En Ucuz ve Kaliteli Duvar Üzeri Sticker

Duvar Kağıtları

Ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcılarından olan duvar kağıtları, boş duvarların hareket kazanarak eşyalarla bütünleşmesini sağlar. Şık ve kullanımı oldukça etkili olan bu kağıtlar uygulandığı alanın atmosferinde büyük bir değişiklik yaratır. Ev, kafe, ofis ve daha birçok alanda farklı bir ambiyans yaratmak ve varsa kusurları kapatmak için duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Özellikle çatlak, delik, kusurlu, kirlenmiş veya renk atmaları olan ve hoş görünmeyen duvarların üzerini duvar kağıtlarıyla pratik ve kolay bir şekilde kaplayabilirsiniz. Duvar kağıtları, uygulandığı yerin havasını değiştirebilen, her ruha ve zevke hitap eden renk, desen seçeneklerine sahip olan ürünlerdir. Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiyle beraber duvar kağıtlarının renk, desen ve tasarımları da değişmiştir. Bununla beraber, değişen kullanıcı ihtiyaçları ve uygulama alanları duvar kağıtlarının gelişme göstermesini sağlamıştır. 

Birbirinden Eşsiz Tasarıma Sahip Duvar Kağıdı Modelleri 

Her geçen gün gelişen ve yenilenen teknoloji duvar kağıtlarının pek çok modele sahip olmasını sağladı. Zevkinize, ruhunuza ve uygulayacağınız her alana hitap edecek modele sahip olan kağıtlar, dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Mobilya, perde, kapı ve pencere gibi mühim eşyalar kadar evin dekorasyonunu tamamlar ve alanın havasını anında değiştirir. Duvar kağıtları modelleri, tercih edebileceğiniz kafe, ev, ofis veya diğer alanlara hitap edecek seçeneklere sahiptir. Alışılmışın dışındaki desen ve renk seçeneklerine sahip olan duvar kağıtları ile yaşam alanınıza renk katabilirsiniz. Açık renk eşyaların yer aldığı bir odaya renk katmak için seçeceğiniz canlı duvar kağıtları ile odaya değişiklik katabilirsiniz. Aynı şekilde, çocuk odasına alacağınız desenli ve çok renkli duvar kağıdı modelleri ile dikkat çekici bir oda yaratabilirsiniz. Mutfak ve banyo gibi alanlarda tercih edebileceğiniz su geçirmez özelliğe sahip duvar kağıtları modelleri de vardır. Su geçirmez özelliğe sahip bu kağıtların kullanımı oldukça kolay olup, temizliği pratiktir. Güzellik salonu, hastane ve ofis gibi alanları ferah bir görünüme kavuşturmak için saf renge sahip duvar kağıdı modelleri tercih edilebilir. Otel, kafe ve restoran gibi alanlarda ilgi çekici renk ve desenlere sahip olan modellerle farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bu tür mekanların spor, klasik veya şık olmak üzere farklı konseptlerine hitap edecek, çok büyük ölçeğe sahip duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Ahşap eşyalarla dekore edilmiş ve doğal ambiyans sağlanmış ortamlara, daha doğal desene ve renge sahip olan duvar kağıtları tercih edilebilir. Bunların yanı sıra, taş ve mermer desenlere sahip modellerin kullanımı da ortamda benzersiz bir atmosfer yaratmanızı sağlar. 

Üç Boyutlu ve Geometrik Desenli Duvar Kağıtları 

Ortama canlılık ve hareket katmanın en etkili yolu 3 boyutlu duvar kağıtları kullanımından geçiyor. Her deseni ve rengi son derece gerçekçi duran bu kağıtlar, çok fazla seçeneğe sahiptir. Ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen 3d duvar kağıtları, ferah bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Özellikle alanın dar olması durumunda uygulanan üç boyutlu duvar kağıtları, size derinlik hissiyatını yaratabiliyor. Doğal güzellikleri, kültürel çizgileri, geometrik desenleri ve spor temalarını; desen modellerine dahil eden 3d duvar kağıtları, ev veya iş yerlerinde her türden beklentiyi karşılıyor. Evlerde yalnızca oturma odası, mutfak veya salon gibi alanlarda değil; çocuk odaları için de tasarlanmış, ilgi çekici, renkli ve eğlenceli 3 boyutlu duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. 3d duvar kağıt çeşitlerinin modern ve sıra dışı tasarımlarına bakarak, ev veya iş yerleriniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. Geometrik desenlere sahip olan duvar kağıtları ev ve ofislerde sıklıkla kullanılıyor. Minimal yaşam ve sanatı yansıtan geometrik desenli kağıtlar, bulunduğu alanın atmosferine farklı bir hava katarak havalı bir dekorasyona sahip olmanızı sağlıyor. Dikey ve yatay tasarımları içeren geometrik desen modelleri, görenleri büyülüyor. Evin salon, mutfak, yemek masası arkası ve banyo gibi alanlarında tercih edilebilecek bu kağıtlar, oldukça modern bir görünüm oluşturacaktır. Bununla beraber, iş yerinizde kullanabileceğiniz geometrik desenli kağıtlar, şık ve modernliği bir arada sunacaktır. 

Modern Görünüm Sağlayan Ahşap, Tuğla, Taş ve Çizgili Duvar Kağıtları 

Ev veya iş yerinizde modern bir görünüm elde etmek için taş, tuğla, ahşap veya çizgi desenli duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Klasik kökleri yansıtan bu kağıt desenleri, uygulandığı alanda modern ve minimal görünüm sağlar. Taş desenli duvar kağıtları, renk dokusu ve doğal görünümüyle uygulandığı alanda farklı bir ambiyans yaratır. Özellikle doğal renklerde eşyalar kullanılan ve şömine olan evlerde tercih edilen taş desenli duvar kağıtları, doğallığa doğallık katar. Çeşitli renklerde ve renk tonlarında olan taş duvar desenleri de vardır. Ev ve ofislerin ortamına göre tercih edebilir, ilgi çekici bir kolaj oluşturabilirsiniz. Tuğla desenine sahip modellerle hem doğal bir ortam hem de vintage yaratabilirsiniz. Ev ve işyerinizde bulunan renklere, eşyalara, ışık açısına ve alanın büyüklüğüne göre seçim yapabileceğiniz tuğla desenli seçenekler oldukça fazladır. Doğal sokak dokusunu yaşam alanına taşımaya yardımcı olan tuğla duvar kağıtları, doğal renklere sahiptir. Bu kağıtlar arasından seçimde bulunurken dikkat edilmesi gereken nokta; kağıtları yapıştırırken, silerken ya da çıkarırken duvarı aşındırmaması, yırtılmaması ve yapışma özelliğini yitirmemesi olacaktır. İdeal kalınlığa ve kaliteye sahip olan kağıtlar, farklılık yapılmak istenildiğinde tekrardan kullanılabilir. Ahşap duvar kağıtları, evin her alanında veya iş yerinde nostaljik bir atmosfer yaratmanıza olanak sağlar. Evinizi doğal görünüme sahip eşyalarla dekore ettiyseniz, ahşap duvar kağıtlarıyla tamamlayıcı bir dokunuş sağlayabilirsiniz. Canlı ve gerçekçi yapılarıyla çeşitli desen seçeneklerine sahip olan ahşap duvar kağıtları arasından uygulayacağınız alandaki eşyalara göre seçim yapabilirsiniz. Çizgili duvar kağıdı seçenekleri, modern tarza sahip ev ve ofis ortamlarında farklı bir görünüm sağlar. Çeşitli renklerde olan çizgili duvar kağıtları dikey, yatay veya asimetrik tasarımlarıyla uygulandığı ortamda estetik bir görünüm oluşturur. Çizgili duvar kağıtları siyah ve beyaz renk seçenekleriyle sıklıkla tercih ediliyor. Bunun yanı sıra, mat ve parlak seçeneklerle beraber sade ve renkli desene sahip olanlar da oldukça dikkat çekiyor. Kullanacağınız alanı ve zevkinizi göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden faydalanabilirsiniz. 

Renkli ve Canlı Desenleri ile Çocuk Odası Duvar Kağıtları 

İlgi çekici renklere ve desenlere sahip olan çocuk odası duvar kağıtları, çocukların yaşam alanına renk katacak seçeneklere sahiptir. Tıpkı hayal dünyalarında olduğu gibi hareketli desenler ve capcanlı renklere sahip olan kağıtlar, çocuk odalarının atmosferini değiştirecek. Hayvanlar, çizgi film karakterleri ve çeşitli desenlere sahip olan bu kağıtlar, öğretici özelliklere de sahiptir. İlgi çekici tasarımlara sahip olan kağıtları, metin desenleriyle tercih edebilir veya odanın dizaynına uygun seçebilirsiniz. Üzerinde kedi, kuş, köpek vb. canlıların yer aldığı duvar kağıtları çocuklar tarafından ilgi çekiyor ve merak uyandırıyor. Yalnızca hayvan figürlü değil güneş, bulut, çiçek gibi çeşitli figürlerin yer aldığı duvar kağıtları da vardır. Bu kağıtlar, canlı ve renkli duruşu ile çocuk odalarına farklı bir hava katar. Bunun yanı sıra, odada bulunan dolap, perde, halı ve diğer eşyalara uyum sağlar. Bu eşyalar ister açık renge ister koyu renge sahip olsun, bu canlı duvar kağıtları ile hepsi uyum sağlayacaktır. Harflerin, sayıların, hayvanların bulunduğu duvar kağıtları hem çocuklara fayda sağlıyor hem de odaları güzelleştiriyor. Birden fazla çocuğun paylaştığı ve dağınık olduğu odalara, daha düz ve sade renge sahip kağıtlar alarak görünüm karışıklığını ortadan kaldırabilirsiniz. Diğer odalara uyumlu ve dengeli olması adına daha basit desenlere sahip duvar kağıtlarından da yararlanabilirsiniz. Özellikle ders çalışan çocukların konsantre olmasını sağlamak adına düz desen ve renkte seçebilirsiniz. Çocuk odası eşyaları, diğer odalara kıyasla sıklıkla değiştirilen eşyalardır. Bu açıdan baktığımızda değiştirilen eşyalara her türlü uyum sağlayacak çocuk duvar kağıtlarından seçmek mantıklı olacaktır. 

Duvar Kağıtları Çeşitleri Nelerdir?

Vinil, kağıt ve tekstil olmak üzere üç çeşide sahip olan duvar kağıtları, sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yaygın şekilde kullanılan, uygulanması ve temizlenmesi kolay olan kağıt çeşidi vinildir. Hijyeni ve temizliği oldukça kolay sağlanan vinil duvar kağıdı, uzun ömürlü kullanım sunar. Bu duvar kağıdı çeşitli renk ve desenlerin kağıda basılmasıyla elde edilir ve son olarak PVC ile kaplanır. Bu kağıt üzerine, istenilen desen yapılabilir ve her alanda kullanılabilir. PVC malzemesinden dolayı herhangi bir leke, kir tutmayan vinil, su geçirmez yapıya sahiptir. Güneş ışığına karşı dayanıklılık gösteren ve kullanımı kolay olan bu kağıt türü, son derece temizdir. Hemen hemen her alanında tercih edilse de banyo ve mutfak gibi alanlarda daha avantajlı bir seçim sağlar. Yüksek elektrik direncine sahip olduğu için ışığa karşı dayanıklılık gösterir. Özellikle çocuk odaları için yırtılmaya karşı ekstra dayanıklılık gösterir. Tamamen zevkinize göre sade, şık, spor veya modern seçeneklere sahip olan vinil duvar kağıtlarından tercih edebilirsiniz. Çocuk odası, oturma odası veya yatak odası için vinil duvar kağıtları manzara seçeneklerine bakabilirsiniz. 

Duvar Kağıtları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar kağıtları çok fazla renk ve seçeneğe sahip olduğu için ortama uygun olanını seçmek sizi zorlayabilir. Ancak, kişisel zevklerinizi göz önüne alarak, kullanılacak alanın ihtiyacının ne olduğunu belirlemekle işe başlayabilirsiniz. Duvar kağıdını evinizin, iş yerinizin veya diğer alanlarının hangi bölümünde kullanacağınıza karar verdikten sonra o alanda bulunan eşyalar, duvar kağıdı seçiminde bulunmanızda önemli bir rol oynayacaktır. Bunun yanı sıra, duvar kağıt türü seçimi, temizliği ve kullanım kolaylığı; evdeki alanın büyüklüğü, yaşayanların sayısı, evcil canlı yaşayıp yaşamadığı ve günlük işleyiş önem arz eder. Bu detaylar dikkate alındığında kağıt seçeneklerinden; yüksek dayanıklılığa sahip ve kolay silinebilir yapıya sahip olanlar tercih edilebilir. Akustik seçenekler ise özellikle ofislerde ses yalıtımını güçlendirebilir, sıra dışı tasarımları ile bu özellikler birleştirildiğinde ise farklı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Evinize, ofisinize, kafenize veya daha farklı alanlara duvar kağıdı türüne karar verdiğinizde sıra duvar kağıtları desenleri seçimine gelir. Duvar kağıtları desenleri, tercih edeceğiniz alanın dekorasyonunu sağlama konusunda son derece önemlidir. Ferah ve doğayla iç içe bir ortam yaratmak istiyorsanız; duvar kağıtları manzaralı tercih edebilirsiniz. Modern veya klasik bir ortam oluşturmak için ise tuğla veya taş desenlerine sahip kağıtlara bakabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Duvar Kağıtları 

Ev, ofis, kafe, restoran ve daha birçok alanda kullanılmak üzere oldukça farklı modelde duvar kağıtları bulunuyor. Şık, modern, klasik duvar kağıdı modelleri her zevke ve ihtiyaca yönelik üretiliyor. Bu kağıtların her çeşidinin markası, kalitesi ve ebadı farklı olabiliyor. Buna göre belirlenen fiyatlar özelliklerine göre de değişebiliyor. Kullanım açısından da son derece kolay ve kullanışlı olan kağıtlar duvara kolayca uygulanabilir. Sınıfa ve kaliteye ayrılan duvar kağıtları modelleri ve fiyatları, en uygun fiyat oranından yüksek fiyat oranına kadar geniş bir seçenek sunar. Her biri farklı fiyatlara sahip olan duvar kağıtları, m2 büyüklüğüne göre tercih edilebilir. Metre fiyatıyla satılan bu ürünlerle satın alacağınız uzunluk hesaplanır ve fiyat çıkarılır. Her kesime, bütçeye ve zevke uygun duvar kağıtları fiyatları vardır. Çok geniş yelpazeye sahip olan duvar kağıtları arasından kendinize uygun olanı bulabilirsiniz. 

Duvar Kağıdı Nerelere Uygulanır?

Duvar kağıtları, yeni nesil sıvaya sahip ve modern yapıda olan duvarlara kolaylıkla uygulanabilir. Ancak pürüzlü, engebe sorunu bulunan, nem alan ve çatlak sorunu olan duvarlara, duvar kağıtları uygulaması yanlış olur. Tuvalet, banyo ve mutfakta ise kaliteli, nem, ısı ve su geçirmeyen duvar kağıtlarından alındığı zaman uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir problem yaşanmayacaktır. Ham sıvalı, rutubetli, nemli, fayanslı ve lake ahşaba sahip olan bölgelere duvar kağıtlarının uygulanması doğru olmaz. Rutubetli ve nemli duvarların önce nemden arındırılması ve kazınması gerekir. Kazıma yapıldıktan sonra duvara bir rutubet astarı çekilir. Bununla beraber duvarda bulunan girinti, çıkıntı ve çatlaklar için gereken işlemler yapılır. Son aşama da ise duvara dönüşüm astarının çekilmesi gerekir. Bunun sonucunda duvar pürüzsüz hal alarak, kaplamaya uygun hale gelir. 

Duvar Kağıdı Temizliği Nasıl Yapılır? 

Duvar kağıtları temizliği yapılırken ağır kimyasal madde içeren temizleyicilerin kullanılması önerilmez. Bu tarz maddeler, kağıtların rengine, desenine ve hatta yapısına zarar verir. Suyun içerisine bir miktar bulaşık deterjanı veya Arap sabunu ekleyerek, oluşturabileceğiniz karışımla duvar kağıtlarınıza baskı yapmadan silebilirsiniz. Duvar kağıtlarını bir temizlik malzemesinin yerine daha doğal ürünlerle temizlemek isterseniz eğer suyun içerisine bir miktar sirke veya boraks koyabilirsiniz. Temizleme esnasında uygulayabileceğiniz yardımcı ürünler, yumuşak dokuya sahip bir bez ya da sünger olabilir. Daha sert yapıdaki temizlik ürünleri duvar kağıtlarının deseninde ve genel dokusunda bozulmaya yol açabilir. Senede 1 kez yapabileceğiniz bu temizlik ile uzun ömürlü duvar kağıtlarına sahip olabilirsiniz. 

Duvar Kağıtları Nasıl Sökülür?

Duvar kağıtları nasıl sökülür sorusu her duvar kağıdı kullanıcısının merak ettiği bir konudur. Duvar kağıdı sökme yöntemleri, duvar kağıdının kalitesi ve özelliklerine göre değişebilir. Eski yapıda olan duvar kağıtlarının çıkarılması zorken yeni yapıdaki duvar kağıtları daha da zor çıkarılır. Bu aşamada duvar kağıdı sökücü özel malzemeler veya sökme makinesi kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra, duvar kağıdını çıkarmak için sirke veya sirkeli su da kullanılabilir. Doğal yöntemler kullanarak duvar kağıtlarını sökmek isteyenler için bu iyi bir alternatif olabilir. Sirke ve sirkeli su sayesinde, duvar kağıtları yumuşar ve duvardan kolaylıkla kalkar. 

Duvar Kağıdı Modelleri Neler?

Gelişen ve yenilenen teknoloji sayesinde birçok duvar kağıdı modeli çıkmıştır. Bu modeller arasında taş, ahşap, çizgili, beton desenli, çiçek desenli ve çocuk odaları için tercih edilebilecek figürlü modeller vardır. 

Duvar Kağıtları Ne İşe Yarar?

Duvar kağıtları yaşam alanlarını renklendirmek, hareket kazandırmak ve ilgi çekici hale getirmek için kullanılan ürünlerdir. Ev, ofis, kafe, restoran veya daha farklı alanları, çeşitli renk ve desenlerle farklı tarza kavuşturmaya yarar. 

Duvar Kağıtları Neye Göre Seçilir?

Duvar kağıtları geniş renk skalasına, desene ve özelliğe sahip olan ürünlerdir. Bundan dolayı kullanacağınız alanın rengini, dekorasyonunu, ışığını, büyüklüğünü ve duvar dokusu gibi unsurları değerlendirmek gerekir. Bu önemli hususları göz önünde bulundurarak duvar kağıdı seçiminde bulunmak kolay olacaktır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duvar Kağıtları

1141 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 36 / 1141 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?