En Kaliteli Çocuk Koltukları

Çocuk Koltuğu

Evin hemen her odası, dekorasyon açısından mühim olduğu gibi çocukların odaları da bu anlamda geri planda kalmıyor. Eğer bebekler, çocuklar henüz tam olarak ailelerin oturduğu koltuklara veya sandalyelere oturamıyorsa, çözüm çocuk koltuğu seçeneklerinde oluyor. Zemin düzeyinde ve çocukların tam boylarına uygun koltuklar, kullanım açısından da son derece güvenli oluyorlar. Çeşitliliğin zengin olması sayesinde çocukların kendi kişisel beğenilerine, tarzlarına ve odalarının dekoruna göre seçim yapmak da mümkün görünüyor. Bazı modeller tam sırt destekli olmakla birlikte, oyuncak gibi eklemeler ile zamanı keyifli geçirmek adına katkıda bulunuyorlar. Bazıları ise daha çok beslenme sürecinde çocukların/bebeklerin oturtulabileceği ve temizlenmesi de oldukça kolay tepsiler içeren modelde oluyorlar.

Seyahat etmeyi ve gezmeyi seven aileler için de son derece uygun olan çocuk olduğu ev için kullanımda idealliğini koruyor. Dik yapılara sahip koltuklar, bebeklerin oturdukları yerden kolayca kalkıp yürümelerine, oyun oynamalarına yardımcı oluyorlar. Ürünlerin zeminlere tam olarak oturduğundan emin olunduktan sonra elbette anne ya da babanın da gözetimi altında olunduğu sürece güvenlik açısından da herhangi bir sorun yaşatmıyorlar. Aynı zamanda arabalarda arka koltuklara emniyet kemeri sistemi ile bağlanabilecek ve güvenli yolculuklar yaşanabilecek çocuk koltukları, her arabası olan aile tarafından tercih edilmesi gereken bir olarak biliniyor. Daha çok evlerde karşılaşılan, sık seyahat etmeyi seven ailelerin sıklıkla tercih ettiği, büyük bebek ürünlerine gereksinim duymayan ebeveynlerin yöneldiği bebek koltuğu ev tipi modelleri, çocukların tüm gün vakit geçirmesine uygun konforda tasarlanıyor. Bu faktörlere uygun şekilde üretilen koltuklar için gereken güvenlikler sağlanıyor ve küçük olmalarına karşılık yüksek sırt yaslama alanı ve yastıklı yapısıyla yüksek düzeyde rahatlık barındırıyor. Başta evlerde ardından dış mekânlarda, tatillerde çocukların ve ailelerin rahat etmesini sağlamak üzere kullanılıyorlar.

Sağlığa Zararlı Olabilecek Maddeler İçermeyen Çocuk Koltuğu Modelleri

Çocuk koltuklarının genelde yemek yeme zamanlarında ortaya çıkması, keyifli ve rahat bir şekilde yemek yemenin göstergesi oluyor. Çocukların burada kendi kendilerine oturmaları ve yemeklerini yemeleri, onlar adına da oldukça keyifli geliyor. 6 aylıktan sonra katı gıda tüketmeye başlamış olan bebekler için ayrıca ideal olan ürünler, mutfak düzenlerinde kolaylıkla yer ediniyorlar. Hızla gelişen ve büyüyen çocukların fiziksel yapılarına uygun olacak şekilde tasarlanan ve üretilen çocuk koltuğu modelleri güvenli olmakla birlikte sağlam ve kolayca temizlenebilir bir yapıda oluyorlar. Satın alım işlemini gerçekleştirmeden hemen önce ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına çocuk koltuğu yorum alanına bakmak fayda sağlayabiliyor. Ürünleri kullanan, deneyimleyen aileler tarafından bulunulan geri bildirimler, fikir sahibi olunmasına katkıda bulunuyor. Bilinçli ve güvenliği temel edinmiş ailelerin arabalarında arka koltuklara yerleştirilebilen koltuklara yönelmesi karşılaşılan bir durum oluyor. Arkaya dönük yapılardaki ve bebeklerin iki yaşlarına gelene kadar boy ve kilo açısından devamlılığını gösterebilen yönde koltuk seçimi yapmak, arabalar açısından da kullanışlı ürün olma özelliğini sürdürüyor.

Çocukların rahat bir şekilde güvende durmalarını sağlayacak beş noktalı emniyet kemeri olan ürünlerin tokalı koşum kayışları düzgün olacak şekilde bağlanarak sabitlendiği zaman yolculuklar sorun yaşanmadan tamamlanıyor. Göğüs bölgesinde yer alan klipslerin, bebeklerin koltuk altlarına gelen şekilde ayarlanması gerekiyor. Bunun haricinde hemen her üründe olduğu gibi evlerde, arabalarda ve dış alanlarda kullanmaya uygun olan çocuk koltuklarının da son kullanma süreleri oluyor. Ortalama olarak üretim tarihinden başlayacak şekilde 6 yıl süreli olan bu ürünlerin belirli tarihlerde kullanılma sebebi ise çocuklara herhangi bir zararlı etkide bulunmamalarını garantiye almak oluyor. Her an çocuklarının yanında olan ve ayrılmayan ailelerin, bazı anlarda ellerini yüzlerini yıkamak istediklerinde, telefonlarını almaya gideceklerinde ya da biraz dinlenmeleri gerektiğinde güvenle yerleştirebilecekleri bebek ve çocuk koltukları yardıma yetişiyorlar. Yürümeye başlamış olan çocuklar için üretilen esnek yapıdaki koltuklar, zemine destekli yapıları ve ideal ölçüleri ile kullanışlı oluyorlar. Farklı renk, desen, model ve tasarımda karşılaşılan çocuk koltukları her ailenin ve çocuğun kendi stiline, beğenisine hitap edecek şekilde üretiliyor. Böylece herkesin kendine uygun ürünü seçme özgürlüğü bulunmuş oluyor.

Çocuk Koltuğu Modellerini Keşfederek Size Uygun Olanı Bulun

Çocukların, aileler araba sürerken arka koltuklara kemer ile takılabilir olarak kullanabilecek koltuklar, farklı seçeneklerle sunulabiliyorlar. Doğru takıldığı sürece ve emniyet kemeriyle beraber daha güvenlikli oldukça sorun yaşanmaması kabul edilen ürünler, yanlış takılma riski barındıran kolay kurulum imkânı tanıyorlar. Sıklık seyahat eden ailelerin öncelikli tercihi olan bu ürünler, emniyet kemerleri ile sabitlenerek sıkı ve emniyetli bir oturuşun öncüsü olmada yardımcı oluyorlar. Kemerin esnek olması güvenlik açısından bir şey ifade etmediği için koltuk gerici kullanarak ürünün tam olarak takılması önemli oluyor. Çocukların da ilgisini çeken renkli çocuk koltuğu modelleri, aileler tarafından da beğeniliyor. Yemek yeme anında mama sandalyesi olarak da kullanılacak modellerin yer aldığı skalada, bebeklerin beslenmelerini kolaylaştıracak ve eğlenceli kılacak bir ürüne yönelmek doğru olabiliyor. Gereksinimi karşılayacak yönde bir seçim yapmak alınacak olan verimi ve etkiyi artırmada önemli oluyor. Aynı şekilde temizlik açısından da oldukça kolaylık tanıyan koltuklar, aile bütçesinden başlayarak tarza, kullanım amacına ve dekorasyona planlandığı gibi uyum sağlıyorlar. Çeşitlilik içerisinde yer alan ürünlerden biri olarak karşılaşılan ahşap çocuk koltuğu modelleri, klasik görünümleriyle de günümüz modasına da oldukça uygunluk gösteriyorlar.

Abartı detaylara sahip olmadan, ailelerin evdeki diğer mobilyaları ile uyum içerisinde de kullanılabilecekleri koltuklar, gösterişsiz olmalarına ek olarak ayarlanabilir yükseklikleri ile de tercih sebebi oluyorlar. Muhafaza etmek ve kullanılmadığı zaman saklamak için ergonomik etkisini gösteren kolay katlanabilir koltuklar da oldukça revaçta kalıyorlar. Plastikten ya da metalde yapılma çerçeveleri ile hem hafif hem kolay temizlenen hem de rahatça taşınabilen modeller, bütçe açısından da zorluk göstermiyorlar. Özellik açısından tam donanımlı olan koltuklar, istendiği zaman yüksek bir sandalye, beşik ya da salıncak olarak kullanılmaya da hazır oluyorlar. Yaslanmak amacıyla ayarlanabilir bölmeye sahip olan koltuklar, çok yönlü kullanım avantajı ile aileler tarafından seçiliyorlar. Taşınabilir klipsli yüksek koltuklar ise bacaksız olmalarıyla hareket anında, hemen her alanda bebekler için güvenilir yapıda oluyorlar. Bağlanma noktaları sayesinde çocukların masalarda güvenli noktalara bağlanarak sağlam bir şekilde durmalarını sağlıyorlar. Böylece bebekler aileleri ile birlikte zaman geçirerek gelişim aşamasında onlardan birçok yeni şey öğrenebiliyor ve donanımlı bireyler olma yolunda ilk adımlarını atabiliyorlar.

Her Yaştan Bebeğe Uygunluğunu Gösteren Çocuk Koltuğu Modelleri

Bebeklerin son derece hassas ve küçük bedenlerinin bakıma olan ihtiyacı, büyüme çağında da devam ediyor. Bu süreci çevre ile el ayak ve dil yardımıyla iletişime geçmeye çalışarak tamamlamaya çalışan çocukların hareketleri çok da tahmin edilebilir olmuyor. Bunun nedeni ise sık olarak ani bir şekilde hareket değiştirmeleri ve her an başka bir noktaya ve nesneye ilgilerini yöneltmelerinden kaynaklı oluyor. Ahşap materyalden üretilen modellere yönelmeden dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de çocukların bu hareketlerine karşı olarak yeterli oranda güvenlik önleminin alınabiliyor olmasıdır. Ahşap çocuk koltuğu bu önlemleri almaya oldukça uygun bir ürün özelliğini taşımasıyla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Böylelikle çocukların yalnız kaldıkları bir zamanda ya da kısa sürelik göz önünde olmadıkları zaman koltukta güvende olmalarını bilmek, ailelerin de rahatlıkla günü sürdürmelerine yardımcı oluyor. Doğdukları andan başlayarak ebeveynlerin sürekli hazırlık yapma içerisinde oldukları çocuklar, günlerini geçirecekleri odaya direkt geçebiliyorlar. Özenle dizayn edilen çocuk odaları içerisinde yataktan koltuğa, sandalyeden giysi dolabına kadar birçok mobilya yerini almış oluyor. Çocukların kendilerine ait bir koltuklarının olması da annelerin ve babaların olduğu gibi çocukların da hoşuna gidiyor.

Ders çalışacakları zaman, oyun oynarken ya da yemek yerken ihtiyaç duyulan ürünler, üretimini üstlenen markalar aracılığı ile piyasada yer edinerek ailelerin beğenisine sunuluyorlar. Çocuk koltuğu fiyatları açısından da çeşitli seçenek sunuyor. Boyut, kalite ve markaya göre farklılık gösteren fiyatlar, kumaş türü ve ürünün temel materyaline bağlı olarak değişkenlik gösteriyorlar. Renkli ya da desenli çocuk koltuğu modellerinin de standart, düz olan seçenekler ile arasında fiyat farkı görülebiliyor. Piyasada kalite olarak kendini kanıtlamış ve uygun fiyat aralıkları ile sunulan koltuklar da detayları, fonksiyonları, işlevsellikleri ile ailelerin yöneldiği ürünler oluyorlar. Tüm bunların yanı sıra tek çocuk sahibi olan aileler olduğu gibi ikiz bebeği olan aileler de sıklıkla çocukları için bu arayışa giriyorlar. Bu anlamda ihtiyacı karşılayan ikili çocuk koltuğu seçenekleri son derece ideal oluyor. İkisini de güvenli bir şekilde göz önünde tutabilmek ve vakit geçirmek için uygun olan ürünler, ikiz bebeği ya da yaşları birbirine yakın yaşlardaki iki çocuğu olan ailelerin tercihleri arasında yerlerini alıyorlar.

Çocukların Gün Boyu Vakit Geçirebilecekleri Çocuk Koltuğu Modelleri

Yeni doğan bebeklerin sakinleştirilmeye ihtiyaç duyulduğu huysuzluk anlarında zorluk yaşamamak için genelde anne rahmindeki ortama benzer hareketlerin taklit edilmesi oldukça kesin bir çözüm sunuyor. Bilimsel olarak da geçerliliğini koruyan bu durum, ‘’titreşim’’ hissine yakın bir sonuç ortaya çıkarıyor. Kolda veya ayakta sallamak yerine mekanik bir salınım sergileyen koltuklardan yana tercih yapılabiliyor. Çocuğun güvenli oturdukları yerden salınım hareketiyle sakinleşmesi, bu salıncaklı koltuklar ile mümkün oluyor. Bebeklerin ritmik hareketlerinden kaynaklı güç kazanan oyuncak eklemeli koltuklar, etrafını saran güvenlik çemberleri sayesinde kısa bir moda vermek, kahve hazırlamak ya da çamaşırları yıkamak için zaman kazanılmasına fırsat yaratıyorlar. Çocuk koltuğu modelleri konforlu yapılarıyla bilindiği gibi, gün içerisinde çocukların uyumaları için de oldukça ideal görünüyorlar. Güvende ve rahat bir uyku uyumalarına zemin hazırlayan ürünler boy, renk, kullanım amacına yönelik fiyat değişikliği göstere de uygun aralıklarda kullanıcı karşısına çıkıyorlar. Kullanım ömrü olarak uzun bir zaman dilimi tanıyan ürünler, ebeveynlerin bütçe ayarlaması yaparak kolaylıkla ulaşabildiği ve edindiği çocuk odası ürünlerinden biri oluyorlar.

Çocukların hem sağlıklı hem keyifli hem konforlu hem de güvenilir bir şekilde zaman geçirmelerine yardımı dokunan koltukların üretimi, ilgili markalar tarafından güven içerisinde yapılıyor. Ardından ailelerin karşısına çıkan bu ürünler, çocukların sadece ev içinde değil dış mekânlarda ve arabalarda dahi rahat ve emniyette olmalarını sağlıyorlar. Piyasada yer alan birçok markanın, çocuklar için üretimini gerçekleştirdiği koltukların arabalarla da tam uyum içerisinde, yenilikçi özellikler barındırdığını görmek mümkün oluyor. Bu yönde atılan adımlar ve hamlelerle çeşitlilik kazanan ürünler, bir adım önde olmaları ile biliniyorlar. Çocuk koltuğu ölçüleri çok farklılık göstermeden hemen her çocuğun yaşına ve boylarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Bu da önemli bir avantaj olarak sunuluyor. Arabalarda da kullanılan koltuk ürünleri, bebeklerin ve çocukların her zaman ihtiyacı olan eşyalarından başında geliyorlar. Dünyanın hemen her yerinde aileler tarafından gereksinim halinde temin edilen koltukların özellikleri açısından pratiklik sağlamaları ve güvenilir olmaları her zaman revaçta olmalarına ortam hazırlıyor. İdeal fiyat aralığı ve ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan fonksiyonlar ile sunularak tercih sebeplerini geniş tutuyorlar. Boyut olarak küçük veya büyük çocuk koltuğu fark etmeksizin daima ön planda oluyorlar.

Çocuk Koltuğu Modelleri Kaliteleriyle Uzun Ömürlü Kullanım Sunar

Ailelerin her zaman çocuklarının konforu için yöneldikleri çocuk koltukları, kolay temizlenebilir olmaları ile yıpranma, aşınma ya da zarar görme gibi sorunlara maruz bırakmıyorlar. Daha uzun süreli kullanımlar için boyuta uygun bir kılıf ile de desteklenebilecek koltuklar, çocukların hoşlarına gidecek kendinden renkli ve desenli seçenekleriyle de ideal oluyorlar. Zahmetsiz kullanımların önünü açan ve temizleme açısından da oldukça pratik bir şekilde hijyeni sağlama kolaylığı sunmalarıyla öne çıkıyorlar. Bebeklerin sürekli oturmadan kaynaklanan tahriş, kızarıklık ya da ağrı gibi problemlerle karşılaşması sık karşılaşılan bir durum olarak biliniyor. Ancak büyük ya da küçük çocuk koltuğu seçenekleri, boyutu çok önemli olmadan minder kısmı yumuşak olduğu için bu sorunlarla karşılaşma ihtimalini düşürüyorlar. Bu özellik aynı zaman çocukların yemek yerken güvenli ve konforlu bir şekilde aileleriyle beraber olmalarını sağlıyor. Eğer çocuğun boyundan büyük bir ürün alındıysa, durumun olumsuzluğundan ziyade yükseltici kullanarak durumu eşitlemeden yana hamlede bulunmak daha faydalı oluyor. Bebeklerin annelere yakın olması ve emzirme aşamasında hassas davranmalarını sağlamak açısından sorunun üstesinden gelinebiliyor. Keyifli desenlere sahip olan koltuklar çocuk odalarından salonlara, yolculuk anında arabalardan kreşlere kadar pek çok yerde kendilerine yer açıyorlar.

Farklı yaş gruplarına uygun olacak şekilde üretilen ve alternatifleri daima bulunan ürünler içerisinde çocukların ilgisini çekebilecek figürlerin ve kahramanların bulunduğu tasarımlar oluyor. Güvenli bir kullanım sunması açısından sert bir kısım barındırmayacak şekilde üretilen çocuk koltuğu inceleme altına aldığı zaman bu detayı ile dikkat çekiyor. Çocukların tam olarak iskelet yapısına uygun olacak şekilde tasarlanan koltuklar, düşmelerine karşı korumalı oluyorlar. Aynı zamanda yaşa, kiloya ve boya bağlı olarak gruplara ayrılan modeller, genel olarak polar ve döşeme kumaş ile kaplı oluyorlar. Bu da çocukların yemek yerken koltuğa damlatmalarına karşı düşünülmüş bir detay oluyor. Leke tutmayan kumaş ile kaplanan ve kolaylıkla temizlenebilir olan koltuklar, çocukların hassasiyetlerinin yüksek olduğu ciltlerine de zarar vermeyen yapıda üretiliyorlar. Çocuk koltuğu kullananlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığında da ürünlerin sivri köşelerinin bulunmaması, çıkarılabilir ve yıkanabilir özellikte olmaları ailelerin tercih etmelerinin temel nedenleri olarak görülüyor. Çocuğunuz için uygun koltuğu bulmak için Hepsiburada ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

Çocuk Koltuğu Kaç Yaşa Kadar Kullanılır?

Çocukların kendi yaş aralıklarına uygun seçenekler bulunuyor. Anaokulu veya kreş dönemindeki çocukların boylarına göre modellerin olmasıyla kullanım süresi isteğe göre uzatılabiliyor.

Çocuk Koltuğu Nereye Bağlanır?

Çocuk koltukları arabalara emniyet kemeri desteği ve ürün arkasında yer alan mandalların araç koltuğunda dişlilerine oturmasıyla bağlanıyorlar. Aynı zamanda bazı modellerde yer alan bölmeler sayesinde sandalyelere ve masalara da bağlanması sıklıkla karşılaşılan bir durum olarak biliniyor.

Çocuk Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Çocuklara özel olarak üretilen koltuklar; evlerde, arabalarda, dış mekânlarda kullanmaya uygun olacak şekilde çeşitleniyorlar. Renk, desen, boyut ve kullanım alanına göre farklılık gösteren her bir çocuk koltuğu modeli, gereksinimler ve ihtiyaç dâhilinde olan aileler tarafından tercih ediliyorlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Koltuğu Fiyatları

61 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 61 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?