Yassı Keski Çeşitleri ve Fiyatları

İnşaat ve dekorasyon işlerinde en fazla kullanılan el aletlerinden biri olan yassı keski çeşitleri, yapılan işin kolaylaştırılmasında önemli avantajlar sunarak iş verimliliğini artıyor.

Farklı kullanım amaçlarına uygun şekilde birçok ebat ve çeşide sahip keskiler işçilik kalitesine olumlu katkılar sunarken, çalışanların iş verimini artırarak zamandan tasarruf sağlıyor.

Yassı Keski Çeşitleri

Yassı keskiler kullanım alanları ve şekillerine göre farklı sınıflara ayrılır. İnce ve geniş ağızlı keskiler ürünün farklı özellikleriyken, kullanım ve şekline göre yassı keskileri şu şekilde sınıflandırmak mümkündür.

Kırıcılar için Yassı Keskiler

Adından da anlaşıldığı üzere darbeli matkaplara takılarak kullanılan yassı keskiler, beton ve taş zeminlerde insan gücünü minimize ederek yapılan işten en iyi verimi almak için kullanılır.

Ağır darbeli kırıcı el aletlerinin ucuna takıldığı gibi tüm darbeli matkap tiplerinin ucuna da takılabilen kırıcılar için yassı keski çeşitleri, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. İnsan kuvvetine dayalı çekik darbesiyle oluşacak basıncın tam tersi olarak elektrik enerjisinin matkapta sağladığı basınçla çalışan yassı keski çeşitleri, işin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır.

El Keskileri

İnsan gücünün çekiç darbesiyle baskı oluşturmak suretiyle etkisini gösteren el keskileri, genellikle daha fazla dikkat gerektiren işlerde tercih edilmektedir. Kırımın az olmasının önem taşıdığı yerlerde bunu sağlamak amacıyla, kırıcı yassı keskileri yerine el keskileri tercih edilir. Bu keski tiplerine, klasik yassı keskilerde denilmektedir.

Yassı Keskilerin Kullanım Alanları

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan yassı keskiler, genellikle inşaat ve tadilat işlerinde kullanılmaktadır. Yassı keskilerin kullanım alanları şunlardır.

 • Elektrik ve sıhhi tesisat işlerinde oldukça sık ihtiyaç duyulan el aletlerinden biri olan yassı keskiler, yapılacak işin hem hızlandırılması ve daha düzenli işçiliğin ortaya çıkmasına yardımcı olur.
 • Hassas alanlarda daha düzenli kanal açılması, elektrik buat içlerinin temizlenmesi, su ve elektrik borularının geçeceği alanlarda beton pürüzlerin temizlenmesi için yassı keskiler sıklıkla tercih edilir.
 • El yassı keskileri daha çok basit işlerin yapılmasında kullanılırken, kırıcılar için olan tipleri de iş hacminin yoğun olduğu durumlarda tercih edilir.
 • Sıva işlerinde ise beton kolonlar ve tavanlarda pürüzlerin temizlenmesi için, yassı keski çeşitleri kullanılmaktadır.
 • Tadilatlarda daha az yaralama ile kanal açılması, boyaların kazınması için kullanılır.
 • Ahşap zeminleri kazımak için kullanılan çeşitleri vardır.

Yassı Keski Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Keski alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler, ürünün uzun ömürlü olmasıyla birlikte işlevselliğini artıracaktır.

 • Kullanacağınız iş için en uygun keski tipi, ağız kısmının işe uygun boyutta olduğu keskilerdir.
 • El keskilerinde plastik koruma özelliğinin olması, çekiç darbelerine karşı elinizi korumak için önemlidir.
 • Çabuk kırılmayacak malzemelerden üretilmiş olması, ürünün kullanım ömrünü artıracağı gibi ağzının kısa sürede bozulmasını da önleyecektir.
 • Paslanmaz malzemeden üretilmesi veya kaplamasının paslanmaz olması özellikle tadilat işlerinde daha fazla önem taşır.
 • Online alışveriş sitelerinden almayı tercih ediyorsanız, e-ticaret sitesinin alanında güvenilir sitelerden biri olması sorun yaşamanızı engelleyecektir. Sorun yaşamanız durumunda da kısa sürede karşınızda muhatap bulabilirsiniz.
 • Markalaşmış ürünleri tercih etmeniz, yüksek kaliteye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yassı Keski Fiyatları

Yassı keski fiyatları ürün kalitesi, markası, el veya kırıcılar için keski çeşitlerine ve daha birçok etkene göre değişmektedir. Yassı Keskiler kategorimizde alanında en iyi markaların farklı özellikteki keski fiyatlarına bakarak, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun ürünü sipariş edebilirsiniz.

En Güvenilir Markaların Ürünleri Hepsiburada.com’da!

İzeltaş, Tomax, Bosch, SGS, Osaka, Roney, Mert, Stanley gibi piyasada kaliteli ve güvenilirliği ile en fazla tercih edilen birçok markaya ait yassı keski çeşitleri, hepsiburada.com güvenilirliği ile sizlere sunuluyor.

Hepsiburada el aletleri kategorisinde ihtiyacınıza uygun onlarca el ve kırıcı keski çeşitlerini bulabilir, ihtiyacınız doğrultusunda sipariş verebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yassı Keski Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 337 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/60000255