Komidin & Şifonyer

Komodin

Komodin, genellikle yatakların baş ucunda bulunan küçük çekmeceli dolaplardır. Kullanıcının anlık olarak ihtiyaç duyacağı gözlük, ilaç şarj aleti, kitap gibi özel eşyalarını sakladığı ev eşyalarındandır. Üzerine dekoratif malzemeler konduğunda ortama ayrı bir hava katar. Yatak odalarında genellikle ahşap, MDF, lake boya ya da kaplama, suntalam gibi malzemelerden yapılır. 2 çekmeceli modellerine sıklıkla rastlansa da tek ya da 3 çekmeceli modelleri de vardır. Geniş yatak odalarında yatağın 2 başında oldukça şık duran ürünler işlevselliği ile bir ihtiyaçtır. Yatak odalarında kullanılan modellerin yanında banyo ve salonlarda da kullanılan modelleri vardır. Çok amaçlı kullanılması ile bilinen komodinler evin herhangi bir köşesinde dekor amaçlı kullanıldığında da şık durur. Bazı kullanıcılar fonksiyonel ve fazla yer kaplamayan ürünleri mutfaklarında kullanmayı tercih eder. Bunun yanında banyoda kullanılan hasır komodin ortamdaki paspas, havlu ya da dekoratif malzemeler ile uyum sağladığında şık duran bir üründür.

Standart 2 ya da 3 çekmeceli komodinlerin yerini modern tasarımların alması sektörün geldiği noktayı görmek açısından anlamlıdır. Ayrıca geleneksel mobilya rengi olan ahşap ve lake mobilyalar yeşil, mavi, sarı, turuncu gibi rengarenk hali ile yatak odalarını süsler. Özellikle çocuk odalarında kullanılan modellerinde yer alan hayvan, çiçek, çizgi film kahramanı figürleri ortama eğlence katar. Farklı renklerin bir arada uygulandığı renkli komodin yanında eskitme boya uygulanmış antika görünümlü komodinler kullanıcıyı yıllar öncesine götürür. Kare, dikdörtgen ve oval modelleri bulunduğu ortama zarafeti getirir. Ayrıca bazı modellerdeki yoğun işçilik ürünü değerli kılar. Yere yakın modelleri olduğu gibi yerden yüksek modelleri de kullanıcılarının beğenisini kazanır. Küçük ve zarif ürünler yatak odalarına komodin sığmaması durumunda salon, antre gibi farklı alanlarda değerlendirildiğinde işlevselliğini korur.

Komodin Çeşitleri

Mobilya sektörü, diğer ürünlerde olduğu gibi komodin tasarımında da oldukça gelişmiştir. Gardırop, yatak, şifonyer gibi büyük bir takımın parçası olarak üretilen komodinler, minimal boyutlarına yansıyan estetik ile dikkat çeker. Estetik olduğu kadar fonksiyonel olan komodinlerin yanında banyolarda ve ıslak alanlarda plastik komodin modellerine rastlamak mümkündür. Bu modellerde de ahşap görünümün yanında yaratıcı tasarımların kullanılması, ürünleri cazip kılar. Çocuk odalarında oyuncakları saklamak için kullanıldığı gibi balkonlarda bahçe malzemeleri depolamak için de idealdir. 3 çekmeceli modeli olduğu gibi 4 çekmeceli modeli de sıklıkla kullanılır. Mutfaklarda sebzelik olarak kullanılan modelin yanında antika görünümlü 3 katlı modelleri yatak ucu komodini olarak da kullanılır. Plastik sektörünün yaratıcı tasarımları rengarenk görüntüsü ile evleri süsler.

İnsan yaşamına genellikle çekmeceli hali ile giren ürünlerde çekmecesiz komodin modeli de sık olmasa da kullanılır. Genellikle ahşap malzemeden üretilen ürün dekor amaçlıdır. Bazı çekmeceli modellerde çekmecenin yanında rafta tasarlanmıştır. Çekmecelerin çalışma mekanizmasında frenli ray kullanılmıştır. Ürün malzemesi suntalam olup kanserojen madde içermeyen suntalam kullanılması önemli bir veridir. Bunun yanında 4 adet çekmeceli modellerin yanında 1 adet kapaklı saklama alanı olan modeller de mevcuttur. Kapak kısmı simetrik olmayıp estetik bir tasarıma sahiptir. Ürün açık ve koyu grinin bir arada kullanılması ile şık bir görsele sahiptir. Pera ve siyah rengin hakim olduğu diğer bir model ise 1 adet çekmece ve 1 adet raftan oluşur. İç tasarımı oldukça geniş ve kullanışlıdır. Plastik ayaklar zemine zarar vermez. Malzeme olarak E1 sertifikalı suntalam kullanılmıştır. Metal antika görünümlü kulpa sahiptir. Üzerine saat konulan bir küçük dolap, kitap konulan bir raf, takı ya da iç çamaşırı konulan bir çekmece olarak değerlendirilen ürünlerin komodin aynalı modelleri boy aynası olarak da değerlendirilebilecek ölçüdedir. Bazı modellerinde bulunan gizli ayna makyaj yaparken kullanıcısına destek olur. Ayrıca takı ve makyaj malzemesi saklamaya uygun çekmecelere sahip olduğu için ayrıca bir makyaj masasına ihtiyaç duyulmaz. Beyaz, sarı ve grinin ağırlıkta olduğu tek çekmeceli komodinin alt kısmının köşeleri yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Genç odaları için ideal bir tasarımdır. Kırçıllı kahve renginde üretilmiş diğer bir modelde 2 adet çekmece ve metal kulp vardır. Klasik bir model olup klasik tasarımlı yatak odaları için uygundur. Çocuk odaları için başarılı bir görsele sahip beyaz ve turuncunun hakim olduğu komodin modelinin kulpları plastiktir. Diğer modeller gibi bu model de suntalamdan üretilmiştir.

Komodin Modelleri İşlevselliği ile Dikkat Çeker

Küçük boyutuna rağmen el altında bulunması gereken özel eşyaları saklaması ile oldukça işlevsel bir üründür. Farklı malzemeden ve farklı görselde üretilmesi bulunduğu alan ile uyumunu kolaylaştırır. Küçük bir kitaplık olabildiği gibi dekoratif ürünlerin sergilendiği bir raf ya da özel eşyaların saklandığı bir çekmeceli dolap olma özelliği ürünün avantajlarındandır. Çekmeceli komodin modeli banyolarda kullanıldığında zaman zaman plastik malzemeden üretilmiş olanı tercih edilir. Plastik modellerin bazıları deliklidir. Bazı modellerde ise dijital baskı şık durur. Ayrıca üzerindeki ahşap detay ürüne ayrı bir hava katar. Ölçüleri 48*60*102 cm olan ürünün derinliği 20 cm’dir. Daha çok mutfak banyo, çocuk odası, genç odası ve yatak odalarında kullanılır. 4 çekmeceli modelleri olduğu gibi 7 çekmeceli modelleri de ortalıkta bulunmaması gereken eşyaların sınıflandırılmasında başarılıdır. 3 çekmeceli komodin modellerine klasik tasarımlarda rastlanırken çekmecesiz, tek çekmeceli, raf ve çekmece bir arada olanlar daha çok modern tasarımın ürünüdür. Son zamanlarda sıkça uygulanan eskitme ise modern ve antikayı bir araya getirerek estetik bir görsel sunar. Kullanıcı tarzına göre belirleyeceği komodin tipini koyacağı alanın genişliği, odanın dekorasyonu ve ne amaçla kullanılacağına önden karar verir.

Komodinler yatak odası takımı ile birlikte takım olarak alındığı gibi farklı tarzı yakalamak isteyen kullanıcılar tek olarak dekoratif amaçlı da komodin tercih ederler. Genellikle antrelerde rastlanan tek çekmeceli ve yüksek ayaklı antika görünümlü komodinler oldukça şık durur. Plastik olanlar banyo dolabının yeterli olmadığı banyolarda banyo malzemelerini saklamaya yaramasının yanında mutfaklarda sebzelik olarak kullanılır. Ayrıca baskılı renkli modelleri çocuk odalarında kullanılır. Ahşap komodin yatak odalarında, genç ve çocuk odalarında kullanıldığı gibi tasarım ve modeline bağlı olarak salonlarda da kullanılabilir Ayrıca mutfaklarda dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi mutfak dolaplarının yetersiz olduğu alanlarda malzeme saklamada da işe yarar. Ahşap, MDF, lake ve suntalam malzemesinden yapılmış komodinlerde çekmecenin hareket ettiği mekanizmanın frenli olması önemlidir. Ayrıca çekmece tabanlarının yüke dayanıklı imal edilmiş olması bağlantılarının sağlam olması diğer beklentilerdir. Kolay temizlenebilir olmasının yanında ayakların zemine zarar vermeyecek malzemeden yapılmış olması da önemlidir. Diğer önemli konu ise ölçüleridir. Her ne kadar küçük ürünler olsa da ortamda kendini ve üzerine konan dekoratif eşyaları gösterebilmesi için geniş alana yerleştirilmesi önemlidir. Odanın rengi, mobilyaların malzemesi ile uyumu da diğer bir konudur. Kullanıcı beklentilerine uyan ürünü bulduğunda evine hem işlevsel hem de dekoratif bir ürün kazandırmış olur.

Komodinler Evlere Estetik Katar

Evin birçok alanı sürekli kullanımdadır. Özellikle yatak odasında geçirilen süre her ne kadar uykuda geçirilse de fazladır. Bazı kullanıcılar dinlenmeye ayırdıkları vaktin büyük bir kısmını da yatak odasında geçirmeyi tercih ederler. Bu gibi durumlarda kitap, telefon, şarj kablosu, ilaç gibi özel eşyasını yanında görmek isteyen kullanıcı için farklı renk ve malzeme tipi ile komodin çeşitleri kullanıcısına destek olur. Fonksiyonel olmasının yanında yatak odasındaki estetik görüntü kullanıcıya kendini rahat hissettirir. Standart ölçüleri olmasının yanında özel ölçü ve dizaynlar ile üretilen ürünler hayata renk ve estetik katar. Çekmeceli modellerde bol saklama alanı varken, raflı modeller kitaplar, biblolar için idealdir. Okuma lambası, su sürahisi, dekoratif ürün koymaya yarayan üst kısım ise her modelde yeteri kadar geniş tasarlanmıştır. Gençlerin dijital dünya ile bağı düşünüldüğünde odalarında geçirdikleri süre yetişkinlere göre daha fazladır. Görsel olarak odanın dokusu ile uyumlu, gözü yormayan ancak odaya da enerji ve dinamizm getiren modeller genç odaları için uygundur.

Yaşam alanlarına göre farklı özellikleri ile mini komodin modelleri ise dar alanlarda kurtarıcıdır. Çekmecesiz modeller modern yatak standı görevi görürken yeterli alanı olmayan kullanıcı da mini modeli tercih eder. Çocuk odalarında da tercih edilen mini modellerin aynalı ve renkli hali çocukları mutlu eder. Ayrıca yüksek ayaklı modelleri salonun bir köşesinde üzerinde dekoratif bir biblo ile şık durur. Ayrıca çalışma masası üzerinde kalem, kağıt gibi eşyaları bir araya toplamaya yarayan ürünler makyaj masası üzerinde birer takı dolabına dönüşebilir. Her hali ile şık duran ürünler evlerde mutlaka bir köşede yerini alır. Bunun yanında estetik sadece ağaç ürünleri ile sınırlı kalmamış plastik ürünlere de getirdiği farklı bakış açısı ile ahşap benzeri, üzeri ahşap diğer kısımları plastik, dijital baskılı gibi farklı plastik ürünlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. 3’lü olmasının yanında 5 li komodin olarak da kullanıma sunulan ürünler geniş depolama alanı, dayanıklı plastik yapı, kolay temizlenmesi ile kullanıcıya her alanda pratik kullanım sağlar. Çocuk odalarında mini halleri takı dolabı olurken geniş çekmecelere sahip modelleri oyuncak çekmecesi görevi görür. Mutfaklarda sebzelik, balkonlarda çiçek malzemelerinin depolandığı çekmece olur. Muhteşem dijital baskıları ile genç odalarına da süsleyen ürünler birçok farklı fonksiyonu ile insan yaşamına girmiştir. Farklı renkleri ve 7 çekmeceye kadar varabilen çekmece sayısı ile küçük evlerin başarılı düzenleyicisidir.

Şık Tasarımları ile Komodin Modelleri

Günümüzde yaşam hızla akarken ev eşyalarından beklenti de değişmeye başlar. Daha çok pratik, kullanımı kolay, fazla yer kaplamayan, modüler ürünler kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alır. Bununla birlikte işlevsel olmasının yanında şık olan ürünler daha çok rağbet görür. Modern komodin modelleri evlerde sıklıkla tercih edilirken klasik modeller de şık tasarım ve modernize edilmiş görüntüleri ile yatak odalarında yerini alır. Evlilik kararı alan çiftlerin ev eşyası alırken yatak odası takımının yanında yer alan ürünler takımın şıklığına uyum sağlar. Küçük modeller küçük odalar için tercih edilirken büyük odalarda çekmece ve raf bir arada modeller oldukça şık durur. Bazı modeller zamansızdır. Her yere, her çağa kolayca uyum sağlayan modellerin sadece yatak odalarında değil farklı alanlarda da değerlendirilebilir olması dikkat çeker. Ev değiştiren kullanıcı yatak odasına sığmayan komodini boyatıp mutfağa ya da salona dekoratif bir ürün olarak katabilir. Ahşap olanlar farklı boyalar ile boyanabilirken eskitme boyalar ahşaba antika görüntüsü verir. komodinler taşıması kolay ev eşyaları arasındadır. komodin kurulumu da oldukça basittir. Çekmeceli olanlarda çekmecenin yuvalarına iyi oturması önemlidir. Onun dışında gövde ve çekmece ayrı taşındıktan sonra yerinde birleştirilmesi oldukça basit bir işlemdir.

Çekmecelerde bulunan fren mekanizması çekmecenin kontrollü kapanmasını sağlar. Özellikle çocukların kullandığı ürünler için önemli bir özelliktir. Çocuk odalarında kullanılan ürünler de dekorasyona uyumu ile dikkat çeker. Renk uyumu, kulplarındaki materyallerde yer alan figürler, çekmece boyutları odalara ayrı bir hava katar. Genellikle yerden yüksek ürünler yerine yere daha yakın komodinler çocuk odaları için idealdir. Yatak yanı komodin tercihi sırasında kullanıcı ürünün kurulacağı alanın genişliğinden rengine kadar birçok kriteri göz önünde bulundurur. Odanın boya rengi, perdeler ile uyumu gibi farklı parametreler de gündeme gelince görsel ambiyansa komodin ile şık bir görüntü katmak önem kazanır. Sadece dekoratif amaçlı kullanılacaksa çekmecesiz komodin yeterli olurken küçük eşyaları saklamak için kullanılacaksa çekmeceli olanlar tercih edilir. Mutfaklarda kullanılacak olanlar daha geniş ve bol çekmeceli olarak tercih edilir. Mutfak dekorasyonuna göre ahşap tercih edilebileceği gibi daha fazla çekmeceye ihtiyaç duyan kullanıcılar plastik modelini de tercih ederler. Aynı şekilde banyolarda ufak tefek eşyaların konulacağı dekoratif bir ürün tercih edilebileceği gibi fazla çekmeceli fonksiyonel bir ürün de tercih edilebilir. Seçim tamamen kullanıcının beklentisine kalsa da dekorasyon ile uyumu önemli olacaktır.

Her Bütçeye Uygun Komodin Fiyatları

Kullanım amacı belirlendikten sonra malzeme yapısı, modeli, çekmece sayısı ile her bütçeye uygun komodin bulmak mümkündür. Alan sıkıntısı yaşayan kullanıcı komodin küçük ile yaşam alanını kullanışlı hale getirirken geniş alanlarda daha büyük ürünler tercih edilir. Dekoratif amaçlı ürün tercih eden kullanıcı ahşap ve eskitme modellere yönelir. Çocuk odasında kullanılan ürünler daha çok lake olup kaygan dokusu sayesinde temizliği kolay olanlardır. Ayrıca plastik olanlar da depolama amaçlı kullanılır. Dijital baskılı plastik modeller evlere renk katarken üst kısmının ahşap dokuya sahip olması plastik ahşap karışımının başarılı görselini oluşturur. Islak zeminlerin çok olduğu alanlarda plastik modeli, suya dayanıklı olması nedeni ile tercih sebebi olur. Banyolar, balkonlar, teraslar plastik kullanımın yoğun olduğu alanlardır. Ayrıca mutfaklarda sebzelik olarak da kullanıma uygundur. Komodin 4 çekmeceli modeli her türlü sebzeyi depolamaya uygun ölçü ve genişliğe sahiptir. Kolay kullanımında dolayı öğrenci evlerinde de sıklıkla plastik komodine rastlanır. Standart komodine göre yüksek tasarlanmış plastik komodin modelleri kolay devrilmeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Bununla birlikte hafif yapısından dolayı devrildiğinde de ciddi hasara yol aşmaz.

Camın temperli ve lamine hali ile evlere ayrı bir estetik katar. Kullanıcı ihtiyacı, beklentisi ve bütçesi komodin tercihini belirleyen üç ana unsurdur. Metal profil üzerine yerleştirilmiş tek çekmeceli komodin modeli antik kulp detayı ile dikkat çeker. Camın ve metalin ya da ahşabın bir arada bulunduğu modeller de oldukça şık durur. Her hali ile her ortama zarif bir görüntü veren ürünlerin yanında geniş iç hacmi ile küçük evleri derleyip toplayan ürünler yaşamı rahatlatır. Eşyaları ortadan kaldırarak alanları ferahlatmakla kalmaz aynı zamanda alana görsel zarafet katar. Sadece çekmeceleri değil üstleri de kullanıma müsait ürünlerdir. Kullanıcı sergilemek istediği dekoratif ürünlerini üstte sergilerken dağınık görüntüyü çekmecelerde saklar. Farklı bütçeler için tasarlanmış zengin modeller kullanıcısına tercih olanağı sunar. Model, renk, malzeme gibi kullanıcı beklentisini belirledikten sonra tercihini yaptığında evine öncelikle işlevsel bir ürün almış olur. Bazı modellerin iç hacimleri çok geniş olmasa da üzerinde sergilediği ürünler ile bile işlevini yerine getirmiş olur. Her bütçeye hitap eden modeller her zevke hitap edecek ürün skalasına da sahiptir. Siz de evinizde işlevi ve görüntüsü ile göz dolduran bir komodine ya da balkonda kullanacağınız sudan etkilenmeyen bol çekmeceli bir ürüne ihtiyaç duyarsanız seçiminizi Hepsiburada üzerinden yaparak siparişinizi güvenle oluşturabilirsiniz.

Komodin Nasıl Düzenlenir?

Çekmecesiz ya da tek çekmeceli küçük komodinlerin düzenlemesi kolaydır. 32 ve üzeri çekmeceye sahip komodinlerde ise ufak tefek eşyalar çekmece içlerine basit düzenleyiciler yerleştirilerek yapılabilir.

Komodin Ne İşe Yarar?

komodin; telefon, şarj, kitap, ilaç gibi özel eşyaların saklanmasında işe yaradığı gibi dekoratif ürünlerin sergilenmesi için de idealdir. Daha büyük ve plastik olanlar banyo ve mutfaklarda kullanılır.

Komodin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

komodin, yatak odası dekorasyonuna uygun olarak seçilmeli, iç hacmi ve çekmece sayısı kullanıldığı alanın ihtiyacını karşılayabilecek şekilde olmalıdır. Ayaklarının yerleri çizmeyen bir malzeme olması, çekmecelerin sağlamlığı, mekanizmanın yavaş kapamaya olanak sağlaması diğer dikkat edilmesi gereken özelliklerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...

Komidin Fiyatları

1 ürün listeleniyor
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?