Eheim Classic 150 2211-01 Diş Filtre Yorumları

(18 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • Vasat ve Gürültülü
  (22.01.2018)

  +Ürün Boyutları itibariyle oldukça küçük, 25x25'lik dolaba çok rahat sığıyor. +Ben 20litrelik bir nano bitki akvaryumunda kullanıyorum haliyle emişi iyi. -Giriş ve çıkışlarında vana/musluk yok, kendiniz alıp takabilirsiniz. -Malzeme kalitesi bildiğiniz plastik özel birşey değil. -Boruların takılma yerleri biraz zorlasanız kırılacak gibi duruyor. Takarken dikkatli olun. -Bana göre çok görültülü çalışıyor. Daha önce kullandığım Tetratec filtreyle kıyaslayınca, bu dizel araba gibi ses çıkartıyor. -İçinde sadece mavi sünger ve elyaf geliyor ara malzemeyi siz doldurmalısınız. -Çalıştırmak tam bir işkence. Sepete su doldrumak yetmiyor bir de boruları su dolduruyorsunuz. Nano akvaryum için daha küçük boyutlarda "kaliteli" bir dış filtre bulamadığım için aldım. Alttan üste kullandığımı filtre malzemeleri: Mavi Sünger-> Seramik -> Zeolit -> Elyaf kullandım. Eheim substrat kullanmak daha iyi olabilirdi deniyeceğim. Sonuç olarak tavsiye etmem.

  ATAŞEHİR - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Berrak su , sessiz çalışma
  (16.05.2017)

  arkadaşlar, gerçekten işini çok iyi yapıyor. Berbat renkteki suyu tertemiz yaptı. Bu arada iç filtre tavsiye etmiyorum eheim olsa bile, su berraklığı açısından iç filtrenin faydasını görmedim. Hava motoru işlevi gördüğü için iç filtreyi akvaryumdan çıkartmadım. Dış filtre akvaryum için gerçekten gerekli ve bu ürün görevini fazlasıyla yerine getiriyor. Son olarak motor sesi gerçekten yok denecek kadar az.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Şık, Kompakt ve Sessiz
  (24.02.2017)

  50-150 Litrelik akvaryum için tasarlanmış, ben 70 Litrelik bitkili akvaryumum için aldım. 1 Kutu (1L) da Eheim Substrat aldım. 1L 'lik Substrat'ın büyük bölümünü alabiliyor. Su öyle temiz, öyle berrak ki sanki balıklar yüzmüyor da havada asılı kalmışlar, uçuyorlar sanki. E. Substrat yerine zeolit, aktif karbon vb. daha ekonomik çözümler uygulanabilir. Ürün inanılmaz sessiz. Görüntüsü de gayet şık. Akvaryumun altında, kenarında dolabın olması ya da olmaması bir fark yaratmayacak kadar iyi görünüyor. Boyutu da gayet makul. 50 Litre ve üzeri akvaryuma sahip olanlar gözü kapalı bu ürünü alabilirler. İç filtrelerin kir saklama kapasiteleri azdır. Sık sık temizlemeniz gerekir. Akvaryumun içinde de bayağı alan kaplayıp, görüntüyü bozuyorlar. Ayrıca temizlemeleri de bir dert. Bazı modellerde temizlemek için çıkarırken bile akvaryumu kayda değer şekilde kirletebiliyorlar.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Güzel
  (10.01.2017)

  70 lt akvaryumum için aldım, markanın diğer ürünlerini de kullanıyorum. Hepsiburada'yı takip ederek çok iyi fiyatlara alma şansını yakalamak gerçekten güzel. Paketleme ve teslim süresi başarılı. Tavsiye ederim.

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Kalite her zaman... kalite
  (11.03.2016)

  Arkadaşlar bir kere alın.... uzuuuun yıllar kullanın. ... ucuz mal alacak kadar zengin değiliz. ... malzeme işçilik çalışma sessizlik....10 10 10 10 iyi günler...

  YILDIRIM - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • sessiz
  (02.01.2014)

  ürün kısa sürede elime ulaştı.kurulumda biraz sıkıntı çektim.kitapçık biraz kafa karıştırıyor.internet yardımı ile kurulumu tamamladım.şelale hortumu ile su çıkış hortumunu birleştirmek için hortumdan bir miktar kesip iki tarafa monte etmeniz gerekmekte bu kısım kitapçıkta amlatılmamış.ürün gerçekten çok sessiz tek dezavantajı filtreleme için içinde yeterince malzeme olmaması sünger ve elyaf var sadece.kurulumdan sonra şelaleyi fazla havada yaparsanız çok fazla su sesi yapıyor bilginize ben suya yakın tuttum.

  BALÇOVA - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • Çok sessiz
  (16.12.2013)

  Ürün çok güzel. Çok sessiz. İçerisinde yalnızca sünger var. Eheim substrat filtre malzemesini sonradan almak gerekiyor. Herkese tavsiye ederim. Elime 6 günde ulaştı. Biraz gecikti.

  PENDİK - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (12) Hayır (1)

 • Eheim kalitesi
  (13.12.2013)

  Ürünü teslim aldığımda hemen bağlantıları yapıp denedim sonuç bir harika diyebilirim.5 dk.da akvaryumun suyunu cam gibi berrak yaptı ayrıca da çok sessiz özellikle kulağınızı dayayıp dinlediğinizde ancak sesini duyabiliyorsunuz Teşekkürler hepsi burada tüm çalışanları...

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (2)

 • eski efsane
  (31.08.2013)

  1993 yılında aldığım 2211 i hala kullanıyorum. Bunda eheim markasının kalitesi yatıyor. 100 litre ye kadar olan akvaryumlarda kullanılmasını öneririm ,diğer modelleri 2213(200 litreye kadar)-2215(300 litreye kadar)-2217(400 litreye kadar) de akvaryum hacminize görede tercih edebilirsiniz(tercih ederseniz musluklu modelleri tercih edin). kesinlikle tavsiye ederim.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (2)

 • beğendim
  (22.05.2013)

  güzel bir ürün gönül rahatlığıyla alabilirsiniz elime kısa sürede ulaştı hemen kurdum kurulumu çok kolay sessiz ortamda bile sesi duyulmuyor

  - Çorum - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (1)

 • Sorunsuz, sessiz, verimli çalışıyor
  (20.05.2013)

  * 80 litrelik akvaryumda sürekli ve etkili bir devir daim sağladı. Su kristal berraklığında, balıklar daha neşeli, bitkilerin yaprakları suda hafif hafif salınıyor. Görüntü çok hoş. * Sesi gecenin sessizliğinde dahi özellikle kulak vermezseniz duyulmuyor. * Debisini ayarlayabilmek için emiş hortumunda bir vanası olmaması bana göre bir eksiklik. Yine de kullanıcının b hortumu keserek öyle bir vana takması mümkün. Ben yaptım, artık debiyi akvaryumdaki olası ihtiyaçlara göre azaltıp artırabiliyorum. Vanayı çok kısmamak kaydıyla (o zaman motordan bu durumdan pek memnun olmadığının işareti olan hafif bir tıkırtı geliyor) Eheim 150 işini sessizce görmeye devam ediyor. * Eheim 150nin içinden biri mavi biri beyaz renkte, yalnızca iki parça sentetik filtreleme malzemesi çıktı. Bu malzemeler hacmin altıda birini ancak dolduruyor. Bu yüzden ürünü sipariş ederseniz sağlıklı filtreleme sağlamak için akvaryumunuza uygun filtre malzemeleri de almayı ihmal etmeyin. * Tüm okuyanlara sağlıklı akvaryumlar dilerim.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (30) Hayır (2)

 • Hızlı ve özverilir bir teslimat
  (10.05.2013)

  daha ürünü kurup deneme şansım olmadı ama hepsiburada güvencesinde olduğu için gönül rahatlığıyla gözüm kapalı aldım teşekkürler hepsiburada ürününde araştırmalarım sonucunda çok az elektirik sarf ettiğini öğrendim gönül rahatlığıyla herkes alabilir.

  SİLİVRİ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (24)

 • 100 lt civarı için ideal.
  (19.04.2013)

  bir adet yuvarlak mavi biolojik sünger(2-3 cm kalınlıkta) ve aynı ebatta bir adet elyaf var.İkinin arasına konacak olan subrast veya benzeri malzemeyi kendiniz ayrıyeten tmin edeceksiniz.100 lt civarı akvaryumlar için ideal bir filtre.çok sessiz.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (13) Hayır (8)

 • keşke daha önceden alsaydım
  (15.04.2013)

  daha önceden jebo 625 marka bir dış filtre almıştım ürün gayet iyiydi fakat çok hassas ve motor kısmı 2 defa arıza verdi ki böyle bir ürüne yöneldim.Kendisi Küçük Fakat Kullanımı basit ve ses diye bir şey yok.70lt akvaryumu 1 saat içinde tertemiz yaptı.şiddetle tavsiye ederim

  MERKEZ - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (4)

 • içi dolumu ?
  (12.04.2013)

  Merhaba, ürünü sipariş etmeyi düşünüyorum, filtrenin içi dolumu kurulumdan sonra başkaca ekipman ürün gerekiyor mu ? kullanan arkadaşlar bilgi verebilir misiniz

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (8)

 • küçük ama etkili
  (04.04.2013)

  Ürün 5 watt olması nedeniyle gönül rahatlığıyla hiç fişten çekmeden kullanıyorsunuz. İç hacmi 1,3 lt olduğu için daha az malzeme kullanıyorsunuz. Benim akvaryumum 25 lt. ve suyu mükemmel derecede temizliyor. En sevdiğim özelliği ise süper sessiz olması! Okadar ki bazen çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorum. Bu ürünün bir büyük modeli çok çok büyük olduğu için bence gereksiz...

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (3)

 • süper
  (19.03.2013)

  almak isteyenler hiç kaçırmasın,akvaryumum cam gibi parlak pırıl pırıl oldu,almak isteyenler yanında ehfi mech ve ehfi surast siparişi verirlerse daha iyi olur.saygılarımla..

  MERKEZ - Bolu - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (4)

 • süper
  (14.03.2013)

  uzun araştırmalarım sonucunda piyasadaki en iyi dış filtreleri üreten markanın eheim olduğunu öğrendim ve akvaryumum çokta büyük olmadığı için bu modelden sipariş ettim gerçekten çok kaliteli ürün 60 litrelik akvaryumumda kullanıyorum sonuç mükemmel piyasadaki şişirme çin malları gibi değil (made in china) ama alman menşeili bir firma parça kalitesi çok kaliteli fiyat olarakta böylesine bir dış filtre için gayet uygun diye düşünüyorum ve parasını son kuruşuna kadar hak ediyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

  - Batman - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (18) Hayır (2)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN