Epoksi Tablolar

‌‌Epoksi; sıvı olarak uygulanan ve kuruduktan sonra suya, asitlere ve ısıya dirençli hale gelen bir maddedir. Zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, kolay temizlenen, dayanımı yüksek bir reçine çeşididir. ‌Epoksi reçineleri, reçine ve sertleştiriciden oluşan iki bileşenli bir sistemdir. Bu bileşenlerin karıştırılmasıyla kimyasal bir reaksiyon gerçekleşir, böylece sıvı reçine yavaş yavaş katılaşarak sert bir malzeme haline gelir ve yüksek parlaklıkta, temiz bir yüzey elde edilir. ‌‌Epoksi, sadece endüstride ve tekne yapımında değil, sanatta da kullanılır. Epoksi tablolar; netlikleri, parlaklıkları, saydamlıkları ve derinlikleri ile dikkat çeker. Epoksi tablo sanatında kullanılan boyama zemini, döküm tipi, renkleri ve katkı maddeleri farklı farklı olduğu için bu yöntemle elde edilen her tablo eşsizdir.

Canlı Görünüm, Derin His

Yüksek kaliteli ‌epoksi tablolar, kaliteli renk pigmentleri içerir. Tamamen el yapımı olan ‌epoksi tablolar, parlak ve canlı görünümleri ile bünyesindeki renklerin derinliklerini keşfetmenizi sağlar. Epoksi tabloları, evinizde, ofisinizde ve hoş görünmesini istediğiniz herhangi bir mekânda kullanabilirsiniz. Kullandığınız mekana farklılık ve renk katan tablolar, oldukça özeldir. Özenle yapılan ‌epoksi tablolar, pürüzsüz bir parlak yüzeye sahiptir. Renkleri ve dokuları karıştırıp, katmanlayarak sanatın inceliklerinin işlendiği ‌epoksi tablolar; parlak tonların yanı sıra yumuşak geçişleri de barındırır. Yapılan her tablo, tamamen el emeğine dayandığı için sadece aynı üründen bir adet üretilir. 

‌Epoksi Tabloların Genel Özellikleri

Epoksi tablo, dayanıklı yapısı sayesinde suya ve ısıya yüksek direnç gösterdiğinden dolayı uzun ömürlüdür. Epoksi tabloların pürüzsüz yüzeylerinin temizliği nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla yapılabilir. Epoksi tabloların yüzeyleri yapıları gereği kapalı hücrelerden oluştuğu ve herhangi bir ek yeri olmadığı için son derece hijyenik ve sterildir. Bu özellikleri sayesinde bakteriden arındırılması gereken ortamlar için de ideal bir üründür.  Kokusuz olan bu tablolar, yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir. Epoksi tablolar camsı bir görünüme sahip oldukları için parlak renklere sahiptirler. Bu özellik sayesinde tabloda kullanılan tüm renkler ayrıntılı bir şekilde görülür.

  • Ressamlar tarafından tamamen el işçiliğiyle yapılan ‌epoksi tablolar, ‌epoksi ve özel boyalar kullanılarak hazırlanır.
  • El işçiliği ile hazırlandığı için ve ‌epoksinin doğası gereği her bir tablo farklı özellikler taşır. Her bir tablo farklı desenlere sahiptir. Bu yüzden de epoksi tabloların eşi benzeri yoktur. Yani sahip olduğunuz ürün tamamen size özeldir.
  • Tabloların yapımında kullanılan malzemeler; ‌epoksi (epoxy), özel boyalar ve Mdf’dir.
  • Epoksi tablolar farklı boyutlara sahiptir. Genellikle, daire, dikdörtgen ve kare şeklinde tasarlanır.
  • Epoksi yüzeyler sürtünme ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Bu sayede epoksi tablolar çok uzun yıllar ilk günkü gibi canlı renklere sahip olurlar. 

Kullanışlı Tasarım, Havalı Görünüm

Yapısı gereği ‌epoksi ile sınırsız çeşitlilikte sanat eseri yaratmak mümkündür. ‌Epoksi tablolar, doğası ve estetik görünüşleri ile duvarlarını renklendirmek isteyenler için idealdir. Göz kamaştırıcı ve eşsiz olan ‌epoksi tablolar, sanat koleksiyoncuları için de vazgeçilmez eserler arasında yer alır. Epoksi tablolar, doğrudan duvarda çerçeveleme veya sarkıtmaya izin veren ahşap bir alt tabaka üzerinde konumlandığından yerleşimleri kolaylıkla yapılabilir. Hafif yapıları sayesinde duvara asma ihtimalinin olmadığı mekânlarda herhangi bir ‌stand kullanılarak da değerlendirilebilir.

Yüksek kaliteli reçine, ışıltılı pigmentler ve ‌akrilikler boyalarla tamamen el işçiliği ile üretilen epoksi tablolar, yansıtıcı yüzeyleri ve derin renk geçişleriyle etkileyici bir görünüme sahiptir. Bulundukları alanların havasını tamamen değiştirerek, modern bir şıklığa ulaştırırlar. Hem kendi eviniz veya ofisiniz için satın alabileceğiniz hem de sevdiklerinizi mutlu etmek için hediye olarak değerlendirebileceğiniz ‌epoksi tablolar el işçiliği ile üretildikleri için özel ve benzersiz eserlerdir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Epoksi Tablolar

3284 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 3284 ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/18021320/80547088