Abajur Markaları

Aydınlatma sürecindeki katkısı ve estetik görünümü ile öne çıkan abajur modelleri ile ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Yaydığı yumuşak ışıkla evinize zarafet katan modeller, yatak odası dekorasyonunun da vazgeçilmezidir. Evinizde, modern ya da klasik tarzdaki abajurlara ek olarak retro abajur modellerini de kullanabilirsiniz. Farklı zevklere hitap edebilen abajur modelleri, renkleri ve detaylarıyla yaşam alanlarınızın havasını değiştirir.

Evinize Yakışan Modern Abajurlar 

Abajurlar, ev dekorasyonunda detaylara önem veren kullanıcılar tarafından yoğun şekilde tercih edilir. Genellikle tamamlayıcı bir obje olarak kullanılan abajur modelleri, evdeki aydınlatmanın kalitesini de yükseltir. Evin dekoratif tarzı ile abajurun tasarımının uygun olması görsel bütünlüğü oluşturmak açısından önemlidir. Modern görünümlü abajurlar genellikle minimal çizgilere sahiptir. Birçok üç ayaklı abajur modeli, modern dekoratif trendlere uyum sağlar. Abajur başlığı ya da abajur şapkası olarak adlandırılan kısımlarda da bu modern tarzın izlerini bulabilirsiniz.

Silindirik formlarıyla ve açık renkleriyle öne çıkan abajur başlıkları, yaşam alanlarınıza çağdaş bir görünüm kazandırır. Net çizgileri ve ilgi çekici renkleri ile mekana hareket katan abajurlar, oturma odasında ve salonda kullanılabilir. Koni şeklindeki abajur başlıkları da tasarımlarına göre modern ya da klasik bir tarz oluşturmanıza yardımcı olur. Kafe tarzı mekanlarda da modern ve estetik bir aksesuar olarak ufak boyutlu abajur modellerini tercih edebilirsiniz. özellikle Ayak kısmı ahşap malzemeden üretilmiş olan abajur modelleri de bulunduğu ortama sıcak ve samimi bir hava katar.

Dekorasyonu Tamamlayan Klasik Tasarımlar

Evinizin klasik tarzdaki dekorasyonunu, uygun abajur çeşitleri ile başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Zengin ürün çeşitliliği ile göz dolduran abajurlar arasından, ayak kısmına eskitme tekniği uygulanmış olan modelleri seçebilirsiniz. Çeşitli desenlerle ya da tablo tarzı şapkalarla süslenen abajurlar, evinizin klasik tasarımını vurgular. Porselen malzemeden üretilmiş abajur modelleriyle de zarif mekanlar oluşturabilirsiniz. Retro bir görünüm elde etmek için de metalin ağırlıklı olarak kullanıldığı ve çeşitli figürlerle desteklenen abajurlardan faydalanabilirsiniz. 

Konsol şeklindeki mobilyaların ya da sehpaların üzerine konulabilen abajurlar, en çok yatak başındaki komodin modelleri üzerine yerleştirilir. Abajur modelinin şapka kısmında kullanılan renkler, hem aydınlatma süreci hem de estetik görünüm açısından önemlidir. Abajurların şapka kısmında yoğun olarak kullanılan beyaz ve krem gibi açık renkler daha işlevsel bir görsel deneyim yaşamanızı sağlar. Abajuru daha çok dekoratif bir öge olarak kullanmayı tercih ediyorsanız; siyah, gri, mavi, pembe ve kırmızı gibi renkleri de tercih edebilirsiniz. 

Abajur Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abajur alırken yerleştireceğiniz alana uygun boyutlardaki ürünleri tercih etmelisiniz. Ufak bir komodin üzerine koyacağınız abajurun boyutu çok da büyük olmamalıdır. Oturma odanızdaki büyük bir masa için daha geniş şapkalı modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı çap ve yükseklikler eşliğinde üretilen abajur modelleri ile evinizdeki yapay ışığın kalitesini yükseltebilirsiniz. Abajurların malzemesi de kullanım süreci açısından son derece önemlidir. Ayak kısmı metal ya da ahşap malzemeden üretilmiş sağlam modeller, uzun süre rahatlıkla kullanılabilir.

Abajurun şapka kısmında, işlevsellik kadar estetik de önem kazanır. Özel kumaş malzemeden üretilmiş abajur şapkaları, geçirgen yapılarıyla yumuşak ve kaliteli bir ışık deneyimi yaşamanızı sağlar. Seçiminizi yaparken, abajur modelinin voltaj aralığına ve hangi tip ampullerle kullanılabildiğine dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz abajur ile birlikte kullanılması gereken ampullerin maksimum kaç watt değere sahip olması gerektiğini de mutlaka öğrenmelisiniz. Ayrıca abajurun kablo uzunluğu da pratik bir kullanım deneyimi yaşamanız açısından önemlidir. Kablo üzerinde açma kapama düğmesi bulunan modeller de pratik yönleri ile hayatınızı kolaylaştırır. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Abajur Fiyatları ve Modelleri

1.182 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home
  2. Cici Halı
  3. Şenay
  4. Mudulight
  5. qdec
  6. Evdeco
  7. Merve
  8. Modelight
  9. Asz
  10. Tsd Dekorasyon
  11. Umur Aydınlatma
  12. Demmex
  13. WoodLove
  14. GZHOME
  15. Peta
  16. Yalılı Seramik
  17. Ahşap Fabrikası
  18. Ege Concept Life
  19. Özlem
  20. Lagom
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ayak Malzemesi
 6. Duy Tipi
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13007266
Başa dön