1957 yılında Kayseri’de küçük bir marangoz atölyesinde temelleri atılan İstikbal, 1980’li yıllara kadar kapı - pencere, dolap, masa - sandalye gibi mobilyalar üretmeye başladı. Sonrasında atölyeler büyük bir fabrikaya geçilerek tek bir binada toplandı. 1990’lı yılların bitimine gelindiğinde ise İstikbal, Kayseri’de büyük bir tesis kurarak bugüne kadar uzanan 65 yıllık mobilya markasının ilk adımını atmıştır. Yıllardır Türk mobilyacılık sektöründe lider firmaların arasında yer alan İstikbal mobilya günümüzde ise ürün çeşitliliği, tasarım farklılıkları ile ön plana çıkar. Rahatlığı kalite ile birleştirerek tasarlanan ürünleri ile evlerde farklılık yaratmak isteyenler için şık ve konforlu İstikbal mobilya modelleri geniş ürün grupları içerisinde sunulur. Oturma gruplarından yemek odasına yatak odasından genç ve çocuk odalarına ve bahçe mobilyalarına kadar birbirinden özel koleksiyonlar İstikbal adıyla sizlerle buluşur. Ayrıca İstikbal mobilya sehpadan kitaplığa kadar birbirinden kullanışlı aksesuara da sahiptir. Müşterilerin hayatlarını kolaylaştıran uygulamaları ile de farklılık yaratır. İhtiyaç ve beklentileri her noktada karşılamaya çalışan ürünleri ve etkili hizmet süreçleri ile müşteri odaklı bir yaklaşım sergiler. Aynı zamanda da her dönem sunduğu cazip kampanyaları ve farklı ürün gruplarındaki indirimleriyle de müşterisine ayrıcalık sağlar. İstikbal mobilya yorumları bu müşteriye adanmışlığı doğrular şekildedir. Ar-ge çalışmaları ile İstikbal mobilya yatak odası takımları özellikle yatak kalitesi konusunda kendini geliştirmeye devam eder.Yeni nesil teknoloji quantech kumaş ile uyku sağlığını önemli derecede etkileyen yataklar insan vücudunun uykuya dalmasını kolaylaştıran ve uyku süresinde dinlenme oranını yükselten bir hale gelir. Aırıca yeni nesil yataklarda normal sünger değil de viscojel adı verilen daha konforlu bir sünger kullanılır. Bu süngerin tek artısı yüksek konforu değildir. Ayrıca insanı daha serin tutan hava geçirgenliğine sahiptir. Bu hava geçirgenli özelliği sayesinde yatakta kötü koku oluşması da engellenir. Viscojel sünger, yatağı kullanan insanın vücut yapısına uyum sağlar. Bir tarafında yumuşak ve diğer tarafında sert olan yatak çift yönlü kullanımı ile değişebilecek konfor koşullarınıza kolaylıkla uyum sağlar. Quantech teknolojisine sahip yataklar, kullanım kalitesini arttırmak için su itici özelliği ve antibakteriyel hijyenik bir yapıyla donatılır. Quantech sleep ile İstikbal mobilya yatak odası takımı konfor seviyesi artmıştır.

Bir diğer husus da markaları göz önünde bulundurma gerekliliğidir. Kaliteli ve prestijli bir marka belirli sistemler dahilinde süreci yürütüp mobilyaları oluşturur. Mobilya İstikbal standartları, dünyaca kullanılan kalite standartları çerçevesindedir.

Kalitesi ile Öne Çıkan İstikbal Mobilya

İstikbal ev modasındaki son trendleri, şehir hayatının zaruri bir gerekliliği olan fonksiyonellik ile müşterilerin beklentilerinin başında yer alan konforu birleştirir. Sadece her yıl değişen dünya stillerine göre değil ayrıca müşterisinin tek başına yaşama, evlenme veya çocuk sahibi olma gibi değişen yaşam koşullarına da uygun alternatif seçenekler sunar ve bu ürünleriyle maksimum fayda sağlamayı amaçlar. Günümüz modasına ve pratik yaşam koşullarına uygun işlevsel ürünler İstikbal bünyesinde farklı koleksiyonlara ilham verir. Retro, Mary, Talia, Roxy, Vista, Betty, Aren, Misty, Venon, Serra, Vels, Armony, Luxe, Diego, Lena, İndigo, Gusto, Elite, Elizya ve Baron isimli konseptler İstikbal mobilyanın özel koleksiyonlarıdır. Günümüzde değişen yaşam şartları, her dönem yenilenen ev dekorasyonu modası ve küçülmeye başlayan evlere uygun fonksiyonel ürünleriyle İstikbal mobilya müşterisi için ideal ürünleri sunar.

İstikbal Mobilya Markalarıyla Avantajlı Mobilya Alışverişi

İstikbal yenilikçi tasarımları, kaliteli ürünleri ve müşteri memnuniyetine odaklanmış bir üretici marka olarak sizlerin karşısına çıkar. Bir evin tüm temel ihtiyaçlarına ulaşma kolaylığı sunan İstikbal mobilya kampanyaları ile müşterisine avantajlı ve her bütçe aralığında bulunan uygun fiyatlı alışverişin kapılarını aralar. Marka, tüketicilerin beklentilerini göz önünde bulundurarak hazırlanan avantajlı satış kampanyaları ödeme kolaylıkları ve sezon İstikbal mobilya indirimi ile geniş kitleleri İstikbal kalitesi ve güvencesiyle buluşturur. Özellikle de İstikbal mobilya düğün paketi çok tercih edilen avantaj kampanyasıdır. Düğün paketleri çeşitli mobilya ürünlerinden oluşan paketleri içerir. Adından da anlaşılacağı üzere bu paketler çoğunlukla yeni evlenenlere yöneliktir. Çiftler bu tarz taketleri daha avantajlı buldukları için tercih eder. Ancak düğün paketleri sadece evli çiftlere özel değil aynı zamanda evini yenilemek isteyenler için de avantajlı bir pakettir. Düğün hazırlıkları yapanların en çok ilgilendikleri ve zaman harcadıkları konulardan biri de eve mobilya seçimidir. İçerisinde ev döşemesine dair tüm seçeneklerin olduğu düğün paketleri hem pratik hem de avantajlı olması nedeniyle birçok çift tarafından kullanılır. Paket içerikleri değişebilmek ile birlikte genellikle; İstikbal mobilya tv sehpası, sandalye, masa, vitrin ve orta sehpa ile yemek odası, kapaklı veya sürgülü gardırop, şifonyer, komidin ve başlıklı karyola ile yatak odası takımı ve de üçlü kanepe, tekli koltuk kombinasyonu ile koltuk takımı paket içinde yer alır. İstikbal düğün paketleri bu anlamda bireylerin isteklerini karşılayan kaliteli ve dayanıklı bir marka olarak bilinir. İstikbal mobilya fiyatları her bütçeden müşteriye hitap edecek şekilde belirlenmesi ile ve uzun yıllar sağladığı garanti ve teknik destek hizmetleri ile ayrıca ürünlerinin oldukça kullanışlı olması ile markanın popülerliğini her geçen gün arttırır.

İstikbal Mobilya Takımlarını Tercih Etmeniz İçin Nedenler

İstikbal mobilya sadece göz hitap eden tasarımları ve müşteri odaklı yapısıyla öne çıkmaz. Bunlarla birlikte ürünlerini aldığınız taktirde birçok konuda fayda sunar. İstikbal mobilyayı tercih etmeniz için nedenler ve size sağladığı faydalar şunlardır:

 • Konforunuzu düşünerek daha rahat ürünler üretir.
 • Daha yaşanılabilir bir dünya için doğaya ve çevreye saygılı ürünler üretir.
 • Ürünlerinde insan sağlığına zarar “formaldehit” içermeyen ahşap esaslı malzeme kullanır.
 • Uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli ürünler sunar.
 • Yatakları Quantech teknolojisiyle üretilir.
 • Hayatınızı kolaylaştırmaya yönelik işlevleri bulunan ürünler üretir.
 • Sağlığınızı tehlikeye atmayan, gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz kanserojen madde içermeyen E1 standartlarında malzemeler kullanır.
 • Müşteri odaklı anlayışı ile ihtiyacınız olan ürünleri aldıktan sonra bile herhangi bir sorununuzda yararlanabileceğiniz müşteri destek hizmeti mevcuttur.
İstikbal Mobilya Çeşitleri
 • İstikbal mobilya oturma grupları: Oturma grupları bir evin en çok kullanılan eşyaları arasındadır. Oturma grubunda İstikbal mobilya köşe takımları, koltuk takımları, puf ve TV koltuğu sunar. Bunların yanında İstikbal mobilya kanepe ve berjer seçenekleriyle tekli olarak da tercih edilebilir. İstikbal mobilya orta sehpa, Tv üniteleri ve yan sehpayı bu gruba dahildir. Hatta İstikbal mobilya zigon sehpa da bu grupta yer alır.
 • İstikbal mobilya yemek odası grupları ilgi çekici tasarımlarla sunulur. İstikbal mobilya mutfak masasından, klasik masalara ve yemek odası takımlarına kadar pek çok ürünü bu grupta bulundurur. İstikbal mobilya sandalye, konsol, ayna, vitrin ve gümüşlükte yemek odası grublarının tamamlayıvı ürünleridir.
 • İstikbal mobilya yatak odası grupları özellikle çeyiz alışverişinde sık tercih edilir. Yatak odası takımları, İstikbal mobilya yatak ,baza, karyola, şifonyer, komidin ve makyaj masası seçenekleriyle karşınıza çıkar. İsterseniz İstikbal mobilya baza başlık modelleri ile yatak odanızda kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.
 • İstikbal mobilya genç odası ve bebek odası grupları da farklı alternatiflere sahiptir. Genç odası takımları, bebek odası takımları,dolap ve İstikbal mobilya ranza modelleri grubun temel içeriğini oluşturur. Bunun yanında ise İstikbal mobilya çalışma masası, ofis sandalyesi ve kitaplık ile de işlevsel bir alan oluşturmanızı amaçlar.
 • Bu grupların dışında ise dresuar, portmanto ve halı İstikbal ürünleri arasında mevcuttur.
İstikbal Mobilya Markalarının Özellikleri

Öncelikle bütün ahşap ürünlerde E1 sertifikası mevcuttur. Koltuk takımlarında, berjerlerde ve puflarda doğa dostu sünger kullanılır. Müşterilere temizlik kolaylığı sağlamak için İstikbal mobilya takımı yüksek ayaklıdır. Yaylı ürünlerinde S yay ile ekstra konfor sunar. Seçili ürünlerde yatak olma özelliği bulunur. İstikbal mobilya L koltuk gibi birçok ürününde renk alternatifi sunar. Mobilyalar kolay silinecek şekilde üretilir. İstikbal mobilya koltuk gibi kumaşlı ürünlerinde yumuşak kumaş dokusu tercih edilir. Saklama alanı yetersiz olanlar için sandık fonksiyonu bulunan seçenekler mevcuttur. Misafirlerinizle rahat kullanım sağlayan açılır masaları vardır. Bütün ürünler yerli üretimdir. İstikbal 6 kişilik yemek masası konsollarında özel çatal bıçak bölümü ve mini açılır masa özelliği bulunur. Ofis ve çalışma odası sandalyelerinde 360 derece dönen ayak ve teleskopik yükseklik ayarı mevcuttur. Bütün ürünler Covid19 güvenli üretim belgesine sahiptir. Evlilik hazırlığında ve evinize mobilya alma telaşı içerisindesiniz öncelikle bazı noktaları gözden kaçırmamanız gerekir. Eviniz için uygun olup olmadığı mobilya seçerken özellikle dikkat etmeniz gereken önemli bir noktadır. Büyüklük, genişlik, yükseklik ve renk uyumu evinizin ferah ve aydınlık görünmesi açısından en önemli detayı oluşturur. İstikbal 8 kişilik yemek masası sandalyeler ve hareket alanınız düşünülürse küçük olan bir odaya sığmaz veya sığsa bile rahat bir şekilde kullanmanız mümkün olmaz. Mobilya alırken yapılan hatalar çoğunlukla bunların iyi değerlendirilmesi ve göz ardı edilmesinden kaynaklanır. Bu kriterleri evinize uygun bir şekilde belirledikten sonra ev dekorasyonunda en belirleyici unsurlardan bir diğeri koltuk takımı seçimidir. Evlerinize İstikbal mobilya koltuk takımları arasından seçim yaptıktan sonra diğer detaylarda buna göre şekillenir. İstikbal mobilya Tv ünitesinden aksesuarlara kadar her detay seçilen tarzınıza uygun olarak tercih edilir. Bu yüzden ev dekorasyonu yaparken öncelikle oluşturmak istediğiniz tarzı belirlemeniz ve koltuk takımı seçiminin bundan sonra yapmanız daha kolay olacaktır. Tarzınızı belirledikten sonra ise mobilyaların sağlamlık dereceleri gözden kaçırmamalıdır. Eğer mobilyalarınızı birkaç yıl sonra yenilemeyi düşünmüyorsanız kalite dikkat etmeniz gereken konulardandır.

İstikbal Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renk ve tasarımın albenisi nedeniyle koltuk takımı seçiminde sık sık hatalar yapılır. Kalitesiz malzemelerin kullanıldığı mobilyalar görsel etkileyiciliğe sahip olsalar bile iyi bir kullanım sağlayıcıları için problem yaşamanıza sebep olabilir. Bu nedenle hangi malzemede yapıldığına dair bilgi alınız. Bir diğer unsur ise ergonomik olmasıdır. Evde geçirilen zamanın çoğu koltuklar üzerinde geçiyor. Kahvenizi veya çayınızı elinize alıp televizyon izlemeyi, ayaklarınızı uzatıp kitap okumayı veya sadece keyif yapmayı seviyorsanız konfor önemli bir detaydır. Şekilden şekile girdiğiniz koltukların bize konfor sağlayabilmesi için ergonomik özelliklere sahip olması gereklidir. Ayrıca konforlu olmalıdır. Pofuduk minderleri ile konforlu olduğunu düşündüren koltuklar aslında sandığınız kadar rahat olmayabilir. İçerisine gömülerek oturmanıza neden olan bu koltuk takımları zaman içerisinden vücut ağrılarınızın oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle mobilya seçimi yapılırken süngeri kalitesinde dikkat etmek gerçekten konforlu olan bir mobilya almanızda etkili olacaktır. Bir diğer önemli seçim ise kumaş kalitesi ve renk seçimidir. İstikbal mobilya salon takımı seçiminde çok yapılan hatalardan biri de kumaş yapısına dikkat etmemektir. Seçim yaparken kolay yanmayan ve terletmeyen bir döşeme kumaşını tercih etmiş olmalısınız. Kumaş oturum rahatlığı sunmasının yanı sıra leke tutmayan veya silinebilir özellikte olursa işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Birleştirme yerlerinin sağlam dişlere sahip olması da dikkat edilmesi gereken yerlerdendir. Kumaş türü olarak ise kadife başta olmak üzere şönil, goblen, tüvit ya da teflonlu kumaşları tercih etmelisiniz. Sentetik viscon, keten ve koton da iyi bir kumaş seçimi olabilir. Sık dokunmuş kumaş yapısına sahip olan kumaşlar da daha dayanıklı olacaktır. Deri döşemeye sahip olan koltuklar ise gösterişli oldukları için cazip gelebilir. Genellikle suni deri kullanılır. Görüntüsü ve kolay temizliği sebebiyle suni deri beğenilen bir ürün olsa da dört mevsime uygun bi kullanış sağlamadığı için umduğunuz rahatı bulamayabilirsiniz. Sık sık yatıya misafirleriniz gelecek ise de İstikbal mobilya çekyat gibi yatak olabilen bir takım seçmeniz akıllıca olacaktır. İstikbal mobilya çekyat fiyatları tek satılan pratik bir ürün olduğu için daha uygun olabilir. Kullanım kolaylığı sağlayabilecek fonksiyonel özellikleri de bulunan İstikbal mobilya takımları evinize kullanmaktan keyif aldığınız bir eşya haline gelebilir. Ek olarak saklama alanları sınırlı olan evinize sandıklı bir takım tercih etmek, size eşyalarınız için fazladan alan sağlayacaktır. İstikbal mobilya koltuk takımı fiyatları bu özellikler ve daha fazlası çerçevesinde belirlenir. Ahşap mobilyalarınız için ise dayanıklılık en önemli faktör olarak dikkat edilmelidir. Mobilyalar genellikle ahşap malzemelerden üretilir ve eğer kaliteli bir ahşap değil ise uzun ömürlü olması beklenemez. Karaağaç, fırınlanmış gürgen, ceviz, meşe, teak ve huş ağaçları diğer ağaç malzemelere göre daha dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Bu nedenle mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler listesine dayanıklı ve sağlam malzemeyi seçmek önemlidir. Bu ürünleri uzun yıllar kullanabileceğiniz için ekonomik açıdan daha uzun vadede sizlere yarar sağlar. İstikbal mobilya gardırop, şifonyer ve komidin tarzı ürünlerde ayrıca dolap kapaklarını iyice kontrol etmeli ve iyi kapandıklarından emin olabilirsiniz. Çekmeceleri kolay sürülmelidir. İstikbal 8 kapılı gardırop gibi ürünlerde yer alan uzun olan ahşap raflarda orta desteğe yer verilmiş olmalıdır. Ahşap dolabilinizin çekmecelerinin içinde kıymık olmaması temiz görüntülü olması beklenir. İstikbal 5 kapılı gardırop ürünündeki gibi sürgülü olan dolaplar ve kapıların kolayca sürülmesi ve ses çıkarmaması gerekir. Konstrüksiyon güvenli ve sağlam olmalıdır. Ayakları birbirine uyumlu ve tam yere basmalıdır. Dolabınızın veya ekmecelerinizin iç yüzey köşelerinde pürüz olmamalıdır.

E1 Sertifikası Nedir?

Bir sağlık sertifikası olan E1, mobilyanızın yapımında kullanılan ham maddenin kanserojen madde içermediğini gösterir. Mobilya ham maddelerinden biri olan laminat ve MDF’lerde kimyasallar bulunur. Bu kimyasalların ölçülmüş ve sağlığınıza zarar vermeyecek düzeyde olması gereklidir. Bu nedenle mobilya alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de aldığınız üründe bu sertifikanın olup olmadığıdır.

Farklı Kumaş ve Desen Seçenekleri Mevcut mudur?

Kanepe ve oturma gruplarında farklı desen ve kumaş seçenekleri bulunur. Kumaş kartelalarından bu seçenekleri görebilirsiniz. İstikbal mobilya oturma grubu fiyatları kumaş değişiminden etkilenir.

İstikbal Mobilya Ürünleri Kolay Temizlenir mi?

İstikbal mobilya baza, koltuk takımı, dolap vb ürünler evlerin olmazsa olmazı çok kullanılan eşyalardır. Bu eşyalar kullanım süresini uzatmak ve daha güzel bir görüntü için temizlenebilir. Örneğin, İstikbal mobilya tek kişilik baza toz tutmaması için düzenli silebilirsiniz. Hatta bazı mobilyalarınızı aşındırıcı ürünler kullanmamak şartıyla yıkayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İstikbal Mobilya Markaları

61 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Oturma Odası
Oturma Odası
Yatak Odası
Yatak Odası
Genç Odası
Genç Odası
Yemek Odası
Yemek Odası
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 61 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/istikbal