Ecza dolabı fiyatları, ecza dolabının bir evin ve ofisin dekorasyon ürünü değil hayati önem taşıyan zorunlu ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde yüksek değildir. Ecza dolabı modellerini, Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitesi Hepsiburada.com’da avantajlı fiyatlarla, güvenli alışveriş garantisiyle sunulur. Siz de acil durumlarda müdahalede geç kalmamak için ecza dolabı almakta gecikmemelisiniz.

Eksiksiz olduğunda hayat kurtaran ilk müdahale şansı tanıyan ecza dolapları, ilk yardım ve sağlık gereçlerini saklamaya yarar. Ecza dolapları yerli üretim olduğunda Türk Kızılay’ının sembolü olan kırmızı hilal sembolü, ithal olduğunda Kızıl Haç’ın sembolü taşır. İlk yardımı temsil eden bu sembolleri taşımayan ecza dolapları ecza dolabı yönetmeliği doğrultusunda ev dışında kullanılmaz. Ecza dolabı, aile bireylerinin yerini bildiği serin ve kuru bir alanda saklanmalıdır. Sıcaklık ve rutubet, ilaçlara ve sargı malzemelerine zarar verebilir. Çocukların ulaşamayacağı bir alanda bulunması gereken ecza dolapları için en uygun yerler banyo, giriş ve koridordur.

Ecza Dolabı Çeşitleri

Ecza dolabı dekoratif bir ürün olmadığından modeller renk veya desen olarak geniş yelpazede değildir; fakat kullanım kolaylığı açısından mıknatıs kapaklı, panjurlu, plastik, natürel kapaklı, sürgülü, çocuk kilitli olarak satışa sunulur. Metal, cam ve akrilik malzemeler yaygındır. Ecza dolabı, monte edilecek alana göre boyuna ve enine olarak tercih edilmelidir. Ecza dolabı dekorasyon ürünü olmasa da odanın bütününün şık olmasına önem veriyorsanız panjurlu modellerden tercih yapabilirsiniz. Ezca dolabının içindeki malzemelere kolayca erişebilmek için kapakları mat olmayan ve çok sayıda rafı bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Ecza Dolabında Olması Gerekenler

Ecza dolabına dolabın bulunduğu evde yaşayan kişilerin hastalıklarına uygun ilaçlar konulmakla birlikte eve gelen misafirlerin astım krizi, şeker krizi, alerji gibi durumlar yaşayabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Aile üyelerinin herhangi bir etken maddeye karşı alerjisinin olup olmadığını bilmek yanlış müdahalede bulunmamak açısından büyük önem taşır.

Ecza dolabında ilk yardım malzemeleri olarak; pamuk, gazlı bez( çeşitli büyüklüklerde), sargı bezi, yara bandı, elastik bandaj, oksijenli su, tentürdiyot, saf alkol, termometre, cımbız ve makas bulundurulmalıdır. Tüm malzemelerin steril olması önemlidir. Ecza dolabında bulunması gereken ilaçlar şunlardır: Yaralanmalar için antibiyotikli merhem, tahriş ve yanıklar için merhem, ağır kesiciler, hazımsızlık ve mide yanması için antrasit şurup ya da tabletler, alerji için antihistaminik ilaçlar, bulantı kesici ilaçlar, zehirlenmeler için aktif kömür, kaşıntılar için losyonlar, vazelin ve güneş kremi.

İlaç Kaosu Olmaması İçin Bunlara Dikkat

  • Ecza dolabının yakınında ilk yardım kitabı bulundurmak da faydalı olur. Bunun yanı sıra ecza dolabının yan yüzüne veya kapağına en yakın hastanenin, aile hekiminin ve acil çağrı numaralarının yazılı olduğu bir kâğıdı yapıştırmakta acil durumlarda zamandan kazanmak açısından faydalı olur.
  • Ecza dolabını zaman zaman nemli bir bez yardımıyla temizlemek, içinde bulunan malzemelerin ve ilaçların son kullanma tarihlerini düzenli olarak kontrol etmek hayati önem taşır.
  • Merhem ya da hap kutularının üzerine reçete günü, teşhisi, alış süresi, dozajı ve kim için olduğunun yazılı olduğu renkli bir etiket yapıştırarak ecza dolabında düzeni sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olmayan ya da kime neden reçete edildiğini bilmediğiniz ilaçları eczaneye götürebilirsiniz. İlaçlar orada en doğru şekilde değerlendirilecektir.
  • Ofislerde ecza dolabı kullanımına hukuki bir zorunluluk olarak bakmayıp uygun ve yeterli miktarda malzeme bulundurmak gerekir. Ofiste kullanılacak malzemeler, işin niteliğine ve risklere göre iş yeri hekimi tarafından belirlenir.
  • Ecza dolabı kullanımı her yaştan insan için hayati önem taşısa da gelişim döneminde olan hareketli miniklerin bulunduğu ortamlarda özellikle bulundurulmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ecza Dolabı Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 55 ürün
DSACategoryId/60002028/455418/457065/18021970