Genel olarak islami bir dekorasyon nesnesi olarak karşımıza çıkan rahle, geçmiş zamanlardan günümüze kadar yazı yazmak ve başta Kuran-ı Kerim olmak üzere kitap okumak için kullanılmıştır. Dolayısıyla okuma ve yazma sehpası olarak kullanılan rahle modelleri bu bağlamda ev ve dekorasyon ana başlığı altındaki mobilyalar kategorisinde; oturma odaları başlığında bulunan sehpalar sekmesinde yer almaktadır.

Rahle Fiyatları

Klasik olarak tasarlanmış ayaklı modellerin yanı sıra kolay taşımaya uygun, portatif, katlanabilir veya masaüstü alternatifleri de bulunan ürün yelpazesinde klasik motif ve desenlere sahip çeşitlerle birlikte modern bir tasarım diline sahip ürünlere de kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Geleneksel bir dekorasyon objesi olan rahle modellerinin tasarımında İslami ve klasik Türk motif ve desenlerine oldukça sık rastlanmaktadır. Farklı fiyat aralıklarında ve malzemelerde cnc kesim ürünlerin bulunabileceği gibi özel olarak el işçiliği ile yapılmış modeller de bu başlık altında yer almaktadır.

Fonksiyon açısından yüklendiği manevi anlamı yaşatan el emeği göz nuru yapım yöntemleri şüphesiz ürünün maddi değerini de arttırmaktadır. Bu doğrultuda özellikle ön plana çıkan sedef kakmalı rahle fiyatları aynı fonksiyona sahip diğer ürünlere nazaran daha yüksek fiyata sahip olmakla birlikte yoğun el işçiliğine ve göz alıcı güzelliğe sahiptir. Tüm bunların yanı sıra öncelik olarak ürünün işlevi değerlendirildiğinde çok daha ekonomik alternatiflere de ulaşılabilmektedir. Ahşap görünümlü plastik veya tamamen plastik gibi farklı malzeme seçimleri yapılarak daha uygun fiyatlı ürünler bulunabilmektedir. Benzer şekilde ekonomik olması açısından daha az işçilikli rahle modelleri de tercih edilebilir. Ek olarak seçilen ürünün boyutlarına göre de rahle fiyatları farklılık göstermektedir.

Çeşitli kullanımlara ve farklı fiziksel özelliklere sahip kullanıcılara yönelik olarak farklı boyutlarda ürün seçeneklerine sahip olan rahle modelleri 35cm, 55cm, 65cm, 75cm gibi farklı yüksekliklerde satışa sunulmaktadır. İhtiyaca yönelik olarak istenilen yükseklikte ürün tercih edilebildiği gibi masaüstü modeller sayesinde farklı zaman ve mekanlarda farklı kişiler tarafından kullanıma uygun modeller de fonksiyonel bir çözüm olarak değerlendirilmektedir. Orjinalinde çapraz ayaklı modelleri ile hafızalara kazınmış klasik rahle modellerine alternatif olarak günümüzde dört ayaklı modeller de üretilmiştir.

Kişiye özel alımlarda veya hediyelik olarak düşünüldüğünde özel tasarım ürünleri tercih edilebileceği gibi toplu alımlara uygun ürünler de yer almaktadır. Örnek olarak cami, mescit ve kütüphane gibi alanlarda kullanılmak üzere özellikle dört ayaklı plastik rahle çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir. Ekonomik olması ve kamusal alanda çoklu kullanıma uygun olması nedeniyle tercih edilen bu tip ürünlerde de tamamen desensiz modeller bulunduğu gibi rahlenin gelenekselleşmiş tasarım diline referans veren ufak dokunuşların bulunduğu motifli plastik ürünlere de ulaşılabilmektedir. 

Kullanışlılığı arttırmak amacıyla tasarlanmış depolama alanına sahip rahle modellerinin de yer aldığı bu kategoride yalnız rahlenin şeklinden esinlenilmiş, ancak aynı fonksiyon için üretilmemiş gazetelik gibi objeler de yer almaktadır. Dolayısıyla farklı geometrisi ve basit ama etkili taşıyıcılığı ile çeşitli tasarımlara ilham veren rahlenin fonksiyonelliği dışında kullanıcıyı cezbeden özellikleri olduğunu belirtmek gerekir. Sadece okuma ve yazma sehpası olmakla kalmayarak estetik açıdan da bulunduğu mekanı zenginleştiren bir dekorasyon nesnesi olarak kabul edilen birbirinden farklı rahle modelleri ayrıca hediyelik olarak da kullanıcıların tercih ettiği bir üründür.

Temel çıkış noktası gereğince İslami bir obje olarak bilinen rahle artık günümüzün kozmopolit toplumlarında farklı kültürler tarafından da oldukça beğenilen ve kullanılan bir ürün haline gelmiştir. Kolaylıkla satın alınabilen rahle modellerine ait daha fazla detay için ürünü incelemeniz yeterlidir.

Rahle Fiyatları

24 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hedisam
  2. Bayan Lili
  3. Gumush
  4. Gümüştekin
  5. MeryemZeynep
  6. HYD
  7. Hayrat
  8. Hsd Atölye
  9. Leydi Collection
  10. M3 Decorium
  11. Teknor
  12. Tvet
  13. İhvan
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021299/18021303/18021332/80257040
BAŞA DÖN