Çalışma koltukları; holding, şirket, dükkân, hastane gibi tüm çalışma alanlarında ve evlerin çalışma odalarında yer alan çeşitli ebat, renk ve tasarımlara sahip koltuklardan oluşur. Çalışma koltuklarının çok sayıda seçeneği markaların ürün seçkisinde yer alır. Koltuk ve sandalye arası tasarımlara sahip olan modeller genel olarak kişilerin fiziksel konforlarına uygun şekilde dizayn edilir. Vücut ergonomisine maksimum uyumlu olarak üretilen çalışma koltuklarının yan kollu, yan kolsuz, bacağı tekerlekli, sabit ayaklı gibi birçok modeli ve farklı renkleri bulunur. Koltuk seçimleri, ürünleri kullanacak kişilerin yanı sıra iş yeri yetkilileri, iç mimarlar, patronlar tarafından yapılır. Tercihler yapılırken mekânın genişliği, çalışacak kişi sayısı, hiyerarşik düzen ve benzeri çok sayıda kriter göz önüne alınır. 

Çalışma Koltuğu Seçimi 

Onlarca çeşidi bulunan çalışma koltukları seçilirken öncelikle seçilecek mekânın iç mimari yapısı ve iş yerinin iştirak alanı önem taşır. Mekânı kaç kişinin paylaşacağı yani alana kaç adet koltuğun sığdırılacağı da diğer önemli kriterler arasındadır. Çalışma koltuklarının tasarımlarını seçerken mekanın boyutsal özelliklerini, renklerini belirlerken ise iş yerinin faaliyet alanını dikkate almanız uygun olacaktır. Bir reklam ajansı için çalışma koltuğu seçimi yapılıyorsa renkli seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ancak çalışma koltuğu seçtiğiniz iş yerinin devletle işbirliği içinde bir çalışma programı varsa renk seçiminde kahverengi, lacivert, siyah ve benzeri alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Çalışma koltuğu seçtiğiniz iş yerinin birden fazla koltuk tipine ihtiyacı olabilir. Böyle durumlardaysa koltukları kullanacak kişilerin şirket içi konumlarına göre seçim yapmanız size doğru ipuçlarını verir. Çalışma koltuğu evde kullanılacaksa tamamen ev sahibinin kişisel tercihleri doğrultusunda seçim yapılır. Buna rağmen uzun süre koltukta çalışılacağı düşünülürse kullanıcının sırt, bel ve boyun bölgesini destekleyecek ürün seçimi önem arz eder. 

Kaliteli ve Sağlam Kumaş Yapısı 

Çalışma koltukları minder, kumaş ve iskelet yapılarına göre farklılıklar taşır. Genellikle deri, suni deri, nubuk, file ve plastikten oluşan oturma ve yaslanma bölümleri kullanışlı ve konforludur. Koltukların ayak kısımları ise plastik ve metal gibi materyallerden oluşur. Koltukların boy ve sırt bölümleri mekanizmalar sayesinde manuel olarak ayarlanabilir. Ürünlerin tekerlekli olanları yer değişimleri açısından faydalıdır. 360 derece dönen modeller sıklıkla rastlanılan ürünlerdendir ve pratik kullanım sağlar. Kiri göstermeyen, çabuk temizlenebilen ürünler demonte olarak gönderilir ve kullanıcı tarafından kurulumu kolayca sağlanır. Ürünlerin içinde kurulum için aparatlar ve uygulama haritası yer alır. 

Sıra Dışı Çalışma Koltukları 

Dar, geniş, büyük, küçük ve benzeri çok sayıda çalışma koltuğu kullanıcılara markalar tarafından sunulur. Yan kolları bulunan, geniş, boyun destekli modeller genellikle üst düzey personele hitap eden koltuklardır ve gösterişli tasarımlara sahiptirler. File modeller kişiyi terletmeyen oldukça kullanışlı ürünlerdir. Çalışma koltukları arasında yeşil, mor, pembe, kırmızı ve benzeri neon renklere ve sıra dışı tasarımlara sahip modeller de ilgi çeker. Genellikle yönetmen koltuğu olarak adlandırılan bu tarz ürünler cast ajanslar, film stüdyoları, güzellik salonları, reklam şirketleri, mimarlık büroları gibi görsel faaliyet alanlarına sahip iş yerleri tarafından kullanılır. 

Çalışma Koltukları

Çalışma koltuğu çeşitleri farklı model, renk ve boyut seçenekleriyle sunulur. Her türlü zevk ve bütçeye hitap edecek şekilde tasarlanan çalışma koltukları, hem ayarlanabilir hem de düz modeller içerir. Konforunuz ve çalışma veriminiz ön planda tutularak dizayn edilen çalışma koltukları arasından vücut tipinize en uygun ürünü seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Çalışma Koltuğu Modelleri

Çalışma koltuğu modelleri tekerlekli, yüksekliği ayarlanabilir, düz sandalye, döner sandalye ya da bel destekli sandalye olarak tercih edilebilir. Her türlü vücut tipine hitap eden çeşitliliği içeren çalışma koltuğu modelleri sağlığınız ve çalışma verimliliğiniz ön planda tutularak tasarlanır. Özellikle hava geçirgenliği yüksek ve bel destekli olarak dizayn edilen çalışma koltuğu modelleri, rahatına düşkün olanlar tarafından tercih edilebilir. Belinde hassasiyet bulunan kullanıcılara özellikle tavsiye edilen bu koltuk tipleri, son derece ergonomik olarak tasarlanır. Bunun yanında, kolay hareket imkânı sağlayan tekerlekli ve döner sandalyeler ise ofiste hızlı bir şekilde iş yapmanıza katkı sağlar. Genellikle ofiste makam koltuğu, sekreter koltuğu ya da evde kullanımda ise oyuncu koltuğu olarak tercih edilen tekerlekli sandalye çeşitleri, kullanıcıya üst düzey konfor sağlar. Yatar biçimde tasarlanan makam koltukları ise, kullanıcıların zaman zaman arkaya uzanarak dinlenebilmesine ve iş ortasında küçük molalar vermesine olanak tanır. Son derece dayanıklı olarak tasarlanan çalışma koltuğu çeşitleri, ofiste gün boyu kullanıma uygun olarak üretilir. Oyuncular tarafından da yoğun olarak tercih edilen çalışma koltukları, bilgisayar başında uzun süre vakit geçirenlerin rahat etmesine yönelik olarak tasarlandığı için maksimum derecede konfor vadeder.

Maksimum Verim İçin Üst Düzey Konfor

Üst düzey konfor sağlayacak şekilde dizayn edilen, bel desteği ve hava geçirgenliği sunan koltuk çeşitleri sayesinde işte ya da oyundaki performansınızda yükseliş görülebilir. Bilgisayar başında çalışırken herhangi bir rahatsızlık hissetmeyeceğiniz için odaklanmanız daha kolay olur ve bu durum verimliliğiniz açısından oldukça büyük bir fayda sağlar. Döner sandalye çeşitlerinde ürünün sessiz çalışması önemli bir avantajdır. Dönme esnasında sandalyeden gelebilecek sesler dikkatinizin dağılmasına neden olabilir. Bu nedenle satın alacağınız döner sandalyenin sessiz olmasına ve parkeleri çizmeyecek yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekir. Buna ek olarak, kolçaklı sandalye modelleri de çalışma sırasındaki verimliliğinize olumlu katkı sağlar. Klavye kullanımında yorulan el ve kol kaslarınızı dinlendirmek için kullanabileceğiniz koltuk kolçakları, son derece işlevseldir. Hepsiburada.com’da sunulan çalışma koltuğu çeşitlerinin birtakım önemli özellikleri şu şekildedir:

 • Ergonomik açıdan vücut ile tam uyumlu bir ürün seçmeniz durumunda, çalışma performansınızda yükseliş görülebilir. Vücudunuzun bel ve sırt bölgelerinde herhangi bir rahatsızlık hissetmeyeceğiniz için daha az mola verme ihtiyacı hissedebilirsiniz.
 • Son derece dayanıklı malzemelerden imal edilen çalışma koltuğu çeşitleri, uzun ömürlü kullanım imkânı sağlayarak uzun vadede tasarruf elde etmenizi sağlar.
 • Oldukça şık tasarımlarla zenginleştirilen çalışma koltuğu çeşitleri, farklı renk ve model seçenekleriyle sunulur. Görsel açıdan zevklerinize hitap eden bir çalışma koltuğu, işteki motivasyonunuzu yükseltebilir.

Çalışma Koltuğu Fiyatları

Çalışma koltuğu modellerinin fiyatları ürünün malzeme kalitesine, dayanıklılık oranına ve ek özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bel ve baş desteği, ayarlanabilir olması, tekerleklerinin kalitesi gibi ek özellikler nedeniyle fiyatlarda artış görülebilir. Ancak bu özellikler kullanım esnasında ekstra konfor ve çalışma verimliliği sağlayacağı için ofis koltuğu alışverişiniz esnasında bu özelliklerin bulunmasına dikkat etmeniz önerilir. Son derece dayanıklı malzemeden üretilen çalışma koltuğu modelleri ise uzun yıllar boyunca güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir. Uzun vadeli kullanım ömrü sayesinde geleceğe dönük olarak tasarruf sağlayabileceğiniz çalışma koltuğu modelleri arasından tercihlerinize ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

Genç Odası Çalışma Koltukları 

Genç ya da çocuklar için çalışma koltukları seçerken daha renkli modellere göz atabilirsiniz. Bu noktada gencin çalışma odasının genel dekorasyonu belirleyici olabilir. Yeşil, mavi, mor, pembe, kırmızı gibi renkler genç çalışma koltuğu olarak uygun olabilir. Çalışma koltuklarının fiyatları modellerine, kullanılan materyallere, ürünlerin markasına ve benzer kriterlere göre değişiklik gösterir. Makam koltuğu ya da yönetmen koltuğu olarak adlandırılan deri, geniş, ayarlanabilir mekanizmaya sahip ürünler file ve dar modellere göre daha yüksek fiyatlandırmaya sahip olabilir. Hepsiburada.com aracılığıyla tüm tasarımlara göz atarak ürünlerin hem donanımlarını hem de fiyat aralıklarını inceleyebilir, size uygun ürünler için sipariş oluşturabilirsiniz. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çalışma Koltukları

9 ürün var
 1. Markalar
  1. NAVdecoration
  2. 3A Mobilya
  3. Dovi
  4. Komtek
  5. Lilium
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
DSACategoryId/60002028/18021299/18021307/18026723
Başa dön