Yemek Odası Sandalyeleri

Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan sandalye, en çok kullanılan eşyalardan biridir. Diğer mobilyalardan farklı olarak ev, iş yeri, teras, bahçe, kafe, bar, okul, hastane gibi pek çok kullanım alanına sahiptir. Hepsi için farklı modeller, pek çok farklı malzeme ve çok sayıda detay bulunmaktadır. Dolayısı ile seçim yaparken zorlanmanız olasıdır; ancak sitenin "karşılaştır" butonu sizlere bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Hangi alanda kullanmak için olursa olsun sandalye seçiminde öne çıkan iki etken vardır: Ergonomi ve Tasarım. Kullanacağınız sandalye hem rahat, sağlam ve kullanışlı olmalı hem de mekandaki diğer mobilyalarla uyum sağlayacak hoş bir tasarıma sunmalıdır.

Sandalye Modelleri

Mevcut sandalye modelleri arasında seçim yaparken, öncelikle, kullanılacak alanın ihtiyaçlarına uygun malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin, dış mekan kullanımına uygun olmayan malzemelerden üretilmiş bir sandalyeyi bahçe mobilyası olarak kullanmak, çok kısa sürede sandalyenin kullanılamaz hale gelmesine neden olur. Sandalyenin modeline karar verirken diğer bir önemli husus da boyutlarıdır. Yemek masasının boyutlarına uygun, rahat fakat hantal olmayan; şıklığın yanında fonksiyonelliğin de ön plana çıktığı modeller seçilmelidir. Uzun akşam yemekleri ya da çalışma saatleri boyunca rahatsızlık duymadan oturulabilecek kadar rahat; yemek esnasında sık sık oturup kalkarken hareket yerinden oynatmakta güçlük çekilmeyecek kadar hafif; istenmeyen kazalara ve devrilmelere neden olmayacak kadar da dayanıklı olan sandalyeler tercih edilmelidir. Çünkü diğer tüm dekorasyon ürünlerinin arasında sandalye, en sık kullanılan ve en hareketli olanlardan biridir.

Uygun boyutlarda bir sandalyenin uzun arkalıklı, derin oturumlu, kollu ya da kolsuz olması gibi tasarım özellikleri ise tamamen tercihe kalmıştır. Bu noktadan sonra önemli olan; seçilen kumaş, kumaşın rengi, ayak rengi ve malzemesi, kumaşın desenli ya da düz olması, kulp gibi diğer detayların, ürünlerin kullanılacağı alandaki dekorasyon ile uyumlu olmasıdır. Sandalye kumaşı, genellikle koltuk takımları ile aynı tonlarda tercih edilse de son zamanlarda zıt renk kullanımlarına da sıkça rastlanmaktadır. Doğru renk ve desen seçimi, bazen sıradan bir sandalyeyi bile mekanın en çarpıcı ögesi hâline getirebilir. Sandalyenin zarif bir kavisi, önemli, çarpıcı bir detay oluşturabilir. Bu gibi detaylar, zevkinizi mekana gönlünüzce yansıtmanız için harika olanaklardır.

Sandalye Fiyatları

Pek çok sandalye modeli arasında seçim yaparken kalite ve ergonomi vazgeçilmez olduğuna göre kalite ile fiyatın doğru orantılı olacağını hatırlamalıyız. Sandalyenin çok sık ve sürekli hareket halinde kullanılan bir ürün olması, kullanılacak malzemenin kalitesini de ister istemez ön plana çıkarıyor.

Sandalyeler, kullanım amaçlarına göre yemek sandalyeleri, mutfak sandalyeleri, bahçe sandalyeleri gibi belli kategorilere ayrılır. Kullanım amacına göre sınıflandırılan sandalyeler, belli fiyat aralıklarına sahiptir. Bu fiyat aralığını belirleyen ise tasarım ve kalitedir. Daha açık bir ifade ile belirtmek gerekirse içinde bulunduğu kategoriye göre sandalye fiyatlarını belirleyen ana değişken, çoğunlukla kullanılan malzemeye bağlı olarak, kalitesidir. Yemek odası takımını ya da mutfak dolaplarını seçerken gösterilen hassasiyet, sandalye seçiminde de gösterilmeli; sandalyenin tamamlayıcı bir parça olmaktan çok daha fazlası olduğunu düşünerek ödenecek fiyata uzun soluklu bir yatırım olarak bakılmalıdır.

Uygun fiyata alınabilecek en kaliteli sandalyeyi almak, sunulan pek çok seçenek arasında sizin için çok da zor olmayacak. Sandalye fiyatları arasında daha önceden karar verilen bütçe aralığındaki sandalyeleri inceleyerek mevcut dekorasyona uygun, detayları ile fark yaratacak, rahatlığı ve şıklığı ile uzun yıllar kullanılabilecek bir model seçebilirsiniz. Seçim yaparken seçenekler birkaç modele düştüğünde ise kullanılan malzeme ve kalite, son kararda belirleyici olmalıdır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Yemek Masası Sandalyesi

444 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Glam
  2. Yıldız Mobilya
  3. Mobilya Baba
  4. VRL
  5. Evistro
  6. Papatya
  7. Sandalye Online
  8. 3A Mobilya
  9. Markano
  10. Bengi
  11. Allmode
  12. Fatih
  13. Vilinze
  14. Dorcia Home
  15. Archi Ahşap Atölyesi
  16. Woodenbend
  17. Dekorbizden
  18. Jeleset
  19. Kutup Home
  20. Ratolye
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Rengi A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021299/18021302/18029552
Başa dön