En Kaliteli Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Takımı

Bebek odası takımları, henüz doğum tarihi yaklaşmadan titizlikle hazırlanır. Bebek odası takımlarında görselliğin yanı sıra güvenli kullanıma sahip, sağlığa zarar olmayan materyallerden üretilen mobilyaların seçilmesi büyük önem arz eder. Markaların seçkisinde çok sayıda bebek odası takımı yer alır. Bebek odası takımlarında karyola, beşik, gardırop, şifonyer, yatak ve benzeri ürünler yer alır. Beyaz, ceviz, ahşap, çift renkli, yeşil, kırmızı ve benzeri ürünler seçenek olarak ebeveynlere sunulur. 

Güvenlik ve Fonksiyonellik Bir Arada

Markaların bebekler için hazırladıkları mobilya takımlarında her ihtiyaca yönelik çözümler bulunur. Bebeğin yatağında güvenle uyuması için ayarlanabilen yan korkuluklar oldukça önemlidir. Bu korkuluklar hem bebeğinizin düşmesini engeller hem de aydan aya ayarlanarak, sizin bebeğinizi yatağından rahatça alabilmenize olanak tanır. Bebek odası takımlarının ebatları da farklılık taşır. Böylece bebek odasının büyüklüğüne uygun takım seçme şansınız olur. Bebek yatakları ise ortopedik, konforlu ve rahattır. Son yıllarda montessori mobilyalar ebeveynlerin sıklıkla tercih ettikleri ürünlerdendir. Bebek odası takımları genellikle huzurlu ve sakin renklerden oluşur. Ürünlerin yüksek kaliteli materyallerden üretilmeleri, hijyenik olmaları ve bebek sağlığını destekleyici olmaları önem arz eder. Bilinen markaların bebek mobilyaları su bazlı boyalar kullanılarak tasarlanır ve sağlığa zararlı ve kanserojen madde içermez.

Her Detayın Düşünüldüğü Modeller

Bebek odaları, özenle ve detaylı olarak tasarlanan ürün parçalarından oluşur. Çekmecelerde genellikle teleskopik ray sistemi kullanılır. Dolap içlerinde, eşyaların kolayca bulunabilmesi için LED aydınlatma yer alır. Dolap içleri bebeğinizin kıyafetlerinin yerleşmesi için ferah tasarlanır. Birçok marka tasarımlarda birinci kalitede yonga levha, suntalam ve MDF gibi yüksek segment malzeme kullanır. Takımlarda şıklık ve sadelik aynı potada buluşur. Amaç iç açıcı, şık ve zarif bir odayla evin yeni üyesinin karşılanmasıdır. Tercihinize göre bebek odanızda beşik ve yatak bir arada bulunabilir. Çoğunlukla beşik ebeveyn odasında yer alır. Böylece bebeğiniz ilk doğduğunda geceleri sizin yanınızda beşiğinde uyur, gündüz ise kendi odasındaki yatağında dinlenir. Altı çekmeceli karyolalar da hem görsel olarak şıktır hem de bebeğine ait nevresim, battaniye, yorgan gibi ürünlerin yerleşmesi için alan sağlanması açısından faydalıdır. Cibinlikli yatak modelleri de hem odaya klasik bir tarz verir hem de sinek, toz gibi istenmeyen durumlara karşı önlem sağlar. 

Ekstra Donanımlı Eşsiz Tasarımlar

Bebek mobilyalarının çoğunluğu demonte olma özelliğine sahiptir. Kolaylıkla taşınabilir ve kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde sökülüp takıldığında ilk günkü halini korur. Demonte olarak satışa sunulan mobilyaları kurulum şemalarındaki yönergeleri takip ederek kolayca kurabilirsiniz. Ürünler arasında genç odasına dönüşme özelliği bulunan modeller de yer alır. Üst segment ürünlerde gizli ray, stop-slide, frenli menteşe gibi donanımlar sayesinde çekmecelerin ve dolap kapaklarının açılıp kapanması son derece sessiz olur. Böylece bebeğinizin konfor alanını bozacak gürültü, hışırtı ve benzeri ihtimaller ortadan kalkar. Bebek odası seçilirken gardırop önemli bir tamamlayıcıdır. Gardırop seçiminde odanızın büyüklüğü ve içine yerleştirmeyi düşündüğünüz eşya miktarı belirleyici olursa daha efektif bir tercih yapma olasılığınız artar.Takımların bazılarında çekmece sayısı, kimisinde raf yoğunluğu kimisinde de askılıklı dolap kısmı fazladır. Size hangisinin kullanımı daha pratik geliyorsa seçimlerinizi bu doğrultuda yaparsanız, ürünlerin sizin açınızdan kullanışlılık oranı artacaktır. 

Avize, aplik, halı ve benzer aksesuarlarla tamamlayacağınız bebek odalarında ürünler kadar fiyatlar da farklılık gösterir. Fiyatlandırmayı etkileyen birçok parametre vardır. Ebatlar, belirgin özellikler, gizli detaylar, materyal kalitesi, tasarım ve benzeri nitelikler ücretlendirmede çeşitlilik yaratan unsurlardan. Hepsiburada.com üzerinden tüm ürünleri detaylı olarak inceleyerek, evinizin kıymetli yeni üyesi için en güzel alternatifleri bulabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

Bebek Odası

Her anne ve baba yeni doğacak olan bebeklerinin kendisini güvenli, korunaklı ve mutlu hissettikleri bir ortam yaratmak için çabalar. Bebeğin rahatça uyuması için gerekli ortamın oluşturulmasını sağlayan çok sayıdaki bebek odası takımları ile baştan aşağı bir oda yaratmak hiç olmadığı kadar eğlenceli bir deneyime dönüşür. Bebek odası takımları her bebeğin ihtiyaç duyabileceği tüm mobilyaların aynı anda satın almanın pratik ve ekonomik yolunu sunar. Ayrıca dekorasyon sürecini kolaylaştıran tüm mobilyaların bebeğin sağlığına zarar vermeyen malzemelerden üretilmesi gönül rahatlığı sağlar. Ebeveynlerin zevklerine hitap eden şık ve kullanıcı dostu mobilyalar, en iyi bebek odası takımı markaları tarafından titizlikte hazırlanır. Bebek odalarını takım halinde satıldığı gibi eksilen ve ihtiyaca göre arzu edilen parçaların tek tek alınmasına da imkan tanır. Ürün çeşitliliği arasında çocuk koltukları, duvar rafları, alt değiştirme şifonyerleri, sallanan emzirme koltukları gibi ihtiyaç duyulan birçok parça bulunur. Bunun yanında hem annenin hem de minik bebeklerin yaşam alanlarına uygun ergonomik çözümler sunan oda takımları da üretilir. Teknolojinin sürekli ilerlemesiyle birlikte markaların parça oluşturma sistemlerinde de değişiklik görülür. Böylece ürünler defalarca söküldükten sonra bile tekrar aynı kalitede kurulur. Üretilen modeller arasından ayrıcalıklı bebek odası takımlarına avantajlı fiyatlar ile sahip olarak siz de bebeğiniz için en huzurlu atmosferli yaratabilirsiniz.

Bebek Odası Modelleri

Bebek odası takımları hem kız bebeklere hem de erkeklere hitap eden geniş bir çeşitlilik sunar. Bunun yanı sıra modeller arasında unisex bebek odaları da bulunur. Kız çocuklarına göre tasarlanan modellerde genel olarak pembe ve pembenin tonları ağırlık basar. Pembe renge beyaz ve lila renkleri eşlik eder. Erkek odalarında ise beyaz, lacivert ve uçuk mavinin bir arada kullanıldığı modeller dikkat çeker. Kız ve erkek çocuklarının ilgisini çeken bebek odası takımları arasında çizgi film ve eğlenceli figürlerin bulunduğu takımlar da üretilir. Bebek odası takımları genellikle karyola ve iki ya da üç kapılı gardırop ile beraber satılır. Bazı bebek odası takımlarında şifonyer de bulunur. Şifonyerlerin üstünde yer alan bebek alt değiştirme olanağı annelerin en büyük yardımcısı olur. Ayrıca dört ve beş çekmeceye sahip olan şifonyerler bebeğin fazla olan eşyalarının muhafaza edilmesini sağlar. Alınan takımların uzun süreli kullanım sağlanabilmesi için koleksiyonlar arasında büyüyebilen takımlara da yer verilir. Takımın içindeki beşik büyüyerek kolayca karyola haline çevrilir. Dönüşebilen yataklar, bebeklerin 8 yaşına gelene kadar bu yataklarda yatmalarına imkan tanır. Bu beşiklerdeki çekmece sayısının fazla olması depolamada büyük bir alan sunar. Karyolalarda olduğu gibi tasarlanan bebek beşikleri de oldukça zengin modeller içerir. Yenidoğan bebeklere özel olarak asansörlü beşikler üretilir. Modeller bebeğin ilk altı ay gibi bir sürede daha konforlu uyuması ve yatağa kolay yatırılmasını sağlayan ön korkuluklar asansörlü olacak şekilde tasarlanır. Koleksiyonlar arasında sadece tek çocuklar için değil ikiz çocukların kullanımına uygun tasarımlarda bulunur. Bu modeller diğer takımlara göre iki adet beşiğe sahip olarak satılır. Takımların içinde yer alan beşik yerine karyola ya da karyola yerine beşik modelleri arasından seçim yapılabilir. Bebeklerin sağlığını düşünerek tasarlanan bebek odası takımlarında solvent gibi zararlı kimyasal içeren malzemeler kullanılmaz.

Organik ve Kimyasal İçermeyen Bebek Odası Takımları

Günlük kullanılan ürünlerin bazıları sağlığa zararlı olan kimyasallarla dolu olur. VOC olarak adlandırılan oldukça zararlı ve uçucu kimyasal madde havada yavaşça ilerler ve buharlaşmaya başladıkça havanın kalitesinin düşmesine neden olur. Seçilen mobilyanın bebek dostu olmayan içeriklere sahip olması bebeğin hassas solunum sisteminin zarar görmesine neden olur. Bu nedenle toksit içermeyen ve çevre dostu olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. MDF’den yapılan ve gri renkteki modeller aranılan özelliklerin bulunduğu ürün grubu içerisinde yer alır. Ayrıca organik ahşap materyaller kullanılarak tasarlanan bebek odası takımları da kalitesi ve kimyasal madde içermemesiyle ebeveynlerin ilk tercihlerinden biri olur. Ahşap modeller sıklıkla şifonyer, dört kapılı gardırop ve karyola olacak şekilde üretilir. Doğal ahşap oda takımları boyasız olarak tasarlanan ürün grubu arasında yer alır. Bazı mobilyalar her ne kadar bebekler için uygun olsalar da ambalajından ilk çıkarıldığı zamanlar belirli bir koku yayar. Yenidoğan bebeklere en iyi koşullarda odanın hazırlanabilmesi ve koku sorunun oluşmaması için satın alma işlemi son dakikalara bırakılmamalıdır. Eşyaların kullanılmaya başlanacağı tarihten önce alınması havalandırma için bolca zamanın olmasına şans verir. Ayrıca bebek odası mobilyalarının önceden hazır olması stresi önler ve eşyaların yıkanıp ütülenmesi gibi işlemler için yeterli zamana sahip olunmasını sağlar.

Bebekler için Deliksiz Bir Uykunun Anahtarı

Bebek odası takımları arasında karyolalı modellerin dışında sadece beşik olarak satılan yatak modelleri de bulunur. Pek çok markanın tasarladığı beşikler geniş bir skalada yer alır. Standart boyuttaki bir karyola kadar yer kaplamayan beşikler, bebeklerin emniyetli ve rahat uyumalarını sağlayarak ebeveyn yatağının yanına yerleştirilerek kullanılır. Yenidoğan bebekler için genellikle anne yanı olan beşik modelleri tercih edilir. Tasarımlarda anne yatağına bakan tarafında metal aparatlar bulunur. Aparatlar aracılığıyla beşik yatağa kolayca monte edilir. Modeller arasında yer alan sallanan beşikler ebeveynlerin tarafından yoğun ilgi görür. Sallanan beşikler sayesinde bebekler uykuya daha çabuk dalar. Bunun yanı sıra gelenekselden hoşlananlar için hamak beşikler, hasırdan yapılan sepet beşikler ve klasik beşikler de kullanıcılar tarafından tercih edilen beşik çeşitleri arasında yer alır. Bebeklerin hızlı büyüdüğü göz önünde bulundurularak bazı modeller uzun süreli kullanıma uygun olarak tasarlanır. Dönüştürülebilen beşikler böylece bebeğin gelişimine göre şekillendirilir. Beşikler birkaç küçük parça eklediğinde tam boy yetişkin yataklarına bile dönüşür. Bazı markalar gerekli olan tüm donanımı ve aksesuarları verse de bazılarında ek parçaların ayrı satın alınması gerekir. Ayrıca karyola ve beşik ürünlerinde sivrisinek başta olmak üzere arı, sinek, örümcek ve böceklerden korunmak için cibinlik aparatları da satılır.

Güvenlikli ve Ergonomik Bebek Beşikleri

Bebek odası mobilyaları sağladığı estetik özelliklerin yanı sıra bazı detayları ile kullanıcıların hayatını da kolaylaştırır. Tekerlekli, katlanabilir ve modüler tasarım gibi esnek özellikleri bulunan tasarımlar farklı imkanlar sunar. Bu beşiklerin hafif ve tekerlekli yapısı ile istenilen her odaya kolayca taşınır. Ayrıca oyun parkı tasarımına benzeyen katlanabilir ürünler portatif oldukları için seyahatlerde kurtarıcı görevi görür. Ürünün iki tarafında bulunan pencereleri ise bebeğin uyuyup uyumadığının kontrol edilmesini sağlar. Üretilen çoğu beşik modellerinde yatak yüksekliği ayarlanabilir. Bazı tasarımlarda bu seviyesi 3 iken bazılarında ise daha yüksek seviyelere çıkacak şekilde olur. Farklı seviye ayarları bebekler ayaklanmaya başladıktan sonra yataktan çıkabilmelerini engeller. Bebekler kaç aylık olursalar olsunlar yatağın güvenliğinin sağlanabilmesi için doğru aksesuarlarla birleştirilmiş olması gerekir. Birçok üründe bulunan emniyet rayları ve yatak koruyucuları güvenli bir bariyer oluşturarak bebeklerin yataktan düşmesini önler. Yenidoğan çocuklar söz konusu olduğunda önlükler, battaniyeler ve oyuncaklar fazlaca yer kaplar. Alanında uzman markalar tarafından tasarlanan bebek odaları fonksiyonel çizgileri ve akıllı tasarımları ile kullanılan alandan en iyi şekilde faydalanılmasına izin verir.

Bebek Odası Üretiminde Kullanılan Materyaller

Bebek odası takımı alınırken ilk olarak hangi materyallerden tasarlanıldığına dikkat edilmesi gerekir. Seçilen takımlarda tercih edilen modeldeki materyaller bebeklerin sağlığı ile doğrudan bir ilişki kurar. Markaların ürettiği tasarımlar arasında genellikle ahşap veya MDF kullanılır. Kullanılan tüm malzemeler standartlara uygun özellikler taşır. Ahşap materyaller son derece kaliteli olan kayın ya da lamine gürgen ağaçlarından elde edilir. Kayın ve lamine gürgenden üretilen beşik tasarımları doğal ve organik olmasıyla bebeklerin sağlığına zarar vermez. Bu nedenle ahşap malzemelerden üretilen takımlar uzun ömürlü olduğu gibi sağlıklı bir kullanım da vadeder. Üretimde dayanıksız olacağı için çok ince ebatlara sahip ürünler kullanılmaz. Ayrıca gereğinde fazla kalın ebattaki ürünlerden uzak durularak maliyetin çok fazla olması da engellenir. Tercih edilen boya ve yapıştırıcılar ise su bazlı olarak kullanılır. Su bazlı olan boyalar sentetik boyalarda olduğu gibi kimyasallar içermez. Ahşabın içine kadar nüfus eden boyalar renk vermesinin dışında mobilyaların dış etkenlere karşı korumasını da sağlar. Aynı şekilde bebek odalarında kullanılan MDF de bebeklerin sağlığına zarar vermeyen materyallerden biridir. Ancak MDF ile tasarlanan bebek odası alınırken mobilyaların tasarımında kullanılan boyaların toksin, kurşun ve zararlı maddeler içermemesine dikkat edilmesi gerekir. Üretilen bebek odası takımları çocukların gözlerini yormayan desen ve renklerden üretilir. Ayrıca malzemelerin sivri kenarları bebeklere zarar vermeyecek şekilde ovalleştirilir ve zımparalanır. Yüzeyin pürüzsüzleştirilmiş olması bebeklere ve çocuklara zarar verebilecek kıymık gibi parçaların çıkmasını engeller.

Cıvıl Cıvıl Renkleri ile Bebek Odası Takımları

Birbirinden şık tasarımlarıyla göz dolduran bebek odası takımları canlandırıcı pastellerden Kızılderili temasına kadar birçok çeşitlilikte üretilir. Mobilyaların renklerinde yumuşak soft renkler, doğadan ilham alınan nötrler ve ışıltılı parlak tonlar gibi geniş bir renk yelpazesi de bulunur. Çocuk dostu olan modeller mavi ve yeşilin yatıştıran tonları ya da huzur veren çiçek tonlarıyla da farklı alternatifler sunar. Lacivert koyu tonlardan tasarlanan denizci temalı modeller modaya uygun pastel tonlarla birlikte kullanır. Gri renk seçeneği ise klasik ürünlerde yeni bir çeşitlilik oluşturur. Pastel tonlardaki ürünler, canlandırıcı etkiye sahip bronz, gül altın, altın ve bakır tonlara sahip detaylarla birlikte tasarlanır. Birçok modelde kullanılan kalp ve yıldız baskıları çocukların dikkatini çekmeyecek rahat bir uyku uyumalarını sağlar. Odanın genelinde uygulanan bu temalar bütünlüğün sağlanmasına da destek olur. Üçgen gibi geometrik şekil ve desenlerin kullanıldığı takımlar modern havasıyla her sezon popülerliğini korur. Kızılderililerin çadırından ilham alınarak tasarlanan beşik, karyola ve oyun çadırları; yüksek tasarımları ve yer kaplamayan yapısı ile odanın içinde daha çok yer kalmasını sağlar. Eğlenceli görüntüsü ile çocukların hayal gücünün gelişmesine de katkıda bulunur.

Küçük Odalara Uygun Bebek Odası Tavsiyeleri

Küçük olan daire ya da odalara ailenin yeni üyesi bebekler için yer açmak zorlayıcı olur. Ancak markaların usta tasarımcıları tarafından tasarlanmış ergonomik mobilyalar alandan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlar. Böylece bebeklerin odasında şık ve işlevsel bir dekorasyon elde edilir. Küçük odaların için seçilecek olan mobilyanın açık renkli olması tavsiye edilir. Koyu tonlar ışığı emer ve odayı kasvetli bir havaya sokar. Açık renkler ise odayı olduğundan daha büyük ve ferah hissettirir. Koyudan vazgeçemeyenlerin tek renkli bir tema düşünmeleri gerekir. Süreklilik gösteren tek renkten oluşan takımlar, odanın büyük görünmesine yardımcı olur. Renkli duvar üniteleri ve raf sistemleri ile odak noktası oluşturularak ise derinlik yanılsaması sağlanır. Ayrıca odanın daha büyük görünmesi için desenli olan bebek odası takımları önerilir. Modellerde kullanılan bazı desenler derinlik yanılmaması yaratacak şekilde tasarlanır. Mesela dikey gibi şeritler yüksekliği vurgularken, yatay desendeki şerit detayları odanın geniş görünmesine yardımcı olur. Küçük odalara uygun tasarlanan küçük parçalar odalar için uygun özellikler taşısalar da, çok sayıdaki küçük parça odalarda darmadağın görünüyormuş hissini uyandırır. Bunun için de daha büyük mobilya kullanılması istenilen ideal görüntünün elde edilmesine şans verir. Odanın içinde kullanılan şifonyer ya da duvar aynaları doğal ışığın alanı aydınlatmasına ve büyük algılanmasına yardım eder. Sahip olunan alandan en iyi şekilde faydalanabilmek için odadaki her boşluğun doğru eşyalarla değerlendirilmesi gerekir. Genellikle gardırop ile sınırlı olan depolama alanına sığmayan eşyalar dağınıklığın oluşmasına neden olur. Bu gibi durumlar için tasarlanan bazalı ve çekmeceli karyolalar ek depolama çözümleri sunarak hayatı kolaylaştırır.

Mobilya Seçimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler odanın içinde daha rahat nefes almak ve büyüdükçe oyun oynamak için yeterli alana ihtiyaç duyar. Bu nedenle mobilyaların seçiminde az ve fonksiyonel alanlar yaratmak oldukça önem taşır. Mobilyaların ölçüsünün büyük ölçüde odanın büyüklüğüne bağlı olması gerekir. Odanın alanında olduğu gibi tercih edilen modellerde bebeğin ağırlığı ve boyu da dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte bazı küçük detaylar mobilyaların boyutundan bağımsız olarak bebek odasının daha konforlu ve ferah algılanmasına yardımcı olur. Yoğun desenlere sahip mobilya ve tekstil ürünleri göz yoran ve karmaşık bir atmosferin yaratılmasına neden olur. Küçük desenlerde ise gözü yoran motiflerden uzak durulmalıdır. Odanın içinde dekoratif objeler ön plana çıkıyorsa karmaşık görünümün giderilmesi için düz ve nötr renk blokları görünümün parçalanmasına yardımcı olur. Mobilya seçiminde dikkat edilecek küçük ipuçları sayesinde hem şık hem de bebeğin kendini mutlu ve huzurlu hissedebileceği alanlar kolayca oluşturulur. Seçim sırasında beşik tercih edildiyse daha sonra büyük bir yatakla değiştirilmek istenildiğinde yeterli alanın olup olmayacağının da hesap edilmesi gerekir. İlerleyen zamanlar için hem masa hem de ekstra bir şifonyer için de yer ayrılmasına ihtiyaç duyulur. Bunun için uzun vadeli düşünmek mobilyalardan ve alandan en iyi şekilde yararlanılmasını imkan verir. Ayrıca düşünceli hareket etmek verilen paranın karşılığının da en iyi şekilde alınmasını sağlar.

Dekorasyonda Uygulanması Gereken İpuçları

Bebek odası düzenlemesinde birkaç küçük ipucu bulunur. Öncelikli olarak olası tehlikelere karşı bebek yatağı pencerelerden, panjurlardan, perdelerden, oyuncaklardan ve diğer mobilyalardan uzağa yerleştirilmesi gerekir. Güvenli noktalara yerleştirilmeyen ve içinde fazlalıkların bulunduğu beşikler bebeğin güvenliğini tehlikeye sokar. Odanın içinde süslemelerin ise bebeklerin hayal gücünü canlandıran eşyalardan olması zekalarının gelişmesine katkıda bulunur. Ayrıca doğru seçilen ürün bebeklerin oyalanmasına da yardımcı olur. Bunun için ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği ve karyolaların üzerine kolaylıkla asılabilen dönenceler bulunur. Renkli ve eğlenceli tasarımlara sahip dönenceler çocukların hem canlarının sıkılmasını önler hem de bebeğin sakinleşmesine destek olur. Bir tek dönencelerdeki oyuncakların düşme ihtimaline karşı sivri objelerden oluşmaması gerekir. Odada bulunan her boş alana eşya yerleştirmek yerine belirli alanların vurgulanması çocukların dikkatinin dağılmasını engeller. Dekorasyonda kullanılan rafların dayanıklı ve sabit olması istenmeyen sonuçların önüne geçer. Ayrıca bebek karyolasına ya da beşiğine ağır dekoratif öğelerden uzak durulması olası sorunları engeller. Kayma ve düşmeleri önlemek için de tüm yüksek mobilyalar duvara, halılar ise yere sabitlenmelidir. Potansiyel boğulmalara karşı küçük objelerin bebeklerin erişemeyeceği yüksek yerlerde saklanması gerekir. Tüm bunlara ek olarak elektrik prizlerinin kapak yardımıyla kapatılması elektrik çarpması gibi oluşabilecek sorunları ortadan kaldırır.

Bebek Odalarında Renklerin ve Aydınlatmanın Etkisi

Lamba seçimindeki aşırı parlak bir ampul ya da tek bir loş lamba kullanmak hem bebeklerin hem de ebeveynlerin göz yorgunluğuna yol açar. Dengenin sağlanması ve ışık katmanlarının oluşturulması için birkaç lamba ve aplikleri tercih edilebilirsiniz. Ayrıca apliklerin sandalye yanında veya masanın üzerindeki görev merkezli alanlara yerleştirilmesi ışığın daha iyi yayılmasını sağlar. Gece geç saatlerde kullanılan gece ışıkları ise hem güvenlik hem de konforlu bir kullanım sunar. Bebeklerin göz yapıları hassas bir yapıya sahip olduğu için aydınlatma olarak sert olanların yerine dimmer özelliğe sahip kısılabilir aydınlatmaların kullanılması sağlıklı bir seçim olur. Kız bebekler için odanın genelinde ve mobilyalarda rengin kırmızıya yakın bir pembe olmaması gerekir. Bu renk bebeğin uykuya dalmasını zorlaştırır. Aynı şekilde erkekler için tercih edilen koyu sarı ve lacivert gibi renkler odanın havasında olumsuz bir etki yaratır. Uçuk pembe ve maviler ya da bej renkler bebekleri sakinleştirirken aynı zamanda odanın daha büyük görünmesini sağlar. Cinsiyet ayrımı yapmadan her bebeğe kullanılabilecek gri renk ise huzur verici bir etki oluşturur. Aynı zamanda bu renk son dönemin en popüler takımları arasında yer alır. Bebek odası takımları dışında kullanılacak perdenin seçimi de büyük bir önem taşır. Perdelerdeki en önemli kriterler arasında ürünün yeterli aydınlığı ve karanlığı sağlaması gelir. Bebek odasındaki istenilen ışıklandırmayı elde etmek için düz veya desenli bir fon perde kullanabilirsiniz.

Bebek Odası Fiyatları

Farklı firmalar tarafından üretilen bebek odası takımları modelden modele farklılık gösterir. Ürünlerin fiyatları özelliklerine göre değişir. Bebek odası takımlarının doğal ve organik içeriklere sahip olması da fiyatını doğrudan etkileyen sebepler arasında gelir. Bu nedenle %100 ahşaptan yapılan bir karyola ya da beşiğin fiyatları diğer modellere göre farklılık gösterir. Modeller üretim aşamasında ürünlerde kullanılan materyallerin kalitesi de fiyatlarda farklılığa yola açar. Takımın içinde 2 parça olan karyola ve gardırop varsa farklı; karyola, gardırop ve şifonyer bulunuyorsa da farklı fiyatlandırılır. Ayrıca alınan takımın farklı bir tasarıma sahip olması da ürünün fiyatını etkileyen faktörler arasında yer alır. Takımlarda olduğu gibi beşik fiyatları modelin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Beşik çeşitlerindeki büyüyen tasarımların taşıdığı nitelikler ve mekanizmalı yapısı nedeniyle fiyatta farklılık gözlenir. Çekmece, kullanılan materyaller ve diğer tüm etkenlerde fiyatlarda değişikliklere neden olur.

Hepsiburada.com ile beğenilere sunulan birbirinden zarif ve kaliteli bebek odası takımları ile siz de bebeğiniz için şık bir oda dizayn edebilirsiniz.

Bebek odası takımı doğumdan ne kadar zaman önce alınmalıdır?

Takımın içerisinde yer alan mobilyaların yeteri kadar havalandırılabilmesi için bebek odasının en az iki ay önceden alınması önerilir. Böylece araştırmaya ve seçmeye daha çok zaman kalır.

Farklı bebek odası takımları arasından beğenilen parçalar alınarak kombinasyon yapılabilir mi?

Bebek odasındaki mobilyalar tek tek satıldığı için istenilen parçalar alınarak farklı tarzlar oluşturulabilir.

Montessori bebek odası takımı nedir?

Montessori felsefesi çocukların kendi kendine yetebilmeyi öğrenebilmesi ve hayattan parçalarla büyümesini destekler. Bu nedenle bu takımlarda yataklar yere oldukça yakın olan ve düşme riskini azaltan karyolalardan oluşur. Ayrıca diğer bütün mobilyalar bebeğin yetişebileceği uzunluk ve büyüklüklere sahiptir. Bebek bu şekilde kendi ihtiyaçlarını kendisini giderir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Odası Takımı

1 ürün listeleniyor
Cadde Yıldız Takım
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?