sayesinde günlük temizliğinizi rahatça yapabilirsiniz.
 • Kendinden yapışkanlı olduğu için ekstra bir malzemeye gerek kalmadan uygulama yapma kolaylığı sunar. Bu sayede değişim yapmak istediğiniz alanda basitçe yapışkan folyo kaplama uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yapışkan folyo çeşitliliği sayesinde özgürce seçim yapabilir ve yaşam alanlarınızı renklendirebilirsiniz. Çeşitliliğin fazla olması kişisel zevklerinize hitap eden folyoyu bulmanızı kolaylaştırır.
 • Ev yenilemede girişilen klasik bir yol olan tadilat ihtiyacını ortadan kaldırır. Böylece kırma dökme sonucu ortaya çıkan moloz ve hafriyat atıkları ile uğraşmadan duvar fayansları, tezgâhı ve zemini değiştirebilirsiniz.

Yapışkan Folyo Kullanım Alanları

Değişim ve yenilik arzu ettiğiniz her alanda kullanabileceğiniz yapışkan folyolar ile fark yaratabilirsiniz. Yapışkan folyo kullananlar eşyalarını dönüştürüp yenileyerek tekrar kazanabilirler. Bu sayede eskiyen yüzeyleri ya da objeleri farklı bir versiyonla kullanmaya devam edebilirsiniz. Özellikle mobilya yüzeyleri olan dolap, masa, sehpa gibi eşyalar yapışkan folyo ile modernize edilebilir. Ahşap yüzeylere güçlü bir şekilde tutunan folyo uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde eşyaları kullanmanızı sağlar. Bunun haricinde metal ve plastik yüzeylerde de başarılı bir tutuş sergiler. Bundan dolayı metal sandalye ya da beyaz eşyaların dönüştürülmesinde kullanılabilir. Yapışkanlı folyo çeşitleri arasında beyaz eşyalar için özel üretilen modeller de mevcuttur. Bu modeller buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, davlumbaz gibi eşyaların yüzeylerini kaplamak için ideal ölçülerde imal edilir. Renkli, sade ve desenli olarak üretilen bu folyolardan alarak beyaz eşyalarınız arasında bir uyum yakalayabilirsiniz. Ayrıca beyaz eşya stickerları ile fark yaratabilirsiniz.

Yapışkan folyo kullanım alanlarından biri de seramik yüzey kaplamasıdır. Bu yüzeylerde cam, fayans, zemin yapışkan folyo çeşidi kullanılabilir. Cam için kullanılan modeller buğulu cam oluşturmak için ya da tamamen cam görünümünü kapatmak için olabilir. Buğulu cam oluşturmak için özel olarak tasarlanan kumlama folyo çeşitleri oldukça işinize yarayabilir. Bu sayede buzlu cam görünümü ile kişisel alanlarınızı özelleştirebilirsiniz. Fayanslar üzerine yapılan uygulama ise daha dinamik ve yenilikçi çizgiler yakalamak için olabilir. Örneğin duşa kabinlerde çağlayan su desenleri olan folyolar ile banyonuza dekoratif bir hava katabilirsiniz. Üç boyutlu olarak tasarlanan bazı modeller ile eğlenceli dekorasyonlar yapabilirsiniz. Zemin kaplamasında da sıklıkla kullanılan bu ürün kalkma yapmadığı için güvenle tercih edilebilir. Bu sayede yeri silerken dilediğiniz gibi temizlik yapma şansı yakalarsınız. Yüzey temizleyicilerinden etkilenmediği için temizlik alışkanlıklarınızı sınırlandırmaz ve böylece zemininizi hijyenik bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız alanın zeminini kırıp dökmeden kısa süreler içinde yenilemenize imkân tanır. Bu sayede hem zaman tasarrufu sağlayabilir hem de zahmetli bir tadilattan kurtulabilirsiniz.

Yapışkan folyo dekorasyon haricinde farklı amaçlarla kullanılır. Örneğin farklı renkte şeritlerle üzerinde satırlar oluşturulan güzel yazı folyoları bulunur. Güzel yazı folyoları eğitimde harfleri tanıtmak ve çocuklarla kolayca iletişim kurabilmek için ideal bir araçtır. Ayrıca mıknatıslı seçenekleri ile taşınabilir özellik kazanan bu folyoları dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Bununla beraber sadece yazı yazarken değil yazıları silerken de aynı performansı görebilirsiniz. Yaz- sil sticker özelliği sayesinde yazılan harfler kolayca silindiği için ürün tekrar tekrar kullanılabilir. Yaygın olarak kullanılan bir folyo çeşidi olan şeffaf folyo ise yüzeylerin sudan korunmasında kullanılır. Özellikle harita, poster, fotoğraf gibi yırtılma ya da zarar görme tehdidi altında olan nesnelerin kaplanması için uygundur. Şeffaf özelliği sayesinde kaplanan nesne özelliklerini kaybetmez. %100 su bazlı olduğundan dolayı koku ve sararma yapmaz. Bunlara ek olarak dilediğiniz zaman kapladığınız yüzeyden rahatlıkla sökebilirsiniz.

Yapışkan Folyo ile Dekoratif Fikirler

Geniş bir kullanım alanına sahip olan yapışkan folyo çeşitleri kullanıldığı alanın havasını direkt olarak değiştirir. Daha etkili bir dekor yapmak ve bunu yaparken en az zahmet ile en ekonomik yoldan gerçekleştirmek istiyorsanız, yapışkanlı folyo tam size göre olabilir. Bu bağlamda yapılabilecek dekorasyon fikirleri şu şekilde sıralanır:

 • Odaların havasını değiştirmenin en etkili yolu duvarlardan geçer. Bundan dolayı duvarınızda yapacağınız bir yenilik direkt ortama yansıyacaktır. Duvarı değiştirmek ise sadece boyamaktan geçmez. Duvar kâğıdı desenli yapışkanlı folyoları bunun için kullanabilirsiniz. Buna ek olarak duvar sticker modelleri ile duvarları destekleyebilirsiniz.
 • Dekoratif objelerin en sık kullanılanı aynalardır. Aynalar mekâna derinlik katarken doğru bir perspektif ile odaları olduğundan geniş gösterebilir. Bunun için yapışkan folyo ayna modeli kullanılabilir ve bahsedilen dekor zahmetsizce yapılabilir.
 • Şık bir TV ünitesi yaratmak için televizyon arkasına tuğla görünümlü folyo modellerinden birini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde mekâna şık ve samimi bir hava katmış olursunuz.
 • Yapışkan folyo yatak odalarına da ayrı bir soluk getirebilir. Kendi beğeniniz doğrultusunda seçeceğiniz ve yatak başlıklarının arkasına yapıştıracağınız hoş desenler odanızın daha kişisel görünmesine yardımcı olur.
 • Eğlenceli bir dekor için 3 boyutlu, suya dayanıklı, yanmaz yapışkan folyo kullanılabilir. Bu model zemin üzerine uygulanan bir çukur görünümü olabileceği gibi tezgâh arasına uygulanan bir gökyüzü görünümü şeklide olabilir.
 • Çocuklarınızın odasını baştan yaratmak için sevdikleri film kahramanlarının çocuk odası stickerları ve folyolarını kullanabilirsiniz. Bu sayede çocukların odalarını benimsemesi daha kolay olacaktır.  
 • Mutfağınızda kahve köşesi yaratmak için üzeri yazılı yapışkan folyo çeşitleri doğru bir tercih olur. Bu folyolar ile güzel bir kahve köşesi oluşturabilir ve mutfak dekoruna fark katabilirsiniz.
 • Eskiyen mutfak tezgâhınız için sade renkler kullanmak yerine yapışkan folyo mermer deseni modeli ile hareket katılabilir. Bu sayede daha gerçekçi ve estetik görünen bir tezgâha sahip olabilirsiniz.
 • Alışılmış yerler olan ev ve ofis dışında, alışılmamış bir yer olan araçlarınızda yapışkan folyoyu deneyebilirsiniz. Parlaklığını kaybetmiş yüzeylerde daha yeni bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz.

Yapışkan Folyo Fiyatları

Yapışkan folyolar birbirinden farklı renkler, desenler ve ölçülere sahiptir. Bu çeşitlilik sayesinde farklı beğeni ve tarzlara hitap eden zengin bir yelpaze oluşturur. Bundan dolayı yapışkan folyo alırken seçim yapmak sizi zorlamayacaktır. Geniş ürün yelpazesi dilediğiniz renk ve deseni kullanarak hayalinizdeki dekoru yapmanıza fırsat verir. Bununla beraber yapışkan folyo fiyatları da her bütçeye uygun olacak minvalde ilerler. Markalar en kaliteli ürünleri bütçe dostu fiyatlar ile tüketicilerle buluşturmaya çalışır. Bunun dışında fiyatları etkileyen birkaç tane unsur bulunur. Bunlardan biri markaların farklı fiyat politikalarına sahip olmasıdır. Farklı markalar tarafından üretilen ürünlerin arasında maliyet, kalite ve dolayısıyla fiyat farkı vardır.

Bir diğeri ise yapışkan folyo modellerinin birbirinden farklı olabileceği hususudur. Sade ve düz folyolar ile desenli, çizgili, çiçekli folyolar arasında fiyat farklılığı yaşanabilir. Ayrıca şeffaf ve kumlama folyo çeşitlerinin da kaplama folyolara kıyasla farklı fiyatlandırıldığı görülür. Bazı folyolar ince yapıda iken bazı folyolar daha kalın yapıda üretilir. İnce folyolar dolap, kapı, masa gibi yüzeylerin kaplaması için ideal iken, kalın folyolar fayans, cam, seramik gibi yüzeylerin kaplamasında kullanılır. Bakılması gereken başka bir konu da yapışkan folyoların üretildiği boyutlardır. Yapışkan folyo 10 metre, 15 metre, 60 cm, 50 cm gibi ebatlarda üretilir. Bu ölçüler de fiyatlandırmaya aşikâr bir şekilde etki eder.

Burada yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar ürün satın almanızdır. Yapacağınız dekorun yarım kalmaması ve etkin bir çözüm için alışverişinizi yapmadan önce folyoyu kullanmayı düşündüğünüz alanın ölçüsünü almanız önerilir. Doğru bir ölçüden sonra ihtiyaç duyduğunuz kadar ürünün siparişini verebilirsiniz. Yapışkan folyo ölçüleri kullandığınız yüzeye ya da objeye göre değişiklik gösterecektir. Sipariş oluştururken aldığınız ürünün en ve boy ölçülerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin 50 cm eninde ve 60 cm boyunda bir sehpanın yüzeyi için alıyorsanız, folyonun eninin 50, boyunun da 60 santimden az olmamasına özen gösteriniz. Ya da kapaklı bir dolap kaplıyorsanız kapağın yan kısımlarını da hesaba katmanız da fayda var. Her hâlükârda olası bir duruma karşı birkaç metre fazladan almak daha güzel sonuçlar ortaya çıkmasına yardımcı olur. Genel itibari ile kalite performans ürünleri olan folyolar pratik çözümler sunan ekonomik malzemelerdir.

Yapışkan Folyo Ne İşe Yarar?

Yapışkan folyo nerede satılır ve ne işe yarar gibi soruların cevapları oldukça basittir. Hem dekoratif yönünden hem de işlevsel özelliklerinden yararlanabileceğiniz folyolar pek çok işe yarar. Bunların başında cam, fayans, ahşap, plastik, metal ve zemin kaplaması gelir. Kapladığınız yüzeyleri çizilme ve yıpranmalara karşı korur. Aynı zamanda nem, su ve ısıya karşı dayanıklı olmasından dolayı su ile temas etmesi durumunda hasar görebilecek olan yüzeylerin kaplanmasında da kullanılır. Pürüzsüz ve düz olan her yüzeye yapışan bilen kendinden yapışkanlı folyo çeşitleri kolay temizlenebilir olduğundan daha hijyenik bir ortamın oluşmasına katkı sağlar.

Yapışkan Folyo Nasıl Kullanılır?

Yapışkan folyo kullanımı son derece zahmetsiz olan bir üründür. Bundan dolayı pek çok kişi tarafından yaşam alanlarına şıklık katmak için sıklıkla tercih edilir. Yüzeylere uygularken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta uygulama yapılacak yüzeyin temiz olmasıdır. Daha sonra uygulama yapılacak yüzey nemli bir bezle silinir. Bezin yüzey üzerinde ıslak bir iz bırakmaması gerekir. Kendinden yapışkanlı folyoların arkasından koruyucu bir kâğıt bulunur. Koruyucu kâğıdı folyondan yavaşça sıyırarak açabilir ve yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise buruşma ve istenmeyen yapışıklığa karşı folyonun arkasındaki kâğıdın birden açılmamasıdır. Folyoyu yüzey üzerine yapıştırdığınız oranda arkadaki kâğıdı açabilirsiniz. Yapıştırma işleminden sonra hava kabarcıklarını almak için cetvel benzeri objeler kullanılabilir. Bu objeleri hava kabarcıklarının olduğu bölgede hafif bir baskı ile gezdirebilirsiniz. Islak alanlar olan banyo, mutfak yapışkan folyo uygulamalarında işlemin daha dikkatli yapılması önerilir.

Yapışkan Folyo Yüzeylere Zarar Verir Mi?

Yapışkan folyoların en büyük avantajlarından biri de yüzeylere zarar vermemesidir. Bu sayede sıkıldığınız ya da eskidiğini düşündüğünüz zaman kolayca sökerek yenisini yapıştırabilirsiniz. Bu durum dekorasyonunuzun sürekli yenilik halinde olmasını sağlar. Yapışkan folyo yorumları incelendiğinde en beğenilen özelliklerinden birinin bu olduğu görülür. Pratik bir yöntem olduğundan dolayı kullanıcıların yüzünü güldürür. Ürünü sökerken kuvvetli bir şekilde çekmek yeterli olur. Yapışkanlı folyonun altında herhangi bir iz ya da deformasyon oluşmaz. Siz de değişim ihtiyacı duyuyor kolay ve ekonomik bir şekilde halletmek istiyorsanız yapışkan folyo çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yapışkan Folyo Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4844 ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/60006444/60002666