En Ucuz ve Kaliteli Engelli Yastıkları

Konforlu ve kaliteli bir yaşam herkes için her zaman öncelikli oluyor. Bu nedenle kişilerin sağlık durumu ya da zorluğu ne seviyede olursa olsun özenle tasarlanmış ve seçilmiş ürünler tercih etmeleri gerekiyor. İnsan sağlığına duyarlı kaliteli malzemeler ile üretilen, engelli kişilerin günlük hayat konforunu ön plana çıkan engelli yastığı modelleri ile hayat maratonunda engeller daha kolay aşılıyor.

Engelli Yastığı Fiyatları

Geçici ya da kalıcı olsun fark etmeksizin engelli olmak, hem insanın hem de çevresindekilerin hayatını zorlaştırıyor. Bu durumda kişilerin hayatını daha kolay ve rahat bir hale getirmek için alternatif çözümler ortaya çıkıyor. Her engelin ya da rahatsızlığın farklı bir ihtiyacı ya da neden olduğu farklı komplikasyonlar olabiliyor. Engelli yastığı modelleri de bu tür durumlar için farklı çözümlerle kişilerin daha rahat olması için üretiliyor.

Engelli yastığı modellerinde kullanılan malzemeler genellikle sıvı geçirmez ve terletmez malzemeler arasından seçiliyor. Terletmeyen ya da sıcak ve baskı ile ortaya çıkan teri daha kolay emen havlu kumaşlar da engelli yastıklarında tercih edilen malzemeler arasında yer alıyor. Engelli yastıklarının özel malzemeleri rahatsızlığı olan kişilerin uzun süreli aynı pozisyonda kalmaları nedeni ile oluşacak yaraların önüne geçiyor. Kalıcı ya da geçici bütün sağlık sorunları için güvenle kullanılabilir olan yastık çeşitleri sayesinde hayat kalitesini arttırmak mümkün oluyor. Engelli yastığı fiyatları genellikle ürünün kullanım alanına ve ebadına göre farklılık gösteriyor. Engelli yastıklarında bulunan mebran kılıf sayesinde yastıkların temas yüzeyi ihtiyaç duyulduğunda yıkanabiliyor. Ürünlerin büyük bir kısmında fermuarlı olarak bulunan kılıf kolayca çıkarılıp takılabiliyor. Çok amaçlı tasarımlar sunan engelli yastıkları sayesinde birden fazla sorun tek bir ürün ile kolayca çözülebiliyor.

Engelli Yastığı Çeşitleri

Engelli yastığı çeşitleri genel olarak vücut bölgelerine göre şekilleniyor. Kullanım pozisyonu da ürün çeşitlerinin ortaya çıkmasında etkili oluyor. Tekerlekli sandalye gibi araçlarda güvenlik ve konfor için kullanılabilen ürünlerin yanı sıra, ev içi kullanımda kişinin daha sağlıklı ve konforlu olmasını sağlayan tasarım ürünler de alternatifler arasında yer alıyor. Oturma yüzeyi jelle kaplı ve vücut ağırlığını daha orantılı bir biçimde dağıtabilen tekerlekli sandalye minderi gibi tasarımlar, kişinin hem daha konforlu bir oturma deneyimi yaşamasını sağlıyor hem de uzun süreli oturma nedeni ile bası yaraları oluşmasının önüne geçiyor. Tekerlekli sandalye minderi gibi ürünlerde olduğu gibi dış kullanımda tercih edilen ve daha geniş alanda kullanılabilen puset minderi çeşitleri de uzun süreli oturmaya bağlı oluşabilecek komplikasyonları engellemeye yönelik çözümler sunuyor. Çok amaçlı tasarlanan puset minderi ürünleri spina bifida, omurilik felci, serebral palsi ve kas hastalığı gibi rahatsızlıkları olan çocukların ihtiyaçlarına yönelik ayarlanabilir olarak kullanıma sunuluyor. Dışarıda kullanıma uygun olarak daha korumalı malzemelerden üretilen bu minderleri kullanırken mevsime ya da kullanan kişinin kıyafetine göre pamuksu örtüler ile daha konforlu bir hale getirilmesi mümkün oluyor.

Ev ya da konaklama esnasında kullanım için üretilen yatak koltuğu, banyo klozet minderi gibi ürünler kişinin günlük hayatını kolaylaştırmaya yönelik çözümler sunuyor. Bölgesel odaklı konfor sağlayan ürünler arasında yer alan ayak veya kafa desteği için tasarlanan engelli yastığı ürünleri kişinin mevcut rahatsızlığı ile ilgili ortaya çıkan ağrıları azaltmak ve bası nedeni ile oluşan yaraları engellemek için öneriliyor. Daha konforlu bir hayat yaşamak ve ortaya çıkabilecek ekstra komplikasyonların önüne geçmek için özel olarak üretilen engelli yastığı ürünlerinin, her sorunu çözebilecek çok sayıda çeşidi bulunuyor.

Engelli Yastık Modelleri ve Fiyatları

6 ürün var
  1. Markalar
    1. BedAid
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
DSACategoryId/60002028/2147483618/510008/60005254
BAŞA DÖN