ARA
Giriş Yap
0Sepetim
BuldumBuldum
BuldumBuldum Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy - Best Love

BuldumBuldum Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy - Best Love

BuldumBuldum
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
Şimdi değerlendirme zamanı
Siz de değerlendirmenizle milyonlarca Hepsiburada müşterisinin karar vermesine yardımcı olmaya ne dersiniz?
DSACategoryId/60002028/18021300/18021321/18033490

BuldumBuldum Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy - Best Love


Yılın en özel hediyesini bu oscarlar ile verin
Yılın en özel hediyesini sevdiklerinize özel olarak verin. Bu harika oscar heykelciğinin üzerindeki yılın enleri yazıları ile tüm sevdiklerinizi gerçek birer oscar kazanmış gibi sevindirin, üstelik onların en iyi oldukları konularda. Sevgilinize "Yılın Sevgilisi", annenize "Yılın Annesi", babanıza "Yılın Babası", şımarık kardeşinize "Yılın Şımarığı", odun arkadaşınıza "Yılın Odunu", çapkın kankanıza "Yılın Çapkını", sevimli dostunuza "Yılın Dostu" ya da "Yılın En Sevimlisi" oscarlarını verin, onları çok özel hissettirin!
 
 
Oscar Heykeli, altın sarısı renkte olup premium kalitede özel kahverengi ahşap zemin üzerine tutturulmuş, kaidenin Oscar Heykelciğinin baktığı yöndeki yüzüne en çok satılan oscar yazıları (Yılın Annesi, Yılın Babası, Yılın Sevgilisi gibi...) yazılmış şık ve dekoratif bir hediyeyi tüm sevdiklerinize verebilirsiniz.
 
Oscar heykeli 30 x 9 x 9 cm ebatlarında, 300 gram ağırlığındadır. Kararmaz ve hep parlak altın sarısı renktedir.
 
Yukarıdaki seçeneklerdeki birçok yazı çeşitlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Seçenekler her geçen gün artmaktadır.


İstediğiniz yazı seçeneklerinden birini seçebilirsiniz


Merve Oflaz ve Survivorın Tek Kadın Şampiyonu Oscarı 
Babanızı yılın babası, annenisi yılın annesi 
ya da sevgilinizi yılın sevgilisi yapmanız bu
oscar ödülleri ile artık mümkün!
Oscar Ödülleri hakkında bilgi:

 
Akademi Ödülleri:
 
 
Akademi Ödülleri, bilinen adıyla Oscar, dünyada en bilinen film ödüllerinden biridir. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) tarafından 1929da Los Angelesda verilmeye başlandı. Törenler yılda bir kez ve çoğunlukla Şubat ayında yapılır.
 
Akademi ödülleri, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS) tarafından verilir. 2007den itibaren oy verecek 5830 üyeye sahiptir. 1311 üye sayısı ile oyuncular bu üyelerin yaklaşık %22lik bir kısmını oluştururlar.
 
79. Akademi Ödülleri seremonisi , 25 Şubat 2007de Hollywood Kodak Tiyatrosunda yapıldı.Sunuculuğunu Amerikalı ünlü talk-show sunucusu Ellen Degeneres yaptı. 80. Akademi Ödülleri seremonisi, 24 Şubat 2008 olarak belirlendi.
 
 
Oscar ismi ve Heykelcik:
 
Ödülün orjinal ismi Academy Award of Merit idi. Ödüle neden Oscar dendiğini tam bilinmemekle birlikte hakkında pek çok söylenti vardır. Bir söylentiye göre Bette Davisin heykelciği ilk kocası Harmon Oscar Nelson ile özdeşleştirmesi sonucunda, başka bir söylentiye göre ise Akademinin kütüphanesinde görevli Margaret Herrickin heykelciği amcası Oscara benzetmesi ile ödülün adı Oscar olarak kaldı. Akademi, Oscar ismini 1939 yılına kadar resmi olarak kullanmamıştır.
 
Oscar ödül heykelciğini Metro Goldwyn Mayerin sanat yönetmeni Cedric Gibbons tasarladı. Cedric Gibbon, o anda beş parçalı bir film makarası üstünde elinde kılıcıyla dikilen bir şövalye taslağını çizdi. Bu film makarasının beş halkası oyuncular, film yazarları, yönetmenler, yapımcılar ve teknisyenleri temsil eder. George Stanley heykeli son haline getirdi. Heykelcik 34 santim yüksekliğinde, 3,85 kilo ağırlığında ve 24 ayar altınla kaplıdır.
 
Oscar heykelciğini kazananlar bu ödülü satamazlar. Eğer ödülden kurtulmak istiyorlarsa ancak Akademiye 1 dolar karşılığında satabilirler.
 
 
The Kings speech filmi ile En İyi Erkek Oyuncu Oscarını alan
Colin Firth Oscar Ödülü ile
Akademi Üyeliği:
 
Bütün üyeler akademiye katılmak üzere öncelikle bir davet alırlar. Üyelik Board of Governors tarafından verilir. Üyelik için sinema alanında seçkin bir kariyere sahip olmak ön koşuldur. Genellikle bir akademi ödülünü kazanmak, akademiye katılmak için bir davetle sonuçlanmasına rağmen, üyelik otomatik değildir.
 
Yeni üyelik teklifleri yıldan yıla düşünülür. Akademi, 2007 itibariyle oy verecek 5830 üyeye sahiptir. Akademi üyeliği, sinema filmlerinde farklı disiplinleri temsil etmek için 15 dala bölünmüştür. Bunlar; oyuncular, yönetmenler, sinematograflar, sanat yönetmenleri, film editörleri, müzik, yapımcılar, halkla ilişkiler, kısa filmler ve animasyon, ses, görsel efektler, yazarlar, dökümenterler.
 
 
Adaylar:
 
Bir filmin Oscara aday gösterilebilmesi için 40 dakikadan uzun olması , ABD-Los Angeles ili sınırları içinde en az bir sinemada paralı gösteriminin gerçekleşmiş olması ve gösterimin en az bir hafta sürmüş olması şartı aranıyor.
 
Akademinin tüm üyeleri kendi dallarında ödül için adaylarını önerir. Tüm üyeler En İyi Film Akademi Ödülü için oylamaya katılabilir. Böylelikle tüm dallarda adaylar belli olur. Adaylar belli olduktan sonra ödülün kimlere gittiğini belirlemek için ikinci bir oylama yapılır.
 

Doğum günü hediyeleri olarak en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen Oscar Ödüllerinin sevdiklerinize uyacak yüzlerce yazı alternatifini ürün seçenekleri kısmında bulabilirsiniz. Oscar ödülleri dışında alabileceğiniz diğer doğum günü hediyeleri için
tıklayınız.


Bugünkü Ödüller:
 
* En İyi Film:1928den beri
* En İyi Yönetmen:1928den beri
* En İyi Erkek Oyuncu:1928den beri
* En İyi Kadın Oyuncu:1928den beri
* En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu:1936dan beri
* En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:1936dan beri
* En İyi Özgün Senaryo:1940dan beri
* En İyi Uyarlama Senaryo:1928den beri
* En İyi Sanat Yönetmeni:1928den beri
* En İyi Sinematografi:1928den beri
* En İyi Kostüm:1948den beri
* En İyi Belgesel Film:1943den beri
* En İyi Kısa Belgesel Film :1941den beri
* En İyi Kurgu :1935ten beri
* En İyi Yabancı Film:1947den beri
* En İyi Makyaj:1981den beri
* En İyi Orijinal Şarkı :1934ten beri
* En İyi Kısa Animasyon Filmi :1931den beri
 
 
Yeni Ödüller:
 
En İyi Müzik:2000den beri
En İyi Animasyon Filmi:2001den beri
 


Oyuncu Rekorları:
 
Katharine Hepburn oscar ödülerinde en fazla ödül kazanan oyuncu oldu. Morning Glory (1932/33), Guess Whos Coming To Dinner (1967), The Lion in Winter (1968), ve On Golden Pond (1981) filmlerindeki rolleri ile 4 kez En İyi Aktris ödülü kazandı.
 
Meryl Streep ödüle en fazla aday gösterilen isim oldu. 14 kez aday gösterilmekle beraber 2 kere ödülü almayı başardı. En İyi Yardımcı Aktris ödülünü Kramer vs. Kramer (1979) ile ve En İyi Aktris ödülünü Sophies Choice (1982) filmindeki rolü ile kazandı
 
.
Peter OToole 8 kez En İyi Aktör ödülüne aday gösterilmesine rağmen ödülü hiç kazanamadı.
Jessica Tandy en yaşlı oscar kazanan oyuncu oldu. , 80 yaşında Driving Miss Daisy (1989) filmindeki rolü ile En İyi Aktris ödülü aldı.
 
 
Gloria Stuart ödüle en yaşlı aday gösterilen isim. 87 yaşında iken Titanic (1997) filmindeki rolü ile En İyi Yardımcı Aktris ödülüne aday gösterildi.
 
 
Justin Henry 8 yaşında iken Kramer vs. Kramer (1979) filmiyle aday gösterildiği En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü ile birlikte Oscar tarihindeki en genç ödüle aday olan isim oldu.
 
22 yaşındayken Kate Winslet iki defa Oscara aday gösterilmiş en genç kişi oldu. Winslet aynı zamanda ödüle üç,dört ve beş kere aday gösterilen en genç insan olmayı başardı.
The Silence of the Lambs (1991) filminde Hannibal Lecter karakterini canlandıran Anthony Hopkins 16-17 dk. kadar ekranda görünmesine rağmen En İyi Aktör ödülünü almayı başardı.
 
 
Beatrice Straight, Network (1976) filmindeki 5 dk. 40 saniyelik performansı ile Oscar kazanan en kısa role sahip kişidir. Straight bu filmdeki rolü ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülünü almayı başardı.
James Dean ölümünden sonra iki kere Oscara aday gösterilen tek insan.Dean 1955 yılında öldükten sonra 1956da East of Eden (1955) filmiyle ve 1957de tekrardan Giant (1956) filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülüne aday gösterildi.
 
 
Oscar tarihinde aynı yılda hem başrol ve hemde yardımcı rol kategorilerinin ikisine birden aday olma başarısını gösteren 11 oyuncu vardır. Bunu başarabilen oyuncular; Fay Bainter, Teresa Wright, Barry Fitzgerald (aynı filmdeki aynı rolleri ile) Sigourney Weaver, Jessica Lange, Al Pacino, Emma Thompson, Holly Hunter, Julianne Moore, Jamie Foxx ve Cate Blanchettdir.
 
 
Sadece beş oyuncu Sophia Loren, Roberto Benigni, Robert De Niro, Benicio del Toro ve Marion Cotillard İngilizce konuşmadıkları filmleri ile Oscar kazanmayı başarmıştır. Loren, Benigni ve DeNiro İtalyanca, del Toro İspanyolca ve Cotillard Fransızca oynayarak Oscar almıştır.
 
John Millse , İrlandalı Kız (Ryans Daughter) filminde oynadığı köyün sağır-dilsiz delisi Michael rolü için 1971 de En iyi Yardımcı erkek oyuncu ödülü verilmişti.Filmde rolü gereği tek kelime konuşmayan John Mills , ödülünü alırken konuşma yapmayıp bir reveransla yetinmişti.Bu da Oscar ödüllerindeki en kısa kabul konuşması olarak rekor kitabına geçmiştir.
 


Film Rekorları:
 
Sadece üç film Big Five olarak adlandırılan En İyi Film,En İyi Yönetmen,En İyi Aktör,En İyi Aktris ve En İyi Senaryo ödüllerinin hepsini birden kazandı. Bu filmler; It Happened One Night (1934), One Flew Over the Cuckoos Nest (1975), ve The Silence of the Lambs (1991).
Üç film 11 oscar heykelciği birden almayı başardı. Bunlar; Ben-Hur (1959), Titanic (1997), ve The Lord of the Rings: The Return of the King (2003). The Lord of the Rings: The Return of the King aday gösterildiği tüm dallarda ödül almayı başardı.
All About Eve (1950) ve Titanic (1997) 14 adaylık ile en çok aday gösterilmiş filmler. Titanic 11 ödül alırken, All About Eve 6 ödüle layık görüldü.
The Turning Point (1977) ve The Color Purple (1985) filmleri 11 dalda ödüle aday gösterilmelerine rağmen hiç ödül kazanamadı.
Grand Hotel (1932) diğer dalların hiçbirine aday gösterilmemiş ancak En İyi Film Oscarını almış tek filmdir.
En İyi Film Akademi Ödülüne aday gösterilmiş tek animasyon film; Beauty and the Beast (1991).
Oyunculuk dallarında verilen En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerinin hepsini birden almayı başaran film olmamıştır. Sadece iki film bu rekora çok yaklaşmıştır. Bunlar oyunculuk dallarındaki dört oscarın üçünü kazanmayı başaran A Streetcar Named Desire (1951) ve Network (1976).
 


Bazıları yurt dışına giderken bazıları da takma isimlerle iş yapmak zorunda kalmışlardı. Dalton Trumbo da "Roma Tatili"nin senaryosunu yazmış olmasına rağmen ismini kullanamadığı için senaryoya verilen Oscar ödülü senaryonun yazılmasında yardımı olan, Trumbonun arkadaşı Ian McLellan Huntera gitmişti. Yıllar sonra Akademi yanlıştan dönerek Trumbonun itibarını iade etti, ödülü Hunterdan geri aldı ve ölümünden 16 yıl sonra 1993 yılında törenle Dalton Trumbonun eşine verdi. Bu arada Hunterın oğlu babasının ödülünü geri vermek istemediği için Trumbonun eşine ikinci bir Oscar verildi. Yani şu anda 1953 yılı En İyi Senaryo Akademi Ödülünden iki adet mevcuttur.
 
 
1973 yapımı Belalılar (The Sting) En İyi Film Akademi Ödülünü aldığında yapımcılarından biri olan Julia Phillips "en iyi film" dalında Oscar alan ilk kadın yapımcı ünvanını da almış oldu.
 
Film müziği bestecisi John Williams 45 kere Oscara aday gösterildi ve 5 kez ödül aldı.
Kevin OConnell 19 kere ödüle aday gösterilmesine rağmen ödülü hiç kazanamadı. Son adaylığı Apocalypto (2006) filmiyle idi.
 

Oscar Ödülü, Babalar Gününde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en ilginç hediyeler den biridir. Diğer tüm ilginç hediye seçeneklerini bu sayfada bulabilirsiniz:


Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000000G29O
BuldumBuldum Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy - Best Love Değerlendirmeleri
BuldumBuldum Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy - Best Love
Çok İyi
(0)
Çok İyi (0)
%0
İyi
(0)
İyi (0)
%0
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
Henüz değerlendirme yok
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön