El Kurutma Makinesi

El Kurutma Makinesi

El kurutma makinesi ev veya ofis gibi yerlerde kolayca kullanılabilen ve büyük oranda kolaylık sağlayan ürünler arasında yer alır. Uzun süre kullanılabilen el kurutma makinesi uygun maliyetli, hijyenik ve çevre dostu bir üründür. Hem evlerde hem de kalabalık nüfusa sahip olan işyerlerinde kullanılabilir. Mağazalarda ya da restoranlarda hem müşteriler hem de çalışanlara hijyenik bir ortam sağlamak için el kurutma makinelerini kullanmak oldukça iyi bir alternatiftir. Sağlanan konforun ve hijyenin yanı sıra uzun vadede uygun bir maliyete denk gelmesi de büyük bir avantajdır. El kurutma makinesi, diğer kurulama malzemelerine yapacağınız harcamayı sıfıra indirerek işletmenize  ciddi bir maddi kazanç sağlar. Özellikle yoğun kullanıma sahip olan kalabalık işletmelerin temizlik malzemesi ihtiyaçlarını büyük ölçüde azaltan el kurutma makinesi hızlı ve pratik bir kullanım imkânı sunar.

El Kurutma Makinesi Çeşitleri

El kurutma makinesinin hem çalışma prensibi hem de motor gücü açısından birbirinden farklı modelleri vardır. El kurutma makineleri düğmeye basılarak ya da sensörlü olarak çalışabilir. Düğmeli el kurutma makinelerinde çalışmaya başlaması için bir düğme bulunur. Genel olarak ellerin kuruması 30 saniye ve 45 saniye aralığında sürer. Bu süre motorun gücüne, havanın üfleme hızına, el kurutma makinesinin ısıtıcı içerip içermediğine ve bünyesindeki filtreleme gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. İyi bir motor gücüne sahip olan el kurutma makineleri standart olan makinelere göre daha hızlı bir el kurutma işleminin gerçekleşmesini sağlayabilir. Düğmeli el kurutma makineleri ve sensörlü el kurutma makineleri arasında fiziksel temas farkı vardır. Düğmeli el kurutma makineleri sensörlü el kurutma makinelerine göre daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Düğmeli el kurutma makinelerinin çalışabilmesi için düğmeye basılması yeterli bir işlemdir. Sensörlü el kurutma makinesi ise son teknoloji üretim aşamalarına uyumlu olarak çalışır ve eller serbest bir şekilde rahatlıkla kurutma sağlar. Aynı zamanda blade tip modellerde daha hızlı kurutma yapılması mümkündür. Bu modelde kullanıcıların ellerini kurutucunun içerisine koyması gerekir. Jet motora sahip olan blade tipi el kurutma makinesi kullanıcılara hem şık bir görüntü hem de hızlı bir kurutma deneyimi sunar. Banyo ve tuvaletlerde kurutma makinesinin getirdiği şıklığa şıklık katan banyo dolaplarının tasarımı ve diğer aksesuarların duruşu da önemlidir. Makinenin dış görünüşü ile banyonun uyumunu sağlayabilmek ve hoş bir atmosfer yaratabilmek için banyo dolabı ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Kurutma Makinelerinin Yapısı

Özellikle kalabalık bir kitleye sahip olan işletmeciler, tesis yöneticileri, alışveriş merkezleri, iş yerleri ya da üretim yapan fabrikalar gibi yerler hijyen ve pratiklik sağlamak için el kurutma makinesini tercih etmelidir. Yoğun bir kullanıma sahip olacağı için el kurutma makinesinin dayanıklılığına ve yapısındaki bileşenlerine bakılmalıdır. Alınacak olan el kurutma makinesinin nerede kullanılacağı çok önemlidir. Örneğin az sayıda kişinin çalıştığı küçük bir ofis ile her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezinin ihtiyaçları farklıdır. Dolayısıyla kullanılacak yerin özelliklerine, kişi sayısına ve kullanım sıklığına bakılarak en uygun tercih yapılabilir. Olası darbelere karşı sağlam bir el kurutma makinesi arayanlar çelik kasalı modelleri inceleyebilir. Paslanmaz çelikten üretilen bu modeller, 10 yıla kadar varan uzun kullanım ömrü, şık görüntüsü ve darbelere karşı sağlamlığı ile dikkat çeker. Polimer gövdeye sahip olan el kurutma makineleri olası darbelere, yıpranmalara, çiziklere ve paslanmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Az sayıda kişinin kullanacağı işletmeler ya da evler için ise daha ekonomik olan plastik kasalı el kurutma makineleri alternatif olarak tercih edilebilir.

Sensörlü Model El Kurutma Makinelerinin Avantajları

Sensörlü el kurutma makinelere harekete karşı duyarlı olan sensörlere sahiptir.Günümüzde kullanılan son teknoloji ile el kurutma makinesinin sensörlü ve hızlı bir şekilde kurutması sağlanır. Bu sayede herhangi bir düğmeye basmaya gerek kalmaz ve fiziksel temas ortadan kalkar. Hijyen açısından son derece önemli olan sensörlü el kurutma makinesi modellerinde kızılötesi sensörler kullanılır. Bu sensörler ellerin havalandırma bölgesinin altında olup olmadığını hızlı bir şekilde algılar ve otomatik olarak çalışmaya başlar. Kısa bir süre içerisinde kurutmayı sağladıktan sonra ise kullanıcı ellerini kurutma bölgesinden çektiği zaman otomatik olarak kapanarak çalışmayı durdurur. Otomatik olarak kapanabildiği için yüksek enerji verimliliği sağlar ve israfın önüne geçilmiş olur. Sensörlü el kurutma makinesinin markasına, modeline ve çeşidine göre ellerin hangi bölgeye koyulması gerektiği değişkenlik gösterebilir. Eller sıcak havanın geldiği noktaya doğru uzatılmalı ve kurutma işleminin gerçekleştiği süre boyunca bekletilmelidir. Ellerin hareketini otomatik olarak algılayan sensörler, el kurutma makinesinden gelen sıcak hava sayesinde elinizdeki suyun buharlaşmasını sağlar. El kurutma makinesinden gelen sıcak havanın derecesi ne kadar fazla ise ellerinizin kuruma hızı da o kadar hızlı gerçekleşir. Sensörlü el kurutma makineleri manuel olanlara göre daha az enerji tüketir. Bu sayede elektrik enerjisinden de tasarruf etmek mümkündür. Hava sirkülasyonunu en uygun derecede ayarlayan sensörlü el kurutma makineleri, elleri kısa bir süre içerisinde kurutabilir. Özellikle yoğun bir nüfusa sahip olan yerlerde hız, pratiklik ve hijyen sağlar. Düğmeli olan manuel el kurutma makinelerine göre ortak kullanım alanlarındaki mikrop ve bakterilerin yayılmasının önüne geçer. Bazı el kurutma makinelerinde dışa aktarılan havanın da daha hijyenik olabilmesi için hepa filtresi kullanılabilir. Bu ve benzeri özel filtreler, el kurutma makinesinin özelliklerine ekstra avantaj katar. Özellikle hastane, sağlık ocağı ya da poliklinik gibi mikrop ve bakterilerin en fazla olduğu yerlerde hijyenik kurallara dikkat edilmelidir. Sensörlü makineler bu alanlarda hiçbir fiziksel temasa gerek kalmadan en verimli etkiyi sunar.

Standart Model El Kurutma Makineleri

El kurutma makineleri motor gücü, çalışma hızı, hava aktarım durumu ve ne kadar sürede kurutma sağladığı gibi özelliklere göre farklı modellere ayrılır. Kurutma makinesi seçerken el kurutma makinesinin kurutma süresine bakılır. Standart makinelerde bu süre genellikle 25 ve 45 saniye aralığında değişim gösterir. Ortalama kurutma süresi ise 30 saniyedir. Standart model el kurutma makinelerinde motor gücü daha düşük olabilir. Bu nedenle el kurutma makinesi daha sessiz bir şekilde çalışarak ses bakımından çevreye rahatsızlık vermez. Yüksek hızda çalışan el kurutma makineleri yer yer gürültü çıkarabilir.

El Kurutma Makinelerinde Enerji Tüketimi

Yüksek güçte olan el kurutma makineleri daha hızlı çalışarak elleri normale göre daha kısa bir süre içerisinde kurutabilir. Yüksek hızda çalışan el kurutma makinesi modellerinde daha gürültülü bir çalışma prensibine rastlanır. El kurutma makinelerinde ses seviyesinin cinsi desibel olarak ölçülür. Fırçaya sahip olmayan motorların 70 desibel civarında ses çıkarması normal olarak kabul edilir. Jet motora sahip olan el kurutma makinelerinin yüksek bir güçte hava vermelerinden dolayı daha sesli çalışmaları kaçınılmaz bir durumdur. El kurutma makinesinin ses çıkarmasından endişe duyanlar motor gücü daha düşük olan modelleri tercih edebilirler. Bunun yanı sıra bazı gelişmiş olan el kurutma makinelerinde motor gücünün tercihe bağlı olarak ayarlanabilme özelliği mevcuttur. Bu sayede dilediğiniz oranda yüksek performans seviyesini ve gürültü düzeyini belirlemeniz mümkün olur. El kurutma makinelerinin pek çok çeşidine siz de kolayca ulaşabilirsiniz.

El Kurutma Makineleri Fiyatları

El kurutma makineleri uzun vadeli olarak bakıldığında maliyeti düşüren ve sürdürülebilir bir çözüm sunan ürünlerdir. Kurulama işlemi uzun yıllar boyunca gerekli olan en temel ihtiyaçlardan biridir. El kurutma makinesi zaman kaybetmeden ellerinizi kuruturken çevreye hiçbir atık bırakmaz ve işletmelere binen iş yükünün azalmasını sağlar. Bu nedenle uzun vadede ekonomik kazanç ve tasarruf sağlayan el kurutma makineleri tercih edilmelidir. El kurutma makinesi fiyatları performansına, kurutma hızına, motor gücüne, elektrik tüketimine ve kullanım yerine göre değişkenlik gösterir. Genellikle uzun süreli kullanım için satın alınan el kurutma makinelerinin hangi miktarda elektrik tüketimine neden olduğu dikkate alınması gereken konulardan biridir. Temel özelliklere sahip olan modellerde standart hava üfleyen kurutma fonksiyonu mevcuttur. Bunun üzerine ekstra özellikler sunan kurutma makinesi modelleri de vardır. Örneğin hızlı kurutma, aromalı koku aktarımı, ek filtreleme özelliği, antibakteriyel koruma, istenen açıda hava üfleme ve normale göre enerji tasarrufu sağlama gibi özellikler el kurutma makinesi ürününde ekstra avantaj olarak bulunabilir. Dolayısıyla bu ve benzer ekstra özellikler de el kurutma makinesinin fiyat aralığına etki eden unsurlardandır.

El Kurutma Makinesini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

El kurutma makineleri ürünün kullanılacağı yerin nüfusuna, kullanım sıklığına ve kapasitesine göre pek çok model seçeneğine sahiptir. İster 5 kişilik bir evde ister 100 kişilik bir fabrikada el kurutma makinesinin kullanımı mümkündür. El kurutma makinesinin seçimi genellikle kullanacak olan kişilerin sayısına ve yoğunluğuna dikkat edilerek seçilir. Bu nedenle el kurutma makinesini satın almadan önce tahmini olarak ortalama kaç kişinin bu ürünü kullanacağı belirlenmelidir. Az kapasiteli yerlerde daha uygun fiyatlı ya da standart temel özelliklere sahip olan bir ürün ihtiyaçları karşılayabilirken yoğun olan işletme, alışveriş merkezi, hastane ya da fabrika gibi yerlerde aynı ürün yeteri kadar verim sağlamayabilir. Yoğun bir kullanıma sahip olan yerlerde daha dayanıklı ve ağır hizmet tipine uygun olarak üretilmiş modeller incelenebilir. Yüksek verimlilik ve pratiklik sağlamak için el kurutma makinesinin motor gücüne dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra her yaş grubundan kişilerin kullanacağı yerlerin özelliklerine de bakılması gerekir. Örneğin engelli hastalar, yaşlılar ya da çocuklar her bölgedeki el kurutma makinesine erişmekte zorlanabilir. Ürünün kullanılacağı yerdeki kişiler erişim ve kullanım açısından herhangi bir sorun yaşamamalıdır. Bunun yanı sıra okullarda, iş yerlerinde, ofislerde ve konferans salonlarında sessiz bir ortam olması önemlidir. Bu ve benzeri yerlerde kullanılacak olan el kurutma makinesinin hangi düzeyde ses çıkardığı ve ortaya çıkan gürültünün kullanıcıları rahatsız edip etmeyeceği de göz önüne alınmalıdır. Aynı zamanda el kurutma makineleri ısıtıcılı ya da ısıtıcısız olarak iki farklı gruba ayrılabilir. Isıtma özelliğine sahip olan el kurutma makineleri kullanıcılara ekstra kolaylık ve konfor sunar.

El Kurutma Makinelerinin Sağladığı Tasarruf İmkanları

El kurutma makinelerinin kullanımı çevre üzerinde olumlu bir etki yaratır. Hızlı kurutma sürelerine ve düşük enerji tüketim kapasitelerine sahip olan el kurutma makineleri diğer ürünlere kıyasla %90 oranına kadar varan büyük bir tasarruf sağlar. Sensörlere sahip olan makineler temassız kullanım özelliği ile hiçbir atık oluşturmadan hijyenik bir atmosfer sunar. Aynı zamanda el kurutma makinesi kullanan işletme, alışveriş merkezi, okul, sağlık kuruluşu, fabrika ya da benzeri mekanlarda ekstra iş yükü azaltılmış olur. Pratik bir kullanım sağlayan ürünler sayesinde zamandan da tasarruf sağlanır. Atık sorununu ortadan tam olarak kaldıran el kurutma makineleri sıhhi tesisat problemlerinin de önüne geçerek bu tarz teknik arıza sorunlarının maliyetini de düşürür. Hızı, tasarımı, sağlamlığı ve pratikliği ile iyi bir performans gücüne sahip olan el kurutma makineleri işletmenize pek çok avantaj sağlar. Temiz çevre, hijyenik bir ortam ve uzun vadede daha az maliyetli bir süreci sağlamak için pek çok modele sahip olan el kurutma makinelerini inceleyebilir ve kullanıcıların genel profili için en uygun modeli seçebilirsiniz.

El kurutma makinesi evde kullanım için uygun mudur?

El kurutma makinesi genellikle yoğun kullanıma sahip olan işletmelerde tercih edilse de ev tipi modeller de mevcuttur. Daha düşük motor gücüne sahip olan el kurutma makineleri evde kullanmak için tercih edilebilir. Evde yaşayan aile bireyleri el kurutma makinesi sayesinde teknolojinin verdiği rahatlık ile hijyenik bir şekilde ellerini kurutabilir. Islak el faktörünü ortadan kaldıran el kurutma makineleri evinizde de tasarruf sağlamanıza imkân tanır. Özellikle kalabalık aileler için son derece pratik olan el kurutma makineleri eviniz için pek çok avantaja sahiptir. Evinizin banyosuna boyut olarak çok yer kaplamayan ve şık bir görüntü katan son teknoloji ile üretilen el kurutma makineleri takılabilir. Bu sayede el kurutma makineleri hem önceki zamanlardaki gibi banyoda biriken atıkları toplama zahmetinden kurtulmanızı hem de iş gücünden ve zamandan da tasarruf etmenize imkan tanır. Evde yaşayan tüm yaş grubundaki bireylerin rahat bir şekilde kullanabilmesi için el kurutma makinesinin en uygun hizada monte edilmesi gerekir. Duvara sabitlenen el kurutma makineleri çocuklar için de risk oluşturmaz. Sabitlenebilir şekilde üretilen el kurutma makinelerinin yeri belirlidir bu nedenle banyoda yapılacak olan diğer işlemleri kısıtlamaz ve çok fazla yer kaplamaz.

El kurutma makinelerinde hepa filtresi ne işe yarar?

Hepa filtreli el kurutma makinesi yüzeyde yer alan mikrop ve bakterilere karşı da hijyenik bir koruma sağlar. Dışarıya aktarılan hava filtreden geçerek temiz bir şekilde kullanıcıya aktarılır ve el kurutma işlemi güvenilir bir şekilde gerçekleşmiş olur. Bu sayede mikroplar etrafa daha az yayılır ve insan sağlığını riske atacak olumsuz durumların önüne geçilir. Özellikle hastane ve benzeri sağlık kuruluşlarında hepa filtreli el kurutma makinelerinin kullanımı tüm ziyaretçilerin ve personelin mikrop kapma riskini azaltır.

Jet motorlu fotoselli el kurutma makinelerinin avantajları nelerdir?

Jet motorlu fotoselli el kurutma makineleri tasarımı, çelik gövdesi, enerji tasarrufu, hızı, motor gücü ve performans verimliliği açısından pek çok avantaja sahiptir. Yuvarlak yapıdaki ağız kısmından çıkardığı yoğun hava akımı sayesinde 10 ve 15 saniye gibi kısa bir süre içerisinde elleri kurulama işlemini gerçekleştirmesi mümkündür. Jet motorlu fotoselli el kurutma makineleri standart modellere göre daha yüksek fiyatlara sahip olsa da enerji tüketimi bakımından uzun vadede avantaj sağlar. Klasik el kurutma makineleri ile kıyaslandığı zaman enerji tüketiminin daha az olduğu söylenebilir. Bu nedenle jet motorlu fotoselli el kurutma makineleri uzun vadede çok daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Bazı jet motorlu el kurutma makinesi modellerinde içerisinde bulunan bir sekme ile isteğe bağlı olarak sıcak ya da soğuk hava aktarımının sağlanması mümkündür. Yoğun kullanım sıklığına sahip olan yerlerde jet motorlu fotoselli el kurutma makinelerini tercih etmek iyi bir seçim olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El Kurutma Makinesi

117 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 117 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?