El Fenerleri

El fenerleri, sabit aydınlatmanın sağlanamadığı koşullarda, hızlı ve etkili bir aydınlatma seçeneği sunar. Açık hava aktivitelerinden, acil durum senaryolarına kadar çeşitli kullanım şekillerine özel olarak tasarlanmış çok sayıda el feneri bulabilirsiniz. Işık yoğunluğu ve pil türü başta olmak üzere, özelleştirilebilir onlarca seçenek ile ihtiyaçlarınız için en iyi el fenerini satın alabilirsiniz.

Işın Tipi

El feneri seçerken bakmanız gereken temel faktörler ışık tipi, pil tipi, çalışma süresi, ebat ve ağırlıktır. Lümen, ışık çıkışını ölçmek için kullanılan bir birimdir. Bir el feneri ne kadar fazla lümene sahipse, fenerin ışını o kadar parlak olacaktır. Örneğin 1000 lümen çıkışa sahip bir el feneri, 180 Lümen değerine sahip bir el fenerinden daha parlak ve daha fazla ışın mesafesine sahiptir. Işın yoğunluğu, mesafesi ve türü gibi faktörlerin tümü, farklı uygulamalar için ışığın etkinliğini etkiler. Çalışma süresi açısından fenerlerde ışık çıkışı zamanla kademeli olarak azalabilir veya büyük ölçüde sabit kalarak ardından aniden azalabilir. Her ışık ayarı için genellikle çalışma süresi belirtilir.

Pil Türü ve Kontroller

Yedek pillerin türü, bir el feneri seçiminde önemli bir faktördür. Tek kullanımlık en yaygın pil boyutları, AAA veya AA’dır ve kolayca temin edilebilir. Şarj edilebilir lityum iyon piller, bir bilgisayardan, AC veya DC prizinden veya güneş panelinden USB bağlantısıyla yeniden şarj edilebilir. Güneş paneli ile çalıştırılan dahili bir bataryaya sahip fenerler özellikle acil durum kitleri için idealdir. Bazı kullanıcılar için açma / kapama ve aydınlatma modu gibi işlevler arasında geçiş yapmayı sağlayan anahtarların türü önemlidir. Basmalı düğmeler ve sürgüler tipik olarak başparmakla çalıştırılır. Dönen bir çerçeve ayrıca anahtar görevi görebilir ve 2 elin çalıştırılmasını gerektirir. Bir güvenlik kilidi özelliği, ışığın yanlışlıkla açılmasını engelleyerek pillerin gereksiz yere harcanmasını ve ışık kaynaklı rahatsızlığı önlemeye yardımcı olur. Bazı fenerler anahtara hafifçe basıldığında ışığı etkinleştiren veya tüm modlar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan feneri kapatan sessiz (tıklamayan) açma kapama işlevine sahiptir.

Malzeme, Şekil ve Ağırlık

El feneri gövdelerinin çoğu plastik veya alüminyum alaşımlı malzemelerden yapılır. Bazı modellerde, ekstra darbe direnci sağlamak için özellikle başlık kısmında paslanmaz çelik kullanılabilir. Tüm alüminyum gövdeler aynı değildir. Daha ince stiller daha hafif, daha kalın olanlar ise daha serttir. Fenerlerde silindirik gövdeler en yaygın şekildir. Silindir form düz yüzeylerde yuvarlanma eğiliminde olduğundan, bazı modeller yuvarlanmaya direnecek şekilde tasarlanır. Gövdenin yüzeyi kavrama sağlamak ve kaymayı azaltmak için tırtıklı bir desene sahip olabilir. Ebat ve ağırlık çoğunlukla kişisel tercihlerinize bağlıdır. Daha büyük ve daha ağır bir fenerin her zaman daha parlak olması gerekmez. Öre yandan bu fenerlerin daha büyük pil kapasitesi nedeniyle daha uzun bir çalışma süresine sahip olma olasılığı yüksektir.

Dayanıklılık

Dayanıklılık fener satın almayı düşünen herkes için önemli olmayabilir, ancak yeni bir el feneri satın alırken göz ardı edilmemesi gereken bir faktördür. Günümüzde çok sayıda kalite sertifikası ve dayanıklılık testinden geçmiş, açık hava koşullarında maksimum performans sağlayan dayanıklı fener modelleri bulabilirsiniz. Özel ihtiyaçlarınız için zorlu koşullara dayanabilen bir el feneri arıyorsanız, yüksek mesafelerden düşmeye dayanıklı ve su direnci yüksek modelleri inceleyebilirsiniz. Dayanıklılık karşılaştırması için fenerlerin uluslararası IP koruma derecesini göz önünde bulundurabilirsiniz. IP derecesi ya da kodu 2 sayıdan oluşur. Elektrikli ya da mekanik cihazların su, darbe, toz ve diğer faktörlere karşı dayanıklılığını ölçer. Örneğin IPX7 bir cihazın 1 m derinlikte 30 dakikaya kadar kalabileceğini belirtir.

Soru 1: Işık yoğunluğuna göre el feneri nasıl seçilir?

Cevap 1: Bir ampulü çevreleyen mercek reflektörü, ışığın nasıl dağıldığını etkiler. Sabit, odaklı ya da ayarlanabilir olmak üzere üç tiptir. Sabit reflektör tek bir ışın genişliği sunar. Kampta veya yürüme gibi genel kullanım için idealdir. Spot veya odaklanmış reflektörlü modeller, uzun bir mesafeye nüfuz etmek için yoğunlaştırılmış tek bir ışın sunar. Rota bulma veya diğer hızlı tempolu etkinlikler için en iyisidir. Ayarlanabilir reflektörlü modeller, ışın genişliği, genişten odaklanmışa veya aradaki herhangi bir noktaya kadar değiştirmenizi sağlar.

Soru 2: El feneri fiyatları nasıldır?

Cevap 2: El fenerleri özellikle günlük kullanım için tasarlanan modeller erişilebilir fiyatlara sahiptir. Makul bir bütçeyle son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir el feneri satın alabilirsiniz. Öte yandan yüksek performanslı fenerlere ilgi duyuyorsanız biraz daha fazla bütçe ile av kiti, 3 aşamalı çıkış, titanyum gövde, hızlı solar şarj gibi gelişmiş özelliklere sahip bir fener satın alabilirsiniz.

Soru 3: El feneri aksesuarları nelerdir?

Cevap 3: El feneri aksesuarları ürüne dahil olabileceği gibi ayrıca satın da alınabilir. Ayrı olarak satılan başlıca aksesuarlar arasında  kordonlar, kemer klipsleri, kılıf seçenekleri ve aydınlatma performansını geliştirmek  için lens filtreleri ve difüzörler bulunur.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

El Fenerleri

239 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Philips El Fenerleri
  2. Panther El Fenerleri
  3. Police El Fenerleri
  4. Troy El Fenerleri
  5. Watton El Fenerleri
  6. Cata El Fenerleri
  7. Duran Ticaret El Fenerleri
  8. Kama Star El Fenerleri
  9. Lightorch El Fenerleri
  10. Green Life El Fenerleri
  11. Helen's El Fenerleri
  12. Horoz El Fenerleri
  13. Osram El Fenerleri
  14. Rutter El Fenerleri
  15. Soykan El Fenerleri
  16. Brennenstuhl El Fenerleri
  17. Klaus El Fenerleri
  18. Nebo El Fenerleri
  19. Pi İthalat El Fenerleri
  20. Steweld El Fenerleri
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/60002654
Başa dön