ARA
Loading interface...
Loading interface...
Filli Boya
Filli Boya Kuruduvar 25 Kg

Filli Boya Kuruduvar 25 Kg

Filli Boya
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60002705/2147483620/80081048/60005248/60005251
Filli Boya Kuruduvar 25 Kg

KURUDUVAR ®

TANIMI

Çimento esaslı, kapiler etkili, tek bileşenli, özel tip çimento ve dolgular içeren polimer katkılarla negatif ve pozitif yönden uygulanabilen, boya kabarmaları ve sıva dökülmeleri gibi durumlarda çözüm sağlayan kristalize su yalıtım malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

İç-dış mekanlarda, düşey ve yatayda, temellerin, perde ve istinat duvarlarının, mevcut yapılarda bodrum kat duvarlarının yalıtımında kullanılır. Balkon, banyo, WC gibi ıslak mekanların seramik öncesi yalıtımında, deniz kenarlarında deniz suyu etkisindeki betonarme yapıların suyun aşındırıcı ve korozif etkilerinden korunmasında, rüzgâr etkisiyle giren yağmur sularından korunmada, rögar, kanalet, tünel, sığınak, otopark ve asansör çukuru gibi toprak altındaki yapıların yalıtımında, betondan imal edilmiş su deposu, yüzme havuzu, sarnıç gibi su tutucu yapıların yalıtımında kullanılır.

ÖZELLİKLER

· Sadece su ile karıştırılarak hazırlanır. Fırçayla veya mala ile kolayca uygulanabilir.

· Yatay ve düşey yüzeylerin negatif ve pozitif taraftan su yalıtımında güvenle kullanılır.

· Çimento kaplı tüm yüzeylere, eski ve yeni her tür brüt beton yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir.

· Uygulanan yüzeyle bütünleşerek aşınmayan, yırtılmayan, delinmeyen, yüzeyden ayrılmayan tam ve eksiz bir su yalıtımı sağlar.

· Mekanik ve kimyasal etkilere karşı dirençlidir. Demiri ve betonu sudan kaynaklanan aşındırıcı etkilere karşı korur.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyen her türlü pis, kirli vb. zemin temizlenmelidir. Gerekli hallerde basınçlı su ve sabunlu ılık su kullanılmalıdır. Ham sıva veya beton yüzeye uygulanmalıdır. Eğer yüzeyde kaplama, boya vb. malzeme varsa mekanik yollarla yüzeyden temizlenerek brüt betona kadar inilmelidir. Uygulama yüzeyi hafif nemli ve temiz olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerin göllenme yapmayacak bir eğime (min.%5) sahip olması gerekir. Uygulama öncesinde zemin düzgünlüğü için Filli Boya Stako ve/veya Filli Boya Stako 0 tamir harçları kullanılmalıdır. Yatay ve düşey birleşim yerlerindeki soğuk derzlere fuga açılarak Stako tamir harcı ile pah yapılmalıdır. Yüzey hazırlığı tamamlandıktan sonra, yüzeyler mutlaka nemlendirilmelidir. 25 kg’lık Filli Boya Kuruduvar, fırça ile uygulamada, 6-6.5 lt temiz su ile, mala ile uygulamalarında ise 5-5.5 lt temiz su ile karıştırılır. Karıştırma işlemi düşük devirli (400-600 d/dakika) bir karıştırıcı ile yapılmalıdır. Harçtaki hava kabarcıkları tamamen bitip homojen görününceye kadar karıştırma yapılmalıdır. Malzeme, 2 kat olarak uygulanmalıdır.

UYARI

Uygulamalar +5°C ve +30°C arasında yapılmalıdır. Uygulama yapılan yüzeyler en az 24 saat yağmurdan, dondan, direkt güneş ışığından, yaya ve araç trafiğinden korunmalıdır. Güneş ışığına direkt maruz kalacak yerlerin üzeri kaplanmalıdır. Kuruduvar uygulaması için kullanılan el aletleri uygulama sonrasında su ile temizlenebilir. Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünün göze ve cilde teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Alerjik durumlarda en kısa zamanda doktora başvurulmalıdır.

SARFİYAT

Ortalama 3 kg/m² (2 kat uygulamada) Verilen sarfiyatlar yaklaşık değerler olup; yüzeyin gözenek ve boşluk yapısına göre farklılıklar olacağından, kesin sarfiyat iş bitiminde belli olacaktır.

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında; nemden, dondan ve direkt güneş ışığından koruyarak, serin ve kuru ortamda 12 ay depolanabilir.

AMBALAJ

25 kg Kraft Torba

ZARARLILIK İFADESİ

H315 Cilt tahrişine yol açar.

H318 Ciddi göz hasarına yol açar.

H335 Solunum yolu tahrişine yol açabilir.

 

Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön