Bebek Odası Dekorasyon Ürünleri

Bebek odası için mobilya seçerken, çağdaş, klasik, eğlenceli veya vintage esintili bir mekanın temasını belirleyerek, odanın tarzı üzerinde büyük bir etkisi olacağını bilmelisiniz. Bebek odası takımında öncelikle beşik seçimi ile işe başlamanız gerekir. Ön plana çıkması ve sık kullanımı nedeniyle, beşik odanın tarzı ve trafik akışı üzerinde en fazla etkiye sahip olacaktır. Aynı zamanda odanın en çok kullanılacak enstrümanı olan beşik, diğer tüm mobilya ve aksesuarların yerleşimine de etki edecektir.

Bebek Beşikleri

Beşik, odadaki en önemli unsurdur. Bunun geçici bir eşya olduğunu ve masrafa değmediğini düşünüyor olabilirsiniz ancak birçok çocuk üç yıl veya daha fazla süre beşikte uyuyor. Ayrıca, birden fazla çocuğa sahip olmayı planlıyorsanız, sağlam bir beşik almanız önemlidir. 

Bebek beşiği seçerken, güvenlik standartlarını düşünmelisiniz. Çocuğunuz sandığınızdan çok daha önce hareketlenebilir, hiç beklemediğiniz anda beklemediğiniz hareketlerle sizi şaşırtabilir. Bu nedenle işi şansa bırakmak yerine güvenlik anlamında içinizi rahat ettirecek modellere yönelmeniz şart. Küçük yaşta beşikten çıkmaya başlayan ancak yatağa tam olarak hazır olmayan bebekler için parmaklıklı beşik harika bir seçenektir. 

Yeni bir beşik satın almak, beşiğin mevcut güvenlik standartlarını karşılamasını sağlar. Çocuğunuzun gelecekte de beşiği kullanmasını sağlamak için yüksekliği ayarlanabilir bir yatak ve bir bebek yatağına dönüşme yeteneği, sizi daha sonraki masraflardan kurtaracaktır. 

Aynı koleksiyondan bebek bezi değiştirme masası ve beşik satın almak, çocuk odasına uyumlu bir görünüm kazandırır. Ancak farklı mobilyaları da birleştirmekten de korkmamalısınız. Eşleşen yüzeyler görünümü birbirine bağlayabilir. Kolay erişilebilen rafları, dolapları ve çekmeceleri olan bir alt değiştirme masası seçmelisiniz böylece bir elinizle ihtiyacınız olana ulaşırken diğerini bebeğinizin üzerinde tutabilirsiniz. Birçoğunun şifonyere kolayca dönüştürmek için çıkarılabilir bir üst kısmı vardır.

Bebek Bezi Değiştirme Masası

Bebeklerin bezini değiştirmek biraz zordur. Bu deneyimi olabildiğince keyifli hale getirmenin tek yolu, tüm temel unsurların elinizin altında olmasını sağlamaktır. Bu da alt değiştirme masanızın kullanışlı olduğu yerdir.

Her şeyden önce, bebek bezini gerçekten değiştirmek için bir yere ihtiyacınız olacak. Burada iki seçeneğiniz var, bağımsız değişen bir masa veya bir şifonyerin üstüne eklenebilen bir alt değiştirme pedidir. Her ikisi de işe yarar.

Bebek bezleri, ıslak mendiller, kıyafetlerin değiştirilmesi, merhemler, losyonlar gibi bezle ilgili tüm öğeleri saklamak için sepetler veya şifonyer çekmecelerini kullanmalısınız. Ayrıca, siz işle ilgilenirken bebeğinizin oynayacağı bir şey olması için yakınlarda bebek oyuncakları bulundurabilirsiniz veya bir cep telefonu asabilirsiniz.

Bebek Odası Duvar Kağıdı

Ülkemizde her yıl binlerce bebek doğuyor. Eğer bebek beklerken çok heyecanlanan ebeveynlerseniz, bebek odasını planlamaya başlamak için asla erken değildir. Bebek odası duvar kağıdını seçmek size boyadan daha fazla yaratıcı özgürlük alanı tanır. Ayrıca, yeni doğmuş bebeğiniz büyüdüğünde ve odasının temasında söz sahibi olmak istediğinde soyulması ve güncellenmesi çok kolaydır. 

Bebek odası için duvar kağıdı seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Doğru Duvar Kağıdı Tipi Seçin: Piyasada üç farklı duvar kağıdı türü vardır. Bunlar; yapışkan içermeyen düz duvar kağıtları, yapışkan içeren prepasted duvar kağıtları ve kendinden yapışkanlı duvar kağıtları olarak özetlenebilir.

  • Doğru Rengi Seçin: Kızlar için pembe, erkekler için maviyi seçme günleri çoktan geride kaldı. Elbette, o renkleri seviyorsanız kullanabilirsiniz. Ancak daha modern bir şey istiyorsanız, cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir renk düşünmeniz gerekir. Yumuşak açık sarı veya daha koyu olan adaçayı rengini tercih edebilirsiniz. 

  • Desenin Ölçeğini Dikkat Edin: Duvar kağıdı deseni söz konusu olduğunda başkalarının yaptıklarını örnek almayın. Hemen hemen herkes odanın büyüklüğüne göre çok küçük bir desen seçer.  Eğer çizgili duvar kağıtlarını seçerseniz, dikey olarak yerleştirmek, bebek odası tavanının daha yüksek görünmesini sağlayacaktır. Eğer yatay çizgili duvar kağıdı seçerseniz, bebek odasının daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Yani özgün seçimler her zaman daha eğlenceli sonuçlar verebilir.

Bebek Odası Halısı

Bebek odası için halı seçerken birçok farklı faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Pamuk mu yün mü? Sentetik mi, organik mi? Düzinelerce seçenek arasından bebeğinizin yatak odası için hangi halı malzemesinin en iyi olduğunu bilmek zordur. Malzeme seçeneklerinizi daraltmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Önceliklerinizi düşünmelisiniz. Listenizde dayanıklılık önemliyse güçlü ve yıkanabilir bir sentetik halı seçin. Toksik kalıntı konusunda endişeli misiniz? Pamuk veya sisal gibi organik elyaf malzemeden yapılmış bebek odası halısı seçmelisiniz. 

Kumaş yoğunluğu, kalite ve dayanıklılığın iyi bir göstergesidir. Satın almadan önce şu hızlı testi deneyin: Parmak uçlarınızla halıya dokunmalısınız. Halının altına ulaşmak ne kadar zor olursa, halının kalitesi o kadar iyi olur.

Doku üzerinde düşünürken, kontrast oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Bu yüzden lüks bir shaggy kullanmanızı öneririz. Eğer zengin satenden fırfırlı nevresim takımını bebek odasında kullanacaksanız, zeminde bulunan halı için daha basit bir tasarım seçmelisiniz. Dokuyu ne kadar çok karıştırır ve katlarsanız, bebek odası o kadar zengin ve karmaşık olacaktır.

Bebek Odası Avizesi

Yeni anne ve babalar için bir bebek beklemenin en heyecan verici kısımlarından biri, çocuklarının doğumunu bekleyerek bebek odasını sevgiyle hazırlamaktır. Genel temayı seçmek, renk şemasına karar vermek ve mükemmel beşiği dikkatlice seçmek kadar bebek odanız için doğru aydınlatmayı bulmak da önemlidir.

Bebek odası avizeleri metal, cam, plastik, ahşap, bambu, hasır, örgü ipi ya da seramik gibi pek çok farklı materyalden oluşabilir. Şık ve dekoratif unsurları olan bebek odası aydınlatma unsurları püskül, boncuk, yapay taşlar, el yapımı cam boyama, mozaik gibi pek çok çeşitli malzemelerle süslenebilir. Emekleme döneminden itibaren tüm aydınlatma armatürlerinin çocuklarınızın erişemeyeceği bir yerde olması gerekir. Avize seçerken bu tür tehlikeleri düşünmelisiniz.

Bebek odası avize modellerini seçerken aydınlatmayı yumuşak tutmak önemlidir. Yumuşak ışıklandırma, sıcak bir ışıltı yaratarak bebek odasının daha rahat görünmesini sağlamanın yanı sıra, ışık ve karanlık arasındaki kontrastı azaltarak aşırı uyarımı önlediği için bebeğinizin gözlerini daha fazla korur.

Küre şekilli gölgeli büyük bir tavan armatürü gibi abartılı yatak odası ışıkları, çocuk odası temanıza fevkalade uyabilir. Yıldız, ay, güneş ve gezegen figürlü aydınlatma unsurları minik bebeğinizin hayal gücünü geliştirir. Farklı türdeki çiçek figürlü bebek odası avizeleri ise minik bebeğinizin yaşam alanına tazelik ve canlılık katar. Geometrik desenli bebek odası avizeleri şık ve sevimli alternatiflerdir.

Bebek Odası Perde Modelleri

Doğru bebek odası perdesini seçmek, ışığı ayarlamak açısından oldukça önemlidir.  Perde seçerken, en önemli önceliğiniz güvenlik olmalıdır. Bu yüzden mutlaka perdeleri, bebek beşiğinden uzak konumlandırmalısınız. Aksi halde bebeğiniz, perdeyi tutup çekiştirebilir. 

Unutmayın, değerli yeni doğan bebeğiniz hızla yürümeye başlayan bir çocuğa dönüşecek. Bir yıl içinde muhtemelen ilk adımlarını atacak. Bu, perdeleri seçerken önceden plan yapmanız gerektiği anlamına gelir ve yürümeye başlayan çocuk güvenliğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Perdeleri olabildiğince sade seçmeye çalışmalısınız. Boncuklardan, kordonlardan veya kurdelelerden uzak durmalısınız ve her şeyden önce perdeleri güvenli bir şekilde takmalısınız. Tasarım açısından perdelerinizi genel olarak huzurlu ama mutlu ve soft bir renk paletiyle birleştirmeniz gerekir.

Genel olarak polyester kumaşından üretilen bebek odası perdeleri bebeğinizi UV ışığından tamamen korumalıdır. Yumuşak ve kalın, ikili dokuma ya da üçlü dokuma ile üretilen perdeler, bebek odaları için uygundur. Bebek odasına perde seçerken kumaşına dikkat etmek hem bebeğinizi güneşin zararlı ışınlarından korur hem de oda sıcaklığını dengeler. Yaz sıcağından ve kışın soğuğundan odayı yalıtarak çocukların enerji faturalarından tasarruf etmelerine yardımcı olurlar. Mobilyalarınızı, yer döşemelerinizi ve sanat eserlerinizi güneşin zararlarından koruyan bu perdeler, dekoratif detaylara sahip olmalıdır.

Bebek odası için perde satın almadan önce dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de yıkamasının ve temizlemesinin kolay olmasıdır. Renk solması yapmayan, makineden yıkanabilen, toz tutmayan ve ağarma riski olmayan perdeleri seçmeniz önemlidir. Bu yüzden bebek odası için perde satın almadan önce mutlaka perdelerin özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemelisiniz ve ürün açıklamalarını detaylı bir şekilde okumalısınız.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek sahibi olmaya karar verip küçücük bir insan yetiştirmeye başladığınız zaman her gün önemli kararlar vermeniz gerektiğinin de farkına varırsınız. Bu kararlardan bazıları oldukça ürkütücü gelse de, bunlardan en az birinin kolay ve hatta eğlenceli hissedebileceğini söylemek için buradayız. Yeni bebeğinizin mutlu olduğu odayı bir araya getirirken bilmeniz gerekenler için başvurmanız gereken rehber burada. 

Bu mekanı yaratırken yapabileceğiniz en önemli şey sizi gülümseten, rahatlatan ve keyif alan bir bebek odası dekorasyonu tasarlamaktır. Sonuçta, odada çok zaman geçireceksiniz ve bebeğiniz hayata ilk adımlarını o odada atacak.

Burada önemli noktalardan biri de bebek odasında, mümkünse oyun alanı da bırakmanız. Bebeğiniz ilk oyunlarını orada oynayacak, ilk oyuncaklarını orada tanıyacak. Bu nedenle odada rahat hareket edebilmesi onun için çok iyi olacaktır.

Bebek odası dekorasyonunda önünüze çıkacak seçenekleri soğuk kanlılıkla değerlendirmeniz de sonradan "iyi ki almışız" demeniz için gayet önemli. Zira ne de olsa hayatınızın en heyecanlı ve hem fiziksel hem de ruhsal olarak en yoğun dönemlerinden birini geçiriyor olacaksınız. O heyecan ve coşkuyla pek de doğru olmayan seçimler yapabilirsiniz. Bol araştırma ve ürün karşılaştırması bu süreçte size yardımcı olacaktır 

Aksesuarlar

Dekorasyon yaparken bebek odası aksesuarlarına dikkat etmek gerekir ve en önemli unsur bebek beşikleridir. Duvar kağıtları, avizeler, şifonyerler, bebek değiştirme masaları, bebek telsizleri, salıngaçlar ve sepetler en vazgeçilmez bebek odası aksesuarları arasında yer alır. Bunun yanı sıra duvar süsleri ve kapı süsleri gibi şık dekorasyon ürünlerini de bebek odasında kullanabilirsiniz.

Bebek odası süsleri, en değerli varlığınızın odasını daha canlı ve keyifli hale getirmek için harika unsurlardır. Duvar süsleri, kapı süsleri, tavan ışıkları ve süsleri gibi pek çok farklı unsuru bebek odası dekorasyonunu hareketlendirmek için kullanabilirsiniz.

Bebek odası kapı süsleri son zamanlarda yükselen bir trend. Hayvan figürlü, çiçek figürlü, ay ve yıldız figürlü, sevimli çizgi karakterlerden oluşan kapı süslerini harika bir dekorasyon oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Bebek Odası Aydınlatma

Renkleri seçtiniz, temaya karar verdiniz ve hatta mükemmel beşiği seçtiniz. Bebek odası sizin için mükemmel hale geldi. Fakat yine de aydınlatma, tasarımın önemli bir öğesidir. 

Yumuşak bir parıltı, herhangi bir odayı sıcak ve davetkar gösterir ancak ortamı rahat tutmanın tek nedeni bu değildir. Yumuşak aydınlatma, aydınlık ve karanlık arasındaki kontrastı azaltarak aşırı uyarımı önler ve bebeğin gelişmemiş gözlerine çok ihtiyaç duyulan bir dinlenme sağlar.

Bebek odasını aydınlatırken halojenlerden ve açık ampullerden kaçının. Bu parlak ışıklar bebekleri rahatsız eder ve endişelendirir ve meraklı bir yürümeye başlayan çocuk ortalıkta dolaşırsa tehlikeli bile olabilir. Bunun yerine gölgeli veya dağınık ışık sunan armatürleri tercih etmelisiniz. Yumuşak beyaz ışık veya gün ışığı etiketli ampuller bebeğin gözünü daha kolay yormaz.

Uyku vakti rutininin bir parçası olarak düzenli olarak kullanıldığında, ışığı kısma anahtarı bebeğinizin rahatlamasına ve uyumasına yardımcı olabilir. Loş ışıkla yaratılan sakin atmosfer, minik bebeğiniz için bir tetikleyici görevi görür ve vücudunun dinlenme zamanının geldiğini bilmesini sağlar. 

Tavan aydınlatması için, bir aydınlatma armatürünü ve tavan fanını birleştiren bir armatür birçok avantaj sunar. Vantilatör enerji yönetimine yardımcı olabilir, bebeğinizi yazın serin tutabilir ve kışın ısınmayı bastırır ve birçok bebek fanın hareketini yatıştırıcı ve rahatlatıcı bulur. Farklı parlak renklerde boyanmış kanatlara sahip bir fan, fan düşük hızlarda çalıştığında bebeğinizin dinlenmesini sağlar.

Bir beşik ya da alt değiştirme masasının üzerine yerleştirilen lambader, özellikle emekleyen sonra yürümeye başlayan çocuklar için risk taşır. Uzun zemin lambaları ve lambaderler, bir bebek veya yürümeye başlayan çocuğun çarparak devrilmesine sebep olur. Aydınlatmanızı, güvenli bir şekilde zeminden uzakta, kordonlara sahip sağlam masa lambalarıyla sınırlı tutmalısınız.

Bazı ampul türleri tehlikeli derecede ısınabilir bu nedenle bu armatürlerden herhangi birine sahipseniz, meraklı bir bebeğin veya küçük çocuğun uzanamayacağı ve onlara dokunamayacağı yerlere yerleştirilmesi gerekir. Kompakt floresan veya LED ampuller dokunulduğunda çok daha soğuktur ve ayrıca diğer ampullerden çok daha fazla enerji verimlidir.

Organik Bebek Odası Takımları Özellikleri Nelerdir?

Bebeklerin sağlığı için organik bebek odası takımları kullanmak da bir tercih nedeni olabilir. Bebeği olanlar pek çok ürünün organik olması için çaba sarf eder. 

Anne babaların bebekleri söz konusu olduğunda ilk dikkat ettiği şeylerden birinin de alerji konusu olduğunu biliyoruz. Bu noktada hipoalerjenik ve antimikrobiyal organik bebek odası takımları, genel olarak doğal malzemelerden üretilir ve bebek sağlığını tehdit etmez.

En Kullanışlı Bebek Odaları Nelerdir?

Bebek odası seçiminde genellikle iki can alıcı nokta vardır: Estetik algısı ve işlevsellik. Gözümüzden sakındığınız bebeklerinizin odalarında rahat etmesi ve aynı zamanda eğlenceli eğlenceli vakit geçirerek orayı benimsemesi pek çok şeyden daha önemlidir.

En kullanışlı bebek odaları için, kaliteli bebek odası takımlarını iyi düşünülmüş şekilde yerleştirmek önemli bir adımdır. Belirlenen odanın büyüklüğü, hacmi, kare mi yoksa dikdörtgen mi olduğu gibi detaylar göz önünde bulundurularak iyi bir planlama süreci geçirilmelidir. İhtiyaç duyduğunuz her unsurun doğru noktalara yerleştirilmesi önemlidir.

Bebek Odası Takımı Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebek odası takımı modellerinden hangilerini satın alacağınızı planlarken odanın duvar rengi önemli bir kriter olarak karşınıza çıkar. Çünkü yerleştikten sonra bebek odasını baştan bir daha boyamak her zaman kolay olmaz.

Sonrasında, bebek odası için seçeceğiniz eşyaların rengine karar verebilirsiniz. Sınırsız seçeneğiniz olduğu için bu aşamada daha önce hiç olmadığınız kadar özgürsünüz. Renk seçiminde yine duvarın yanı sıra kapı ve pencere gibi sabit öğelerin rengini de göz önünde bulundurmanız akıllıca olacaktır. Bebeğinizin nasıl bir dünyası olmasını istiyorsanız ona göre hareket edersiniz.

Bu kategoride bulunan klasik stilde bebek odası takımları, modern bebek odası takımları, desenli ve renkli bebek odası takımlarından dilediğiniz modelleri seçebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış durumda. Kendinizi kısıtlamayın ve seçeneklerin keyfini çıkarın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Odası Fiyatları

14 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Bebek Odası
Bebek Odası
Beşik
Beşik
Dolap
Dolap
Takım
Takım
Masa & Sandalye
Masa & Sandalye
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 14 / 14 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?