İç Filtreler

Akvaryumun filtreleri, su kalitesinin ve balıklarınızın sağlığını korumanın önemli bir parçasıdır. Balık artıkları nedeniyle oluşan amonyak ve nitrit, zaman içinde tankınızdaki suyu toksik hale getirebilir. Bu nedenle her akvaryumda bir çeşit filtrasyon gerekir. Akvaryum içi filtreleri, suyu mekanik yollarla temiz tutmak için kullanılan, uygun fiyatlı ve bakımının kolay en popüler filtre modellerinden biridir.

İç Filtre Nedir?

İç filtre, filtrenin tamamen su içinde kaldığı, genellikle tankın bir yüzeyine vantuz yardımıyla yapıştırılarak sabitlenen, temel filtre modellerinden biridir. Dolaplarda saklanması veya akvaryumunuzun arkasına asılması gereken harici filtrelerin aksine, iç filtreler, akvaryumunuzun içine yerleştirilecek şekilde tasarlanır. İç filtreler genellikle küçük tanklar için en iyi seçimdir. Ancak daha büyük tanklardaki ölü noktaların temizlenmesinde yardımcı olabilir. Ayrıca yüksek atık seviyelerinde, filtrelemeye yardımcı olmak için yardımcı filtre olarak da kullanılabilir.

İç Filtre Nasıl Çalışır?

Filtre tipik olarak; akvaryumunuzun köşelerden birine yerleştirilmek üzere tasarlanır.Çoğu model, suyu yüzeyinin hemen altına yerleştirilen bir çıkışa sahiptir. Filtre, suyu tabana yakın bir yerden emer ve suyu ünitede bulunan filtre ortamından geçirir. İç filtre seçerken besleyeceğiniz balık türünün özelliklerini ve tank hacmini bilmeniz gerekir. Akvaryum içi filtreleri, 20 galondan küçük tanklarda en iyi performansı gösterir. Tropikal balıklarınızı beslemek için kullandığınız bir akvaryum için en iyi iç filtre modelini seçerken, en sessiz, kurulumu kolay ve az bakım gerektiren modelleri seçmeye dikkat edin.

İç Filtre Nasıl Kurulur?

Akvaryum içi filtrelerin kurulumu çok kolaydır. Küçük boyutları sayesinde sessiz çalışır ve mükemmel filtreleme sağlar. Balık tankınızda filtreyi ve tüpü gizlemeyi kolaylaştıracak bir yer bulun. Filtrenin bir köşeye yerleştirilmesi genellikle en iyi seçenektir. Filtreniz için doğru filtre kartuşlarına sahip olduğunuzdan emin olun ve filtre malzemesini cihazınıza yerleştirin. Çoğu durumda filtreniz kurulmaya hazır birkaç kartuş ile birlikte gelir. Kutu içeriğinde kartuş yoksa ya da hangi filtre ortamına ihtiyaç duyduğunuzdan emin değilseniz, filtrenizin model numarasını filtrenin arkasında veya kutuda bulun ve modelinizle birlikte kullanılan filtre aksesuarlarını satın alın. Çoğu iç filtre, akvaryum camına yapıştırmak için vantuzlarla birlikte gelir. Filtrenizi akvaryumun içine yerleştirin ve cama tutturun. Filtrenin tamamının suyla kaplı ve fişe takılı olduğundan emin olun.

İç Filtre Bakımı Nasıl Yapılır?

Tüm akvaryum filtrelerinin belirli aralıklarla temizlenmesi ve filtre aksesuarlarının yenileriyle değiştirilmesi gerekir. Temizlik ve bakım rutini açısından, iç filtreler en kolay filtre seçeneğidir. Su kalitesinin gerektiği gibi olduğundan emin olmak için haftada en az 1 kere filtrenizi kontrol etmeniz gerekir. Suyu almakta zorlanan bir filtre aşırı ısınabilir, veya akış belirli bir seviyenin altına düşerse filtreye zarar verebilir. Suyun filtreye kolayca akabildiğinden emin olmak için, su giriş kafesini temizleyin. Ön filtreye sahipseniz, örneğin girişin etrafında bir sünger varsa, bunu çıkarın ve bir miktar eski tank suyunda durulayın.

Akvaryum Filtresi Fiyatları Nasıldır?

Balıklarınızın ve su bitkilerinizin sağlıklı olması, doğru filtre seçimine bağlıdır. Öte yandan her filtre sistemi tüm tanklarla çalışmaz. Tank boyutunu ve balıklarınızın ihtiyacını bildiğinizde, filtre sistemine karar vermek oldukça kolaydır. Ürün açıklamalarında önerilen tank boyutunu bulabilirsiniz. Su akış hızı saatte galon cinsinden ölçülür. Herhangi bir filtre satın alamadan önce hangisinin en iyi su akış hızını sağladığını görmek için farklı markaları karşılaştırın. Bazı markalar diğerlerinden daha yüksek bir akış hızına sahip olabilir. Filtreleme teknolojisi marka veya modele göre farklılık gösterebilir. Her marka, filtrasyon teknolojisine bağlı olarak özelleştirilmiş seçenekler sunabilir. Kullanılan filtre tekniğine göre iç filtre fiyatları değişiklik gösterebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İç Filtre Fiyatları

2086 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 2086 ürün
DSACategoryId/2147483616/24001725/60000440/60000441