Josephine Koltuk

Josephine Koltuk

Josephine koltuk özel tasarım koltuklar arasında yer alır. Ahşap oyma motifler koltuğa ayrı bir hava katar. Klasik dekorasyonlar ile uyumu koltuğu klasik sevenlerin tercihi haline getirir. Genellikle yatak odalarında yatağın ayak ucunda ya da karşısında kullanılan ürünler kullanıcının giyinmek için kullandığı, yatağa yatmadan önce dinlenme arası verdiği ya da aynanın karşısında makyajını temizlediği kısa süre oturulan koltuklardandır. Genel kullanımı lüks algısı yaratmak olduğundan diğer mobilyalar ile uyumu önemlidir. Sırt ve kol dayama yeri tek taraftadır. Oturmaktan ziyade insanda uzanılacak alan hissi yaratır. Her ne kadar klasik olarak bilinse de modernize edilmiş halleri ile salonlarda, çocuk odalarında, yatak odalarında farklı dekorasyon fikirleri ile şık ve uyumlu durabilecek ürünlerdendir. Kitap okuma koltuğu, dinlenme koltuğu olarak kullanılabileceği gibi dekorasyon amaçlı da kullanılabilir. Farklı renkleri ve desenleri ile evlere ihtişam katar.

Kullanılan kumaş ve model koltuğu ortamın ambiyansına uyduran ana unsurlardandır. Bazı modellerinde ahşap oyma, yaldız gibi gösterişli detaylar tercih edilirken bazı modeller sadeliği ile dikkat çeker. Evlerde salonun cama yakın köşesine yerleştirilip yanına da ufak bir sehpa ve okuma lambası konduğunda çok rahat bir kitap okuma ve dinlenme alanına dönüşür. Aynı şekilde yatak odalarında da ayak ucuna yerleştirilebileceği gibi cam kenarına yerleştirtildiğinde de şık durur. Dekorasyonun en gösterişli parçalarından olan ürün, sadece büyük evler için değil dekorasyona göre küçük evlere de uygun olabilecek modellere sahiptir. Klasik modelleri parlak kumaştan üretilir. Kenarlarındaki oyma detayları daha çok klasik tarzda döşenmiş evler için uygundur. Bununla birlikte daha göz yormayan ve yumuşak kumaş renkleri kullanılan modern Josephine koltuk modern tasarıma sahip evlere de uygun hale gelir. Konforlu bir dinlenme koltuğu olan ürün, evlerin antrelerinde yer varsa oralarda da rahatlıkla kullanılır.

Josephine Koltuk Çeşitleri Evlere Tarzı Getirir

Yaşam alanlarında yaratıcı dokunuş ve tarzı bir araya getiren ürünler üzerine yerleştirilen dekoratif kırlentler ve şal ile ayrı bir havaya bürünür. Sade başlayan bir dekorasyonun Josephine koltuğun mürdüm, bordo, turkuaz ya da kelebek desenleri ile renklenmesi kontrast uyumu ortaya çıkarır. Josephine dinlenme koltuğu olarak geçen modelin sağında ve solunda kol kısmı yer alır. İskeleti ahşap olan modelin ahşap iskelet üzerine 28 dansite HR sünger kaplanmıştır. Ayakları plastik malzeme olan modelin ölçüleri 170x80x45 cm’dir. Dinlenme koltuğu olarak üretilen başka bir modelde ise iskelet olarak 1.sınıf gürgen ağacı kullanılmıştır. Yumuşaklığı 32 DNS yumuşak sünger verirken kumaşı parlak kadifedir. Ürün ölçüleri 10x90x75 cm olup sırtın geleceği yer eğimli, tek tarafında kolun dayanacağı alan vardır. Ayrıca ayak ucu yere kadar eğimlidir. Kadifenin şıklığının yanında üzerindeki oyma işçiliği ürüne klasik bir tarz kazandırır. Evde vakit geçirenler için aynı zamanda ideal bir televizyon koltuğu olabilecek bir üründür. Josephine koltuk iskeleti genellikle kayın ya da ahşap olarak tasarlanır. Şekli modele göre değişkenlik gösterir. Üzerine yerleştirilen sünger ve kumaş ile uygulanan oyma işçiliği ürüne değer katar. Kadife, kapitone, deri, kelebek ya da patchwork desenli modeller olduğu gibi pastel renklerin hakim olduğu tek renk modeller de kullanıcısını beğenisini kazanır. 230x80x90 cm ölçülerde ve her iki yanında da köşe olarak sırtın yaslanabileceği alanı olan modeller olduğu gibi sadece ayak ve baş ucunda yaslanılacak yeri olan 130x45x70 cm olan modeller de vardır. Bu tip ürünlerde iskelet fırınlanmış kayın kereste olup 32 DNS gri sünger kullanılır. Ayakları ahşap olan ürünün üzeri beyaz lakedir.

Yataklı Josephine koltuk olarak geçenin halk dilinde kullanımı kanepedir. Uzanarak dinlenmeye uygun olan koltuğunun ölçüsü biraz da büyük tasarlandığında altına yerleştirilen 2. dinlenme ünitesi alttan çıkarılıp dinlenme alanı ile aynı seviyeye getirildiğinde 2 kişilik rahat bir yatağa dönüşür. Bu hali ile çalışma odalarında ve misafir odalarında rahatlıkla kullanılabilen ürünler şık bir misafir yatağına da dönüşebilir. Dekoratif görüntüsüne ek olarak dinlenme, uyumaya müsait alan yaratma, televizyon izleme gibi işlevleri ile kullanıcının beğenisini kazanan ürünler, yaşam alanlarına asalet katar. Çok farklı ölçü, model ve renklerde üretilmesi ile zengin ürün skalasına sahip ürün kullanıcına tercih olanağı sunar. Kullanıcı koltuğu yerleştirebileceği yeri belirledikten sonra ev dekorasyonuna uygun Josephine koltuğu aldığında eve farklı bir hava katacağını bilir.

Farklı Ölçülerde Josephine Koltuk Modelleri

Günümüzde insanlar evlerde daha fazla zaman geçirmeye başladığından renkli ve canlı ortamların yanında göz yormayan dinlendiren yaşam alanlarına da ihtiyaç duyarlar. Bazı odalarda parlak ve göz alıcı renkleri tercih ederken bazı alanları ise sade döşerler. Bu tamamen kullanıcı ihtiyacına, bütçesine ve beklentisine göre belirlenebilecek bir durumdur. Josephine koltuk ölçüleri modele göre değişir. Bazı modeller daha kısa üretilirken bazı modeller yatak olabilecek kadar uzun üretilir. 83x53x83 cm boyutlarında yükseklik ve genişliğin eşit olduğu kurumuş kayın ağacından iskelete sahip, ayakları kayın üzerine mat beyaz lake uygulanmış ve 28 DNS sünger kullanılan modelleri en küçük modeller arasındadır. Kumaş olarak kelebek desenli, pembe, kolçak kısmı farklı desenli, tek renk mavi, mor, yeşil ya da leopar desenli modeller kullanıcının seçenekleri arasında yer alır. Kolçaklı modelin yanında kolçaksız ve kapitone detaylı modellere de evlerde sıklıkla rastlanır. Mini modeli tek olarak kullanılmasının yanında berjer takımı gibi bir takımın kumaşı ile kaplanıp takımın bir parçası haline de getirilebilir.  

Mini Josephine koltuk modelinin dışında iskeleti gürgen ağacından üretilen 38 DNS HR süngere sahip 175x80 cm ölçüsünde farklı modeller de vardır. Bu modelin kaplaması silinebilir Microfiber kumaştır. Bu modele yatak başının da eklenmesi yatak odasında kullanılacak koltuklarda odadaki dekorasyon bütünlüğünü yakalamak açısından önemlidir. Bu modelde de ayaklar gürgen ve üzeri ipek mat lake boyadır. Diğer bir model baş ve ayak tarafında kolçak bulunan modeldir. Bu model ipek kadifeden yapılmış olup ölçüleri 230x77x85 cm’dir. 200x100x75 cm ölçülerindeki başka bir modelin iskeleti ahşaptır. 32 DNS sünger kullanılan üründe ayaklar ahşap tornadır. Koltuğun kenarlarında lake cilalı metal kabaralar kullanılmıştır. Silinebilir kadife üzerindeki el işçiliği kapitoneler koltuğa şık bir görüntü kazandırır. Masif cevizden iskelete sahip modelde ise orijinal sedef kakma ve telkâri işleme dikkat çeker. 90x50x86 ölçülerine sahip model klasik evler için idealdir. Modern görüntüye sahip koltuğun ölçüleri ise 180x90x80 cm’dir. İskeleti kırmızı ahşap olan modelde dolgu malzemesi olarak 32 DNS yarı sert sünger kullanılmıştır. Paslanmaz nikel ayakları, silinebilir kumaşı ve kırlent detayı ile modern tarzda dekore edilmiş evlere zarafet getirir. Küçük Josephine koltuk kategorisine giren ve dinlenme koltuğu olarak tasarlanan modelde iskelet fırınlanmış gürgendir. Sallanır koltuk olarak dizayn edilmiş modelde ayaklar ve tek yanda yer alan kolçak gürgendir. Tamamında yumuşak sünger kullanılan ürünün silinebilir kumaşında kapitone detaylar vardır.

Josephine Koltuk Dekorasyonunuza Estetik Katar

Salonlarda yer alan koltuk takımlarının yanına konan mini modeller benzer kumaş dokusu ile kaplandığında oldukça şık durur. Kontrast renklerin bileşiminden hoşlanan kullanıcılar sade koltuk takımının yanına mürdüm, kırmızı, mor gibi canlı renklerle kaplanmış koltuğu eklediklerinde sade ve kontrastın uyumunu yakalayabilirler.  Spor şık ev dekorasyonuna spor Josephine koltuk ile farklı bir hava katmak mümkündür. 1.sınıf masif ahşaptan yapılmış iskeleti 45 dansite HR yüksek yoğunluklu süngeri ile oldukça konforludur. Silinebilir deriden üretilen spor model sünger yoğunluğu ve yumuşaklığı ile hem koltuk hem de rahat bir yatak olma özelliğine sahiptir. Yerden çok yüksekte olmayan ürünün eğimi insan anatomisine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Birbirinden şık koltuklar çocuk odalarında da anne babaların çocukları ile rahat vakit geçirmeleri için kullanılan ürünlerdir. Ürünün modeli çocuk odasının ya da evin genel konseptine göre belirlenir. Bazı çocuk odası koltuğu modelleri ahşap ayak, demir iskelet ve kapitone döşeme özelliğine sahiptir. Modelin ölçüsü ise 130x67*88 cm olup boyut itibarıyla oldukça rahattır.

Tekli Josephine koltuk daha çok oturmak için tasarlarmış sırtlığı ve bir tarafında da kolçağı olan koltuklardır. Boyutları 83x53x83 cm, iskeleti kayın ağacıdır. Kaz ayağı ve siyah beyaz çizgilerin bir araya gelmesi ile oluşturulan kaplama kumaşı şık tasarımı ile bulunduğu alana zarafet katar. Leopar kumaş kaplı tekli modeller gösterişin ön planda olduğu salonlar için tasarlanmıştır. Ayrıca antrelerde yatak odalarında ve çalışma odalarında da şık duran ürünler tekli kullanıldığı gibi ikili olarak da kullanıldığında takım halinde de dekorasyona katkı sağlar. Evlerinde Josephine koltuk takımı kullanmayı tercih eden kullanıcılar tekli ya da daha büyük modellerini birlikte kullanarak küçük bir koltuk takımı konsepti yaratabilirler. Büyük evlerin bir köşesine yapılacak Josephine koltuk takımı konsepti sayesinde, birbiri ile uyumlu renk ve dokulardan oluşan modeller bir araya geldiğinde, şık bir salon köşesi yaratmak mümkündür. Koltukların duvarlar ve diğer dekorasyon ile uyumu ürünün standart koltuklara benzemeyen şekli ile birleşince şık bir uyum yakalanır. Takım olarak alınan parçalar bir arada kullanıldığı gibi ayrı ayrı odalarda da kullanılabilir. Kullanıcı yaşam alanlarında değişiklik yapmak istediğinde koltukları rahatlıkla ayırarak farklı odaların dekorasyonu ile birleştirebilir. Hem spor hem de klasik tasarımları ile her tarza uyum sağlayan modeller, zengin renk skalasının yanında spor, klasik, tekli, televizyon koltuğu gibi farklı modelleri ile kullanıcılarına başarılı ev dekorasyonlarında destek olur.

Şık Tasarımları ile Josephine Koltuk Modelleri

Günümüz dünyasında iş yapış şekillerinin de değişmesiyle evde geçirilen süre oldukça fazladır. Evden çalışan ofis çalışanları, serbest çalışanlar dijital dünyanın avantajı sayesinde her yerden çalışma imkanına sahip olurlar. Ev konforunda çalışmak ise genellikle çalışanların tercihidir. Kimi kullanıcı spor ve rahat modellere yönelirken bazı kullanıcıları gösterişli mobilyalar mutlu eder. Siyah Josephine koltuk kapitoneli siyah kadife kumaşı ile bulunduğu alanda asil durur. 50 DNS 1. sınıf sünger kullanılan modelin ürün iskeletinde ahşap kullanılmıştır. Kumaş mikrofiber olup 1.sınıf tekstilden üretilmiştir. Ürünün yatak ölçüsü 155x55 cm, boyu 165 cm, arka yüksekliği 87 cm, oturacak alanın genişliği 50 cm’dir. Spor modelleri olduğu gibi klasik modelleri ile bulunduğu alana siyahın şıklığını getirir. Josephine koltuklar estetik duruşu ile her ortama uyum sağlar. Ayrıca farklı mobilya ve dekoratif malzemeler ile birlikte kullanıldığında ortak bir uyumu yakalaması mümkündür. Genellikle tek başına kullanılan ürünün Josephine puf koltuk uyumu da dikkat çeker. Aynı renkten puflar ile bir arada kullanıldığında ufak bir oturma grubu oluşturmada başarılıdır. Koltuğun yanlarına yerleştirilen farklı boyutlardaki puflar oldukça şık durur. Ayrıca kapitone detayları hem koltuğa hem de puflara gösterişli bir hava katar.

Puflar genellikle kadifeden imal edilir. Ancak koltuk kumaşına uygun malzemeler de puf için uygundur. Özellikle cam kenarına yerleştirilen bir Josephine koltuğun yanına getirilen puflar farklı renklerde olabileceği gibi aynı renk kumaştan üretildiğinde de muhteşem kombinler ortaya çıkar. Yatak olan modellerinin yanında sandıklı Josephine koltuk modelleri evlerde ayrı bir depolama alanı yaratır. Özellikle depolama alanlarının az olduğu ve küçük evlerde dağınıklığın ortadan kaldırılması ve eşyaların sınıflandırılarak depolanması için önemli bir avantajdır. Şık ve dekoratif bir ürünün aynı zamanda depo alanına da dönüşmesi kullanıcısını memnun eder. 185x80 cm ölçülerinde kullanıma sunulan sade modelleri olduğu gibi 210x80 cm ölçülerinde motifli modelleri de mevcuttur. Kullanıcı istediği renk ve ölçüdeki bazalı koltuğu alarak evine hem hoş dekoratif bir eşyayı hem de ufak bir depolama sandığını kazandırmış olur. Josephine TV koltuğu evinde vakit geçirmeyi seven kullanıcılar için tasarlanmıştır. Sırtı destekleyen arka kısmı ve insan anatomisine uygun eğimi, bir tarafındaki kolçağı ile rahat bir üründür. Farklı renkleri sayesinde evin dekorasyonuna kolay uyum sağlar. Televizyonun karşısına yerleştirilecek şekilde oluşacak bir dekorasyon da işlevsel olmasının yanında oldukça şık durur. Farklı tasarımlara sahip ürün, kullanıcı beklentilerine cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Her Bütçeye Uygun Josephine Koltuk Fiyatları

Koltuk her evin temel ihtiyaçları arasında yer alır. Bazı kullanıcılar 2’li, 3’lü ve tekli koltukları bir araya getirerek bir takım oluştururken bazı kullanıcılar köşe takımlarını bazıları ise kanepeleri tercih eder. Geleneksel ev dizaynı dışında bir dekorasyona yönelerek farklı bir dekorasyon yakalamak isteyen kullanıcı ise siyah, leopar, mürdüm yeşil ya da pembe Josephine koltuk renklerinden biri veya birkaçı ile oluşturduğu ev dekorasyonunu tercih eder. Büyük evlerde olduğu kadar küçük evlerde de farklı boyutları ile şık duran Josephine koltuklar tekli, sandıklı, modern, klasik ve spor modelleri ile her ihtiyaca ve bütçeye uygun olarak tasarlanmıştır. Kullanıcı evde koltuğu yerleştireceği alanı belirledikten sonra rengine ve modeline ev dekorasyonuna göre karar verir. Spor ve rahat dekorasyona sahip evlerde daha çok modern ve spor modeller tercih edilirken klasik tarzda döşenen evlere işleme ve kapitone detaylı ürünler uyum sağlar. Ölçü ve modelleri ile zengin bir ürün skalası sunan kategori, yaşam alanlarını renklendirirken alışagelmiş dekorasyonun sıkıcılığından evleri kurtarmada da başarılıdır. Mekandan bağımsız hemen hemen evin her alanında ürünü kullanmak mümkündür. Yatak odalarında yatağı ucunda ya da karşısında, salonlarda tek başına, puf ile ya da takım olarak, çocuk odalarında ise tekli modelleri kullanılabilir.

Bazalı Josephine koltuk bulunduğu alanda küçük bir depo görevi de gördüğü için nevresim gibi eşyaların muhafaza edilmesinde kullanıcıya destek olur. Çalışma odalarında masa başında geçen uzun bir günden sonra uzanmak isteyen kullanıcı için ideal bir dinlenme alanı oluşturur. Aynı zamanda antrede de kullanıma uygun olan koltuklar bazı modellerdeki sünger kalitesi ile rahat ve ergonomik bir dinlenme alanı oluşturur. Küçüklü büyüklü modelleri, gürgen, kayın, ahşap ve metal iskelet yapısı, 28DNS ve 50 DNS arasında değişen sünger özelliği ve kadifeden deriye farklı döşemesi ile ürün kullanıcısına keyifli vakit geçirmeyi vadeder. Ölçüleri sadece oturmaya yönelik olan modeller olduğu gibi yatak olan modelleri çift kişilik olarak tasarlanmıştır. Uzanıp dinlenmeden uyumaya kadar farklı fonksiyonları ile kullanıcısına destek olur. Bununla birlikte işlevselliğini çok kullanmayıp sadece dekorasyon amaçlı tercih eden kullanıcılar da vardır. Farklı kırlent ve şal modelleri ile dekorasyon ile uyumlu ya da kontrast görseller elde ederek evlerinin dekorasyonuna zarafet katarlar. Josephine koltuk fiyatları modele, ölçüye, kullanılan süngerin ve döşemenin malzemesine göre değişkenlik gösterir. İhtiyacını belirleyen kullanıcı kendi bütçesine uygun bir koltuğu zengin ürün skalasından rahatlıkla bulabilir. Sizde ev dekorasyonunuzda farklı bir tarz yakalamak isterseniz Hepsiburada üzerinden siparişinizi güvenle verebilirsiniz.

Josephine Koltuk Renk Çeşitleri Nelerdir?

Hemen hemen doğadaki tüm renklerin kullanıldığı Josephine koltuk modellerinde renkler klasik ve modern tasarımlarda farklılık gösterir. Klasik tasarıma sahip olanlarda; mürdüm, bordo, fuşya, vişne gibi canlı renklerin yanında parlak desenli kumaşlar kullanılır. Modernize edilmiş olanlarda ise bej, gri, pembe, sütlü kahve gibi daha yumuşak renkler tercih edilir.

Josephine Koltuk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Josephine koltuk seçiminde oturumun rahat olması önemlidir. Bunun yanında iskeletin fırınlanmış ahşap olması ürünün mukavemetini arttırır. Gıcırdamayan ya da sallanmayan koltukların tercih edilmesi rahat bir kullanım için önemlidir. Kumaş altında yer alan süngerin özelliği ve dikişlerin düzgün olması da koltuk alırken dikkat edilmesi gereken kriterlerdendir.

Josephine Koltuk Nasıl Temizlenir?

Genellikle mikrofiber silinebilir kumaşlardan üretilen koltukların temizliği kolaydır. Bununla birlikte silindiğinde bile çıkmayan inatçı lekeler için profesyonel kuru temizleme desteği alınması uygun olur. Kolay lekeleri sadece sabunlu su ve hafif nemli bez ile bastırmadan temizlemek doğrudur. Islanan yüzeyin oda sıcaklığında kurutulması kurutma makinesi ya da güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir. Boyalı ve kapı yüzeylerin tozu da yumuşak ve hafif nemli bir bez ile alınmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Josephine Koltuk

71 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 71 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?