Uzun yıllardan bu yana ticari ve kamusal alanlarda kullanılan fotoselli bataryalar, kullanımı kolay bir temizlik alanı oluşturmak için modern teknolojiyi kullanır. Erişilebilir fiyatlara ve şık tasarımlara sahip fotoselli musluk modelleri ile konforun keyfini çıkarabilirsiniz. Mutfak, lavabo ve banyo bataryalarında fotosel teknolojisini tercih ederek hijyenik ve temasız kullanım avantajından faydalanabilirsiniz. Etkin kullanım özelliği ile su israfını önleyebilir ve su faturalarınızdan önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Fotoselli Bataryalar Nasıl Çalışır?

Fotoselli bataryaların gövdesi, sensör penceresi, solenoid valfi ve güç kaynağı olmak üzere dört ana bölümden oluşur. Musluk bölümü standart musluklara oldukça benzerdir. Bataryanın montajı, rahat kullanım ve su kontrolü sağlayan sensör penceresinin elleri algılayabilmesini sağlayacak şekilde monte edilir. Kızılötesi sensörler yakındaki nesneleri algılar. Ellerinizi sensör penceresinin menzili içine yerleştirdiğinizde, kızılötesi ışık teninizden dedektöre yansır ve solenoid valfe bir sinyal gönderilir. Sensörlerden bilgi alındığında, valf çekilir ve suyun musluğa akması sağlanır. Ellerinizi sensörden uzaklaştırıldıktan hemen sonra su otomatik olarak kapanır. 

Fotoselli Musluklar Nasıl Kurulur?

Tek montaj deliğine sahip fotoselli bataryalar, standart bataryaların takıldığı herhangi bir mutfağa ya da banyoya monte edilebilir. Bazı bataryalar, daha önce farklı tipteki bataryaların kullanıldığı yere monte edilmelerini sağlayacak bir üst tabla ile gelebilir. Fotoselli musluklarda sensörleri ve valfi kontrol etmek için bir güç kaynağı kullanılır. Güç kaynağı batarya ya da direkt priz bağlantısı ile sağlayabilir. Bununla birlikte birçok modelde batarya genellikle lavabonun altına yerleştirilmiş bir pil takımı tarafından desteklenir. Pille çalışan bataryalarda, kurulum için ek elektrik işlerine gerek yoktur. Pil takımı lavabonun altındaki duvara takılır. Akıllı sensörlere sahip bataryaların çoğunluğu AA pil gerektirir. Pillerin ömrü doğrudan bataryanın güç tüketimine bağlıdır. 

Fotoselli Batarya Nasıl Seçilir?

Fotoselli batarya seçerken malzeme ve sensör özellikleri genellikle kullanım ömrünü ve kalitesini belirler. Sensörlerin hassasiyetleri bataryadan bataryaya değişiklik gösterir. Bazı sensörler çok hassastır ve en küçük harekette bile devreye girer. Bazı modelleri ellerinizi yavaşça yaklaştırmaya tepki vermediğinden suyu açmak için ani hareketler yapmanızı gerektirebilir. Bu nedenle fotoselli batarya seçerken sensör hassasiyetini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin küçük bir mutfağınız varsa, musluk konumundan birkaç cm uzaklıktaki hareketleri yakalayan bir sensör satın almak fonksiyonel olmayabilir. Ancak, her yaklaştığınızda yanlışlıkla musluğu tetiklemeyeceğiniz kadar büyük bir mutfağınız varsa ve yüksek hassasiyet seviyesine sahip sensörleri tercih edebilirsiniz. Fotoselli bataryalarda temel yapı için genellikle paslanmaz çelik ve pirinç malzemelerin bir karışımını kullanılır. Batarya seçerken doğru bitişi seçmek hem estetik görünüm hem de dayanıklılığa katkıda bulunabilir. Estetik özellikleri ile öne çıkan krom en dayanıklı kaplama çeşididir. Paslanmaz çelik lekelere karşı çok dayanıklıdır. Kaplama seçenekleri üreticiye bağlı olarak değişmekle birlikte birçok marka her model için genellikle birden fazla kaplama seçeneği sunar.

Fotoselli Batarya Ek Bakım Gerektirir Mi?

Fotoselli bataryaların bakımı, elektrikli bileşenler nedeniyle birkaç ek adımla birlikte normal bir musluğa çok benzer. Genel temizlik adımlarına ek olarak fotoselli bataryanın herhangi bir parçasını temizlemek için sert kimyasallar kullanılmaması ve kimyasalların pil takımının yakınında saklanmaması önemlidir. Bu nedenle temizleyicilerinizden bazılarını lavabonuzun altında depoluyorsanız farklı bir bölüme taşımanız gerekebilir.

Neden Fotoselli Batarya Kullanmalıyım?

 • Fotoselli bataryaya sahip olmanın en büyük avantajı temizliktir. Temassız açma kapama özelliği sayesinde bakteri maksimum hijyen için etkili ve pratik bir çözüm sunar.
 • Ellerinizi ve bulaşıklarınızı yıkamak için musluğa dokunma ihtiyacını ortadan kaldırmak bakteri dolaşımını büyük ölçüde sınırlar.
 • Fotoselli batarya modelleri fazla su akışını önlediği için su tasarrufu için en iyi seçimdir. Ellerinizi yıkarken ya da elinizi musluğun altından çektiğinizde su otomatik olarak kapandığı için su israfını önemli ölçüde azaltabilirsiniz.
 • Otomatik kapanma özelliği sayesinde açık unutulan musluk nedeniyle lavabo taşması riskini önleyebilirsiniz.
 • Fotoselli bataryalarda, bataryayı açmak için herhangi bir kol ya da çevirme mekanizması olmadığı için hareket kısıtlılığı çocuk ve yetişkinler için en iyi seçenektir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Fotoselli Batarya

134 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Artema Fotoselli Bataryalar
  2. Penta Fotoselli Bataryalar
  3. Grohe Fotoselli Bataryalar
  4. Newarc Fotoselli Bataryalar
  5. E.C.A Fotoselli Bataryalar
  6. GPD Fotoselli Bataryalar
  7. NSK Fotoselli Bataryalar
  8. Creavit Fotoselli Bataryalar
  9. Geberit Fotoselli Bataryalar
  10. Psa Fotoselli Bataryalar
  11. Versu Armature Fotoselli Bataryalar
  12. Şahiner Fotoselli Bataryalar
  13. Aquamix Fotoselli Bataryalar
  14. GMS Fotoselli Bataryalar
  15. Bms Fotoselli Bataryalar
  16. Mannesmann Fotoselli Bataryalar
  17. Bien Fotoselli Bataryalar
  18. Hafele Fotoselli Bataryalar
  19. Kale Fotoselli Bataryalar
  20. Aksesuaros Fotoselli Bataryalar
 4. Batarya ve Musluklar
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/18021927/18021950
Başa dön