ARA
Loading interface...
Loading interface...
Profil Kitap
Fabrika Ayarı - Hayati Inanç - Bekir Develi

Fabrika Ayarı - Hayati Inanç - Bekir Develi

Profil Kitap
%17 indirim 30,00 TL 25,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501920
Fabrika Ayarı - Hayati Inanç - Bekir Develi

Edebiyat Kitapları kategorisinden okurlarıyla buluşan Fabrika Ayarı, Hayati İnanç ve Bekir Develi tarafından söyleşi ve röportaj formunda kaleme alınıyor. Karşılıklı soru cevap şeklinde akıcı bir üslupla yazılan kitap, okuyucusunu sürekli peşinden koştuğu mutluluğu yakalamaya davet ediyor. Davete katılan kitap sevenler sohbetin anlam ve önemiyle başlayan, sevgiyle vücut bulan, böylece farkındalığın bilincine varan bir yolculuğa çıkarılıyor. Sevginin gücü sayesinde benliğindeki asıl karakterle tanışan mutluluk yolcularına rehberlik yapan eser; bir kalbe dokunabilmenin hazzını yaşamak isteyenlere, engelleri nasıl aşabileceğini anlatıyor. Avukat, yayıncı, yönetici, sunucu, denetçi ve eğitimci olan Hayati İnanç ile ticaret, tiyatroculuk, oyunculuk, radyo spikeri, yapımcı ve sunucu olarak birçok mesleğe vakıf olarak tanınan Bekir Develi tarafından yazılan 160 sayfalık kitap, Profil Yayıncılık tarafından basılıyor.  

Sohbetin Sevgiyi ve Mutluluğu Artıran Gücü

Yazılı söyleşi ve röportaj olarak kurgulanan eseri okumaya başladığınız andan itibaren, Hayati İnanç ve Bekir Develi sanki karşınızda konuşuyor hissi uyandırıyor. İnsan özünün dile gelmesi olarak nitelendirilen sohbetin, samimiyet ve doğallık çerçevesinde etkili olduğu belirtiliyor. Fabrika Ayarı isimli eserde hal aktarımı olarak özetlenen sohbet sevginin gücüyle birleştiği vakit, dokunduğu kalpte farkındalık yaratmaya başlıyor. Pozitif enerji yayan muhabbetin yansıması, okuyucunun silkelenerek kendine gelmesini sağlıyor. Hayati İnanç'ın tabiriyle özündeki gerçek kişiyle tanışma fırsatı bulan okuyucu, önce kendisini sevmeye başlıyor. Hızla değişen dünya düzeninin değiştirdiği dengelerin neden olduğu huzursuz yaşamdan etkilenmekten kurtulanlar; bu sayede başkalarının umutlarını yeşertmeye de vesile oluyor.

Fabrika Ayarı ile Varlığın Özündeki Hakikat

Hayati İnanç ve Bekir Develi, Fabrika Ayarı ismini verdikleri yayında; çeşitli etmenlere bağlı olarak bilerek ya da bilmeyerek üzerinde oynanmış karakter özelliklerinin ilk ve en saf haline dönmesinin faydalarına değiniyor. Eserin ilaç gibi nitelendiren tedavi edici özelliği, iyilik ve dostluğun muhabbetle arttığını ve en umutsuz gönle kadar ulaşabildiğini gösteriyor. Dini inanç baskısı kurmadan, Müslümanlık dayatması yapmadan, İslamiyet'e karşı olanları yargılamadan hoşgörüyle kaleme alınan yapıtta; birisine tebessüm etmenin, selam vermenin, sadaka vermenin, yol vermenin, derdini dinlemenin bile ne denli yapıcı bir öneme sahip olduğu vurgulanıyor.

Mutlu ve Huzurlu Bir Yaşam İçin

Kalbinizde huzur bularak okuyacağınız eserde merak edilen tüm soruları yönelten Bekir Develi ile Hayati İnanç'ın içten ve hakikatli cevapları yer alıyor. Kitaba göre inanç sorumluluğunu alarak sevgiyle beslenen insanlar, mutluluğun sırrını yakalamayı başarıyor. Allah'a komşu olan kalbin sohbeti ve namazın aşkı besleyen muhabbeti özenle dile getiriliyor. İnsanın karmaşık beyin yapısının olduğunu ve zaman zaman onu zora soktuğu belirtilen Fabrika Ayarı adlı eserde; nefsin küfre duyduğu yakınlıktan kurtulmasının gerekliliği ve samimi bir tövbenin ruhu rahatlatan etkisi vurgulanıyor. Allah'ı tanımak için öncelikle okumanın önemine değiniliyor. Kamil ahlaka bu sayede yaklaşabilen insanın huzurlu bir yaşamın kapılarını aralaması ve mutluluğu yakalaması daha kolay oluyor şeklinde ifade ediliyor. 

Allah İnancının Özünde Var Olan Gerçek Aşk

Hayati İnanç ve Bekir Develi, din ve edebiyatı sarmalayan eserinde, yaratılış gayesinin bilincinde olmayı okuyucuları için ön plana çıkarıyor. İnsanlığa mal olmuş şairlerin beyitleri, hadis ve ayetler ışığında aydınlatılan kitap sevenler için en anlaşılır üslup kullanılıyor. Neyi seviyorsanız aslında o olursunuz sözleriyle dikkat çeken yapıtta; "Aşk"ta kavuşmak yoktur diye düşünenlere "Aşk" kavuşmanın en güçlü halidir şeklinde yanıt veriyor. Sohbetin yapıcı kuvvetiyle kaleme alınan ve ruhunuzu okşayan bu sevgi dolu eser, okurlarını tefekküre sevk eden bir yapıt olmayı başarıyor.

Yeniden kalp gözüyle görmeyi sağlayan Fabrika Ayarı, dokunduğunuz hayatların, yeşerttiğiniz umutların ve kurtuluşuna vesile olduğunuz kalplerin mutluluğunu yaşamanızı kolaylaştırıyor. Eserin anlatımıyla eğer girdiğiniz bir ortama huzur ve neşe kattıktan sonra, gidişiniz orada hüzün ve burukluk bırakıyorsa; gerçek dokunuşu başardığınız anlamına geliyor. Hayati İnanç ve Bekir Develinin anlatımıyla güzel kalpli bir insan ve güzel kalpli bir müslüman olduğunuzu gösteren bu etki, özlenen ve yolu gözlenen olduğunuzdan belli oluyor. Siz de özünüze dönmek, karakterinizi yeniden tanımak ve huzur dolu bir yaşam tarzıyla mutluluğu yakalamak istiyorsanız Fabrika Ayarı adlı eseri mutlaka okumalısınız.

 


Biz sohbetin gücüne ve bereketine inanıyoruz. Zira sohbet bir hâl aktarımıdır. Sohbet gönlün dile gelmesidir. Sohbet kalbin içindekinin bütün yalınlığıyla dışa vurmasıdır. Sohbet ile söz âdeta can bulur, can olur, can verir. Evet, bir sohbetin, muhabbetin sonucunda ortaya çıkan bu kitabın temel amacı bir yerlerde aksini bulmak, bir gönülden yankılanmaktır. Bir başlangıca vesile olmak, bir umudu diriltmektir. Bütün meselemiz, bir insanın kalbine dokunabilmektir. Sadece bir kardeşimizin fabrika ayarıyla, yani fıtratıyla yüzleşmesine aracı olsa, bu kitap görevini fazlasıyla yapmış olacaktır.Umudumuz, belki de kurtuluşumuza sebep olacak o bir kişidir.Duamız, o bir kişiye ulaşabilmek, dokunabilmektir.Niyazımız, o bir kişinin yarasına merhem olabilmektir.Ötesi değil, fazlası da değil: Sadece o bir kişi.Âmin.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 160
Yayın Tarihi 2020
Yazar Bekir Develi
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QH9I4
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Aile İçinde - Hayati İnanç – Bekir Develi
Fabrika Ayarı - Hayati Inanç - Bekir Develi
Derde Deva Randevu 2 - Murat Menteş
Dünyaya Geldim Gitmeye - Sadettin Ökten - Kemal Sayar
%30
30,00 TL 21,00 TL
%17
30,00 TL 25,00 TL
%25
35,00 TL 26,25 TL
29,90 TL
Satıcı
Hepsiburada
ZarifKitap 9,7
Hepsiburada
ZeytinKitap 9,7
Değerlendirmeler
(14)
(356)
(36)
(27)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltli Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 144 160 240 288
Yayın Tarihi 2021 2020 2019 2019
Yazar Hayati İnanç Bekir Develi Murat Menteş Kemal Sayar
Başa dön