Dört Mevsim Nevresim Takımı

Nevresim takımları hepimizin yatak odalarında ihtiyaç duyduğu öncelikli ihtiyaçlardan biridir. Nevresim takımları içerisindeki ürün çeşitliliğinin yanında görsel olarak pek çok farklılık göstermektedir. Kalite ve konfor anlamında da birbirinden farklı özelliklere sahip olması nedeniyle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Uyku esnasındaki konfor ve rahatlık açısından nevresim takımlarında kullanılan iplik ve kumaş kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle nevresim takımlarında kullanılan desenlerin yanında dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri kullanılan kumaş kalitesi ve insan sağlığı ile uyumlu bir ürün olmasıdır.

Şık ve İşlevsel Tasarımlar

Kapitone nevresim takımları içeriği; kapitone nevresim, çarşaf ve yastık kılıfından oluşur. Tek kişilik kapitone nevresimler genellikle 180x230 cm ölçülerinde olup 1 adet yastık kılıfı ve çarşaftan oluşmaktadır. Çift kişilik kapitone nevresimler ise genellikle 220x230 ölçülerinde olup 2 adet yastık kılıfı ve çarşaftan oluşur. Genel ölçü tipleri bu şekilde olmakla birlikte pek çok ölçü çeşitliliği de mevcuttur. Farklı ölçülerdeki kapitone nevresim takımı ürünlerini Hepsiburada.com'da bulabilirsiniz.

Pek çok ölçü imkânının yanında renk ve desen seçeneğinin oldukça fazla olduğu pamuk, ranforce, polycotton ve pamuk/saten kumaş türündeki pek çok ürünü de inceleyebilirsiniz.

 • Pamuklu kumaş genellikle sık tercih edilen ve insan cildiyle oldukça uyumlu, nefes alan, sağlıklı bir kumaş türüdür. Yapısı gereği oldukça hafif ve dayanıklıdır. 
 • Ranforce ise yine ham maddesi pamuk olup ince iplikle sık dokunan hafif ve hava geçirgenliği olan bir kumaştır. Dayanıklı bir yüzeye imkân vererek sizlere pek çok desen seçeneği sunar.
 • Polycotton kumaş pamuklu ile polyester karışımıdır. Pamuklu kumaşa göre daha dayanıklı ve çabuk kırışmayan bir kumaştır.
 • Pamuk/saten sık dokunan kaliteli bir kumaş türüdür, sık dokunması sebebiyle içerisinde kullanılan iplik oldukça incedir. Bu nedenle yumuşak bir kumaş tipi olup, kırışıklığa sebep olmaması nedeniyle oldukça sık tercih edilir.
 • Pek çok desen alternatifinin yanında çocuklarınız için tercih edebileceğiniz uygun dokudaki kumaş ve desenlere ait ürünler de bulunmaktadır.

Sizler İçin Alternatifler

Kapitone nevresim takımı içerisindeki kapitone nevresimi, yatak örtüsü olarak kullanmanız oldukça mümkündür. Çeşitli markalara ait desen ve kalite imkânı ile ihtiyaçlarınızı karşılayacak pek çok ürüne erişebilirsiniz.

Ayrıca nevresim takımınızı kendiniz oluşturmak isterseniz, yastık kılıfı, çarşaf gibi ayrı ayrı satılan ürünlere de göz atabilirsiniz. Bunun yanında tamamlayıcı ürünler olarak ev tekstili kategorisinde battaniye, yatak örtüsü, pike gibi ürünler de mevcuttur. Çift kişilik, tek kişilik ve çocuklar için pek çok seçenek bulunmakla birlikte takım dışındaki ürünleri tek tek inceleyerek ayrıca alabilirsiniz.

Satın Almadan Önce

 • Nevresim takımı alırken kullanılmış olan kumaş türüne oldukça dikkat etmelisiniz. Antibakteriyel, hijyenik ve nefes alan kumaşlar cildiniz ile uyumludur. Özelliklerin bebekleriniz için seçtiğiniz ürünlerde bu durum oldukça önemlidir.
 • Pamuklu kumaş çabuk kırışabilir fakat oldukça sağlıklı bir kumaş türüdür. Kırışıklıklar sizin için problem olacaksa pamuk/saten kumaşlı ürünleri de tercih edebilirsiniz.
 • Nevresim takımınızı almadan önce yastık ve yorgan ölçülerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Buna uygun ürün seçimleri yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Nevresiminizi antibakteriyel özelliklere sahip bir kumaştan tasarlanmış olması da başka bir seçenektir. Bu tip arayışlarınız için bambu kumaştan üretilmiş nevresim takımlarını tercih edebilirsiniz.
 • Yaz aylarında nefes alan ve nemi emen kumaşlardan tasarlanan ürünleri kullanmak sizin için daha konforludur. Bunun için dayanıklı ve esnek yapılı pamuk kumaş kullanılan ürünleri inceleyebilirsiniz.
 • Pamuklu kumaşlar yüksek ısıda yıkandığında çekme özelliği gösterirler. Yüksek ısı ayrıca kumaşın yıpranmasında neden olur, bu nedenle yıkama esnasında kullanım talimatlarında yazılanlara uyulması gerekmektedir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapitone Nevresim Takımları

1066 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Nevresim Tipi
Toplam 37 / 1066 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?