Duş bataryaları, küvet ve duşakabin alanlarında sıcak ve soğuk su elde etmek için kullanılan armatür çeşitleridir. Hem işlevsel bir özellik sunan hem de görsel açıdan genel dekorasyon ile uyumlu olan duş bataryaları farklı alanlara farklı büyüklükte olmak üzere tercih edilir. Kullanılacak olan yüzey koşullarına göre seçeceğiniz şık bir model sayesinde anında sıcak ve soğuk su akışı elde edebilirsiniz.

Şık Seçimler ile Güzel Görünen Banyolar

Tasarımları ve kullanım özelliklerine göre pek çok farklı duş bataryası tercihi yapabilirsiniz. Çoğu özelliği ile ortak seçim sunan duş bataryalarını birbirinden ayıran temel kriter montaj şekillerinin farklı özellik göstermesidir. Bu bakımdan düşünüldüğünde, duş bataryaları arasında seçim yapılırken montajın yapılacağı alanın özellikleri dikkate alınmalıdır. Bazı batarya çeşitlerinde yüzeyin sıva altı bölümü tercih edilirken, bazı modellerde sıva üstü alana direkt montaj uygulanır. Bu özellikleri ile farklı alanlarda farklı kullanım çeşitleri ortaya çıkar.

Duş bataryaları arasında kullanım tarzına göre de farklılıklar gözlenir. Bazı batarya modellerinde tek kol yapısı var iken, bazı modellerde iki kollu kontrol başlığı yer alır. Bu tür farklılığın temelinde ise tabii ki suyun akışı esnasında gösterdiği debi değeri de farklılık arz eder. Benzer şekilde diğer bir farklılık ise duş başlığına ait kontrol mekanizmasının manuel olarak çalışabilmesiyken, bazı modellerde buna ek olarak farklı aksesuarlar ile uyumluluk sunan özel bir yapı görülür. Standart özelliklerin dışında bazı ekstra özellik sunan duş bataryaları da mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, kilitlemeli sistem, farklı kireç çözücü/kırıcı özellik, su tasarrufu sağlayan perlatör yapısı bu özellikler arasında sayılabilir. Kullanıcı seçimlerinde bu özellikler de fonksiyonel kullanım konusunda yönlendirici olabilir.

Her Banyoya Uygun Fonksiyonel Tasarımlı Duş Bataryaları

Duş bataryaları, genellikle uygun fiyatlı seçenekleri ile her bütçeye uyum sağlar. Fakat tabii ki de bu ürünler arasında da fiyat farkına neden olan faktörler yer alır. Duş bataryasının üretim malzemesi, ekstra işlevsel tasarım özellikleri değerinin artmasına sebep olur. Diğer bir deyişle, çeşitli estetik detaylar, batarya başlıklarının konumu gibi faktörler de dikkate alınır.

Standart özellikteki duş bataryalarında krom kaplama malzeme ile üretim yapıldığı görülür. Ancak bazı modellerde özellikle klasik banyo tasarımları ya da hamamlarda bronz malzeme de kullanılabilir. Antik bir hava veren bu tür duş bataryaları, dekorasyonda farklılık yaratmak isteyen kişiler için de ideal bir seçenek sunar. İşlevsel olarak çok büyük farklılık olmamasına rağmen, bu tür ürünler için farklı fiyat değerleri belirlenir.

Son dönemin sıklıkla tercih edilen duş bataryalarından biri de kompakt olan modellerdir. Beş farklı yön özelliği ile eşit akışkanlık sağlayan bu modeller kemiksi iç yapıya sahiptir. Hassas su kabiliyetini aç-kapa özelliğinden alan ve su akışını yönlendirici özellik sunan kompakt duş bataryaları su tasarrufu sağlama açısından idealdir. Ayrıca farklı kartuş seçenekleri ile su debisini ayarlayan perlatör özelliğine de sahiptir.

Duş Bataryası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duş bataryası tercihi yapılırken, gün içinde defalarca kullanıldığı düşünülürse yalnızca görünümü değil, kullanışlı olmasına da dikkat edilmelidir. Böylece çok uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Aksi durumlarda duş bataryası kısa sürede damlatma yapma gibi sorunlara neden olabilir.

Duş bataryası seçiminde alanın ölçüleri de dikkate alınmalıdır. Ayrıca bataryanın mutlaka kullanılacak vitrifiye ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Kötü görünümden ziyade kullanım esnasında konfor sorunu da yaratabilir. Banyo tipine göre de duş bataryası tercihi yapılmalıdır. Banyoda ayaklı küvet kullanılıyorsa, tesisat bağlantısı zeminden gelen bataryalar tercih edilmelidir. Bu tür şık ve lüks kullanım sunan klasik modeller banyoların ideal tamamlayıcısıdır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Duş Bataryası

Kale Banyo
Artema
Penta
Grohe
Hansgrohe
E.C.A
Kale
Newarc
Aquamix
Arçe
GPD
Bocchı
GMS
Creavit
Kare
Truva
Vilas
Hafele
ACR
Fildişi
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1303 ürün
DSACategoryId/60002028/455418/18021927/18021948