Konuklarınıza Şık ve Eğlenceli Karşılama

Ev dekorasyonunda iç kısımlarda olduğu gibi dış kısımlarda kullanılan objeler ve eşyaların tümü ayrı değer taşır. Bu eşyalarda görsel zenginliğin yanında yarayışlı olması da aranan kriterler arasında yer alır. Kapı önü paspas modelleri, görsel açıdan zenginlik katan ve kullanımı faydalı olan ürünlerdendir. Çok çeşitli modelleri online alışveriş yolu ile güvenle tedarik edilebilir.

İster apartman dairelerinde yaşansın, isterse müstakil evlerde; kapı önlerinde paspas bulunması görüntüyü oldukça hoş hale getirir. Kapının önünde bir boşluk olduğu hissini ortadan kaldırır ve şık bir duruş oluşturur. Kapı önü paspasları, evi ev sahibine özgü kılar ve evin nasıl birine ait olduğunu gösterir. Bunun için kapı önü paspaslarında özel tasarım yaptırılabilir. İsim, soy isim ya da evli çiftlerin isimlerinin yanı sıra çocukların isimleri de tercih edilirse belirtilebilir. Bay, bayan, mr, mrs gibi ifadeler de kullanılabilir. Tasarıma açık paspaslar tamamen kullanıcının zevkine bağlıdır, mizahi ifadelerin kullanımı ile de eğlenceli bir görüntü oluşturulabilir. "Hoşgeldiniz", "Welcome" gibi hoşnut kılan sözlerin yazılı olduğu paspaslar ile misafirlere hoş bir karşılama yapılabilir. Zevke göre farklı herhangi yazıların bulunduğu, İngilizce ifadelere yer verilen paspas modelleri de seçenekler arasında bulunur. Çiçek desenleri bulunan paspaslar kapı önünde hoş bir minik bahçe havası yaratabilir ve kapı yanlarına konulacak çiçeklerle güzel bir konsept oluşturulabilir. Deniz, çakıl taşı gibi resimler bulunan paspaslar ile ortama yaz havası getirilebilir. Müzikseverler için nota ve enstrüman resimleri, hayvanseverler için farklı hayvan resimleri bulunan paspaslar, kişiye özgülüğü ortaya çıkaran hoş seçeneklerdendir. Sade, otantik ya da etnik desenli paspaslar ise farklı zevkteki kişiler için ideal olabilir. Eski kilimleri andıran paspaslar, nostalji sevenler için biçilmiş kaftan niteliği taşıyabilir. Mevsime özel seçim yapabilir ve örnek olarak sonbaharı kapınızın önüne getirebilirsiniz. Eczane, avukatlık bürosu gibi iş yerlerine dair simgeler ve yazılar içeren paspaslar, bu iş yerleri için özel ve kullanışlı nitelik taşır. Halı fitilli alüminyum paspas çeşitleri de diğer alternatifler arasında yer alır. 

Farklı Fonksiyonlar ile Hijyen Sağlama

Kapı önü paspaslarının hoş bir görüntü oluşturmasının yanında temizliğe katkı sağlama gibi önemli bir rolü daha vardır. Dışarıdan gelindiğinde farklı kirlere maruz kalmış ayakkabıların alt kısımlarının kaba temizliği bu paspaslar sayesinde yapılır. Kum, ot, çamur gibi kirler, paspaslar sayesinde ayakkabılardan uzaklaşır. Apartman ve ofis girişlerinde kullanıldıklarında, içeriye kir girişi önlenmiş olur. Antibakteriyel özelliği sayesinde, üzerinde bakteri oluşumuna ve üremesine izin vermez. Sağlam yapısı ile uzun zaman boyunca deforme olmadan kullanılabilir. Bu paspaslar, soğuk suyla ve çok sert olmayan fırça ile kolayca temizlenebilir ve halı şampuanı ile de yıkanabilir. Elektrik süpürgesi ile süpürülmesinde de bir sakınca yoktur. Farklı bir paspas çeşidi olan nem alıcı paspaslar ile ayakkabılardaki ıslaklık yok edilerek çamurlanma olması ve ayak izi oluşması engellenir. Tabanı PVC malzeme ile kaplandığı için sıvı ile temasta kayma yapmaz. Bu tür paspasların elektrik süpürgesi ile temizlenmesi yeterli gelir. Yapışkanlı paspaslar, sabit kullanım tercih edenler için idealdir. Bunların dışında, özellikle gıda üretimi yapan firmalar gibi hijyenin çok önemli olduğu iş yerlerinde dezenfektanlı ayak paspaslarının kullanımı oldukça önem barındırır. Böyle firmalarda uygulanan kalite yönetim sistemleri ve geçirilen resmi denetimler nedeniyle bir ön koşul olarak bile kullanılması gerekebilir. Bu paspaslar, ayak tabanındaki kaba kiri yok ettikleri gibi ayakkabıları dezenfekte etmek adına mikroorganizmaları öldürürler.

Evinizin önünü dilediğiniz tarzda güzelleştirecek, temizliği sağlayacak ya da iş yerinizde hijyen uygulamalarına önemli katkıda bulunacak paspas modellerini Hepsiburada.com'dan inceleyebilir ve zevkinize ya da ihtiyacınıza hitap eden modelin siparişini hemen verebilirsiniz.

Kapı Önü Paspas

Kapı önü paspasları, dışarıdan içeriye toz ve bakterilerin girmesini engelleyen evinizin ya da diğer yaşam alanlarınızın hijyenini muhafaza eden ürünlerdir. Ayakkabılarınızın altına yapışan mikroplardan sizleri kurtaran paspaslar aynı zamanda evinizin dış görünüşünü de destekleyen dekorasyon malzemesidir. Çeşitli renk ve boyutlarda farklılık gösteren paspaslar ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak durumda olmalıdır.

Kapı Önü Paspasları Nasıl Seçilmelidir?

Genellikle dış kapıların önüne serilen paspaslar kauçuk, yün gibi malzemelerden yapılır. İçerisinde metal malzemeler içeren kapı önü paspasları sert yapılı ürünler olduğu için ayakkabınızın altına yapışan kurumuş çamurları kazıyarak temizliği sağlar. Kalın yapılı diğer kapı önü paspasları ise antibakteriyel özellikleri sayesinde hijyen sağlarken üzerindeki desenler sayesinde ev dışı dekorasyonunuzun da ayrılmaz parçası haline gelir.

Dış yüzeyleri temizlerken, kirleri içerisinde tutan kapı önü paspasları kolay temizlenebilir yapıda olmalıdır. Özellikle karlı ve yağmurlu havalarda çamuru içine alan paspasların elle temizlenebilir ya da çamaşır makinesine atılabilir şekilde olması işlerinizi oldukça kolaylaştırır. Sürekli kullanım ve yıkama sonrasında desen ve yapılarında bozulma olmayan kapı önü paspasları seçmek de bir diğer önemli meseledir.

Binlerce model ve şekil arasından değerlendirmeniz gereken özellikler: kolay yıkanması, kolay kuruması, yapısının kullanışı olması, renginin dekorasyona uygun olması ve uzun ömürlü olmasıdır.

Kapı Önü Paspasları Nasıl Temizlenir?

Kapı önü paspasını temiz hale getirmenin en yaygın yolları arasında su ve deterjan eşliğinde yıkamak vardır. Silkeleme işleminden sonra büyük toz parçalarını paspasınızdan uzaklaştırmanıza rağmen yapısı gereği içerisinde hapsetmiş olduğu tozlardan tamamen kurtulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda yıkama işlemine gerek duyarsınız. Elle yıkama işlemi sırasında ters çevrilen kapı önü paspaslarının arka kısımlarına yapılan müdahale sonrasında içerisindeki tozları kolayca dışarıya bırakır. Makinede yapılan bir yıkama öncesinde ise herhangi bir arızaya sebebiyet vermemek adına paspas silkelenerek büyük tozlardan arındırılmalı sonrasında makineye atılmalıdır. Yıkama işleminde metal içerikli bir kapı önü paspasına sahipseniz diğer elbiselerinize zarar vermeyecek şekilde tek yıkanmalıdır.

En Çok Sevilen Kapı Önü Paspasları Hangileridir?

Kapı önlerinde kullanılan birçok farklı çeşitte paspas bulunur. Yaşam alanınızı ziyarete gelen misafirleri en iyi şekilde karşılamanın yollarından biri olan kapı önü paspasları kullanılan alanlarında güzel dekoratifler oluşturur.

Eviniz için bir kapı önü paspası almayı planlıyor iseniz aile bireylerinizin sağlığını destekleyecek antibakteriyel ya da dezenfektanlı paspasları tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bakterilerini içerisine hapseden kapı önü paspaslarını  kullanmak uzun dönemli bir fayda sağlar.

Bir diğer kapı önü paspas seçeneği ise desenli paspaslar. İnce detaylı işlemeleri ve üç boyutlu tasarımları ile sizlere şık bir hava katan paspaslar evinizi çok daha güzel hale getirir. Üstelik tasarımını kendinizin de yapabileceğiniz paspaslar da var. Mutlu yuvanızın başkarakterinin ismini yazabilir, istediğiniz desenleri bir araya getirebilir ve daha birçok şekilde oluşturabileceğiniz paspasların keyfini çıkarabilirsiniz.

İş yerinizde kullanmayı planladığınız bir kapı önü paspası satın almak istiyorsanız, dayanıklı ürünlere çok daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Her gün çok fazla kişinin ayak basacağı paspaslar diğerlerine göre çok daha kolay şekilde yıpranabileceğinden kalın yapılı dayanıklı paspasları tercih edebilirsiniz. Ağırlığı fazla olan bu tip ürünler dayanıklı olmanın yanında hareketlilikten doğabilecek kayma gibi sorunları da engeller. Tercihinizi sade renkli paspaslardan yana kullanmak istiyorsanız dış cephenizle uyumlu olacak birçok çeşide göz gezdirebilirsiniz.

 Neden Kapı Önü Paspası Almalısınız?

- Kapı önü paspasları dışarıdan içeriye toz ve çamurun girmesini engeller, zemini temiz tutar.

- Sizlere zamandan ve hareketten tasarruf sağlayan, kolay yıkanabilir kapı önü paspasları kullanımı itibariyle çok pratiktir.

- Islak ayakkabılar ile basılan paspasların kolay kuruyabilir olması tekrarlanan kirlenmelerin önüne geçer

- Zamanla oluşabilecek deformeleri en aza indiren dayanıklı kapı önü paspaslarını uzun yıllar kullanabilirsiniz.

- Kapı önü paspas evinizin dış yüzeyine uygun olarak şık bir alan oluşturur.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapı Önü Paspas

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Halı
Halı
Paspas
Paspas
Kapı Önü Paspaslar
Kapı Önü Paspaslar
Koko
Koko
Kauçuk
Kauçuk
Nem Alıcı Paspas
Nem Alıcı Paspas
Aluminyum
Aluminyum
PVC
PVC
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın