Banyo Aksesuar ve Süsleri

Banyo Dekorasyonu

Başarılı bir banyo dekorasyonu, rahatlamaya olanak tanıyan bir atmosfer yaratmaktan geçer. Banyonun genişliğine bağlı olarak pek çok farklı dekoratif ürün tercih edilebilir. Ancak banyo için herhangi bir ürün seçerken işlevsellik de son derece önem kazanır. Fonksiyonel yapıda tercih edeceğiniz ürünler hem şık bir görünüm yaratır hem de alandan tasarruf etmenize imkan tanır.

Banyo dekorasyonu için ürün seçmeden evvel ortama hakim olmasını istediğiniz havayı belirlemeniz önerilir. Country tarzda dekore edeceğiniz bir banyo için ahşap ürünler öne çıkarken, modern bir görünüm için metal çerçeveli ürünler, sofistike aydınlatmalar ve dekoratif tablolar gibi farklı alternatifler bulunur.

Banyonuzu dekore ederken evinizin diğer alanlarıyla uyumlu tercihler yapabileceğiniz gibi o alanı tamamen farklı şekilde de tasarlayabilirsiniz. Işık, aksesuar ve ev tekstil ürünleri üzerine seçimlerinizi çeşitlendirmek, size evin farklı bölümlerinde dikkat çekici ambiyanslar yaratma fırsatı da tanır.

Banyo dekorasyonu için en çok kullanılan ev tekstil ürünleri arasında paspas takımları, çamaşır makinesi örtüleri ve duş perdeleri yer alır. Paspaslar arasında kilim benzeri ince modellerden shaggy olarak da bilinen kalın seçeneklere kadar farklı çeşitler bulunur. Birbirlerinden tasarım hatları ve renkleri bakımından da ayrılan paspaslar, farklı kullanıcı zevklerine hitap edecek şekilde özenle hazırlanır.

Banyolar kişinin kendini rahatlamaya hazır hissedebileceği şekilde dekore edilmelidir. Sıcak bir duşla günün yorgunluğunu atmak istediğiniz zaman hoşunuza gidecek dekoratif detaylarla bezeli bir banyoda duş almak çok daha etkilidir. Bu sebeple birçok kullanıcı banyolarda tütsüler, kokulu yağlar ve mumlar kullanır.

Banyo Askıları

Banyoların daha düzenli olmaları için yaygın şekilde kullanılan ürünlerden olan askılar, farklı taleplere yanıt verecek düzeyde çeşitlilik gösterir. Askı modelleri birbirlerinden ilk olarak sabitlenme biçimleri bakımından ayrılır. Askılar arasında çivi yardımıyla monte edilebilen ürünler, fayans yüzeylere kolaylıkla tutunabilen vakumlu modeller ve banyopan üzerine asılabilen alternatifler bulunur. Kullanım şeklinize göre seçebileceğiniz ürünlerin tamamı pratik kullanım avantajı sunar.

El altından bulunması istenen ürünler için vakumlu modeller kullanılır. Banyonun çeşitli noktalarına asılan bu askılara mini temizlik fırçası asmak da lif ve kese gibi banyo ekipmanları asmak da mümkündür. Duvara sabitlenen modeller genellikle kapı arkalarında tercih edilir. Bornoz ve banyo havlusu gibi ev tekstil ürünlerini asmak için kullanılan bu modeller, banyoların daha düzenli görünmesine yardımcı olur. Banyopan üzerine yerleştirilen askılar ise sabit değildir. İhtiyaca göre kullanılıp daha sonra yeniden kaldırılabilir. Bu askılar ıslak temizlik bezlerinin, havluların ya da bornozların kurutulması için tercih edilir.

Banyo askıları arasında saç kurutma makinesi, tarak ve diş fırçası gibi farklı araç gereçleri asmak için kullanılabilecek tasarımlar da yer alır. Askılar arasında farklı renk ve tasarım detaylarına sahip ürünler bulunması, banyo genelinde birbiriyle uyumlu ve şık bir görünüm elde etmeyi de kolaylaştırır.

Banyo Aynaları

Banyo lavabosunun üstüne asılan aynalar, banyoların olmazsa olmaz ürünleri arasındadır. Banyonun genel görünümü üzerinde büyük etkiye sahip olan aynalar aynı zamanda işlevsellik açısından da önemli bir etkiye sahiptir. Banyolar evlerin çok az ya da hiç doğal ışık almayan bölümleri olarak bilinir. Bu da banyo aydınlatmasının önemini arttırır. Banyodaki ışığın dengeli bir şekilde dağılması, ortamın daha aydınlık görünmesi için ise doğru bir ayna kullanmak gerekir.

Banyo aynası seçerken çerçeve ve boyut seçimine özen göstermek gerekir. Açık renkli çerçeveler daha aydınlık bir görünüm elde etmeye imkan tanır. Ayna boyutuna karar verirken ise lavabo üstünde kalan boş kısmı dikkate almak gerekir. Ölçü bakımından lavabo ile orantılı bir seçim yapmak da şık bir ambiyans yaratmaya yardımcı olur.

Ayna modelleri arasında raflı ve aydınlatmalı seçenekler de yer alır. Kenarlarında yer alan led ampuller sayesinde ortam ışığını daha da arttıran aynalar, özellikle cilt bakımı ya da makyaj yaparken büyük avantaj sağlar. Yüzünüzdeki her bir noktayı ince ayrıntılarına kadar görebilmenize imkan tanıyan bu modeller, genellikle büyüteçli aynalarla da birlikte tercih edilir.

Rafları olan aynalar ise düzenleyici görevi görmeleri bakımından birçok kullanıcının tercihi olur. Diş fırçası ve diş macunu gibi ürünlerin yanı sıra küçük boyutlu ve kaybolma ihtimali olan diğer şeyleri de yerleştirebileceğiniz bu raflar, banyoda düzen sağlamak açısından da fayda sağlar. Daha büyük bir depolama alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar ise dolaplı aynalara yönelir.

Ayna modelleri arasında farklı dizayn detaylarına sahip pek çok alternatif bulunur. Krom çerçeveli ürünlerden ahşap işlemeli ya da etejerli modellere kadar pek çok seçenek arasından kendi ihtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Form olarak su damlası, kar tanesi ya da geometrik figürlerden esinlenilen pek çok çeşit vardır. Modern bir görünüm yaratmak isteyen kullanıcılar genel olarak metal çerçeveli modellere, daha geleneksel bir görüntü yakalamak isteyenler ise ahşap ve varaklı tasarımlara yönelir.

Banyo Tekstil Ürünleri

Banyo tekstil ürünleri arasında paspaslar, bornozlar, havlular ve peştemaller yer alır. Banyolar evlerin en nemli bölümleri oldukları için belli aralıklarla güçlü temizlik malzemeleri kullanarak dezenfekte edilmeleri gerekir. Banyo temizliğinin pratik bir biçimde yapılabilmesi için de yüzeyler büyük çoğunlukla fayans kaplanır. Fayans kaplanan yüzeylerin ortam ısısını düşürmemesi için çeşitli paspaslar kullanılır. Paspaslar arasında sudan etkilenmeyen seçeneklerin yanı sıra pamuklu ya da kumaş modeller de vardır. Kullanıcıların kendi zevkleri doğrultusunda seçebilecekleri paspas modelleri tekli olarak ya da klozet önü örtüsü ile birlikte takım olarak temin edilebilir.

Duş sonrası kurulanmak için kullanılan banyo tekstil ürünleri arasında tasarımlarına ve kalınlıklarına göre farklı alternatifler yer alır. Birbirlerinden dokuları bakımından da ayrılan ürünlerin büyük bir çoğunluğu pamuklu kumaşlardan üretilir. Bunun yanı sıra mikrofiber kullanılarak hazırlanan havlular da bulunur. Emicilik oranları bir hayli yüksek olan bu ürünler, hızlı bir şekilde kurumaları bakımından da beğeni kazanır.

Yetişkinler ve çocuklar için özel olarak hazırlanan bornozlar tekli olarak ya da ikili ve daha fazla seçenekli takımlar olarak da alınabilir. İkili modeller genellikle kadın ve erkek için üretilen birer bornozdan oluşan setler olarak öne çıkar. Daha büyük setler ise çocuklu ailelerin kullanımı için uygundur. Farklı desenlerle ve figürlerle hareket katılan bornozlar arasında çocuklar için hazırlanan tasarımlarda sık sık sevimli hayvanlar ve çizgi film kahramanları da baskı olarak kullanılır.

Banyo Çöp Kovaları

Banyo çöp kovaları, tuvalet giderine atılmaması gereken atıkları muhafaza etmek için kullanılır. Farklı boyutlarda üretilen çöp kovaları genellikle lavabo altında ya da klozet kenarında bulunur. Klozet kenarına yerleştirilen çöp kutuları, atık tuvalet kağıtlarını koymak için de tercih edilir. Kullanılan tuvalet kağıdını çöpe atmamak, tıkanıklıklara yol açabilir.

Klozet kenarında kullanılan çöp kovaları genellikle 3, 4 ya da 5 lt modeller arasından tercih edilir. Kompakt yapılarına rağmen oldukça kullanışlı olan bu ürünler, içlerine yerleştirilen çöp poşetleri yardımıyla rahatlıkla temizlenebilir. Çöp kutuları arasında hasır, plastik ve krom seçenekler bulunur. Pedallı olan modeller ise kullanım kolaylığı sağlar. Kutuya temas etmeden elinizdekileri çöpe atmanıza olanak tanıyan pedallı modeller, kutunun üretildiği materyalden bağımsız olarak her ürüne yerleştirilebilir.

Küçük boyutlu çöp kovaları sıklıkla tuvalet fırçaları ile birlikte tercih edilir. İkili takım olarak satın alınabilen bu ürünler, görsel olarak da hoş bir uyum yakalamaya yardımcı olur. Banyolarda fırça kullanmak hijyen sağlamayı kolaylaştırdığı gibi su israfının da önüne geçer. Klozet ya da alaturka tuvaletlerin dezenfekte işlemi esnasında kullanılan kimyasalları yüzeye iyice yayabilmek için de kullanılan fırçalar, hijyenik bir ortam yaratılmasına da yardımcı olur.

Oldukça dekoratif bir görünüme sahip olan kutular, banyolarda farklı amaçlar için de kullanılabilir. Bunlardan en sık rastlananı, kapaklı kutuların deterjan kabı olarak kullanılmasıdır. Farklı hijyen malzemelerinin depolanmasında da fayda sağlayan çöp kutuları, kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda özelleştirilebilir.

Banyo Kaydırmazı

Duşakabin içerisinde ya da küvet tabanında kullanılmak üzere hazırlanan kaydırmazlar, güvenli bir şekilde duş almaya yardımcı olan ekipmanlar olarak bilinir. Banyo zemini, duşakabin ve küvet tabanı genellikle plastik ve fayans gibi malzemeler kullanılarak hazırlanır. Islandığı takdirde oldukça kaygan olabilen yüzeyler, istenmeyen kazalara da davetiye çıkarabilir. Bu problemlerin önüne geçebilmek adına tasarlanan kaydırmaz ürünler, zemine sıkı şekilde tutunur ve siz duştayken dengenizi kaybetmenize ve düşmenize engel olmayı amaçlar.

Duş esnasında kaydırmaz üzerine basıyor olmak oldukça mühimdir. Vantuzlu tabanı sayesinde zemine sıkı şekilde tutunan ürünler dengenizi kaybetmeden güvenli şekilde duş almanızı sağlar. Banyo kaydırmazları duş alınan bölümlerin dışında da tercih edilebilir. Sıklıkla ıslanan ve kayganlaşan yüzeylerin de kaydırmaz paspaslarla kaplanması önerilir. Farklı renklerde ve desenlerde hazırlanan alternatifler arasından kendi ihtiyaçlarınıza ve dekorasyon tercihlerinize uygun bir model bulabilirsiniz.

Çamaşır Sepetleri

Kirli sepeti olarak da adlandırılan çamaşır sepetleri giyilmiş kıyafetleri bir arada tutmayı kolay hale getirir. Kirlenen kıyafetlerin çamaşır makinesinin kapasitesi dolana kadar belli bir alanda bekletmek hem dağınıklığın önüne geçer hem de hijyen sağlar. Giysileri çamaşır makinesinin içinde bekletmek ise birlikte yıkanması uygun olmayan ürünlerin birbiriyle karışmasına neden olur. Bu da yıkama öncesi tüm ürünleri makine dışına çıkarıp birbirlerinden ayırmayı gerektirir. Zaman kaybının önüne geçmek ve çamaşır yıkama işlemini daha pratik bir hale getirmek için tasarlanan çamaşır sepetleri, farklı kullanıcı tercihlerine yanıt verecek çeşitliliğe sahiptir.

Çamaşır sepetleri arasında farklı sıcaklıklarda ve deterjanlarla yıkanması uygun olan kıyafetleri birbirinden ayrı şekilde biriktirmenize olanak tanıyan çok bölmeli ürünler de yer alır. Sepetler genel itibariyle birbirlerinden üretim materyali ve boyutları dolayısıyla ayrılır. Çamaşır sepeti üretiminde en çok bambu, kumaş ve plastik kullanılır. Üst kısmında kapak bulunan sepetler, üst üste yığılmış çamaşırların yaratacağı hoş olmayan görüntünün de önüne geçer. Tasarım bakımından ise son derece sade ve tek renk modellerin yanı sıra çok renkli ve baskılı ürünler bulmak da mümkündür.

Banyo Aksesuarları

Banyo aksesuarları arasında sabun, diş fırçası ve saç kurutma makinesi gibi ürünleri yerleştirmek için özel olarak hazırlanan ürünler bulunur. Ayrıca dekoratif amaçlarla kullanılabilecek alternatif tasarımlar bulmak da mümkündür. Diş fırçalarını yerleştirmek için hazırlanan ürünler sıklıkla sabunluk modelleriyle takım olarak üretilir. Banyo lavabosu üzerine konulan ya da lavabo çevresindeki bir alana sabitlenen seçenekler bulunur. Diş fırçalıkları arasında alt kısmı açık olan modeller lavabo üzerinde kullanılır. Bu sayede fırça üzerinde kalan su, lavaboya akabilir. Duvara sabitlenen ürünlerin alt kısmı ise kapalıdır. Bu yüzden sık aralıklarla dezenfekte edilmeleri önerilir.

Sabunluk modelleri arasında ise katı ve sıvı sabunlar için özelleştirilen seçenekler yer alır. Sıvı sabun için hazırlanan ürünlerin üst kısımlarında yer alan pompalar pratik kullanım avantajını da beraberinde getirir. Katı sabunların yerleştirildiği ürünlerin alt kısımları ise büyük çoğunlukla açıktır. Fazla suyun atılmasına olanak tanıyan bu özellik, sabunların erimesinin de önüne geçer. Katı sabunlar için hazırlanan sabunluklar lavaboların yanı sıra duş alanlarında da kullanılır. Banyo sabunlarını kuru bir şekilde muhafaza etmeyi amaçlayan ürünlerin kapaklı ve kapaksız modelleri bulunur.

Banyolarda kullanılan tuvalet fırçası ve çöp kutusu gibi farklı ürünlerle birlikte set olarak sunulan sabunluk ve diş fırçalık seçenekleri de vardır. Banyo genelinde kullanılan ürünlerin birbirleriyle uyum göstermesini isteyen kullanıcılar sıklıkla bu setleri tercih eder.

Klozet Örtüsü Dispenseri ve El Kurutma Makinesi

Ofis, iş yeri ve kafe gibi yerlerde tuvalet hijyeni sağlamak için oldukça titiz davranmak gerekir. Çok sayıda farklı insan tarafından kullanılma ihtimali olan bu alanlarda kullanılan hijyen ürünleri de farklılık gösterir. Tuvaletlerde yer alan el dezenfektanları, kurutma makineleri ve dispenserler buna örnektir.

Klozet örtüsü dispanseri, oturma bölümü üzerine yerleştirilen tek kullanımlık kağıtların yerleştirildiği ekipmanlar olarak bilinir. Genellikle rezervuar üzerinde bulunan dispenserler içerisinde çok sayıda klozet örtüsü bulunur. Kişiler buradan alacakları bir adet örtüyü klozet kapağı üzerine sererek çok daha hijyenik bir kullanım sağlar.

Dispenser modelleri arasında otomatik seçenekler de yer alır. Otomatik ürünler direkt olarak klozet kapağı üzerine yerleştirilir. Bu da manuel olarak işlem yapma ihtiyacını ortadan kaldırır. Klozetlerin yan ya da üst taraflarına yerleştirilen bir tuş yardımıyla örtünün yenilenmesi mümkün hale gelir. Bu işlem için kullanılan örtüler ise plastikten üretilir.

Farklı alanlarda çeşitli hijyen ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde tasarlanan ve üretilen klozet örtüsü dispenserleri, su ve enerji tasarrufu da sağlar. Doğal kaynakların etkili kullanılması için tasarlanan diğer bir ürün grubu ise el kurutma makineleri olarak öne çıkar. Kağıt israfının önüne geçmek için üretilen el kurutma makineleri özellikle ofislerde ve işletmelerde kullanılır.

İş yerlerinde ya da halka açık mekanlarda havlu kullanımı hijyenik olmadığı için tercih edilmez. Bu da el kurulamak için kağıt havlu gibi alternatiflere yönelmeyi gerektirir. Kağıt havlu kullanımı geri dönüşüm kuralları takip edildiği sürece büyük bir problem oluşturmaz. Ancak geri dönüşüm için gerekli adımlar atılamıyorsa kağıt havlu kullanmak büyük bir israfı da beraberinde getirir. Bu konuda tasarruf edebilmeyi, bilinçli ve sürdürülebilir tercihler yapmayı mümkün hale getiren el kurutma makineleri pratik bir kullanım da sunar.

Metal ürünler paslanır mı?

Paslanmaz çelik kullanılarak hazırlanan ürünler bu problemi ortadan kaldırmayı amaçlar. Krom vb. malzemelerden üretilen çöp kutuları ya da tuvalet fırçaları suyla sık temas ettiklerinde oksitlenebilir. Bu problemin önüne geçmek için ürünlerin kuru olduklarından emin olmanız gerekir.

Ahşap aksesuarlar çürüme sorunu yapar mı?

Banyonuzda ahşap kullanmak istiyorsanız suya karşı dayanıklı olan bambu tercih etmeniz önerilir. Bununla birlikte üstünde kalın bir cila bulunan ürünler de suya karşı dayanıklılık gösterir. Suyla teması çok yüksek olan sabunluk gibi ürünler ahşap seçildiği takdirde sabunluk üzerinde küflenme ya da çürüme gibi problemler gözlemlenebilir.

Ledli banyo aynaları pille mi çalışıyor?

Işıklandırma sistemi barındıran aynaların büyük bir kısmı güç kaynağı olarak prizden elektrik alacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte pille çalışan alternatifler de mevcuttur. Bu detay sizin için önemli ise sipariş oluşturmadan önce ürün detaylarını dikkatli şekilde okumanız gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Aksesuarları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Banyo & Mutfak
Banyo & Mutfak
Banyo Aksesuarları
Banyo Aksesuarları
Banyo Askısı
Banyo Askısı
Banyo Aynası
Banyo Aynası
Ayna Etajeri
Ayna Etajeri
Banyo Aksesuar Seti
Banyo Aksesuar Seti
Diş Fırçalık
Diş Fırçalık
Sabunluk
Sabunluk
Pamuk Kutusu
Pamuk Kutusu
Çamaşır Sepeti
Çamaşır Sepeti
Havlu Dispenseri
Havlu Dispenseri
Havluluk
Havluluk
Banyo Çöp Kovası
Banyo Çöp Kovası
Tuvalet Kağıtlığı
Tuvalet Kağıtlığı
Klozet Fırçası
Klozet Fırçası
Banyo Kaydırmazı
Banyo Kaydırmazı
Banyo Stickerları
Banyo Stickerları
Klozet Örtüsü Dispenseri
Klozet Örtüsü Dispenseri
El Kurutma Makinesi
El Kurutma Makinesi
Dezenfektan Dispenseri
Dezenfektan Dispenseri
Mingjin Shop2
Jinlin Shop B
Yaci Shop
Zhuxi Shop C
Haicheng Shop
Global Led Mirror
DNR
Primanova
Miarik Design
Cdwishbest
Xhang
Fsfeng
HaiTun
Haitn
Three Beans
Xinh
Xinhang
System Banyo Aksesuarları
Masoffy 2
Hermoso
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?