LED şimdiki zamanda hem dekorasyon için hem de kullanımı açısından sıkça tercih edilen bir üründür. Türkçesi Işık yayan diyot anlamına gelen LED, içinden geçen elektrik akımı sayesinde parlar yani ışık verir. Kapsamlı voltajla çalışır. Eşsiz ve tutarlı renkler sağlayan bir ışık kaynağıdır. Enerji verimli, dayanıklı ve uzun süreli kullanıma sahip olmasıyla bilinen bir ışık türüdür. İç mekanda ve dış mekanda suya dayanıklı olan ledler patlayıcı sıvıların ve gazların kazalara neden olabilecekleri yerlerde kullanılmak için en uygun olanıdır. LED abajur sistemleri anında çalışma özelliğine sahiptirler. Elektronik dalga ve titreşimi olmayan ledler günümüzde teknolojinin gelişmesi sayesinde bir çok alanda kullanılır. İç ve dış mekan aydınlatma, reklam panoları, LCD monitör aydınlatmaları, otomobil farları gibi bir çok alanda tercih edilir. Bu ürünler çeşitli aparatlarla birlikte kullanılırsa verimliliği ve görselliği artar. Özellikle kullanılan makinelerde hassas aydınlatma gereken yerlerde LED teknolojileri tercih edilir. Modern aydınlatma sistemleri denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri LED abajurlar olabilir. Bu ürünler dekoratif anlamda da oldukça sık kullanılır. Söz konusu aydınlatmalar her konuda kendini ortaya çıkarırken abajurda da farkını gösterir. Tüm özelliklerini abajurada geçiren ledler, kullanışlı olması sayesinde neredeyse her evde kullanılan abajurları ledli tercih etmenize sebep olmuştur. Aydınlatma çok kişiseldir, bulunduğunuz yerin ambiyansını bir anda değiştirmeye yardımcı olur. LEDler bu konuda çok büyük önem taşımaktadır. LED aydınlatmalar ofislerden sokak lambalarına kadar geniş bir alanda karşınıza çıkabilir. Ofis gibi toplu çalışma alanlarında da tercih edilir. Bunun yanı sıra park ve bahçeler ile tarihi mekan aydınlatmalarında da LED sistemleri görmek mümkündür.

LED Abajur Modelleri

Bir lambanın ışığını belli bir noktaya yoneltmek için ya da yumuşatarak yaymak için kullanılan aygıta abajur denir. Bir abajur çeşidi olan LED ışıklı abajur günümüzde modernleştirilerek kullanılır. Abajurlar ışık şekline, türüne ve modeline göre sınıflandırılır. Birden fazla LED abajur çeşidi vardır. Farklılıktan ve şıklıktan hoşlananlar tüylü LED abajur kullanabilir. Tasarım ve kullanış açısından çeşitlilik gösterir. Bir çok ayaklı LED abajur modelleri mevcuttur. Ahşap, metal, şeffaf gibi ayak türleri vardır. Kablo ile uğraşmak istemeyen kişiler için istediği zaman istediği yere taşınabilir özelliği ile kullanışlı bir abajur türü olan pilli LED abajur bu özelliği ile kullanıcıların dikkatini çeker. Şarjı olduğu sürece istediğiniz zaman nerede kullanmak isterseniz oraya taşıyabileceğiniz şarjlı LED abajur, tıpkı pilli abajur gibi tercih edilen bir modeldir. Kumandası ile kısa mesafe içerisinde uzaktan kontrol edebileceğiniz bir abajur türü olan uzaktan kumandalı LED abajuru kumandadaki tuşlar sayesinde istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. Diğer modeller gibi bulunduğu alana güzel bir dekoratif unsur olarak katkı sağlarken fonksiyonel olarak da aydınlatma sistemi olan ve dokunmatik özelliği olan dokunmatik LED abajur, kolay kullanımı ve şıklığı açısından sizi memnun eder. Bir diğer kullanılan abajur türü ise RGB LED abajurdur. Renk tonları değişebilen bu ürünler ortama enerjik bir hava katar. Bu ürünler sayesinde 16.7 milyon aydınlatma rengi elde edilmesi mümkündür. Uzaktan Kumanda ile kontrol edilebilir ve bütün yönlendirmeler yapılabilir. Renk değiştirme, Sabit renkte kalabilme gibi birden çok özelliği bulunur. Ayrıca duvarda kullanılan modelleri de yer kaplamaz.

LED Işıklı Abajur Faydaları

LED ışıklı abajur kullanmanın pek çok faydası olabilir. Bu ürünler uzun ömürlü, tasarruflu olmasının yanında göz sağlığını korumaya yardımcı olması açısından sıkça tercih edilir. Bu ürünün diğer faydaları şöyledir:

 • LED abajur gece lambası olarak kullanılarak tasarruf sağlar.
 • Ledler filamanlari olmadığı için oldukça dayanıklıdır.
 • Cıva, kurşun gibi ağır metaller içermezler.
 • Bakıma ihtiyaç duymazlar.
 • Fiziksel darbelere karşı yüksek bir direnç gösterirler.
 • Doğal bir ışık olarak yansıdığı için göz sağlığına zarar vermez.
 • Yumuşak parıltısı kaba gölgeyi, yansımayı ve göz kamaşmasını azaltır.
 • Düşük güç tüketimine, daha az sıcaklık ve yok denecek kadar az ışık kirliliğine sahip olduğu için çevre dostudur.
 • Elektrik tüketimi az olması nedeniyle karbon salınımını azaltmaktadır.
 • Maliyet bakımından cebe uygundur.
 • Maksimum emniyet düşünülmüştür.
 • Farklı açılardan ışık verilecek şekilde üretilmiştir. Bu sayede tek bi yönü aydınlatmaz.
 • Zararlı gaz barındırmazlar.
 • Yanma ve çarpılma tehlikesi yoktur. Bu yüzden dokunulması yasak değildir.
 • Geniş tasarım olanakları vardır.
Tasarruflu LED Işıklı Abajur Fiyatları

Yalıtılmış ve yüksek tasarruflu olan ürünler uzun ömürlü olması sebebi ile sıkça tercih edilir. LEDler enerji verimli olduğu için tasarruf sağlar. Bu sayede maliyetlerini kısa sürede amorti ederler. Kendi bütçenize ve kendi zevkinize göre değişkenlik gösteren LED abajurların birden fazla türü bulunur. LED ampullerin güvenilir olmasından en büyük etken sebep cam ve benzeri kırılgan materyaller içermemesidir. Isıları yok denilecek kadar azdır. LED ampullerin en etkili kullanım sebebi ışık kalitesi ve harcadığı az elektriktir. LED ampuller neredeyse yok denilecek kadar az radyasyon yayıyor.

Başlığına, ayağına, türüne, modeline, kaç sıra LED kullanılacağına, aldığınız ticaret sayfası veya yere göre fiyat değişkenlik gösterir. LED abajur modellerinin fiyatları markasına göre değişebileceği gibi materyaline göre de farklılık gösterebilir.

LED Abajur Neden Kullanılır?

LEDlerin birçok tercih edilme sebebi vardır. Sağlık açısından önemi, maddi açıdan önemi, kullanışlı olması ve dekorasyona uygun olup olmaması tercih edilme sebeplerindendir. Uzun ömürlüdür ve hem iç mekanda hem dış mekanda suya dayanıklıdır. Cıva içermeyen bu ürünler güvenilir olmalarının yanında enerji verimliliğine de katkı sunar. Düşük sıcaklık ve ışık kirliliği yaratarak keyifli bir ortam yaratır. Şoka ve titreşime dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmaları mümkündür.

LED Abajur Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oda için doğru abajur modelini seçerken parlaklık seviyesi önemlidir. Bir LED abajurun parlaklık seviyesi üzerinde kullanılan ampulün Watt değeri ile doğru orantılıdır. Bu ürünleri uyumlu Watt gücündeki ampullerle kullanmanız oldukça önemlidir. Watt ne kadar yüksek olursa, abajur o kadar parlak olur. Renk sıcaklığı da bir abajur için çok önemli bir detaydır.

Hangi LED Abajur Modeli Tercih Edilir?

LED abajur tercihinde bulunurken ürünü yerleştireceğiniz alanın özelliklerini dikkate almanız gerekir. Dikkati abajura mı yoksa yanında bulunmasını istediğiniz bir nesneye mi yönelteceğinizi düşünmeniz önemlidir. Çalışma masalarına yerleştirecekseniz geniş yer kaplayan bir model olmamasına dikkat edebilirsiniz. Abajurunuz bulunduğu ortamın en ilgi çekici ışık kaynaklarından biridir. Çevresine zarif ve dingin bir ışık yayan bu ürünler dekoratif anlamda da ilgi çeker.

LED Ampuller Neden Daha Az Elektrik Harcar?

LED sistemi yarı iletken bir devre elemanıdır. Bu sisteme uygun yapıdaki ampul türlerinin enerji tasarrufu sağladığını söylemek mümkündür. TEknolojik anlamda da son derece kullanışlı bir tür olduğundan gözde bir aydınlatma sistemidir. Az enerjiyle çok ışık ürettiği için enerji tasarrufu elde edilir.

LED Işığın Rengini Ne Belirler?

LED ampul ile çalışan abajurlar morötesi ve kızılötesi dalga boyları arasındaki yüksek parıltı içeren renkler yayabilir. Söz konusu ışık huzmelerinin rengini belli eden önemli nokta içerisindeki kimyasal bileşenlerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

LED Abajur Fiyatları ve Modelleri

161 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 36 / 161 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?