Duvar Sticker

Yaşam alanlarını dekore etmek için tercih edilen duvar sticker çeşitleri geniş bir ürün yelpazesi ile sizlere ulaşıyor. Evler, kafeler, ofisler, fabrikalar, atölyeler, hastaneler ve okullar da dahil hemen her yerde kullanılabilmesi ise bu ürünlerin en önemli avantajları arasında yer alıyor. Duvar etiketlerinin renkleri, temaları, boyutları, kalınlıkları, desenleri, kaliteleri ve dayanıklılıkları ise marka ve modele göre değişkenlik gösterebiliyor. Duvar etiketlerinin uygulanabileceği yüzeyler ve uygulanma yöntemleri de farklılaştığından, kullanıcılar zevklerine ve gereksinimlerine uygun ürünü kolaylıkla bulabiliyor. Duvar sticker fiyatları hem ürünlerin bu tür özelliklerine hem de indirim ve kampanya fırsatlarına göre çeşitleniyor. Kimi seçkiler yalnızca evin belli bir bölümü için özel olarak tasarlanırken kimileri farklı alanlarda kullanıma uygun bir yapı sergiliyor. Bebek odası için sticker bulmak da mutfak ve genç odası için kullanıma uygun serilere ulaşmak da böylece mümkün oluyor. Doğa temalı modeller, avangart ve kübik motifli olanlar, minimal duvar stickerları, uzay ve dünya temalı dizaynlar, eğitici ve öğretici kreasyonlar, sanatsal duvar kaplamaları, tablo görünümlü seçkiler, geometrik şekilli stickerlar ve daha nicesi arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Duvar Sticker Sistemi Nedir?

Duvar stickerı, duvarların ya da farklı panellerin uygun yüzeyine yapıştırılarak uygulanan dekoratif aksesuarları temsil ediyor. Popülerliği giderek artan stickerlar, yaşam alanlarını dekore etmek, hareketlendirmek için tercih ediliyor. Bu işlevsel tasarımlar aracılığı ile yapılan küçük dokunuşlar dahi ortamın havasını değiştirmeye yetiyor. Hemen her tarza hitap eden çeşitlilik sayesinde kendi tarzınızı yansıtacak desenleri farklı boyut ve renk seçenekleri ile bulabilmeniz kolaylaşıyor. İmaj kalitesi, hammaddenin mukavemeti ve tasarımın konsepti fiyatlandırma üzerinde etkili olabiliyor. Resimli duvar kaplamalarının ön yüzeyinde özel tasarım desen veya motif yer alırken, arka yüzeyde çıkartmayı duvara sabitleyecek yapışkan materyal bulunuyor. Yapışkan bantın üzerinde koruyucu katman yer alıyor ve kullanıcı bu katmanı çıkararak duvar süsünü dilediği alana yapıştırabiliyor. Ürünlerin iskeleti kadife, keçe, mdf, pvc, metal vb. malzemelerden üretiliyor. Sert yapılı gövdeye sahip olan metal ve ahşap benzeri modellerde lazer kesim tekniği yaygın biçimde kullanılıyor. Ön yüzey orijinal malzeme formunda kalabiliyor ya da bu alana dijital baskı ve handmade renklendirme gibi yöntemler uygulanabiliyor. Tıpkı ön yüz gibi, bant ekipmanının yer aldığı arka yüzeyin de nitelikleri değişebiliyor. Yapışkan bantın tutuş gücü, kalınlığı, hammaddesi, rengi ve dokusu farklılık gösterebiliyor. Ürünler kare, üçgen, dikdörtgen, oval vb. geometrik kesimlerde olabildiği gibi, özel ölçü ve kalıplarda da imal edilebiliyor. Kuş, çiçek, bulut, gökkuşağı, araba, ağaç, uzay mekiği, takım amblemi biçiminde kesilmiş ürünler bu tasarım stilinin popüler örnekleri arasında yer alıyor.

Duvar Sticker Modelleri

Popülerliğin giderek artması, çeşitliliğe doğrudan etki ediyor. Ürünler sade, gösterişli, klasik, geleneksel, retro, sıra dışı, minimalist vb. tarzlarda olabiliyor, genel kullanıma ya da belirli bir alan dekorasyonuna uygunluk gösterebiliyor. Örneğin, evler ve yazlıklar için üretilen etiketler belirli bir bölgede kullanılmak üzere sticker arayışı olanların işini kolaylaştırıyor. Yatak odası stickerları, yenidoğan ve bebek odası sticker dizaynları, mutfak sticker çeşitleri özel olarak kategorize edilerek satışa sunulabiliyor. Spor salonları, mağazalar, butikler, kafe ve restoranlar için özel üretimler ve kişiselleştirilebilir tasarımlar kolaylıkla bulunabiliyor. Ürünler tek renk olabildiği gibi çoklu renk kombinasyonuna da sahip olabiliyor. Renklerin tonu ve pigment kalitesi, tercih aşamasında kullanıcıların dikkat edebileceği hususlar arasında yer alıyor. Renkler canlı, parlak, mat ya da yarı mat görünümde olabiliyor. Siyah, gri ve beyaz renkli modeller farklı dekore edilmiş alanlara uyum sağlaması ile ön plana çıkıyor. Bu bakımdan, siyah duvar çıkartmaları ve silüetler en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Fosforlu duvar sticker modelleri, 3D stickerlar, dijital baskılı duvar kaplamaları da oldukça fazla rağbet görüyor. Sticker uygulamayı düşündüğünüz alanın renk paletine uygun olacak tasarımlar arasından seçiminizi yapabilir, kontrast ya da renk tonu uyumlu bir genel görünüm elde edebilirsiniz. Çocuk odaları için sticker satın almak istiyorsanız, minikleri mutlu hissettirecek renk ve biçimdeki tasarımları tercih edebilirsiniz, resmi bir ortam yaratmak içinse Atatürk silüetleri, tarihi figürler ve ülke bayrağı çıkartmalarını inceleyebilirsiniz.Tasarımların yalnızca imajlardan ibaret olmadığını, yazılı duvar stickerlarının da bulunabildiğini eklemek gerek. Bazı görsel kompozisyonlar yalnızca resim ve fotoğraflardan oluşsa da kimi etiketler sadece slogan tasarımlı olabiliyor. Ayrıca, hem yazı hem de resim içerikli seçkiler de üretiliyor.

İşlevsel Sticker Çeşitleri

Duvarları şık ve estetik dekorasyon ürünleri ile zenginleştirmenize fırsat veren kimi yaratıcı stickerlar işlevsel bir genel çerçeve de çiziyor. Saat sticker çeşitleri, harita stickerlar, öğretici modellemeler ve ayna sticker üretimleri ilk akla gelenlerden oluyor. Çarpım tablosu, alfabe ve sayılardan oluşan kreasyonlar eğitici stickerlar olarak rağbet görüyor. Bu seçkiler hem okullar için hem de miniklerin odaları için son derece kullanışlı birer dekorasyon ögesi görevi görüyor. Eğlenceli fontlarla hazırlanan duvar sticker harfleri sayesinde minikler harflerin biçimlerine aşina oluyor ve çocuk odaları keyifli tasarımlarla renkleniyor. Türkiye haritası çıkartmaları ya da Dünya haritası sticker modelleri de okullarda, iş yerlerinde ve evlerde tercih ediliyor. Duvar saati stickerları ise hemen her mekânda kullanılabiliyor. Saat görünümlü olanlar ve gerçek saat mekanizmalı duvar stickerları oldukça geniş bir dizayn yelpazesi ile sizlere sunuluyor. İşlevselliği ile öne çıkan bir diğer tasarım türü de duvar pano ve çerçeve stickerları. Tek renkli panolar dışında, magnet panolu duvar ürünleri ve üzerine yazı yazılabilen pano stickerlar da üretiliyor. Böylece, kullanıcı dilerse bu çıkartma yüzeyini kendi tasarımını çizmek için ya da aklındakileri yazmak için değerlendirebiliyor. Sticker çerçeveler ise fotoğraflarınızı maliyet avantajlı biçimde evinizin duvarlarında sergileme olanağını sizlere ulaştırıyor. Pano ve çerçevelerin biçimi, boyutu, rengi, kalitesi ve fiyatı da üretici ve satıcı firmaya göre değişebiliyor. Tüm bunlara ek olarak, beğendiğiniz bir tasarımı özel ölçüde ve renklerde hazırlatma imkânı da sizlere sunuluyor.

Dekoratif Duvar Etiketlerinin Özellikleri

Çeşitli boyutlarda ve kalınlıklarda imal edilen stickerlar cam, seramik, ahşap, alçı vb. yüzeylere uygulanabiliyor. Uygulama alanları ürünlerin kullanım rehberinde belirtiliyor. Duvar alanını kullanarak tasarım fikirlerinizi hayata geçirmenize fırsat veren ürünler hacimsel olarak pek çok duvar dekorasyon ürününe nazaran çok daha az yer kaplıyor. Duvar ile bütünleşik bir görünüm elde etmek isteyenlerdenseniz, milimetrik kalınlık değeri düşük olan ürünlere yönelebilirsiniz. Duvarda daha kabartılı bir görüntü oluşmasını önceliyorsanız daha dolgun duvar stickerları sizin için iyi bir tercih olabilir. Nitelikleri farklılaşan sticker tasarımları küçük, orta ve büyük boyutlarda hazırlanabiliyor, ürünler tekli ya da set hâlinde satışa sunulabiliyor. Örneğin, duvar sticker kedi teması satın almak istiyorsanız büyük tek bir kedi figürlü olanları da küçük ve çok sayıda kedi dizaynlı içerikleri de bulmanız mümkün oluyor. Duvar sticker manzara modellerinden meditasyon sticker serilerine, müzik temalı olanlardan vektörel stickerlara değin hemen her tasarımda benzer bir çeşitlilik sizleri karşılıyor. Ürünlerin duvara uygulama sistemlerini de seçme şansınız bulunuyor. Kimi ürünler arka yüzeyine çift taraflı bant entegre edilmiş hâlde geliyor, kimilerinde ise yapıştırıcı materyal haricen kullanılmak üzere gönderilebiliyor. MDF duvar stickerları, plastik malzemeli seçkiler ve tekstil hammaddeli ürünler farklı dayanıklılık seviyesinde olabiliyor. Kaliteli duvar stickerları çevresel etkilere belli seviyede direnç gösteriyor, renklerde solma yahut dokuda aşınma meydana gelmiyor. Bu modeller uzun süre kullanım olanağını da beraberinde getiriyor.

Popüler Duvar Stickerları

Kullanıcı tercihleri dikkate alınarak üretilen stickerlar, farklı tarzlardan ve trendlerden besleniyor. Yaşam alanlarında doğaya daha yakın bir genel görünüm yaratmak isteyenler bitki ve hayvan temalı duvar çıkartmalarını ilgi çekici bulabiliyor. Köpek, kaktüs, kelebek, dinozor, baykuş, gül stickerları son dönemin favorileri arasında yer alıyor. İçerisinde büyüklü küçüklü birden çok parça bulunan kuş sticker setleri dolap ve duvar alanlarını hareketlendirmek için tercih edilirken, kahverengi ve yeşil duvar stickerları ile ahşap materyalli ürünler doğa temasını evlerine taşımak isteyenlerin ilk tercihlerinden oluyor. Kozmos ile ilgilenenler ise uzay, galaksiler, yıldızlar, güneş ve ay tasarımları ile yaşam alanlarının tavan ve duvarlarını zenginleştirebiliyor. Kullanıcıların en fazla rağbet gösterdiği ürün gruplarından biri de ayna stickerlar. Farklı kalıp ve boyutlarda üretilen aynalı duvar çıkartmaları standart ayna görevi görebiliyor, kullanıldığı odayı daha büyük de gösterebiliyor. Bu ürünler, duvarların yanı sıra dolap, kapı vb. bölümlere de uygulanıyor. Boy aynası stickerları özellikle antre ve yatak odası gibi alanların vazgeçilmezlerinden oluyor. Ayrıca, farklı boyutlardaki ayna sticker setleri konsol ve şifonyer üstü gibi alanlara farklı açılarla yerleştirilebiliyor. Duvarın belli bir bölümünü dekore etmekten ziyade tamamını kaplamak isteyenler için de puantiyeli ve şeritli sticker kaplamaları imal ediliyor. Duvar kağıdından farklı olarak, duvarı fon olarak kullanma olanağı sunan bu kreasyonlar da farklı renk ve boyut seçenekleri ile üretiliyor. Kaplamak istediğiniz alanın ölçüsüne denk gelen boyutlarda satın alım yaparak duvarların tamamını ya da belli bir panelini bu çıkartmalarla kaplayabilirsiniz. Fiyat avantajlı duvar stickerları sayesinde, vakit geçirdiğiniz alanları bütçe dostu olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Tarzınızı yansıtacak, oda konseptinize ideal şekilde uyum sağlayacak ürünleri inceleyerek dilediğiniz duvar sticker tasarımını satın alabilirsiniz.

Duvar Etiketi Nasıl Uygulanır?

Duvar etiketlerinin uygulanma yöntemleri farklılık gösterse de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunuyor. Tarzınızı ideal biçimde yansıtan stickerlarınızı önerilen şekilde uygun alana yapıştırmanız hem ürünlerin ve duvarın zarar görmesini önlüyor hem de sizleri ekstra iş yükünden kurtarıyor. Yalnızca birkaç adımda ve son derece kolay biçimde tamamlanan duvar stickerı yapıştırma sürecine yönelik, aşağıda yer alan maddeleri uygulayabilirsiniz.

  • Duvar yüzeyinin sticker için uygunluğundan emin olmanız, olası problemleri bertaraf etmek anlamında önem arz ediyor. Örneğin, ahşap materyal üzerine yapıştırılacak olan çıkartmanın bu yüzeylerde kullanıma uygun olması gerekiyor.
  • İlkin, duvarları sticker yapıştırmaya hazır hâle getirmeniz tavsiye ediliyor. Bunun için, temiz bir bezle duvarı silmeniz yeterli. Suya dayanıklı yüzeyleri nemli bezle silebilirsiniz, fakat sonrasında kurulamayı unutmayın.
  • Sticker tasarımını yapıştırmadan önce ölçü alma işlemini tamamlamanız gerekiyor. Duvar çıkartmasının yerleştirileceği konumu net biçimde belirleyen işaretler koyduktan sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz.
  • Çift taraflı bantlı stickerın alt yüzeyindeki bantı belli bir noktasından kaldırıp ürünü duvara yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Transfer kâğıdını kademeli olarak çıkarmaya devam ederek, arada boşluk bırakmayacak şekilde, çıkartmayı duvara tümüyle yapıştırabilirsiniz.
  • Yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra, stickerın her bir bölümünün duvara tamamen yapıştığından emin olmak adına, genel kontrol yapmanız öneriliyor. Kaplama sırasında hata yaptığınızı fark ederseniz, ürün uygulama rehberinde belirtilen yönergeleri takip ederek gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duvar Sticker Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Qiuhong Shop 3
Technopa
Modatools
Universal
Longbang Shop
Qiuhong Shop
Jeronkarji
Mıgnatıs
Artikel
Sticker Sepetim
Sticker Masters
New Jargon
Renkselart
Doğal Tercih
Beverly
Qearl
Lila Fil
Rosedecor
Başaran Sticker
Ada Duvar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 38 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?